Macbook Pro 2017 pro vývojáře?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #75 kdy: 19. 11. 2017, 10:58:18 »
A Kalousek žere maly deti!

Tak to ja prece neroporuju.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #76 kdy: 19. 11. 2017, 10:59:43 »
Je videt, ze jsi v posledni dobe nepotkal moc non-apple notebooku ve vyssi cenove tride. vymena ram/ssd a cim dal vic i baterii je dost limitovana i tam.
Akorat proste s macbookem cloveka nic takovyho nepali. Nez tady budes zase rozvijet ty svy kecy tak to zkus mesic pouzivat at vis o cem mluvis.

Proto take nestojim o nove masiny a dokud to jde, jedu na starych.

qes

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #77 kdy: 19. 11. 2017, 11:11:52 »
Nekdo by to za to dal, kdyby kvalita a parametry odpovidaly cene, coz neodpovidaji. Precti si diskusi o zacatku, ona neni jen o penezich, ale treba o tom, ze Mac je sracka slepena lepidlem s pameti a diskem pridelanym rovnou na mobo, jak se to dnes dela v levnem harampadi.
Je videt, ze jsi v posledni dobe nepotkal moc non-apple notebooku ve vyssi cenove tride. vymena ram/ssd a cim dal vic i baterii je dost limitovana i tam.
Akorat proste s macbookem cloveka nic takovyho nepali. Nez tady budes zase rozvijet ty svy kecy tak to zkus mesic pouzivat at vis o cem mluvis.

Třeba to bude tím, že si koupil sice levnější, ale pro něj lepší notebook, protože tenhle přístup neuznává. A pak, kdo se tady baví o penězích. Zatímco on vysvětluje, jak by po hw stránce měl vypadat notebook dle jeho představ, tak obhájce Apple začne: Asi jsi nepotkal moc non-apple notebooků ve vyšší cenové třídě...

Proč by si měl kupovat notebook ve vyšší cenové třídě, když je s ohledem k jeho potřebám dražší, ale za to horší? Jednoduše si koupím to, co mi vyhovuje a pokud je cena nízká, tím lépe.

A tvrzení, že když nepoužívá něco jiného nemůže posoudit kvalitu jiného produktu, je liché. I když člověk nezná výrobek do úplných detailů, tak může na základě obecných rysů posoudit, jestli by pro něj byl vhodný, či nikoliv. Ostatně prodejce by měl přesvědčit zákazníka o kvalitách jeho výrobku uvedením jeho parametrů a ukázáním přidané hodnoty. Jeho očividně nepřesvědčil a mě taky ne. A to jsem se opravdu byl poctivě mrknout na Apple stránkách, co že to vlasně prodávají za krámy.

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #78 kdy: 19. 11. 2017, 12:26:57 »
Zatímco on vysvětluje, jak by po hw stránce měl vypadat notebook dle jeho představ
Ja mam takovych predstav taky spoustu. Ale jina vec je realita dnesniho trhu.
A pokud nekdo porovnava křusku za 15tis (brano cena noveho kusu) s jakymkoliv pracovnim notebookem tak je mimo.

Servis jediny udajne
za komousu bylo udajne lepe.

Reklamace vzdy trvala min mesic
Je super dostat svoje penize zpet, ne?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

shemale

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #79 kdy: 19. 11. 2017, 14:48:30 »
Strašně se mi líbí ten nový Macbook Pro space gray. Po designové stránce je to nádherný kus. Já vím, je to jenom počítač, ale já jsem v tomhle docela nadšenec. OS X se mi ze všech operačních systému líbí také nejvíc. Když jsem měl Macbook v minulosti, tak jsem se vždycky těšil, až na něm budu zase pracovat :) Jenže ta cena...prostě co se týče vybavení toho notebooku, tak za stejnou cenu člověk sežene daleko výkonnější stroj.
Nemáte někdo zkušenosti s novým Macbookem 2016/2017? Podle komentářu na netu je to rozdělené tak na dva tábory, no asi jako vždycky u všecho. Třeba Petr Mára (velký propagátor Applu) ve svém videu říkal, že je to jednoznačně nejlepší Macbook Pro, co zatím  Apple udělal.
Tím co řekl Mára, bych se ztotožnil jen částečně. Mám Macbook Pro 15" s touchbarem a 1G diskem od dubna. Především jako pracovní - na .NET / React. Výkon super. Ale TouchBar je ve své podstatě k ničemu - musí ho podporovat daná appka, kterých není moc. Nápad dobrý, ale schází podle mne podpora ze strany SW. Klávesnice super, ale přijde mi, že čas od času nejde TAB a CAPS. Oproti předchozímu modelu je hlučnější - alespoň mi přijde. Šipky jsou taky hrozně hloupé - myslím velikost levé a pravé (to mohlo vymyslet jen blb...). Co mě opravdu s**e je hloupé USB-C, díky kterému je v podstatě potřeba na vše nějakou redukci. Hodně mě mrzí absence MacSafe. Retina paráda, nepotřebuji další monitor. TouchPad je podle mě zbytečně velký, mohli nechat původní velikost. Bohužel SierraOS má dost bugů, které mě denno denně iritují a nejraději bych mac vyhodil z okna. Např. automatcké přeskládávání fullscreen oken, po připojení originální redukce pro LCD Mac vždy zamrzne atd...

Jinak je to parádní věc, jen ta cena je orpavdu přemrštěná... :-(


shemale

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #80 kdy: 19. 11. 2017, 14:59:20 »
Ale pali, pali to a hodne to pali. Kdo mel v okoli mac book, dycky se posral. Touchpad, klavesnice, dobijeni, ssd disk... Servis jediny udajne v praze, neschopny poznat vadne dily od funkcnich, neschopny za mesic sepsat papir o ekologicke likvidaci. Reklamace vzdy trvala min mesic, takze na pracovni nastroj je to proste adept cislo jedna.

Horsi nalestena bida nez notebooky od macu snad v IT svete neexistuje. Kdyby kolem toho nebylo tolik sebechvalnych kecu, tak bych to bral jako dalsi hracku na trhu a bylo by mi to jedno.
Apple používám přes 10 let a nikdy jsem neměl potíže s tím, že něco přestalo fungovat... :-D Ani ve svém okolí nikoho takového neznám 3 kologové mají MacBook přes 5 let, jeden známý má 8 let. Na všech původní HW i SW bez jakékoliv reinstalace.

Je vidět, že jsi nikdy s Apple neměl čest pracovat, resp. ho používat. Nemůžeš kritizovat / chválit něco, o čem vím kulové. Ze webu nic nezjistíš. Krám to rozhodně není, proč třeba v US jsou v podtatě rozšířené jen Apple výrobky? Rozhodně to není protože amíci jsou ovce... :-D Ale to nebylo předmětem dozatu. Na druhou stranu musím napsat, že "ideální" notebook ani OS neexistuje.

pook

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #81 kdy: 19. 11. 2017, 15:20:42 »
Citace
Je vidět, že jsi nikdy s Apple neměl čest pracovat, resp. ho používat. Nemůžeš kritizovat / chválit něco, o čem vím kulové. Ze webu nic nezjistíš. Krám to rozhodně není, proč třeba v US jsou v podtatě rozšířené jen Apple výrobky? Rozhodně to není protože amíci jsou ovce... :-D Ale to nebylo předmětem dozatu. Na druhou stranu musím napsat, že "ideální" notebook ani OS neexistuje.

Ja ti Karle nevim, mam nejdrazsi rMBP a uz se podelala maticni deska (GPU) a coating na display. Platil jsem pres 1000 EUR za opravu, prvni opravu podelali (prestalo to fungovat za par hodin), po druhy oprave rMBP hodi "black screen" nahodne, kdyz je baterie mezi 10-50% a musi se dobit 100%, nez me to umozni zpatky na desktop. "Povestna kvalita" je zrejme jenom historie...

L.B.

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #82 kdy: 19. 11. 2017, 15:24:46 »
Dostal jsem se asi před dvěma lety k postarším MacMini tuším 2010 v ceně cca 9000Kc za kus. Koupil jsem rovnou tři. Šli vytunit běžnými DDR3 na 8GB ram + 256G SSD Samsung 850. Nahradil jsem nima staletý šrot u otce i sestry. Od té doby jsem o nich neslyšel, vechno jim fachá a ani si nějak nevšimli že jim tam jede macOS :-D AKorát jsem je zaučil do Mail, kde se zapne a vypne zvuk a Safari od Chrome stejně nepoznají. Táta na tom dokonce upravuje i fotky. Je to malé a tiché a nízká spotřeba. Takové PC nenajdete. Jedno mam pro sebe a mám tam dualboot s Ubnutu. Za mne palec nahoru.

L.B.

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #83 kdy: 19. 11. 2017, 15:29:25 »
Jo ještě jsem im tam sehnal bazarové Apple drátěné klávesnice kvůli těm Cmd a Eject tlačítkům aby věděli vysunout CD  8)

Grundl

re: oblečení v ruksaku
« Odpověď #84 kdy: 19. 11. 2017, 15:51:45 »
Tak to jsem v klidu, obvykle si v ruksaku ještě nosím k přítelkyni oblečení na druhej den.
To jako by to druhý den nevydrželo (nebo první den jste na poli/v dílně a druhý na slavnostním obědě)?
A z čeho se skládá oblečení na druhý den?
Proč ne na déle?
Proč oblečení není u ní?
Odnáší š to oblečení taky  někdo pak zpět?

Grundl

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #85 kdy: 19. 11. 2017, 16:00:07 »
neplacena kalkulacka, budto je to totalni nedodelany opruz, nebo vam tam skacou reklamy, ale vetsinou oboji
Kalkulačka nemá mít přístup k datům a k netu. (když si odmyslím přepočet kurzů)
Kalkulačka může být v shellu, nebo se dá použít bc.

anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #86 kdy: 19. 11. 2017, 16:05:27 »
Hele a pocita se i iPad? Já mám totiž jen iPad 4 Retinu a iPhone. Z HW hlediska super, tam není co vytknout. Origo obal na iPad stál přes 1000,- , po asi 3 letech se samovolně kompletně rozlepil. Následně když mi iPad spadl na zem, křáplo mu sklo v rohu, ale fachá. Na Facebooku a nejen tam Safari imrvere padá. Dodnes nevím, jak si přes ten iTunes můžu do ipadu přetáhnout nějaký film. Možná že to jde, ale já tím už strávil dlouhý čas hledání a nevím jak. To taky něco vypovídá. Ne o mě, já jsem samozřejmě jen nebohý zákazník, to skvělé Apple UI by se mělo starat. Nejsem schopný dát stahovat něco z netu, aniž by se to ve standby režimu nepřerušilo. O SW už jsem psal. Po nějakém vynuceném updatu mi začal automaticky synchronizovat moje soukromé fotky a dokumenty s iCloudem, aniž by se mě zeptal. Je to prostě vysoce komerční záležitost která z tebe chce pořád tahat peníze. Pro amíky možná dobré, ale pro normální lidi ne.

Co vidím jako výhodu, tak bezpečnost. Můžu v tom mít cokoliv a nemusím se bát, že někdo prolomí přihlášení jako u Androidu. Pokud vím je to na disku i šifrované. U Androidu bych se tak jistě necítil. Nevýhoda toho jsou ovšem sandboxy pro jednotlivé aplikace. Nemůžete kvůli tomu používat něco jako Total Commander. Z toho plyne řada nevýhod.

Nedávno mě naštval iPhone - kdybych měl jen trochu větší příjmy, tak za tohle bych elektroniku okamžitě rozbíjel kladivem: chtěl jsem si nahrát hovor a iPhone mi to prostě zakázal, protože to jako není legálni.

anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #87 kdy: 19. 11. 2017, 16:06:45 »
neplacena kalkulacka, budto je to totalni nedodelany opruz, nebo vam tam skacou reklamy, ale vetsinou oboji
Kalkulačka nemá mít přístup k datům a k netu. (když si odmyslím přepočet kurzů)
Kalkulačka může být v shellu, nebo se dá použít bc.

Jdi se léčit. Jenom magor bude používat na tabletu kalkulačku v shellu.

Grundl

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #88 kdy: 19. 11. 2017, 16:44:18 »
Když s tím máš ,takové zkušenosti, poradíš nějaký dobrý dotykový shell s integrovanou klávesnicí a nejpoužívanějšími zkratkamai/příkazy?

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #89 kdy: 19. 11. 2017, 16:44:27 »
Strašně se mi líbí ten nový Macbook Pro space gray. Po designové stránce je to nádherný kus. Já vím, je to jenom počítač, ale já jsem v tomhle docela nadšenec. OS X se mi ze všech operačních systému líbí také nejvíc. Když jsem měl Macbook v minulosti, tak jsem se vždycky těšil, až na něm budu zase pracovat :) Jenže ta cena...prostě co se týče vybavení toho notebooku, tak za stejnou cenu člověk sežene daleko výkonnější stroj.
Nemáte někdo zkušenosti s novým Macbookem 2016/2017? Podle komentářu na netu je to rozdělené tak na dva tábory, no asi jako vždycky u všecho. Třeba Petr Mára (velký propagátor Applu) ve svém videu říkal, že je to jednoznačně nejlepší Macbook Pro, co zatím  Apple udělal.
Tím co řekl Mára, bych se ztotožnil jen částečně. Mám Macbook Pro 15" s touchbarem a 1G diskem od dubna. Především jako pracovní - na .NET / React. Výkon super. Ale TouchBar je ve své podstatě k ničemu - musí ho podporovat daná appka, kterých není moc. Nápad dobrý, ale schází podle mne podpora ze strany SW. Klávesnice super, ale přijde mi, že čas od času nejde TAB a CAPS. Oproti předchozímu modelu je hlučnější - alespoň mi přijde. Šipky jsou taky hrozně hloupé - myslím velikost levé a pravé (to mohlo vymyslet jen blb...). Co mě opravdu s**e je hloupé USB-C, díky kterému je v podstatě potřeba na vše nějakou redukci. Hodně mě mrzí absence MacSafe. Retina paráda, nepotřebuji další monitor. TouchPad je podle mě zbytečně velký, mohli nechat původní velikost. Bohužel SierraOS má dost bugů, které mě denno denně iritují a nejraději bych mac vyhodil z okna. Např. automatcké přeskládávání fullscreen oken, po připojení originální redukce pro LCD Mac vždy zamrzne atd...

Jinak je to parádní věc, jen ta cena je orpavdu přemrštěná... :-(
Jo, vyhození maGsafe je tragédie, nejednou mi to zachránilo notebook. Na USB-C mám jinak vcelku neutrální pohled, do práce jsem si do něj koupil dockinu a mimo práci toho moc nepřipojuju, takže mám akorát jednu pidi redukci(měl jsem koupit větší, každou chvíli ji nemůžu najít...) když doma blbnu s arduinem. Velikost trackapadu je parádní, pokud mi chcípne baterka v magic mouse, tak ho použiju raději než klasickou myš s kolečkem. Ostatně asi bych ho použil i místo tý magicmyši, ale preferuju notebook na straně. Automatické přeskládávání fullscreen oken jde vypnout v Předvolby systému => Mission Control => Automaticky uspořádat plochy podle posledního použití. High Sierra mi taky s redukcí padala, ale vyřešilo to 10.13.1. Teda alespoň v mém případě. Ne nadarmo se říká, že se má upgradovat až když vyjde 10.x.1 verze ;-)