Do čeho investovat hotovost

Re:Do čeho investovat hotovost
« Odpověď #60 kdy: 16. 11. 2017, 21:24:13 »
lidi je cim dal vice a mista ubyva...myslet si z nejakych prognost ze pozemky pujdou s cenou dolu je pro me osobne fantasmagorie
Místa ubývá? A byl jsi někdy na venkově? Jedna vesnice, pár čísel a kolem obrovská pole a ještě větší lesy. Místa je (u nás) obrovsky moc, akorát se tam "nesmí stavět".

Ceny stavebních pozemků se jako cokoli jinýho řídí vzácností toho statku. Pokud by se ze dne na den mohlo stavět kdekoli, ceny luk (desítky korun za metr2) a stavebních parcel (tisíce za metr2) se srovnají.

To bych nedoporučoval. Čím dál častěji se mluví o tom, že se bude v ČR rušit nebo od základu měnit územní plánování. Územní plánování - tedy rozhodnutí moudrých, kde se smí stavět a kde se má půda obdělávat - je to, co drží většinou ceny pozemků nahoře. Jakmile se (doufejme) uvolní možnost stavět na prakticky jakémkoliv pozemku, půjdou ceny současných stavebních parcel dolů.

Můžeš prosím odkázat nějaké zdroje? Tohle by mě vážně zajímalo.
Mě taky. Nedávno se dost rozvolnily předpisy ohledně stavebních povolení a územní plánování je poslední věc, která imho drží ceny bydlení uměle vysoko.

Rizika se dají diverzifikovat. Takže si investor pořídí těch pozemků víc a rozprostře riziko, že se mu na jednom z nich změní územní plán nebo vyroste ghetto.
Nejde o změnu územního plánu v té lokalitě, ale o to, jestli bude dál pokračovat ta nesmyslná buzerace, že stavět se můžou jenom kurníky jeden vedle druhýho na růžovým fleku, kterej někdo načmáral na mapě.

Ja stejne jako Nox doporucuju ty akcie. Ja mam temer vsechno v dividendovych akciich. Je to urcite beh na dlouhou trat. Slibuju si od toho hlavne pasivni prijem. Vyhoda je, ze je to hra s procenty, takze investovat se da v jakekoliv vysi. Jsou firmy, ktere vyplaceji dividendu mnoho dekad. Je to samozrejme risk no, nerikam ze vsechno pujde jen nahoru, ale krize nekrize, dividendy budou proudit dale.
Ono je to celkem jedno, jestli vyplácí nebo nevyplácí, protože pokud nevyplácí, tak zase roste cena - pokud si chci dividendy emulovat :) pravidelně výnos z portfolia stahuju.

Spíš myslím, že je dobrý se držet selskýho rozumu - koukat se na fundament a ne na technické čárymáry a spekulativní vzdušné zámky. Kupovat co nejvíc (zisky a majetek firmy) za co nejmíň (cena titulu).

Do mega investovat tak ty dividendove akcie, klidne i jen cz - banky, cez, unipetrol.
A jestli souhlasi a pokud ma kapital ci prijem v CZK, tak bych primarne doporucil nastudovat trh prazske burzy a navrhl rozlozit rovnomerne portfolio do zdejsich akcii, ktere pravidelne vyplaceji dividendu.
Propánakrále, jenom ne české tituly!

Investovat do zahranicnich akcii v tak malem objemu bych urcite nedoporucil, napriklad kvuli riziku posilovani koruny a nutnosti sledovat pomerne slozity zahranicni trh.
Jenže na českém trhu je zoufale malý výběr. Navíc jeden z nejlepších titulů (ČEZ) je zoufale moc závislý na politice. Na zahraničním trhu je možné si vybrat opravdu velké firmy, mnohonásobně větší než co je v ČR k dispozici, firmy s opravdu dlouhou historií (v ČR neexistuje) nebo nadějné mladé firmy.

Pod "sledovat pomerne slozity zahranicni trh" nevím, co si mám představit. Jaký trh je jednoduchý? A nebo naopak: pokud si v zahraničí můžu vybrat opravdu stabilní a velkou firmu v sektoru IT, tak asi nepotřebuju sledovat vývoj na poli zubních kartáčků...

Posilování koruny je blbý, ale pokud mi vadí, dá se proti němu zahedgovat. Srazí to sice zisk, ale u dobré investice to není tak zásadní část. Nemluvě o tom, že posilující koruna má vliv i na ty české tituly...

joshiro: Proč je podle tebe z ETF menší zisk než z podobně konstruovaného individuálního portfolia? (tazatel fakt nevypadá jako někdo, kdo by uměl sestavit lepší portfolio než vykrást nějaký index)
Brát index nebo vybrané tituly, to je rozdíl na úrovni strategie/filosofie investice :) Investice do indexu je investice do toho, že poroste trh jako celek. Investice do titulů je cherry-picking zajímavých projektů, kterým věřím, že porostou líp než index. Pokud se to dělá podle konzervativních kritérií, tak to není zas tak složité a je docela reálná naděje, že se podaří index porazit.
« Poslední změna: 16. 11. 2017, 21:26:04 od Mirek Prýmek »

joshiro

« Odpověď #61 kdy: 17. 11. 2017, 01:43:20 »
Kolik si tak představuješ, že z každého z těchto oborů potřebuje nakoupit firem?
At si nakoupi co chce sam investor. Klidne at vse nacpe do jednoho nebo do peti, je to uplne jedno. Osobne mi prijde 200k/titul jako smysluplne minimum.   

Úplně stejně by mohl někdo říct, že nedoporučuje investovat v ČR kvůli riziku oslabování koruny ;). A zahraniční trh je naopak jednodušší, protože se stačí podívat na několik největších obecných ETFek a neřešit jako v ČR kterou firmičku že si máš koupit.

Tak pokud to vidite takto jednoduse, tak good luck. Ja bohuzel nemam cas procitat zpravy z wallstreetu, proto se budu drzet prevazne cz akcii...

« Odpověď #62 kdy: 17. 11. 2017, 04:29:20 »
Tak pokud to vidite takto jednoduse, tak good luck. Ja bohuzel nemam cas procitat zpravy z wallstreetu, proto se budu drzet prevazne cz akcii...
A shánět insider info o tom, do jakýho Bulharska zas bude ČEZ investovat, jak v tom Bulharsku vypadá trh s energiemi a kolik zas bude chtít vláda z ČEZ vytáhnout pomocí "superdividendy", na to čas máš?!

Správce aktiv

« Odpověď #63 kdy: 17. 11. 2017, 10:25:19 »
joshiro a podobní sebevrazi:

Ta věčná debata Pražská burza versus zbytek světa je opravdu úsměvná.

Ušetřím Vám všem zase trochu času a napíšu to jasně. Na Pražskou burzu se vyplatí jít, jen pokud potřebujete urgentně na záchod a všude jinde je zavřeno.

Nepleťte si český akciový trh s investičním prostředím, pokud jen rámcově porovnáte bezpečnostní opatření a kvalitu regulace s hlavními americkými burzami v historickém kontextu, zjistíte, že Pražská burza je stále na divokém západě, navzdory tomu, co tvrdí v rámci svého PR, zatímco USA poskytuje dlouhodobě významně stabilnější a bezpečnější prostředí. Z pohledu celkové kapitalizace je Pražská burza naprosto nevýznamnou jehlou v kupce sena.

jv.

« Odpověď #64 kdy: 17. 11. 2017, 10:59:16 »
zatímco USA poskytuje dlouhodobě významně stabilnější a bezpečnější prostředí.
Jde nějak investovat na strmý pád USA?

« Odpověď #65 kdy: 17. 11. 2017, 11:06:08 »
zatímco USA poskytuje dlouhodobě významně stabilnější a bezpečnější prostředí.

Jistě, "sell on short".

Správce aktiv

« Odpověď #66 kdy: 17. 11. 2017, 12:44:46 »

Jistě, "sell on short".

Sell on short? Sales of shorts? Are you short on sales or short of shorts?

Když už tak short selling.

Třeba ETF navázané na VIX, inverzní ETF na akcie, případně nákupem zlata. Ale opatrně s inverzními ETF, dlouhodobé poplatky některých fondů mohou být velmi vysoké, pokud nemá být držba krátkodobou záležitostí, určitě bych se vyhnul pákovým ETF.

« Odpověď #67 kdy: 19. 04. 2022, 16:22:07 »
Pokud zvážíte všechna pro a proti, představují burzovně obchodované fondy dobrý způsob, jak diverzifikovat své investice o zahraniční aktiva. Neinvestujte však všechny volné peníze do ETF. Zaprvé, pohyby indexů jsou nepředvídatelné: z růstu indexu můžete těžit, ale také o část své investice přijít. Za druhé, většina burzovně obchodovaných fondů je oceňována v měnách. Cena jednotky závisí nejen na kolísání indexu, ale také na směnném kurzu.

« Odpověď #68 kdy: 03. 05. 2022, 16:12:53 »
Vím, že obnovuji mrtvé vlákno, ale jakožto naprostý nováček v tradingu mi dost pomohly Vaše komentáře. Zatím využívám platformu, kterou mi doporučil můj kamarád a to konkrétně https://www.robomarkets.cz/forex-trading/trading/prime-accounts/. Nevím, jestli se jedná o vhodnou volbu, ale stejně zatím používám pouze demo account a zkouším si jednotlivé obchody. Pokud někdo znáte lepší trading platformu, tak sem s ní. Rád si přečtu názory ostatních, jaké nástroje využívají oni. Trading je běh na dlouhou trať, tak doufám, že mi to vyplatí. Avšak v dnešní době si člověk nemůže být jistý ničím.

Ink

• 502
    • Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 03. 05. 2022, 17:05:31 »
Vím, že obnovuji mrtvé vlákno, ale jakožto naprostý nováček v tradingu mi dost pomohly Vaše komentáře. Zatím využívám platformu, kterou mi doporučil můj kamarád a to konkrétně https://www.robomarkets.cz/forex-trading/trading/prime-accounts/. Nevím, jestli se jedná o vhodnou volbu, ale stejně zatím používám pouze demo account a zkouším si jednotlivé obchody. Pokud někdo znáte lepší trading platformu, tak sem s ní. Rád si přečtu názory ostatních, jaké nástroje využívají oni. Trading je běh na dlouhou trať, tak doufám, že mi to vyplatí. Avšak v dnešní době si člověk nemůže být jistý ničím.

Víš o tom, že trading není totéž, co investování?