Proč nejít dělat vedoucího do Lidlu za 60000,- ?

666

Re:Proč nejít dělat vedoucího do Lidlu za 60000,- ?
« Odpověď #105 kdy: 28. 01. 2018, 17:35:16 »
ještě se u toho tváříš, že problém v mé nechápavosti.
Nepochopení či neznalost je tam je naprosto evidentně, protože jsem Vás zeptal na naprosto jednoduchou a triviální otázku ohledně ceny piva a balené vody v restauracích v ČR/Německo a neznáte na ní odpověď. Navíc jste si s tímhle témate přišel sám, podobně jako s infrastrukturou.

Což bych řekl, že tvůj odkaz na dfense v zásadě potvrdil.
Dfens Vám jasně napsal, že jejich výkon byl průměrný, ČR hodnotí výkon jako vohnoutský. Rozumíte tomu rozdílu nebo ne?


Vykořisťovač

Re:Proč nejít dělat vedoucího do Lidlu za 60000,- ?
« Odpověď #106 kdy: 28. 01. 2018, 18:00:44 »
ještě se u toho tváříš, že problém v mé nechápavosti.
Nepochopení či neznalost je tam je naprosto evidentně, protože jsem Vás zeptal na naprosto jednoduchou a triviální otázku ohledně ceny piva a balené vody v restauracích v ČR/Německo a neznáte na ní odpověď. Navíc jste si s tímhle témate přišel sám, podobně jako s infrastrukturou.

Jenže ty ses nezeptal na jednoduchou a triviální otázku ohledně ceny piva a balené vody v restauracích ČR/Německo. Ty jsi konstatoval, že je ti divné, že je v některé zemi dražší voda, než pivo.
Nebo nám přijde divné, že v jedné zemi je levnější pivo než voda, když jste opět a znovu vytáhl tenhle argument, který je středem světa:-)
To není otázka. Nezmínil jsi, že ti jde o balenou vodu v restauraci - já to odhadoval, ale do hlavy jsem ti fakt neviděl.
A není to nijak relevantní k naší diskuzi. Já tvrdím, že německé restaurace jsou dražší než České. V jídle i v pití. A stejně je to prakticky se všemi náklady na život v Německu (kromě zboží ve velkých obchodech). Vztah mezi cenou nejlevnějšího alkoholického a nealkoholického nápoje v jedné hospodě s tím nesouvisí. Němci mají zákon, že nealko musí být levnější, tak je. My jsme ten zákon neměli, tak to tak nebylo. Ani nevím, jestli to už u nás zavedli taky, nebo ještě ne. A je to úplně jedno. Pro srovnávání nákladů na život v Německu to není podstatné.

U infrastruktury ti už podruhé opakuji, že jsem s ní přišel já proto, že ty jsi nebyl schopen uvádět ty příklady zásadně lepších služeb v Německu. Jestli nechceš dál řešit infrastrukturu, tak už jí nezmiňuj.

Což bych řekl, že tvůj odkaz na dfense v zásadě potvrdil.
Dfens Vám jasně napsal, že jejich výkon byl průměrný, ČR hodnotí výkon jako vohnoutský. Rozumíte tomu rozdílu nebo ne?
Tobě z toho článku vyplývá, že Němci mají lepší autoservisy. Jedna Anekdotische Evidenz, úžasné. Mě to přijde jako že to je na jedno brdo. Ale dfens jasně napsal... Co mohu říci proti tomu, že dfens měl jeden zážitek a z toho to jasně vyplývá, že je tam zásadní rozdíl. :-D

666

Re:Proč nejít dělat vedoucího do Lidlu za 60000,- ?
« Odpověď #107 kdy: 28. 01. 2018, 18:54:35 »
Nezmínil jsi, že ti jde o balenou vodu v restauraci - já to odhadoval, ale do hlavy jsem ti fakt neviděl.
A není to nijak relevantní k naší diskuzi. Já tvrdím, že německé restaurace jsou dražší než České. V jídle i v pití.
Dobře, vysvětlím Vám to. Cena piva v Německu je provařený a dokola opakovaný fígl, jak postrašit české Pepíky, jak je v "tom Německu" drahé. Pravda je taková, že cena zde v Čechách je dumpingová a je pod cenou balené vody v restauracích. Opravdu se divím, že to nevíte, když se mi vysmíváte.


Mám pro Vás jediné doporučení. Pokud kladete otázky viz níže, tak to prostě udělejte jako já. Prostě vyzkoušejte danou službu tady a v Německu. Nejlépe u různých dodavatelů stejně jako jsem to udělal já. Pokud kladete tyto otázky, tak jste to neudělal dostatečně nebo případně vůbec.

Jako vás německá holička ostříhá lépe, než česká?

Fakt myslíte, že vám německý zubař spraví zuby lépe než český?

Fakt myslíte, že německý vyměňovač dílů ve značkovém servise VW je kvalitativně jiný, než český vyměňovač dílů ve značkovém servise VW tady v Česku?


Vykořisťovač

Re:Proč nejít dělat vedoucího do Lidlu za 60000,- ?
« Odpověď #108 kdy: 28. 01. 2018, 19:39:47 »
Nezmínil jsi, že ti jde o balenou vodu v restauraci - já to odhadoval, ale do hlavy jsem ti fakt neviděl.
A není to nijak relevantní k naší diskuzi. Já tvrdím, že německé restaurace jsou dražší než České. V jídle i v pití.
Dobře, vysvětlím Vám to. Cena piva v Německu je provařený a dokola opakovaný fígl, jak postrašit české Pepíky, jak je v "tom Německu" drahé. Pravda je taková, že cena zde v Čechách je dumpingová a je pod cenou balené vody v restauracích. Opravdu se divím, že to nevíte, když se mi vysmíváte.
Byl jsi zábavnější, musíš se víc snažit. Cena piva v Německu je vysoká. Jiné věci nemusí být v Německu o tolik dražší jako pivo v hospodě. Ale třeba jídlo v restauraci je podobně dražší. Ze služeb je tam dražší všechno. Velmi logicky - když jsou tam vyšší platy, tak to v čem je vyšší podíl místní práce, tak prostě dražší být musí.
O tom, že by cena piva byla v české hospodě dumpingová, o tom dost pochybuji. Stejně tak pochybuji, že víš, co je to dumpingová cena.
Je pravděpodobné a logické, že se hostinští snaží mít cenu piva jako lákadlo (ale těžko ji dotovat - z čeho by to asi tak dělali!) a na ostatním sortimentu (tvrdý alkohol, chuťovky, dříve cigarety) si přirazit mnohem více. V poslední době je ale problém, že cena sudového piva leze nahoru, zatímco supermarkety drtí cenu lahvového dolů. Ale to je úplně jedno, porovnání ceny piva a dalšího nápoje je od začátku offtopic.

Mám pro Vás jediné doporučení. Pokud kladete otázky viz níže, tak to prostě udělejte jako já. Prostě vyzkoušejte danou službu tady a v Německu. Nejlépe u různých dodavatelů stejně jako jsem to udělal já. Pokud kladete tyto otázky, tak jste to neudělal dostatečně nebo případně vůbec.

Jako vás německá holička ostříhá lépe, než česká?

Fakt myslíte, že vám německý zubař spraví zuby lépe než český?

Fakt myslíte, že německý vyměňovač dílů ve značkovém servise VW je kvalitativně jiný, než český vyměňovač dílů ve značkovém servise VW tady v Česku?

Víš, to byly řečnické otázky. To neznamená, že jsem se tě doopravdy ptal. Sice je na konci každé věty otazník, ale je to myšleno tak, že já ty odpovědi znám - a připadají mi zcela zjevné.
Co tohle jako má znamenat? Hraješ si na hlupáka, že se teď jako tváříš, že nevíš, že to byly řečnické otázky?
Anebo jsi zoufalý, procházíš tu diskuzi, hledáš, čeho se chytit - našel jsi otázky a zcela ti unikl kontext, tak jsi to fakt bral tak, že se tě ptám?