Přidávat nové názory je zakázáno

robotron

Přidávat nové názory je zakázáno
« kdy: 31. 10. 2017, 20:29:27 »
Citace
Root.cz  »  Blogy  »  Databáze  »  RDBMS - Kontingenční tabulka
=> "(i) Přidávat nové názory je zakázáno."

Co to znamena? Ze autor v sebereflexi vyhodnotil, ze sepsal prisernou slataninu?
« Poslední změna: 31. 10. 2017, 21:26:32 od Petr Krčmář »


Franta <xkucf03/>

Re:Přidávat nové názory je zakázáno.
« Odpověď #1 kdy: 31. 10. 2017, 21:10:02 »
Citace
Root.cz  »  Blogy  »  Databáze  »  RDBMS - Kontingenční tabulka
=> "(i) Přidávat nové názory je zakázáno."

Co to znamena? Ze autor v sebereflexi vyhodnotil, ze sepsal prisernou slataninu?

Taky mám to podezření. Téma je zajímavé, ale když autor zakázal komentáře, tak to na mě působí natolik negativně, že si radši přečtu jiný článek někde jinde. Tohle za to asi nestojí.

Re:Přidávat nové názory je zakázáno.
« Odpověď #2 kdy: 31. 10. 2017, 21:26:25 »
To se tu řešilo několikrát, je na každém autorovi blogu, jak přistupuje ke komentářům. Je to jeho blog, jeho území a proto může komentáře klidně vypnout, pokud o zpětnou vazbu nestojí.

pb.

Re:Přidávat nové názory je zakázáno.
« Odpověď #3 kdy: 31. 10. 2017, 21:29:33 »
To je jedno, jestli jsou komentáře zakázané. Co si pamatuju, tak naposledy, co byly povolené, stejně zmizely všechny komentáře, které poukazovaly na úroveň pravopisu jak z první třídy. K nepříjemným pocitům z textu se přidalo osobní zhnusení z autora a teď už jeho články nečtu.

Lol Phirae

Re:Přidávat nové názory je zakázáno
« Odpověď #4 kdy: 31. 10. 2017, 21:31:04 »
Stejně hodnotné jsou vložené odkazy na "profi" onanisty ze zdrojak.root.cz  ;D


UF

Re:Přidávat nové názory je zakázáno
« Odpověď #5 kdy: 31. 10. 2017, 21:40:22 »
ja bych vam za ty vase nazory usekl ruku

Lol Phirae

Re:Přidávat nové názory je zakázáno
« Odpověď #6 kdy: 31. 10. 2017, 21:58:59 »

robotron

Re:Přidávat nové názory je zakázáno.
« Odpověď #7 kdy: 31. 10. 2017, 22:05:55 »
To se tu řešilo několikrát, je na každém autorovi blogu, jak přistupuje ke komentářům. Je to jeho blog, jeho území a proto může komentáře klidně vypnout, pokud o zpětnou vazbu nestojí.

Dekuji za vysvetleni, nevedel jsem to. Popravde jsem nejak neodlisil blog od neblogu, myslel jsem, ze je to normalni prispevek (clanek).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přidávat nové názory je zakázáno.
« Odpověď #8 kdy: 31. 10. 2017, 23:28:36 »
Dekuji za vysvetleni, nevedel jsem to. Popravde jsem nejak neodlisil blog od neblogu, myslel jsem, ze je to normalni prispevek (clanek).

Hm, ze by za tim byl novy obrazkovy layout Rootu, ktery se snazi tento server priblizit negramotnym?

L.

Re:Přidávat nové názory je zakázáno.
« Odpověď #9 kdy: 01. 11. 2017, 07:26:52 »
Dekuji za vysvetleni, nevedel jsem to. Popravde jsem nejak neodlisil blog od neblogu, myslel jsem, ze je to normalni prispevek (clanek).

Hm, ze by za tim byl novy obrazkovy layout Rootu, ktery se snazi tento server priblizit negramotnym?

Jak vidíš, tak i to je málo. Tak až tam bude červený blikající nápis, tak nenadávej na Root, mohou za to čtenáři ;)

Inkvizitor

Re:Přidávat nové názory je zakázáno
« Odpověď #10 kdy: 01. 11. 2017, 10:01:31 »
Ja jsem clanek v noci cetl a moc jsem z nej nepochopil. Pokud to je jenom muj pripad, je to OK, ale jinak to je dost padny duvod, proc nezakazovat diskuse k blog postum a nedovolovat o tom rozhodovat autorum.

Inkvizitor

Re:Přidávat nové názory je zakázáno
« Odpověď #11 kdy: 01. 11. 2017, 10:03:49 »
Nota bene, kdyz je blog post vybrany na hlavni stranku - tam uz se da tezko argumentovat, ze to je autorova vec.

robotron

Re:Přidávat nové názory je zakázáno
« Odpověď #12 kdy: 01. 11. 2017, 10:32:19 »
Ten clanek mi prisel smysluplnej zhruba jako Clockovy teologicke pokusy, s tim rozdilem, ze to nebylo tak treskute legracni.

Karel

Re:Přidávat nové názory je zakázáno
« Odpověď #13 kdy: 01. 11. 2017, 10:32:52 »
Je zvláštní, že se ten blog dostal na hlavní stránku. Hlavně pro to, že je postavený na nesmyslném předpokladu, že autoři RDBMS jsou trubky, co nikdy s žádnou databází nepracovali. Už po pár řádcích má člověk chuť křičet "proboha vyprdni se na nějakou kontingenční tabulku a té hlavní prostě udělej index přes ty tři sloupce!" Ten bude řádově menší než hlavní tabulka, dokonce o chlup menší než navrhovaná kontingenční tabulka (žádné kontin_id), a nikdo se nebude muset starat o nějaký refresh dat přez dvě tabulky. Uvedená druhá možnost napojení je pak už na propadnutí, to obhájit nejde.

Ale co, to není první člověk, co se drbe přes hlavu. Jen díky chybějícím komentářům mrzí, že ho nelze na chybu upozornit. A díky místu na hlavní stránce root.cz roste riziko, že to někdo bude považovat za rozumnou věc.

Trupik

Re:Přidávat nové názory je zakázáno
« Odpověď #14 kdy: 01. 11. 2017, 13:12:07 »
Ja sa po svojich dvoch dekádach písania SQL tiež pridávam, že som nepochopil, aký problém sa rieši tými "kontingenčnými" tabuľkami, prečo sa na to nedá opýtať v diskusii, a čo to celé vôbec robí na titulke.