Poraďte optický wifi router

qwertz

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #15 kdy: 29. 10. 2017, 16:42:07 »
relativně solidně je na tom ADSL/VDSL. Tam si ještě můžete zařízení koupit sám (i když slepice na L1 supportu budou tvrdit něco jiného)


Jenda

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #16 kdy: 29. 10. 2017, 16:48:55 »
Nění nad to bydlet v baráku s 50-100 byty kde skoro každý má UPC a půlka z nich ještě vlastní Wifi router. V tom eteru je pak solidně plno

Když se tam nepřenáší data, tak to přece jenom jednou za 100 ms vyšle jeden beacon frame a pásmo to tak téměř nezaplňuje.

nehledě na to, že venku nechytnete vůbec nic

False. Posledních pár mých připojení k WiFree co si pamatuju bylo např. v Praze v Seifertově nebo u zastávky Štěpánská. Oboje samozřejmě na ulici.

qwertz

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #17 kdy: 29. 10. 2017, 16:51:45 »
False. Posledních pár mých připojení k WiFree co si pamatuju bylo např. v Praze v Seifertově nebo u zastávky Štěpánská. Oboje samozřejmě na ulici.

3 patrová zástavba je ale jistě něco úplně jiného než 16 patrová ;)

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #18 kdy: 29. 10. 2017, 17:53:06 »
Možná by to šlo vyměnit za něco lehčího, jako například EchoLife HG8010H. To by poskytovateli nemuselo vadit.
Za to pak ten svůj router dle libosti.

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #19 kdy: 29. 10. 2017, 19:36:10 »
Pridam jeste neprimo souvisejici informaci: CETIN v CR nastesti tolik nezblbnul a na sve FTTH siti (minimalne na nove zrizovanych pripojkach) predava sluzbu na ethernetu, tedy poskytuje ten zminovany hloupy bridge. Za nej si pak muze zakaznik pripojit jakykoli router s VLAN na WAN, Internet bezi ve VLAN 848 (bohuzel je stale nutne vytacet PPPoE).


mm

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #20 kdy: 07. 11. 2017, 14:36:56 »
Ten Huawei je priamo ONT s integrovanym routrom/wifi AP. Manazuje ho Telekom, nemas moznost upgradovat firmware sam. Myslim ale ze existuje moznost prepnut ho do bridge modu (asi cez infolinku - zmena na sluzbe) a nasledne si mozes dat vlastny router so svojim wifi a pod.

xyz

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #21 kdy: 07. 11. 2017, 22:41:57 »
Mozem potvrdit ze u Orange sa Huawei HG8245H da prepnut do bridge modu, cize na 4 eth porte sa zapoji vlastny router a dostane verejnu IPv4 (IPv6 zatial neposkytuju)

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #22 kdy: 08. 11. 2017, 10:24:43 »
V Slovak Telekome je ONT router manazovany Telekomom. Firmware updaty aj konfig su kompletne tlacene z telekomu.
Pokial chces prevadzkovat svoj vlastny router, daj si objednavku na prepnutie ONT do rezimu bridge a mozes si tam zavesit na ethernet port cokolvek, co vie vytacat PPPoE.

Stano

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #23 kdy: 12. 07. 2018, 11:10:50 »
Možná by to šlo vyměnit za něco lehčího, jako například EchoLife HG8010H. To by poskytovateli nemuselo vadit.
Za to pak ten svůj router dle libosti.

Huawei • HG8310M by mohla byť alternatíva ? Je to iba čistý bridge nič viac ?

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #24 kdy: 13. 07. 2018, 08:21:47 »
Zlatá Teta u nás v Ústí na sídlištích. Tahají FTTB hvězdicově, na patě baráku vcelku standardní Eth switch, partajím do bytu vedou CAT5e twist. Zásuvka nade dveřmi, dál ať si dělá každý co chce = router podle svého gusta, dostane na venkovní port IP adresu přes DHCP. Z obchodních důvodů to dodnes řežou per client nějakým rate-limitem, ale jinak na L1/L2 i v tom rate-limitu je symetrické pásmo (pokud náhodou ten rate-limit není jenom na downstream). Žádné sdílení last-mile média (nějakých 1:10 na prvním páteřním gigabitu mě fakt netrápí), žádné pasivní splitterování optiky a kaskáda konektorových spojů s rezervou 2 dB, žádný sdílený "kolizní" uplink ošetřený TDMkem... Z domu do práce mám ping asi milisekundu. Přesto jsou u nás v baráku lidi, kteří sednou na lep UPC s jejich koaxovým rozvodem, nebo si koupí ADSL... nechápu.

Unnamed Soldier

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #25 kdy: 13. 07. 2018, 17:52:21 »
Jak už bylo řečeno na HG8245H si uživatelsky nic nezměníte, pokud je ISP rozumný, přepne vám ho do bridge, nebo vymění za HG8010H či jiný ONT, který funguje jen jako bridge.

Co se týče FTTB versus GPON, pokud se bavíme o 100/100Mbit přípojkách, tak z hlediska propustnosti/latence nepoznáte rozdíl. Co se týče spolehlivosti, má teoreticky výhodu GPON (míň aktivních prvků a větráčku co se můžou zadřít), zkušenost z praxe je taková, že oboje je naprosto v pohodě pokud se to udělá pořádně.
Na GPONu navíc můžete nabízet i nesmysly typu 500 Mbit nebo i víc. Reálně to nikdo nevyužije, takže je jedno s jakou to je agregací a můžete se tím chlubit :-)

Dušan Krajči

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #26 kdy: 28. 10. 2018, 08:24:12 »
Dobrý deň.
Píšem Vám zo Slovenska a ja mám huawei wifi som snim spokojný ale ak chcete výkonnejší wifi router tak Vám odporúčam požiadať firmu ktorá Vám montovala wifi o kvalitnejší wifi router Sagemcom 5655ac je kvalitnejší rýchlejší ma väčší dosah a aj iné veci .Len či sa Vám to oplatí to je na Vašom uvažení pre to že sa tam asi platí zmluvná pokuta za zrušenie zmluvi pretože že by Vám museli urobiť novú s novým routrom.
               
             

xhamsterr

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #27 kdy: 28. 10. 2018, 09:30:02 »
...Z domu do práce mám ping asi milisekundu. Přesto jsou u nás v baráku lidi, kteří sednou na lep UPC s jejich koaxovým rozvodem, nebo si koupí ADSL... nechápu.
Ja to zase chapu. Spouste lidi na rychlosti internetu nezalezi a uz vubec nevi co je ping. ALE panelakove lidi casto trapi problematicky rozvod po byte a tak vezmou co je nejvyhodnejsi ze stavebniho hlediska.

Zelenohlav

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #28 kdy: 29. 10. 2018, 16:10:46 »
qwertz: Zákazníci UPC s poviným WifiRoutrem a sdílenou WiFree by mohli vyprávět.

Eliminovat povinnou wifi, kterou nechci, by melo byt trivialni bud umelou zatezi misto anteny, nebo plechovou krabickou.

Jinak mi prijde, ze pokud je zarizeni vlastnene ISP, jsou i diry v zarizeni problem ISP. Samozrejme si to clovek nesmi pustit do vlasrni site, takze hned za zarizeni musi prijit FW, ale to uz je osud. A pokud ma zarizeni wifi, tak ze stejnych duvodu nepouzivat na nic, co nejste ochotni pripojit do nahodne otevrene wifi site behem cekani na salinu.

JardaA

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #29 kdy: 30. 10. 2018, 15:00:37 »
qwertz: Zákazníci UPC s poviným WifiRoutrem a sdílenou WiFree by mohli vyprávět.

Jsem spokojeným panelákovým zákazníkem UPC (ještě předtím Karnevalu). Odmítl jsem jejich modemorouter s wifi a dostal jsem jej bez wifi. K té spokojenosti - rychlost velmi slušná, spolehlivost dlouhodobě skvělá; co mě štve, je jejich řešení IPv6. Nejsem zaměstnancem ani akcionářem UPC ;-).