Poraďte optický wifi router

R-

Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #30 kdy: 30. 10. 2018, 19:04:21 »
Koukám, že jsem měl (a mám) asi štěstí na ISP - když nám zavedli optiku do bytu, tak mi dali nějaký Huawei GPON, který byl v bridge režimu. Chtěl jsem ale mít svého Mikrotika se SFP modulem, abych neměl doma několik zařízení. ISP souhlasil, vyměnil mi GPON za hloupý (Edimax) SFP to eth bridge s tím, ať si ten SFP modul dám do čeho chci.

Už dva roky si chrochtám blahem.


Re:Poraďte optický wifi router
« Odpověď #31 kdy: 22. 08. 2020, 11:17:35 »
Stale to plati aj v 2020, ze opticky modem si treba prenajimat od telekomu ?
Z telekomu mi volali, ci mam zaujem o zmenu VDSL2 na optiku a pytal som sa ci mozem mat aj vlastny modem. Odpovedali mi, ze kludne si mozem dat aj vlastny, ale na 99% mi to nebude fungovat. Na pobocke mi zase povedali, ze musim mat modem od nich.

Rad by som mal svoj modem, pretoze telekom chce mesacne za ich zariadenie najom, ci uz 0,5€, alebo 2€ za premiovy (s 5GHz AC). Ono je to z jednej strany dobre, ze to ma zakaznik v prenajme, lebo ak sa pokazi, tak mi donesu nove a zadarmo, ale neviem aka je kazivost tychto modemov.
Na VDSL2 som si kupil vlastny modem a mam ho od zaciatku v mode bridge. Funguje spolahlivo, len 1-2 krat sa mi stalo, ze som pocas burky nestihol vypojit tel. kabel a modem umrel. Takze som investoval do noveho (ale bol to ten isty typ).