Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)

starej Vajtyngr

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #15 kdy: 09. 10. 2018, 12:06:36 »
Dobrý den,
děkujeme za podnětné připomínky. Budou zařazeny do diskuze nad dalším zlepšením komunikace.

S pozdravem

Barbora Hlubková,

Rok se s rokem sešel a opět jsem zaplaven hromadou přeposlaných nesmyslných spamů od zmatených lidí, kteří vůbec nerozumí tomu, co se po nich chce.

 >:( >:( >:(

Možná by pomohlo, lépe si vybírat klientelu...   ;)


j

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #16 kdy: 09. 10. 2018, 23:49:09 »
Možná by pomohlo, lépe si vybírat klientelu...   ;)
Ale ne, jednodussi bude primet ty lidi vymenit mail, a ten stavajici zrusit nebo aspon hazet do /dev/null, ostatne nebudou zdaleka prvni, jiny maily u domen uz ani nepouzivam, protoze ty tuny sracek co na to chodej ...

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #17 kdy: 10. 10. 2018, 09:01:03 »
Už mě to fakt nebaví. Nejen, že to chodí furt dokola mně, ale nejmíň každý druhý vlastník domény mi to ještě pro jistotu přepošle, když to přijde jemu, s dotazem, co s tím jako má dělat a proč mu to posílají.

Dá se té hovadiny nějak zbavit?! Při desítkách domén to fakt už pouze silně otravuje.
Doporučil bych převést vlastnictví těch domén na někoho svéprávného – dřív, než to udělá někdo jiný. Pokud vlastník nechápe text e-mailu s ověřením osobních údajů, úplně stejně nebude chápat i e-mail potvrzující převod domény na někoho jiného a klidně to potvrdí.

Lol Phirae

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #18 kdy: 10. 10. 2018, 11:23:07 »
Pokud vlastník nechápe text e-mailu s ověřením osobních údajů, úplně stejně nebude chápat i e-mail potvrzující převod domény na někoho jiného a klidně to potvrdí.

Protože to nechápe, tak to přeposílá mně. A to je celý ten problém - on ten email naprosto nepotřebuje, absolutně ho nezajímá, má jinou práci a jen ho to nesmyslně otravuje. Jak již bylo v diskusi mnohokrát zmíněno, kdyby si v CZ.NIC někdo neseděl na vedení, tak by se emaily posílaly na technický kontakt s nějakým linkem pro ověření, aby to už dál neotravovalo (pokud možno nikdy).

P.S. Doporučení si zasuň do análu, inženýre.

user

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #19 kdy: 10. 10. 2018, 11:59:45 »
děkujeme za podnětné připomínky. Budou zařazeny do diskuze nad dalším zlepšením komunikace.

Pokud mohu navrhovat konkrétní změnu, pak by podle mě stačilo kontaktovat TECH-C a pověřit ho ověřením kontaktů. Pokud by tech-c nereagoval do 14 dnů, pak kontaktovat admin-c, držitele. Pokud můžu mluvit za nás, my můžeme klienta kontaktovat, a mnohdy ani nemusíme, abychom věděli, že informace jsou v pořádku.
Určite nie tech-c, tech-c má na starosti DNS. To že tam je tých kontaktov viacero má zrejme nejaký význam https://serverfault.com/questions/444916/difference-between-admin-c-and-tech-c (napr ja som admin-c, tech-c je v niektorých prípadoch admin DNS servera tej ktorej domény, majiteľ je samozrejme vždy koncový majiteľ).

Ale inak +1, malo by sa to nechať na admin-c (ktorý by to mohol odkliknúť proaktívne na webe alebo cez API) a majiteľa kontaktovať až keď nejaký čas nereaguje.

(Píšem podobne ako iný, ako správca niekoľko desiatok domén.)


j

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #20 kdy: 10. 10. 2018, 18:35:32 »
....
Doporucil bych Jirsakovi vydat konecne ty papiry na hlavu, a predevsim ho pevnejs prikurtovat. Protoze prece kazdej majitel auta musi bejt automechanik a kdyz neni tak nema co mit auto.

Oni si ty blbe toho spravce domen platej prave proto, aby to za ne resil, stejne jako si vetsina lidi plati toho automechanika, aby se jim to tu jejich karu staral. A nevsim sem si, ze by mi z katastru posilali kazdej rok vyzvu, at potvrdim ze moje nacionale jsou furt stejny, stejne jako sem si nevsim, ze by mi z registru aut kazdej rok posilali, at overim, ze jeste porad sem majitel ...

Protoze ty idiote, smysl ma poslat informaci o tom,  ZE SE NECO ZMENILO. A ne otravovat lidi tim, ze tam je porad TOTEZ!

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #21 kdy: 10. 10. 2018, 20:14:13 »
A to je celý ten problém - on ten email naprosto nepotřebuje, absolutně ho nezajímá, má jinou práci a jen ho to nesmyslně otravuje.
Ty e-maily ho ale zajímat mají, protože jde o ověření údajů vlastníka. Když bude mít ty údaje špatně, může o tu doménu přijít. Jak jsem psal, pokud vlastník té domény není schopen pochopit ani to, že nějakou doménu vlastní, bylo by rozumné tu doménu převést na někoho jiného. Navíc zkontrolovat, jestli se během roku nepřestěhoval a jeho adresa je pořád stejná, to opravdu není intelektuálně příliš náročný úkol.

Jak již bylo v diskusi mnohokrát zmíněno, kdyby si v CZ.NIC někdo neseděl na vedení, tak by se emaily posílaly na technický kontakt s nějakým linkem pro ověření, aby to už dál neotravovalo (pokud možno nikdy).
Než budete mít tyhle chytré rady, zjistěte si, co je technický kontakt a jaký je rozdíl mezi technickým kontaktem a vlastníkem. Jéčko to svým způsobem (vždy opačně, než jak je to doopravdy) popsal – je to stejné, jako kdyby se zprávy týkající se majitele auta (pojištění, přestupky) posílaly vašemu automechanikovi. Tomu automechanikovi to bude úplně jedno, protože takových aut spravuje stovky, stejně jako technický kontakt k doméně. Technický kontakt ani nemusí znát údaje o vlastníkovi, aby je mohl zkontrolovat.

Pokud vlastník domény neumí zkontrolovat svou adresu a přeposílá to vám, převeďte tu doménu na sebe. Tím se akorát narovná skutečný stav věcí, protože tu doménu stejně fakticky vlastníte vy, když vám majitel vše přeposílá.

Protoze ty idiote, smysl ma poslat informaci o tom,  ZE SE NECO ZMENILO. A ne otravovat lidi tim, ze tam je porad TOTEZ!
Kdyby registrátor věděl, že jste se přestěhoval, tak se vás na to nemusí ptát. Registrátor ten e-mail posílá právě proto, že o vašich změnách (adresy, e-mailu, telefonního čísla) neví. Naopak správně očekává, že když se někdo přestěhuje, změní e-mail nebo telefon, nebude asi hned myslet na to, že to musí změnit u kontaktů domény. Takže se tímhle e-mailem jednou ročně připomene a zeptá se, zda se náhodou něco nezměnilo. I průměrně inteligentní šimpanz e-mail pochopí a když se nic nezměnilo, smaže ho. Ale když se něco změnilo, bude rád, že mu připomněli, že to má změnit i u registrátora.

user

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #22 kdy: 10. 10. 2018, 20:39:50 »
Ešte existuje možnosť, že namiesto e-mail adresy držiteľa zadám e-mail adresu, ktorú si pre každého držiteľa (alebo aj doménu) automaticky vytvorím. Bol by to vpodstate taký proxy servis. A napríklad e-maily, ktoré neodosiela cz-nic by sa preposielali držiteľovi (ešte by sa mohol aj odfiltrovať spam, hlavne pri nie-EU doménach). Takýto servis by sa dal naprogramovať v rámci jedného MD...

Lol Phirae

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #23 kdy: 10. 10. 2018, 21:18:59 »
Ty e-maily ho ale zajímat mají, protože jde o ověření údajů vlastníka.

Ne, nezajímají. On si na to někoho platí. Jako si na smlouvy platí právníky, na faktury účetní a na údržbu IT admina. Statutární orgán se opravdu nebude zabývat podobnými kokotinami jen proto, že si CZ.NIC usmyslel podobnou kravinu. Vlastníkem zůstane právnická osoba bez ohledu na to, jestli si změnila telefon, email, adresu nebo jinou z hovadin uváděných v kontaktních údajích.

P.S. Poslední odpověď na tvoje bláboly, nestojí mi to za vyplýtvaný čas.

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #24 kdy: 10. 10. 2018, 21:29:35 »
Ne, nezajímají. On si na to někoho platí. Jako si na smlouvy platí právníky, na faktury účetní a na údržbu IT admina. Statutární orgán se opravdu nebude zabývat podobnými kokotinami jen proto, že si CZ.NIC usmyslel podobnou kravinu. Vlastníkem zůstane právnická osoba bez ohledu na to, jestli si změnila telefon, email, adresu nebo jinou z hovadin uváděných v kontaktních údajích.
Pokud si platí právníka, aby mu zajišťoval právní služby, je to jako když si na technickou správu domény platí někoho, kdo je pak uvedený jako technický kontakt. Pokud si právníka platí na vlastnictví firmy, logicky budou jako kontakty na vlastníka uváděny kontakty na toho právníka. Takže úplně stejně je to u té domény – buď ji vlastní sám, pak tam má mít kontakty na sebe a má chápat e-mail, který se ho ptá, zda se kontakty nezměnily. A nebo si platí někoho na vlastnictví domény, a pak tam mají být kontaktní údaje toho zástupce, a ten e-mail přijde tomu, koho si na vlastnictví domény platí.

Jinak asi jste úplně nepochopil ten můj první komentář. Já jsem nepsal, ať si vlastník domény zaplatí kohokoli, kdo se o tu doménu bude starat (jak píšete vy „na to někoho platí“), psal jsem, ať si na to najme někoho svéprávného. Tedy někoho, kdo bude schopen tam uvést svůj e-mail a ne e-mail toho statutára.

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #25 kdy: 10. 10. 2018, 23:37:53 »
Jirsak, to ze se prestehuju, je komukoli uplne uzadeke, protoze to je MOJE vec. Na tom co vlastnim nebo nevlastnim to naprosto NIC nemeni a ani znemit nemuze, coz uberblb s naprostym pravnim bezvedomim nemuze chapat.
V tom vašem právním nadvědomí vám nějak uniklo, že vlastnictví domény je definováno záznamem v rejstříku, ve kterém musíte být nějak identifikován. Takže je někde zapsáno: „vlastníkem je Josef Jéčko, trvale bytem Ústavní 91, 181 02 Praha 8“. Když se přestěhujete a prokážete se občankou na jméno Josef Jéčko a s adresou trvalého bydliště PN Kosmonosy, Lázeňská 515, 289 12 Sadská, tak jaksi ten záznam nesedí s tím, čím se prokazujete. Jména nejsou unikátní, takže lidi nemůžete identifikovat jenom jménem, ale používá se k tomu třeba ještě adresa trvalého pobytu. A je mnohem jednodušší ty údaje v rejstříku změnit, když dojde ke změně, než pak dodatečně prokazovat, že jste změnil adresu trvalého pobytu a ten záznam v rejstříku odkazuje skutečně na vás a ne na nějakého vašeho jmenovce.

A v pripade spravce TLD je mu naprosty hovno do toho, co kdo kde ma uvedeny u domeny, protoze ho tak maximalne zajima, jestli je nebo neni domena zaplacena. TECKA!
Jasně, takže když já dám pokyn k převodu vaší domény, má ho správce bez řečí provést, protože doména je zaplacená a nic jiného – třeba kdo je oprávněn s doménou manipulovat – nemá správce zajímat. Hele, nezkoušel jste – místo toho neustálého rozčilování se – zkusit přemýšlet? Jako že hlavou?

j

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #26 kdy: 11. 10. 2018, 15:21:39 »
To ze ty Jirsak premejslis zadeki tu vsichni vedi, takze kdyz da k prevodu pokyn nekdo kdo zna heslo, tak je opravnenou osobou TECKA. Registrator tak maximalne muze puvodniho drzitele upozornit, ze byl dan pokyn k prevodu, coz ... pro Jisaka zjeveni Bozi ... 99% registratoru i dela, coz ale kupodivu vubec neznamena, ze by domenu obratem nepreved.

Predpokladam ovsem ze blby jako je Jirsak si bankach registrujouo extra, a kazdej mesic, lepe kazdej den, jim posilaj vyzvu, aby potrdili, ze ten blb co je napsanej jako drzitel uctu jeste porad je blb. Protoze kdyby blb uz nebyl, tako by mu takovy kokotiny neposilali.

Vis ty blbce jak dlouho trva domenu zrusit? Asi tak 1 minutu. A za dalsi uz si ji muze nekdo dalsi registrovat. Zazrak co? A vis kdo tu domenu zrusi? Taky zazrak ... ten kdo se umi prihlasit do administrace k registratorovi. Coz... dalsi zazrak... v 99,999999% neni drzitel, ale prave technickej spravce.

Lol Phirae

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #27 kdy: 20. 11. 2018, 19:25:11 »
A další várka spamů:

Citace
Dobrý den,
zabezpečení vašich kontaktních údajů je pro nás naprostá priorita, před cizími zraky jsme je proto pečlivě skryli. Jediným údajem, který zůstává ve veřejné databázi WHOIS viditelný, je vaše poštovní adresa. I tu si však můžete zabezpečit! Aktualizujte si údaje u svého kontaktu, který používáte pro registraci .CZ domény.

Všimli jsme si také, že máte chybně vyplněné telefonní číslo nebo jej nemáte uvedeno vůbec. To může způsobit problémy při vašem kontaktování, pokud by nastal nějaký problém s vaší doménou.

Aktualizujte a ověřte si vaše údaje. Získáte díky tomu možnost skrýt svou poštovní adresu a také vás odměníme flash diskem s kapacitou 16GB. Každý 1 000. kontakt s ověřenými údaji od nás navíc získá iPad!

Mimoto, pokud takový kontakt převedete do služby mojeID, získáte automaticky přístup do webové aplikace Doménový prohlížeč, usnadňující správu vašich .CZ domén.

Pro aktualizaci a ověření údajů s převodem kontaktu do mojeID pokračujte stisknutím tlačítka.

Po opravě údajů prostřednictvím vašeho registrátora si můžete kontakt ověřit bez převodu do mojeID.
Děkujeme za váš zájem
Tým CZ.NIC

Podmínky kampaně verifikace údajů v rejstříku jmen domén (PDF, 75 kB)

Jako bonus vybaveno on-line obrázky, které už žádný normální klient (ani MS Utlouk) defaultně nezobrazí.

Drahý CZ.NICe - strč si flashku do zádele i s mojeID. Už toho fakt mám dost. Po značně nasraném mailu s odkazem na GDPR alespoň ráčil zrušit duplicitní spamování s flashkami registrátor domény, ale s Vámi už si vážně nevím rady.

 >:( >:( >:(

jouda

Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #28 kdy: 20. 11. 2018, 20:04:38 »
Mimochodem netušíte, jaký je důvod že Nic tak tlačí na MojeID?
Tohle (přihazování reklamy na vlastní produkt do technického mailu) mi připadá už dost na hraně s nevyžádaným obchodním sdělením.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Jak vypnout emaily od CZ.NIC (ověření správnosti údajů)
« Odpověď #29 kdy: 20. 11. 2018, 20:46:26 »
Mimochodem netušíte, jaký je důvod že Nic tak tlačí na MojeID?
Tohle (přihazování reklamy na vlastní produkt do technického mailu) mi připadá už dost na hraně s nevyžádaným obchodním sdělením.
Jsem se tak zacetl do Pravidla registrace domenovych... Tak ono si sdruzeni zahradkaru vyklada nektere platne pravni predpisy dle sveho... Pokud mate pocit ze je to obchodne sdeleni ke kteremu jste nedal souhlas, klidne je muzete napraskat na UOOU... Duvod proc nic tlaci na mojeid je stejny jako se tlaci vsude s turrisem, je to jejich produkt tak se to snazi tlacit... Napad na mojeid byl fajn, realizace selhala (a tim nemyslim technickou realizaci).