Jak se vzdělávat jako vývojář?

Inkvizitor

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #30 kdy: 20. 10. 2017, 15:03:11 »
No dobře, já mám úplně jiný dotaz, konkrétní, abych nezakládal nové vlákno o tom samém. Tak teda dejme tomu.

Dejme tomu, že si člověk blbě vybral obor. Věřil mu, ale nedopadá to s producentama úplně dobře. Kupříkladu letectví. Spálil mraky času nad matematikou, pružností, stabilitou skořepin, žárupevnými ocelemi, vysokoteplotní termodynamikou, technickou angličtinou, ruštinou.. A uplatnění je čistý zmar. Aero pohřbil Boeing, Let Kunovice pohřbil Ayres plus sankce, JobAir se zmítal sám se sebou, Avie se potopila do náklaďáků (kromě vrtulí), Praga se vypařila z Prahy, Technometra a řada dalších subdodavatelů umřela, Walter/Motorlet/GE se stěhuje z místa na místo atd., atp...

IT byl vždycky zájmem a zálibou, ale hlavní studijní směr to nebyl. Bohužel nebyl, špatný směr pochodu. Přesto všechno dejme tomu, že by  byl enormní zájem přestoupit na IT. Ví se, co je GNU/linux (12 let), nebyl problém Pascal, Fortran 77, je mi jasné, že tohle jsou mrtvé programovací technologie. Je naprosto jasno v nutnosti učit se skoro vše. Je mi také jasné, že Fluent/ProEngineer/Catia nikoho v IT netrápí.

Je někudy nějaká cesta, jak se přes 1500,-/MD brigády prodrat a proklestit do IT?

Je mi naprosto jasné, že přijde i shitstorm. Za jeden tip kudy dál jsem připraven to akcepovat. Dík.

Nech tady e-mail a ozvu se, pokud mas zajem.


Inkvizitor

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #31 kdy: 20. 10. 2017, 15:04:56 »
Nech tady e-mail a ozvu se, pokud mas zajem.

Mozna se dohodneme na nejake moznosti zamestnani, to jenom pro jistotu.

andy

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #32 kdy: 20. 10. 2017, 21:43:34 »
To bych se pomalu styděl, že mě vždy práce bavila (ať už kdysi jako sysadmin, nebo teď jako vývojář) a bral jsem za ni relativně vysoký plat. Fuj, co jsem to za člověka, že se vůbec můžu podívat do zrcadla :(

Já si naopak myslím, že práce, která člověka baví, je základ šťastného života a lituji každého, kdo to tak nemá a chodí si to do práce odsedět, nebo s odporem.
Tak zrovna jsem potkal 2 australany, kteří říkali, že se rozhodli si prostě vydělat co nejvíc, bez ohledu na to, jestli je ta práce baví nebo ne. Tak prostě pár let natvrdo vydělávali, koupili a splatili barák v nějaké rozumné lokalitě, pronajali ho a za nájem teď už pár let jezdí po světě. Taky hezká cesta, ne?

brigádník

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #33 kdy: 20. 10. 2017, 22:13:49 »
No dobře, já mám úplně jiný dotaz, konkrétní, abych nezakládal nové vlákno o tom samém. Tak teda dejme tomu.

Dejme tomu, že si člověk blbě vybral obor. Věřil mu, ale nedopadá to s producentama úplně dobře. Kupříkladu letectví. Spálil mraky času nad matematikou, pružností, stabilitou skořepin, žárupevnými ocelemi, vysokoteplotní termodynamikou, technickou angličtinou, ruštinou.. A uplatnění je čistý zmar. Aero pohřbil Boeing, Let Kunovice pohřbil Ayres plus sankce, JobAir se zmítal sám se sebou, Avie se potopila do náklaďáků (kromě vrtulí), Praga se vypařila z Prahy, Technometra a řada dalších subdodavatelů umřela, Walter/Motorlet/GE se stěhuje z místa na místo atd., atp...

IT byl vždycky zájmem a zálibou, ale hlavní studijní směr to nebyl. Bohužel nebyl, špatný směr pochodu. Přesto všechno dejme tomu, že by  byl enormní zájem přestoupit na IT. Ví se, co je GNU/linux (12 let), nebyl problém Pascal, Fortran 77, je mi jasné, že tohle jsou mrtvé programovací technologie. Je naprosto jasno v nutnosti učit se skoro vše. Je mi také jasné, že Fluent/ProEngineer/Catia nikoho v IT netrápí.

Je někudy nějaká cesta, jak se přes 1500,-/MD brigády prodrat a proklestit do IT?

Je mi naprosto jasné, že přijde i shitstorm. Za jeden tip kudy dál jsem připraven to akcepovat. Dík.

Nech tady e-mail a ozvu se, pokud mas zajem.

Zanechávám email na mě, jež zní landa@volny.cz

brigádník

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #34 kdy: 20. 10. 2017, 22:25:33 »
Nech tady e-mail a ozvu se, pokud mas zajem.

Mozna se dohodneme na nejake moznosti zamestnani, to jenom pro jistotu.

Těším se na jakoukoli možnost, která by mi otevřela dveře do IT, a to jakékoliv, umožní učit se kvantum nového, také si na to sáhnout (dosud jsem měl v rukou vždy jen desktopový hw, nebráním se ničemu ala server, nebo čemukoliv jinému), odvést činnost, kterou někdo potřebuje a chce a celé by se to odehrálo bez nutnosti absolvovat jinou fakultu ČVUT, než kterou mám,  nebo UK.


Daniel Kozak

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #35 kdy: 22. 10. 2017, 16:18:32 »
nad zmenou prace jsem taky premyslel. to ale zatim neplanuji v nejblizsi dobe, kvuli penezum, ale rozhodne prijde i to.

Daniel:
kdyz se muzu zeptat, jake sluzby? dekuji

packtpub, safari