Ukončená VŠ a co z toho?

karel

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #225 kdy: 30. 09. 2017, 14:01:36 »
Unknown a Prymei, jsou nejhorsi programatori. Mel jsem tu cest videt ich dila a to byl des!!! Lopaty jak vysiti


Unknown

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #226 kdy: 30. 09. 2017, 14:05:57 »
Unknown a Prymei, jsou nejhorsi programatori. Mel jsem tu cest videt ich dila a to byl des!!! Lopaty jak vysiti

Skocte si vymenit pampersku, ju?

qwertz

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #227 kdy: 30. 09. 2017, 14:06:21 »
Hm. To samé bys mohl říct o postoji Masaryka v hilsneriádě. Ten byl tak "odtržený od reality" a "pseudoelitářský", že ho za to na ulici fyzicky napadali. To se ani tomu Sedláčkovi neděje :)

To srovnání vám kulhá na obě nohy a notně zavání demagogií. Když pomineme, že pro ten váš "příklad" nemáte žádné relevantní průzkumy veřejného mínění, jedná se o zcela neporovnatelné věci. Jestli hodláte skutečně přání občana nezavést euro, nebo nerozpustit se v Evropském superstátě s antisemitismem a rasismem, pak jste totální vůl.

Volba ponechat si korunu, vystoupit z EU, nebýt v jádře EU a podobně je naprosto relevantní otázkou, která má ve skutečně svobodné společnosti neoddiskutovatelně místo. Jenže spoustě těch pseudoelit by byla nejraději, kdyby občan držel hubu a krok.

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #228 kdy: 30. 09. 2017, 15:07:56 »
Mel jsem tu cest videt ich dila a to byl des!!! Lopaty jak vysiti
A to je velmi zajimavy, protoze kdyz uz neco programuju, tak ten kod neni nikde verejne k dispozici, cili by me hodne zajimalo, co jsi videl. Reknes konkretne, nebo zustanes u anonymniho flusu?

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #229 kdy: 30. 09. 2017, 15:14:13 »
To srovnání vám kulhá na obě nohy a notně zavání demagogií. Když pomineme, že pro ten váš "příklad" nemáte žádné relevantní průzkumy veřejného mínění
Jake propana pruzkumy? Pointa je v tom, ze Masaryk taky prosazoval neco zasadne jineho nez dav. Dav nema vzdycky pravdu jenom proto, ze ma hodne hlav.
Citace
Volba ponechat si korunu, vystoupit z EU, nebýt v jádře EU a podobně je naprosto relevantní otázkou, která má ve skutečně svobodné společnosti neoddiskutovatelně místo. Jenže spoustě těch pseudoelit by byla nejraději, kdyby občan držel hubu a krok.
Tak urcite je to otazka legitimni. Jenom nevim, jestli uplne stoji za diskusi...

Btw, od hlasovani o brexitu spadla libra ze 40 na 30 korun. A to je Britanie, ne nejaka usmolena CR.


Unknown

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #230 kdy: 30. 09. 2017, 15:21:17 »
Ona ta pseudoelita není originální, jsou to floutci..... Klasický případ je Bělohradský, ten se ve své pražské kampani nestyděl citovat i Baumana, toho komunistického zločince. Je to druh nájemných intelektuálů.

Urazet pod anonymnim nickem osoby verejne vystupujici pod svymi pravymi jmeny, je nejaky klasicky projev protestanske moralky? Takhle "odvazni" jste tam vsichni?

To není urážka, to je jen zopakování známých faktů

Pseudoelita, floutci, 'najemni intelektualove' jsou pomerne presna "fakta", jen co je pravda....

qwertz

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #231 kdy: 30. 09. 2017, 15:35:49 »
Jake propana pruzkumy? Pointa je v tom, ze Masaryk taky prosazoval neco zasadne jineho nez dav. Dav nema vzdycky pravdu jenom proto, ze ma hodne hlav.

Jak víte, že Masaryk prosazoval názor většiny/menšiny? Bez toho ten argument nemá ani logický smysl.

Citace
Tak urcite je to otazka legitimni. Jenom nevim, jestli uplne stoji za diskusi...

To jako proč? Protože vám se ta otázka nelíbí?

Citace
Btw, od hlasovani o brexitu spadla libra ze 40 na 30 korun. A to je Britanie, ne nejaka usmolena CR.

A to je jako dobře? nebo špatně? Nebo proč tuto informaci uvádíte? Britové se nemají právo rozhodnout zda chtějí to nebo ono? I kdyby to bylo ekonimicky špatně (což mužete hodnotit jen ze své křišťálové koule) stejně by to byla legitimní otázka: více samostatnosti vs. více peněz.

BTW. Někteří předni Britští ekonomové tvrdí, že "hard brexit" je rozpočtově velice výhodná varianta:
http://www.economistsforfreetrade.com/News/brexit-could-boost-uk-economy-by-135-billion-say-top-economists/

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #232 kdy: 30. 09. 2017, 17:05:02 »
Jak víte, že Masaryk prosazoval názor většiny/menšiny? Bez toho ten argument nemá ani logický smysl.
Tak jo :)

Britové se nemají právo rozhodnout zda chtějí to nebo ono?
Samozřejmě že mají. Kde jsem řekl, že ne?!

BTW. Někteří předni Britští ekonomové tvrdí, že "hard brexit" je rozpočtově velice výhodná varianta:
http://www.economistsforfreetrade.com/News/brexit-could-boost-uk-economy-by-135-billion-say-top-economists/
To "někteří" je tam velmi důležité slovo.

https://www.ipsos.com/ipsos-mori/en-uk/economists-views-brexit
https://www.theguardian.com/politics/2016/may/28/economists-reject-brexit-boost-cameron
https://www.ft.com/content/c2b0359e-d0dc-11e6-b06b-680c49b4b4c0
https://uk.reuters.com/article/us-britain-eu-poll/most-economists-say-brexit-will-harm-economy-poll-idUKKCN0YK05U

andy

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #233 kdy: 30. 09. 2017, 18:18:31 »
A není to jenom o té jedné knížce - jednak jich má víc, ale hlavně se dá sledovat jeho různé komentáře k různým věcem. Mně osobně přijde inspirativní. Ale dívám se na to samozřejmě jako laik, možná že z odborného hlediska je problematický, nevím.
Já jsem nemyslel, že by z odborného hlediska neměl pravdu, ale spíš že to šlo moc do filosofična a bylo to málo konkrétní.. No..ale nezbývá než přiznat, že jsem toho od něj fakt nečetl dost, abych mohl hodnotit, byl to takový pocit po přečtení pár stránek té knihy, kterou před pár lety vydal.... Můžeš klidně poslat link na nějaký hezký článek.

Citace
...
Emotivně mi bitcoin přijde jako pomýlenost. Racionálně ti to neodůvodním.
To mě dost překvapuje, můžeš to trochu víc nakousnout, jaké k tomu máš důvody (jakkoli neexaktní)? Fakt mě to zajímá.
Když se podíváš na to, jak fungujou nekryté měny, tak nakonec zjistíš, že to lidi používaj, protože věří, že to v budoucnu bude mít hodnotu. Nikdo nic negarantuje. Je to číslo na papírku, nebo spíš jen záznam v počítači. Je hezké, že za tím "stojí" stát, ale to je asi tak všechno co dělá. No a otázka "jakou má měna vlastně hodnotu" je pak poněkud cirkulární. Já netvrdím, že na to neexistuje nějaká odpověď, ale mám z toho spíš takový pocit, že ji fakt nikdo nezná.

Existují nějaké faktory, které to podporují - např. pokud stát bude vyžadovat, aby mu každý rok každý zaplatil nějakou konkrétní částku (daň) v té konkrétní měně, tak ta měna tím začne být svým způsobem "kryta". Ale to je asi tak celý rozdíl proti bitcoinu - bitcoinu dneska věří hodně lidí, začíná to mít docela netriviální obrat... mě osobně překvapilo, že to vůbec "začalo" mít hodnotu - historie bitcoinu by mohla být velmi zajímavá studie tohodle poněkud nepochopitelného fenoménu... ty moje emotivní důvody jsou v podstatě ty tvoje racionální. Ukradnout bitcoin jako Zápotocký ti nikdo nemůže kvůli tomu, jak to je matematicky vymyšlené (teda aspoň to tak chápu). Takže zbývá ta "důvěra" a taky mi nějak emotivně připadá, že ty lidi spíš přestanou věřit bitcoinu než státní měně.... ale kdo ví. V předpovědích se poslední dobou nějak hodně mýlím...

Jen tak mimochodem, ČNB toho při konci intervencí natiskla tolik, ž se trochu nemůžu zbavit pocitu, že současné reklamy na skladníky s platem 30kKč s tím mají něco společného....

Unknown

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #234 kdy: 30. 09. 2017, 18:38:03 »
A není to jenom o té jedné knížce - jednak jich má víc, ale hlavně se dá sledovat jeho různé komentáře k různým věcem. Mně osobně přijde inspirativní. Ale dívám se na to samozřejmě jako laik, možná že z odborného hlediska je problematický, nevím.
Já jsem nemyslel, že by z odborného hlediska neměl pravdu, ale spíš že to šlo moc do filosofična a bylo to málo konkrétní.. No..ale nezbývá než přiznat, že jsem toho od něj fakt nečetl dost, abych mohl hodnotit, byl to takový pocit po přečtení pár stránek té knihy, kterou před pár lety vydal.... Můžeš klidně poslat link na nějaký hezký článek.

Citace
...
Emotivně mi bitcoin přijde jako pomýlenost. Racionálně ti to neodůvodním.
To mě dost překvapuje, můžeš to trochu víc nakousnout, jaké k tomu máš důvody (jakkoli neexaktní)? Fakt mě to zajímá.
mě osobně překvapilo, že to vůbec "začalo" mít hodnotu

Aby ne, kdyz jenom Vinnik do toho nacpal 4mld (spinavejch) USD....

qwertz

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #235 kdy: 30. 09. 2017, 18:59:34 »
Samozřejmě že mají. Kde jsem řekl, že ne?!
Ta otázka podle vás (v demokratické společnosti) ani nestojí za diskuzi.

To "někteří" je tam velmi důležité slovo.

To je na tom to nejméně podstatné. Britové se nějak (ještě něvíme jak) rozhodnou, a v praxi z toho vypadne nějaký (ještě nevíme jaký) výsledek. Historie to pak posoudí.

Finanční kolaps v roce 2008 dlouho dopředu předpovídali fyzikové (econophysics), zatím co všichni ekonomové se jim smáli. Tyhle studie ekonomiíckých expertů tak nedokazují výsledek (správnost rozhodnutí), ale naopak naprostou nejistotu v tom. která volba je ekonomicky výhodnější (chceme-li vůbec u Brexitu, Czexitu, Polexitu apod. argumentovat penězmi)

andy

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #236 kdy: 30. 09. 2017, 19:05:07 »
Citace
Volba ponechat si korunu, vystoupit z EU, nebýt v jádře EU a podobně je naprosto relevantní otázkou, která má ve skutečně svobodné společnosti neoddiskutovatelně místo. Jenže spoustě těch pseudoelit by byla nejraději, kdyby občan držel hubu a krok.
Tak urcite je to otazka legitimni. Jenom nevim, jestli uplne stoji za diskusi...

Btw, od hlasovani o brexitu spadla libra ze 40 na 30 korun. A to je Britanie, ne nejaka usmolena CR.
Ehm...
http://www.xe.com/currencycharts/?from=GBP&to=CZK&view=10Y
http://www.xe.com/currencycharts/?from=GBP&to=USD&view=10Y
http://www.xe.com/currencycharts/?from=GBP&to=EUR&view=10Y

Zrovna s CZK bych to neporovnávál, vzhledem k tomu, že se to krylo s koncem intervencí. Ono je teda taky otázka, co vlastně ten kurz znamená.... Ale tohle je teda mimochodem spíš sociologické téma - kdyby UK odešla z EU s tím, že chce zachovat společný trh, akorát nemá chuť, aby jim Brusel vládl, tak by situace IMO byla přesně opačná (a byl by to velmi funkční ekonomický program). Zajímavé je, že ty lokální vlády středně velkých a velkých zemí prostě strašně tíhnou k protekcionismu....a to si myslím, že je normální nedostatek ekonomického vzdělání :)

Ivan Nový

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #237 kdy: 30. 09. 2017, 19:50:43 »
@ andy

Ale tady nejde jen o peníze ale o holý život. Myslíte, že čínské stratégy zajímá vás spokojený život? A počítají s vámi? Jaký osud pro vás naplánovali?

Bude se třeba rozhodnout, zda s USA proti Německu, nebo s Německem proti USA.

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #238 kdy: 30. 09. 2017, 19:58:27 »
bitcoinu dneska věří hodně lidí, začíná to mít docela netriviální obrat...
Na jeho současnou výši ti ale pořád stačí jenom nadšenci, technooptimisti a blázniví spekulanti. Zdaleka to ještě není tak, že by BTC měla tvoje babička. Ani učitelka na základce je na 99.9% nemá ;)

Ukradnout bitcoin jako Zápotocký ti nikdo nemůže kvůli tomu, jak to je matematicky vymyšlené
No jo, ale bude tomu běžný Franta věřit? Když tomu absolutně nerozumí. No, možná zkušenost by tomu mohla pomoct - kdyby to padesát, sto let běželo, měl by to už úplně každej a za tu dobu by to nijak nezaškobrtlo, tak nějaká ta důvěra čistě za setrvačnosti by asi šla. Ale v to nezaškobrtnutí moc nevěřím. Nějaké ty podivné splity, DDoSy budou ;) A hlavně ta šílená volatilita... to není moc sexy.

Zrovna s CZK bych to neporovnávál, vzhledem k tomu, že se to krylo s koncem intervencí.
Jo máš pravdu, uvědomil jsem si, že jsem byl trochu zbrklý, hnedka, jak jsem to odeslal. No jo, s USD to taky moc nejde srovnávat, protože Trump. Tak jedině EUR ;)

A na GBP/EUR to nevypadá nijak růžově - od brutálního sešupu hned po hlasování - z úrovně ~1.31 se už jede jenom dolů na současných ~1.134. Žádné velké nadšení trhů a doufání v zářnou ekonomickou budoucnost samostatné Velké Británie z toho nečiší...

Ta otázka podle vás (v demokratické společnosti) ani nestojí za diskuzi.
No mně nestojí za diskusi. Stejně jako třeba diskuse o tom, jestli je vhodné děti léčit čistidlem na bazény. Ale kdo o tom diskutovat chce, ten samozřejmě může. Já ale nemám povinnost se toho účastnit.

« Poslední změna: 30. 09. 2017, 20:00:44 od Mirek Prýmek »

Ivan Nový

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #239 kdy: 30. 09. 2017, 20:05:37 »
@ Mirek Prýmek

Budoucnost Británie nezáleží na názoru investorů a současnému kurzu libry, ale na Britech samotných a jejich reálných výsledcích. I kurz libry musí být Brity zasloužený a ne jen výsledkem rozmaru investorů, jako je tomu u eura.

Uvidíte ten ekonomický sešup u Číny v následujících 10 letech.