Ukončená VŠ a co z toho?

Jano7

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #75 kdy: 27. 09. 2017, 10:30:10 »

V malicke firme, par programatoru.  https://bjsw.cz/
[/quote]

Vau, používate Stripes? Krásny a elegantný framework...


Aoidhghean

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #76 kdy: 27. 09. 2017, 10:32:40 »
Já jako absolvent si do smrti neodpustím, že jsem nejel na Erasmus na nějakou slušnou zahraniční školu.
Erasmus je na studiu takřka to nejdůležitější, není nad to poznat, jak to chodí jinde (zejména na Západě). Člověk pak pozná, co je u nás lepší než ve “vyspělém světě” a co naopak stojí za h....

balki

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #77 kdy: 27. 09. 2017, 11:07:32 »
Pořád dokola to samé. VŠ by měla být hlavně o vlastní iniciativě
-spolupráce s doktoranty projekty, stáže...prostě při studiu už pracovat a klidně kvůli polovičnímu úvazku rozvolnit.

Kdo prosere většinu volnýho času kalením na party, paření na kompu, seriálech, tak je debil.

Já jako absolvent si do smrti neodpustím, že jsem nejel na Erasmus na nějakou slušnou zahraniční školu. Estoňské nebo Portugalské školy jsou mnohem praktičtěji zaměřené než naše ČVUT/VUT.
Ta samostatná zcestovatělost mi chybí a jsem závislý na organizaci od ostatních.

Co som pocul, erazmus je hlavne o alkoholizme a sulozeni. V portugalsku hlavne o huleni, este viac nez v cechach. Takze ste asi o moc neprisli. Ale pozriet sa von treba. Mozem len potvrdit, ze kym clovek nejde von, nevie, co je tu dobre a co nahovno.

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #78 kdy: 27. 09. 2017, 12:00:31 »
podle me to je kvalitni skola a v CR patri mezi top 3 [...] ale v praci jsem jeste nic nevyuzil.
No comment.

dovedete si predstavit, ze na VS vas maji ucit XY odnozi ruznych JS frameworku?
Škola nemá učit JS frameworky, ale má dát prostor k tomu, aby si studenti látku prakticky vyzkoušeli - např. s pomocí nějakého aktuálního JS frameworku (který se naučí sami).

Tak to dopadá, když jde člověk studovat IT místo něčeho pořádného a perspektivního, například gender studies  ;D
podobně zbytečné jako sociální vědy
Nemusíte po našich dvouctihodných prezidentech a jejich ovcích papouškovat bez rozmyslu každou kokotinu. Jedním z v současnosti nejperspektivnějších oborů IT je UX a u něj znalost sociálních věd tvoří minimálně polovinu úspěchu.

Zatímco vy tady brečíte, že umíte vypočítat fourierovku, v praxi ale jenom dokola programujete dementní CRUDy a děsně vás to nebaví, o pár bloků dál sedí týpek, co vystudoval sociologii, mákl na sobě a dělá krásnou a kreativní práci v UX designu a děsně ho to baví.

Jste pitomci, zastydlí v době patnáct let zpátky, kdy znát cokoli z IT znamenalo, že je člověk king. Ty doby jsou pryč, většina z vás budou jenom tupí pásoví dělníci s karpálama.

balki

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #79 kdy: 27. 09. 2017, 12:06:01 »
Zatímco vy tady brečíte, že umíte vypočítat fourierovku, v praxi ale jenom dokola programujete dementní CRUDy a děsně vás to nebaví, o pár bloků dál sedí týpek, co vystudoval sociologii, mákl na sobě a dělá krásnou a kreativní práci v UX designu a děsně ho to baví.

UX je buzzword. Cele to UX hnutie, ako prislo, tak odide. Dizajn je nadcasova vec, nejaki sociologovia, co sa hraju na dolezitych, to nezmenia.


Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #80 kdy: 27. 09. 2017, 12:20:05 »
UX je buzzword. Cele to UX hnutie, ako prislo, tak odide. Dizajn je nadcasova vec, nejaki sociologovia, co sa hraju na dolezitych, to nezmenia.
Každý má právo zůstat hloupým a myslet si, že všichni jsou idioti, jenom on letadlo. I ty na to máš právo.

andy

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #81 kdy: 27. 09. 2017, 12:27:00 »
UX je buzzword. Cele to UX hnutie, ako prislo, tak odide. Dizajn je nadcasova vec, nejaki sociologovia, co sa hraju na dolezitych, to nezmenia.
Každý má právo zůstat hloupým a myslet si, že všichni jsou idioti, jenom on letadlo. I ty na to máš právo.
Pokud pominu "uměleckost" designu (kterou na sociologii stejně nikoho nenaučí) a zaměřím se na praktičnost, mně na UX přišlo nejdůležitější uvědomit si, že to člověk musí řešit. Spousta programátorů má pocit, že to je problém uživatele... ale fakt je na to potřeba studovat sociologii? A opravdu studium sociologie pomůže? Byly by nějaké praktické příklady?

balki

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #82 kdy: 27. 09. 2017, 12:32:37 »
UX je buzzword. Cele to UX hnutie, ako prislo, tak odide. Dizajn je nadcasova vec, nejaki sociologovia, co sa hraju na dolezitych, to nezmenia.
Každý má právo zůstat hloupým a myslet si, že všichni jsou idioti, jenom on letadlo. I ty na to máš právo.

Kludne, mam na to pravo, ale nevyuzijem ho. Aj opravari pumpickovych termosiek maju v historii svoje miesto ako kuriozita, ale nemusim sa takym stat.

Aoidhghean

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #83 kdy: 27. 09. 2017, 12:32:53 »
dělá krásnou a kreativní práci v UX designu a děsně ho to baví.
UX je buzzword. Cele to UX hnutie, ako prislo, tak odide. Dizajn je nadcasova vec, nejaki sociologovia, co sa hraju na dolezitych, to nezmenia.
To bude příklad klasické buzzwordí křivky, nejdříve hype a pak si to sedne. Důležité je v SW vše, UX i ten engineering uvnitř (tedy podle toho, co to je za produkt). Jen debil si ale může myslet, že “vystuduje” gender studies a bude z něj veleúspěšný UX-něco.

Aoidhghean

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #84 kdy: 27. 09. 2017, 12:35:02 »
UX je buzzword. Cele to UX hnutie, ako prislo, tak odide. Dizajn je nadcasova vec, nejaki sociologovia, co sa hraju na dolezitych, to nezmenia.
Každý má právo zůstat hloupým a myslet si, že všichni jsou idioti, jenom on letadlo. I ty na to máš právo.
Pokud pominu "uměleckost" designu (kterou na sociologii stejně nikoho nenaučí) a zaměřím se na praktičnost, mně na UX přišlo nejdůležitější uvědomit si, že to člověk musí řešit. Spousta programátorů má pocit, že to je problém uživatele... ale fakt je na to potřeba studovat sociologii? A opravdu studium sociologie pomůže? Byly by nějaké praktické příklady?
Příklady nebudou, protože neexistujou, je to jen další imbecilní prýmkovština.

jpu

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #85 kdy: 27. 09. 2017, 12:37:16 »
Zatímco vy tady brečíte, že umíte vypočítat fourierovku, v praxi ale jenom dokola programujete dementní CRUDy a děsně vás to nebaví, o pár bloků dál sedí týpek, co vystudoval sociologii, mákl na sobě a dělá krásnou a kreativní práci v UX designu a děsně ho to baví.
a jo, to mas na mysli tych dnesnych hipsterov, ktori maju pred sebou jablcko a vo fuzoch omrvinky z ranajok :)

Jarda Kuba

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #86 kdy: 27. 09. 2017, 12:49:57 »
Pokud jste lehce naštván, že v praxi nevyužijete většinu znalostí z VŠ, tak nejste sám. Původní definice školy je "instituce, co Vás připraví na budoucí povolání", tuto funkci dnes ale školy neplní kvůli častečnému odtržení od reality díky neefektivní adaptaci na neustále se překotně vyvíjející obor IT. Jestli Vám nesedí současné pracovní uplatnění, open source a dalším jazykům se rozhodně nevyhýbejte. Pokud jde o založení vlastní firmy, tam je určitá flexibilita nezbytná, např. já si k programování a síťařině teď přibral i GDPR, předtím EET. Zkoušejte nové věci, co se neosvědčí, to zahoďte, uvidíte, že se doberete k tomu, co Vám bude sedět. :-) Jen neudělejte tu chybu, co občas ajťáci dělají, že se pro něco nadchnou a spálí mosty, nové projekty mohou, ale nemusí dopadnout.

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #87 kdy: 27. 09. 2017, 13:05:09 »
podobně zbytečné jako sociální vědy
Nemusíte po našich dvouctihodných prezidentech a jejich ovcích papouškovat bez rozmyslu každou kokotinu. Jedním z v současnosti nejperspektivnějších oborů IT je UX a u něj znalost sociálních věd tvoří minimálně polovinu úspěchu.

Zatímco vy tady brečíte, že umíte vypočítat fourierovku, v praxi ale jenom dokola programujete dementní CRUDy a děsně vás to nebaví, o pár bloků dál sedí týpek, co vystudoval sociologii, mákl na sobě a dělá krásnou a kreativní práci v UX designu a děsně ho to baví.

Jste pitomci, zastydlí v době patnáct let zpátky, kdy znát cokoli z IT znamenalo, že je člověk king. Ty doby jsou pryč, většina z vás budou jenom tupí pásoví dělníci s karpálama.

Asi jsem nebyl pochopen. Já si naopak osobně myslím, že kdyby půlka našich techniků strávila půlku z těch 5ti let školy nějakou humanitou, tak jim to dá pro život víc, než se šťourat v čipech a fourierkách. Je mi úplně jedno co je pro někoho zábavné, užitečné nebo přínosné, ať je to technika, právničina nebo zkoumání pohlaví. Ani mi nejde o to, co je pro společnost přínosnější. Můj jediný problém je v tom, že lidi nejdou na školy podle toho, co je dokonce pro ně OSOBNĚ důležité, ale podle toho, že to je zdarma a kdyby nešli, pak by si jen říkali, že jsou blbci, že nebrali, když stát zdarma dával. To platí jak pro humanity, tak pro překvalifikované techniky. Se školným mi nejde vůbec o financování. 10k za měsíc je vtip. Tady jde o to nastolit nějaký banální tržní signál, nic víc.

Ivan Nový

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #88 kdy: 27. 09. 2017, 13:23:00 »
podobně zbytečné jako sociální vědy
Nemusíte po našich dvouctihodných prezidentech a jejich ovcích papouškovat bez rozmyslu každou kokotinu. Jedním z v současnosti nejperspektivnějších oborů IT je UX a u něj znalost sociálních věd tvoří minimálně polovinu úspěchu.

Zatímco vy tady brečíte, že umíte vypočítat fourierovku, v praxi ale jenom dokola programujete dementní CRUDy a děsně vás to nebaví, o pár bloků dál sedí týpek, co vystudoval sociologii, mákl na sobě a dělá krásnou a kreativní práci v UX designu a děsně ho to baví.

Jste pitomci, zastydlí v době patnáct let zpátky, kdy znát cokoli z IT znamenalo, že je člověk king. Ty doby jsou pryč, většina z vás budou jenom tupí pásoví dělníci s karpálama.

Asi jsem nebyl pochopen. Já si naopak osobně myslím, že kdyby půlka našich techniků strávila půlku z těch 5ti let školy nějakou humanitou, tak jim to dá pro život víc, než se šťourat v čipech a fourierkách. Je mi úplně jedno co je pro někoho zábavné, užitečné nebo přínosné, ať je to technika, právničina nebo zkoumání pohlaví. Ani mi nejde o to, co je pro společnost přínosnější. Můj jediný problém je v tom, že lidi nejdou na školy podle toho, co je dokonce pro ně OSOBNĚ důležité, ale podle toho, že to je zdarma a kdyby nešli, pak by si jen říkali, že jsou blbci, že nebrali, když stát zdarma dával. To platí jak pro humanity, tak pro překvalifikované techniky. Se školným mi nejde vůbec o financování. 10k za měsíc je vtip. Tady jde o to nastolit nějaký banální tržní signál, nic víc.

Tak studium například Bible, nebo Felikse Koneczného neuškodí žádnému technikovi, studium Habermase, Marxe, Trockého, Marcuse, či Adorna, uškodí každému, i čistým humanistům.

Re:Ukončená VŠ a co z toho?
« Odpověď #89 kdy: 27. 09. 2017, 13:36:11 »
Pokud pominu "uměleckost" designu (kterou na sociologii stejně nikoho nenaučí)
UX je user EXPERIENCE. To s designem ("jak to vypada") souvisi, ale je to neco jineho. Je to pomerne tvrdy (ve smyslu "hard skills", "tvrda veda") obor zabyvajici se tim, jak maji veci fungovat, aby se lidem dobre pouzivaly a timpadem se dobre prodavaly. Neni to zadny placani u kaficka z Doubleshotu a tekvicovyho raw kolace. Je to obor, kde jsou jasne vyzkumy s jasnou metodologii a jasnymi, overitelnymi vysledky. Hodne z tech poznatku je daleko tvrdsich nez zblepty programatoru o tom, jestli ma ctverec dedit z obdelnika nebo naopak.

a zaměřím se na praktičnost, mně na UX přišlo nejdůležitější uvědomit si, že to člověk musí řešit.
Tak jiste, jsou i projekty, kde ani tohle nikomu nedojde. Ale to je opravdu jenom zacatek. Pak musis mit cloveka se znalosti a zkusenosti, ktery to opravdu dokaze vyresit a vyresi to dobre.

ale fakt je na to potřeba studovat sociologii? A opravdu studium sociologie pomůže? Byly by nějaké praktické příklady?
Hele, ja se uplne nechci dostat do pozice, kdy reknu, ze na sociologii se studuje X a nejakej Lojza mi zacne vysvetlovat, ze prece X s UX vubec nesouvisi... Slo mi spis jenom o to, upozornit, ze tahle nadrazenost ajtaku vuci humanitnim vedam (o kterych jeste ten ajtak typicky vubec nic nevi) je asi tak debilni jako kdyz nekdo v pate cenove kouka na zpravy v televizi a opileckym hlasem zarve "no ty sis taky nakrad, ty curaku!"

Takze sorry, asi bych se radsi do podrobnosti ani nepoustel, nevidim v tom na tomhle foru smysl. Zustanu u konstatovani, ze ja jsem sociologii studoval a vidim, ze se mi to docela sikne ze spousty duvodu. Cili, dovol mi prosim zustat na rovine "Kdo ma usi k slyseni, slys!" Jestli nekdo neslysi nebo nesouhlasi, ma na to pravo, je to jeho vec a ja se s nim o to hadat nebudu :) Nekdo jinej treba uslysi a pomuze mu to.

a jo, to mas na mysli tych dnesnych hipsterov, ktori maju pred sebou jablcko a vo fuzoch omrvinky z ranajok :)
No, v podstate mas bohuzel pravdu. Pokud potrebujes ve firme dobre udelat UX, tak hledas jak picus a najdes jenom par takovychhle blbecku, kteri chteji sto tisic mesicne za blaboly, protoze dobry lidi proste vubec nezaplatis. Nemas na ne. Nejsou. A v dnesnim svete vymakanych webovych aplikaci (mj.) jsou kurevsky potreba. A to je prave ta pointa: najmout kvalitniho ajtaka je docela tezky. Najmout kvalitniho UXaka je naprosto nemozny. Uz si rozumime?

Jen debil si ale může myslet, že “vystuduje” gender studies a bude z něj veleúspěšný UX-něco.
Uplne stejne jako jenom debil si muze myslet, ze vystuduje VUT a automaticky z nej bude veleuspesny programator celosvetove pouzivaneho prekladace nebo herniho enginu. Oboje chce neco (hodne) navic.