Zajímavý C++ job v Praze

DukePukem

Zajímavý C++ job v Praze
« kdy: 23. 09. 2017, 18:39:11 »
Zdar diskutéři,

jsem teď tak trochu na kariérním rozcestí, jsem ve fajn firmě, dělám zajímavou práci. Bohužel, v rámci modernizace se přechází na jinou technologii (je to mírně složitější...), která se vůbec neshoduje s tím, co mě baví a kam chci směřovat. Hrozí, že nakonec budu dělat něco úplně jiného, než na jakou pozici jsem nastupoval.

Proto se ptám: ví tu někdo o zajímavém uplatnění v Praze pro C++ developera?

Co si představuju pod pojmem "zajímavé uplatnění":
- Linux/Windows kernel
- Backend/Core security řešení
- GameDev
- Networking
- VM/Runtime/Compilers
- Algorithmic trading

V Praze se něčím takovým zabývá Avast, Cisco, částečně Eset, KeenSW house, Bohemia Interactive, Oracle, ale AFAIK nikdo z nich na podobné pozice (do Prahy) nenabírá. Dokonce ani Seniory (a dokonce jsem se ptal i některých kontaktů ve výše jmenovaných firmách, že prý ani není zájem uvnitř firmy). A když už (třeba Eset), tak jsou to pozice někde v (_)*(_) (jako třeba Krakow, Bratislava, Brno). Dokonce mi přijde, že i některé inzeráty, které jsem viděl nedávno, jsou už neplatné/neexistují.

Co NENÍ zajímavé uplatnění:
- Programování firmwaru pro interkomy
- Všeobjímající inzeráty typu:"experience with Java/C# .NET/C++"
- Pět let programování stále stejného GUI
- Korporát, kde musím obvolat půlku světa, než budu moct něco commitnout

Pro příklad třeba Siemens, CertiCon (citace inzerátu přímo z webu CertiConu), Seznam (vícenásobná a dost špatná zkušenost s jejich HR).

Prohledal jsem inzerátů hafo, ale ty nejzajímavější pozice jsem většinou našel na webech menších firem, které ani nikde neinzerovaly. Proto se zde ptám: Je něco, co jsem přehlédl? Ví tu někdo o nějaké takové společnosti (nemusí to být vyloženě korporát, hlavně aby to za rok nepadlo)? Peníze nejsou priorita, nemusí to být 100K, stačí, aby to bylo "důstojné" :D a práce byla zajímavá a aspoň trochu challenging.

Povzdech na závěr: Copak nikde v Praze neexistuje taková firma? :)

PS: Pokud tu ví někdo o něčem konkrétním, CV klidně pošlu...


Consult

Re:Zajímavý C++ job v Praze
« Odpověď #1 kdy: 18. 02. 2019, 18:07:19 »
Zdravím.
Mám zajem o poradnu v ruznych oblastech IT, aby někdo pomohl psát články  technického rázu. Když  matě zájem o účast v takovém projektu, prosím napsát mi na: dim.p@consultant.com.

Re:Zajímavý C++ job v Praze
« Odpověď #2 kdy: 09. 10. 2019, 22:31:40 »
Zkus Veeam, to by to mohlo splňovat.

Jako C++ programátor bys tam řešit

- Linux/Windows kernel
- Backend/Core security řešení
- Networking
- Práce s cloudem (Amazon, Azure)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zajímavý C++ job v Praze
« Odpověď #3 kdy: 09. 10. 2019, 22:43:44 »
Vím o “algorithmic trading,” je to startup, co nedávno získal investici 50 milionů.

Jarda

Re:Zajímavý C++ job v Praze
« Odpověď #4 kdy: 15. 10. 2019, 14:44:34 »
Prohledal jsem inzerátů hafo, ale ty nejzajímavější pozice jsem většinou našel na webech menších firem, které ani nikde neinzerovaly. Proto se zde ptám: Je něco, co jsem přehlédl? Ví tu někdo o nějaké takové společnosti (nemusí to být vyloženě korporát, hlavně aby to za rok nepadlo)? Peníze nejsou priorita, nemusí to být 100K, stačí, aby to bylo "důstojné" :D a práce byla zajímavá a aspoň trochu challenging.

Povzdech na závěr: Copak nikde v Praze neexistuje taková firma? :)

PS: Pokud tu ví někdo o něčem konkrétním, CV klidně pošlu...

O něčem bych možná věděl. Malá firma, existence přes 12 let, trh především v Izraeli (tržní podíl cca 80%), ale teď je zaměřením Evropa a USA přes partnerskou sít. Nikde to tedy veřejně neinzerujeme, ale hledáme programátory i administrátory. Jde o hacking Linux a "Android" kernelu, nástroje na akvizici a distribuci live videa, příp. programování různých RISC mikrokontrolerů a SoC. Docela často se vrháme do nových vod, takže to vyžaduje dost studia, zkoušení i čtení cizích (většinou opensource) kódů atd.

Pokud by tě zajímaly detaily tak jkprg@icloud.com.


Re:Zajímavý C++ job v Praze
« Odpověď #5 kdy: 11. 07. 2020, 23:31:20 »
PureStorage

anonacct

Re:Zajímavý C++ job v Praze
« Odpověď #6 kdy: 25. 08. 2020, 20:32:50 »
Zkus Barclays a Pure Storage - neplatí tam špatně a nad 100k se určitě dostaneš. Nemá cenu chtít míň, když můžeš dostat víc...

Re:Zajímavý C++ job v Praze
« Odpověď #7 kdy: 25. 08. 2020, 21:00:01 »
Zrovna jsem se prihlasil, abych se zeptal, jestli nevite, jaka je ted situace v Barclays... Slysel jsem ruzny drby jako napriklad, ze propousti a ze meni hiring procesy.