reklama

Zajímavý C++ job v Praze

DukePukem

Zajímavý C++ job v Praze
« kdy: 23. 09. 2017, 18:39:11 »
Zdar diskutéři,

jsem teď tak trochu na kariérním rozcestí, jsem ve fajn firmě, dělám zajímavou práci. Bohužel, v rámci modernizace se přechází na jinou technologii (je to mírně složitější...), která se vůbec neshoduje s tím, co mě baví a kam chci směřovat. Hrozí, že nakonec budu dělat něco úplně jiného, než na jakou pozici jsem nastupoval.

Proto se ptám: ví tu někdo o zajímavém uplatnění v Praze pro C++ developera?

Co si představuju pod pojmem "zajímavé uplatnění":
- Linux/Windows kernel
- Backend/Core security řešení
- GameDev
- Networking
- VM/Runtime/Compilers
- Algorithmic trading

V Praze se něčím takovým zabývá Avast, Cisco, částečně Eset, KeenSW house, Bohemia Interactive, Oracle, ale AFAIK nikdo z nich na podobné pozice (do Prahy) nenabírá. Dokonce ani Seniory (a dokonce jsem se ptal i některých kontaktů ve výše jmenovaných firmách, že prý ani není zájem uvnitř firmy). A když už (třeba Eset), tak jsou to pozice někde v (_)*(_) (jako třeba Krakow, Bratislava, Brno). Dokonce mi přijde, že i některé inzeráty, které jsem viděl nedávno, jsou už neplatné/neexistují.

Co NENÍ zajímavé uplatnění:
- Programování firmwaru pro interkomy
- Všeobjímající inzeráty typu:"experience with Java/C# .NET/C++"
- Pět let programování stále stejného GUI
- Korporát, kde musím obvolat půlku světa, než budu moct něco commitnout

Pro příklad třeba Siemens, CertiCon (citace inzerátu přímo z webu CertiConu), Seznam (vícenásobná a dost špatná zkušenost s jejich HR).

Prohledal jsem inzerátů hafo, ale ty nejzajímavější pozice jsem většinou našel na webech menších firem, které ani nikde neinzerovaly. Proto se zde ptám: Je něco, co jsem přehlédl? Ví tu někdo o nějaké takové společnosti (nemusí to být vyloženě korporát, hlavně aby to za rok nepadlo)? Peníze nejsou priorita, nemusí to být 100K, stačí, aby to bylo "důstojné" :D a práce byla zajímavá a aspoň trochu challenging.

Povzdech na závěr: Copak nikde v Praze neexistuje taková firma? :)

PS: Pokud tu ví někdo o něčem konkrétním, CV klidně pošlu...

reklama


 

reklama