Potřebuje mít veřejnou IP adresu proto, protože je to zdaleka nejjednodušší a tudíž nejlevnější řešení. Takže pokud chcete dál obhajovat používání IPv4, měl byste vy najít nějakou výhodu používání privátních adres a NATů – přece nikdo rozumný nebude používat dražší řešení, které nepřináší žádné výhody.
Mějme veřejnou IPv4 adresu a IPv6 adresu, obě jsou za firewallem, který Blažková neumí nastavit a nastavovat nebude.
Jak se k ní chcete dobouchat? Nedoboucháte!
Tak to změňme, jaký je rozdíl z hlediska P2P sítí/spojení rozdíl mezi IPv4 za NATem a Firewallem a IPv4 za firewallem, IPv6 za NATem a Firewallem a IPv6 za firewallem?
To P2P pořád nejede, je to za firewallem na IPv4 i IPv6 a Blažková to neumí nastavit, takže se dovnitř nikdo stejně nedobouchá.
Tj. IPv6 ve skutečnosti nevrací situaci do stavu otevřených P2P sítí, resp. vrací, ale jen pro dva lidi z deseti tisíc.
P2P je dneska mrtvé, přežité a jako takové pro 98% stáda nezajímavé.
I kdyby se to začalo nějak používat, buď to povede ke zprasení pravidel na Firewallech z Lídlu, tj. dovnitř i ven prostě jen ta všechno nebo daná služba jednomu pojede a druhému ne.
Dneš je doba cloudu, velkých CDN služeb, distribuovaného a segmentovaného Internetu (Čínský, Ruský, Turecký).
Velkým hráčům i BFU to vyhovuje.
IPv6 bohužel vyhrálo, BOHUŽEL, ale P2P se už nevrátí, za provozování P2P bude stejně kriminál, což je ostatně dobře, protože je nutné chránit duševní vlastnictví Amerických korporací a Hollywoodu.
Ale můžu se plést, vraťme se tedy k bodu:
To P2P pořád nejede, je to za firewallem na IPv4 i IPv6 a Blažková to neumí nastavit, takže se dovnitř nikdo stejně nedobouchá.
Jako odborník mi prosím vysvětlete, jak mi pomůže IPv6 v situaci oproti NAT IPv4 v případě, kdy je firewall nastavený stejně, tj. veškerý příchozí provoz reject/drop, veškerý odchozí allow.