Vývojář a práce na ŽL: nároky, požadavky, srovnání

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #15 kdy: 12. 08. 2017, 11:33:53 »
Když si koupíš WS s i7, bakulou RAM a NVMe SSD, tak dokoupení slušné grafiky je vše, co je potřeba na proměnu v herní stroj.


neznamyzivnostnik

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #16 kdy: 12. 08. 2017, 11:41:17 »
No to mas poser. Opat tu rozpravaju rootaci take reci, ze ta odhovaraju od ZL, ale to len preto, ze ti zavidia, nakolko oni zarabaju par kacek.

Mirek Prymek:
Ty kupujes stroj kazdy rok popr. kazde 2? Nie je niekde chyba? Intel az do tejto chvile s vykonom moc hore nesiel, AMD je pase, grafika rastie ale z tvojich kometov usudzujem, ze nic s gpu komercneho nerobis, ddr4 su na trhu nejaky ten rok. Taj co by som mal podla teba menit mazde tie 2 roky???

takytaky

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #17 kdy: 12. 08. 2017, 11:54:16 »
Když si koupíš WS s i7, bakulou RAM a NVMe SSD, tak dokoupení slušné grafiky je vše, co je potřeba na proměnu v herní stroj.

To asi těžko. Herní stroj aktuálně potřebuje 4 superrychlá jádra. Na práci mi stačí 16 pomalejších a hromada paměti. Chlazení celého stroje bude také jiné. Hlukově ti u her může být jedno, že trochu hučí. U práce je lepší mít spíše klid.

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #18 kdy: 12. 08. 2017, 11:54:33 »
Náklady na počítač jsou také větší, pokud na něm děláš i něco náročnějšího. Když vemu Intel, tak minimum je i7 a nebo Xeon. To rozhodně nejsou stroje za 30 tisíc, pokud to má k něčemu být.
IBM ThinkStation, Xeon W3690, 6 fyzických jader, 12 s HT, ECC RAM. Dneska už se dá koupit i kolem 15 tisíc, já jsem kupoval před nějakou dobou za něco málo přes dvacet.

Takže jo, jen  asi děláš méně náročné věci. Spojit to s herním strojem je dobrý nápad, ale zase pokud neděláš v práci s grafikou, tak je to trochu problém. Na práci potřebuješ jádra, paměť a disk. Na hry grafiku, klidně menší rozlišení a méně rychlých jader.
Ten stroj jsem si koupil právě kvůli náročným výpočtům. Dají se do něj dát i dvě grafiky. GPGPU výpočty jsou řádově jinde než výpočty na jakémkoliv CPU. I grafika za 3000 má větší výpočetní výkon než CPU za 30 tisíc. Samozřejmě jenom pro opravdové výpočty. Na kompilování zdrojáků v C to není.

Tolik k "nenáročným věcem", co na komplu dělám ;)

takytaky

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #19 kdy: 12. 08. 2017, 11:55:59 »
No to mas poser. Opat tu rozpravaju rootaci take reci, ze ta odhovaraju od ZL, ale to len preto, ze ti zavidia, nakolko oni zarabaju par kacek.

On chce švarc a ten opravdu nemá moc výhod a ještě je nelegální. Tak mu asi ostatní jen chtěli naznačit, že podvodníci, kteří zaměstnávají lidi na švarc to malují trochu moc optimisticky.


Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #20 kdy: 12. 08. 2017, 12:02:37 »
Malé náklady na kancelář, když bydlení je obvykle to nejdražší?
Je, ale když máš doma místo, tak nějaký ten koutek se najde a místnost je opět využitá dvakrát (pokud chodíš ty za klientama, ne opačně).

Je dobré mít kancl i v nějakém městě kvůli zákazníkům.
Pokud bych měl mít kancelář v jiném městě, tak freelencing ztratí polovinu kouzla.

Ty kupujes stroj kazdy rok popr. kazde 2? Nie je niekde chyba?
Ne, já kupuju stroj, když pocítím potřebu. Ale to se těžko odhaduje a je to subjektivní. Proto dva roky odpovídající záruční době.

ale z tvojich kometov usudzujem, ze nic s gpu komercneho nerobis
To usuzuješ chybně.

Kdybych dělal jenom admina, tak nepotřebuju doma stroj prakticky žádnej, stačil by pasivně chlazenej atom jenom jako terminál.

To asi těžko. Herní stroj aktuálně potřebuje 4 superrychlá jádra. Na práci mi stačí 16 pomalejších a hromada paměti. Chlazení celého stroje bude také jiné. Hlukově ti u her může být jedno, že trochu hučí. U práce je lepší mít spíše klid.
No tak to je asi taky dost subjektivní. Já jsem třeba na tom W3690 hrál Wolfensteina nebo XCOM hnedka jak vyšly. Kvůli XCOMu jsem si koupil grafárnu z Aukra za nějaké malé jednotky tisíc a jede mi na plné detaily na 24" monitoru (rozlišení si teď nevybavím) na 60Hz (páč to má ten monitor). Tak nevím, kde je problém. Superčupr hajtek herní coolmašina to není, ale zahraju si úplně v pohodě, nemám potřebu nic upgradovat, není proč.

takytaky

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #21 kdy: 12. 08. 2017, 12:02:57 »
Náklady na počítač jsou také větší, pokud na něm děláš i něco náročnějšího. Když vemu Intel, tak minimum je i7 a nebo Xeon. To rozhodně nejsou stroje za 30 tisíc, pokud to má k něčemu být.
IBM ThinkStation, Xeon W3690, 6 fyzických jader, 12 s HT, ECC RAM. Dneska už se dá koupit i kolem 15 tisíc, já jsem kupoval před nějakou dobou za něco málo přes dvacet.

Takže jo, jen  asi děláš méně náročné věci. Spojit to s herním strojem je dobrý nápad, ale zase pokud neděláš v práci s grafikou, tak je to trochu problém. Na práci potřebuješ jádra, paměť a disk. Na hry grafiku, klidně menší rozlišení a méně rychlých jader.
Ten stroj jsem si koupil právě kvůli náročným výpočtům. Dají se do něj dát i dvě grafiky. GPGPU výpočty jsou řádově jinde než výpočty na jakémkoliv CPU. I grafika za 3000 má větší výpočetní výkon než CPU za 30 tisíc. Samozřejmě jenom pro opravdové výpočty. Na kompilování zdrojáků v C to není.

Tolik k "nenáročným věcem", co na komplu dělám ;)

OK, to zní dobře. Jsem si říkal, že bys nedělal na ničem špatném. Pak ale máme jiné dodavatele, protože mám několikanásobné ceny :D

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #22 kdy: 12. 08. 2017, 12:05:37 »
OK, to zní dobře. Jsem si říkal, že bys nedělal na ničem špatném. Pak ale máme jiné dodavatele, protože mám několikanásobné ceny :D
Tak já samozřejmě mluvím o bazaru. Nový komply nekupuju, stejně jako nový auta. Lepší je si chviličku počkat a ve správnou dobu koupit za polovic ;)

Tohle je první odkaz, co mi google dá: https://www.importpc.cz/lenovo-thinkstation-s20-xeon-w3690-s-6x-3-46ghz-quadro-4000.html

takytaky

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #23 kdy: 12. 08. 2017, 12:08:03 »
Malé náklady na kancelář, když bydlení je obvykle to nejdražší?
Je, ale když máš doma místo, tak nějaký ten koutek se najde a místnost je opět využitá dvakrát (pokud chodíš ty za klientama, ne opačně).

Je dobré mít kancl i v nějakém městě kvůli zákazníkům.
Pokud bych měl mít kancelář v jiném městě, tak freelencing ztratí polovinu kouzla.

Což není běžná situace. Třeba v Praze máš dvoupokojový byt za 3+ miliony. V baráku mimo město v pohodě a nebo pokud někdo dědil.

Skoro vše lze dělat vzdáleně, ale rád občas měním kanceláře a zároveň můžu klienty i pozvat. Takže využívám více kanceláří, protože stejně mám klienty všude možně. Pracuješ pořád v jedné a bez kolegů kolem? Mně by to asi dlouhodobě vadilo, tak to střídám.

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #24 kdy: 12. 08. 2017, 12:10:43 »
Což není běžná situace. Třeba v Praze máš dvoupokojový byt za 3+ miliony. V baráku mimo město v pohodě a nebo pokud někdo dědil.
Mně zas nepřijde jako úplně běžná situace bydlet v Praze. V Praze bydlí 10% populace ;)

Skoro vše lze dělat vzdáleně, ale rád občas měním kanceláře a zároveň můžu klienty i pozvat. Takže využívám více kanceláří, protože stejně mám klienty všude možně. Pracuješ pořád v jedné a bez kolegů kolem? Mně by to asi dlouhodobě vadilo, tak to střídám.
Jasně, záleží, co člověk chce. Dá se využívat coworking, stálé místo v coworkingu, malá kancelář někde blízko, kancelář doma... Každé z těhle variant má jiné náklady. Já jsem chtěl jenom říct, že se dá freelanceřit i za hodně nízkých nákladů, pokud to člověku vyhovuje a má na to podmínky.

takytaky

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #25 kdy: 12. 08. 2017, 12:11:11 »
OK, to zní dobře. Jsem si říkal, že bys nedělal na ničem špatném. Pak ale máme jiné dodavatele, protože mám několikanásobné ceny :D
Tak já samozřejmě mluvím o bazaru. Nový komply nekupuju, stejně jako nový auta. Lepší je si chviličku počkat a ve správnou dobu koupit za polovic ;)

Tohle je první odkaz, co mi google dá: https://www.importpc.cz/lenovo-thinkstation-s20-xeon-w3690-s-6x-3-46ghz-quadro-4000.html

Jasný, chápu. Díky za tip. Většinou jsem vždy kupoval nové, protože postupně se ty počítače stěhují. Starší pracovní stroj je pořád luxusní na hry a superstarý pracovní se dá pořád dobře používat na běžné věci. Mezitím něco odejde, takže se to hodí a pořád se to točí. Bazar by byl levnější, ale třeba teď Intel uvedl nové i9, což není ideální na práci, ale může to posloužit velmi dobře. V bazaru to bude až později.

takytaky

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #26 kdy: 12. 08. 2017, 12:14:00 »
Což není běžná situace. Třeba v Praze máš dvoupokojový byt za 3+ miliony. V baráku mimo město v pohodě a nebo pokud někdo dědil.
Mně zas nepřijde jako úplně běžná situace bydlet v Praze. V Praze bydlí 10% populace ;)

Skoro vše lze dělat vzdáleně, ale rád občas měním kanceláře a zároveň můžu klienty i pozvat. Takže využívám více kanceláří, protože stejně mám klienty všude možně. Pracuješ pořád v jedné a bez kolegů kolem? Mně by to asi dlouhodobě vadilo, tak to střídám.
Jasně, záleží, co člověk chce. Dá se využívat coworking, stálé místo v coworkingu, malá kancelář někde blízko, kancelář doma... Každé z těhle variant má jiné náklady. Já jsem chtěl jenom říct, že se dá freelanceřit i za hodně nízkých nákladů, pokud to člověku vyhovuje a má na to podmínky.

Určitě, bydlet ne, ale na byznys je to fajn. Ale pokud by někdo začínal dělat od sebe, tak v Praze má trochu problém, protože určitě místo nemá. Brno není jiné.

Ideálně pokud má bydlení mimo města a trochu místa. Internet je všude a má to pak tu největší výhodu. Samozřemě pokud člověk není opilec, který musí chodit pořád do barů :))

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #27 kdy: 12. 08. 2017, 12:20:30 »
Určitě, bydlet ne, ale na byznys je to fajn. Ale pokud by někdo začínal dělat od sebe, tak v Praze má trochu problém, protože určitě místo nemá. Brno není jiné.

Ideálně pokud má bydlení mimo města a trochu místa. Internet je všude a má to pak tu největší výhodu. Samozřemě pokud člověk není opilec, který musí chodit pořád do barů :))
Mně přijde, že tohle je trochu přežitek. Remote jobů bude čím dál víc, protože internet je všude a čím dál rychlejší a služby čím dál vymakanější.

Jak často potřebuješ s klientem jednat? Jednou měsíčně? I kdybys měl pravidelné schůzky jednou týdně, tak vlakem dojedeš z okruhu třeba padesáti kilometrů úplně v klidu (pokud si dáš sraz blízko nádraží, tak třeba i rychleji než člověk, co sice bydlí v tom městě, ale ne v centru).

Já třeba jezdím na porady jednou za 14 dní 128km (autem). A to jenom proto, že mě tenhle projekt neživí na 100%. Lidi, který to živí na 100%, jezdí každej týden. Nic moc příjemnýho to není, ale dá se to, když člověk chce. Zbytek komunikace se v klidu zvládne přes Slack a krátký cally. A pracuješ si doma na zahrádce na čerstvým vzduchu a cvrlikají ti u toho slavíci. Pohoda ;)

takytaky

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #28 kdy: 12. 08. 2017, 12:33:25 »
Doufám, protože pořád mám problém vysvětlovat, že pokud nejsem u nich, že udělám tak pětkrát víc než jejich běžný zaměstnanec. Si myslí, že budu jen ležet a nechám běžet taxametr :D

U jednoho je to v pohodě, ale mám i takové, kteří třeba dva měsíce nic nechtějí, ale pak by se jim hodilo třeba sto hodin. Autem to samozřejmě jde v pohodě. Ale pokud třeba jednám s někým novým, tak ho občas i pozvu, aby si nemyslel, že pracuju v lese :D

Skoro právě nejezdím, protože pokud chápou vzdálenou spolupráci, tak rozumí tomu, že se vidět stačí párkrát do roka. Souhlasím, že je to daleko zajímavější. Hlavně se dá odjet kdykoli na "dovolenou" a nikdo nic nepozná. Tam si pak pracovat podle potřeby.

Re:Vyvojar a prace na ZL - naroky, pozdavky, srovnani, ...
« Odpověď #29 kdy: 12. 08. 2017, 12:44:39 »
Hlavně se dá odjet kdykoli na "dovolenou" a nikdo nic nepozná. Tam si pak pracovat podle potřeby.
To jsem zatím moc nevyužil, hlavně z rodinných důvodů. A před rodinnýma důvodama :) zase nebyly ty wifiny tak častý a kvalitní jako dneska.

Teď už to ale plánuju začít využívat, je to hodně lákavá možnost, zvlášť když má člověk auto na plyn, takže jezdí za polovic a neničí tolik planetu ;) a může si tak bez výčitek vandrovat kam ho zrovna napadne ;)