ADSL modem O2 SmartBox?

Tomas M

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #15 kdy: 25. 10. 2017, 10:33:24 »
Sdělení nebrat zařízení od operátora je určitě pravdivé , ale jako zákazník O2 jsem neustále masírován informací , že při použití modemu zakoupeného samostatně nebudu moci přijímat jejích internet a nezaručí mi podmínky dodávky internetu a TV dle smlouvy. Lze tedy použít zařízení koupené třeba v Německu a bez problému provozovat s síti O2? Moc poprosím o radu. Jsem strojař proto je můj dotaz asi dost idiotenfest.


Tom K

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #16 kdy: 25. 10. 2017, 12:37:44 »
... při použití modemu zakoupeného samostatně nebudu moci přijímat jejích internet a nezaručí mi podmínky dodávky internetu a TV dle smlouvy...
Nesmysl. Problémy mohou být u O2 IPTV, ale co se týče internetu, vyhoví jakýkoliv VDSL modem. Všechny prodávané v Evropě umí VDSL od Cetin (veškeré ADSL/VDSL v ČR vlastní Cetin, nezávisle na tom, kdo Vám je přeprodá).
I hloupý Asus s gigabitovými LAN porty za 1300 Kč Vám udělá dobrou službu.

Floydie

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #17 kdy: 25. 10. 2017, 13:33:46 »
Pozor, jakykoliv VDSL router/modem urcite nevyhovi. CETIN pouziva u ADSL jako jeden z mala ANNEX B!! Co se tyce ADSL2+ a VDSL2, tak tam by mela byt situace jednodussi, ale negarantuji vam v pripade vlastního zarizeni kvalitu pripojeni - mam oficialni vyjadreni od O2. Marne jsem hledal CISCO router s VDSL2, který by sel spolehlive pouzit a nakonec po konzultacích volim pro zákazníka modem od poskytovatele, který použijeme v bridge modu a CISCO router si pak vybereme jakykoliv (protože neresime DSL rozhrani).

Tomas M

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #18 kdy: 25. 10. 2017, 17:24:12 »
Děkuji moc za odpovědi a rady , jen jako neznalý věci chápu dobře , že zapojení bridge mode v praxi znamená : přípojka O2 - modem od O2(v mém případě Zyxel VMG8924-B30A) - router libovolný ? A přepokládám , že z O2 modemu budu muset v podstatě paralelně táhnout lan pro modem O2TV? Předem děkuji za info.

Floydie

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #19 kdy: 26. 10. 2017, 16:32:40 »
Děkuji moc za odpovědi a rady , jen jako neznalý věci chápu dobře , že zapojení bridge mode v praxi znamená : přípojka O2 - modem od O2(v mém případě Zyxel VMG8924-B30A) - router libovolný ? A přepokládám , že z O2 modemu budu muset v podstatě paralelně táhnout lan pro modem O2TV? Předem děkuji za info.

- Ano, router pak můžete mit libovolny.
- Ano, O2TV musite vest zvlast kabelem z vyznacene zdířky na O2 modemu k tomu jejich set-top-boxu.

Jinak pro ty co presto chteji vlastní DSL modem doporucuji pro uplnost nasledujici odkazy
https://www.cetin.cz/technicke-specifikace-rozhrani

nastaveni DSL
xDSL Modulace: využitá technologie ITU G.993.2
Protokol: PPP over Ethernet (PPPoE)
Zapouzdření (Encapsulation): LLC případně LLC SNAP
VLAN 848
Přihlašovací jméno/heslo O2

nastaveni O2TV
port pro set-top-box nastavit na bridge mód
VPI 8 VCI 35
nastavit QoS na tento typ trafficu

Snad to usetri cas tem, co to budou tak dlouho hledat jako ja.




SB

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #20 kdy: 27. 10. 2017, 11:03:11 »
Nějak to mícháte dohromady - pokud vím, ADSL používá pro rozdělení dat VPI+VCI, VDSL VLAN, takže buďto jedno, nebo druhé.
O2TV

Tomas M

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #21 kdy: 27. 10. 2017, 12:05:23 »
Děkuji moc za radu , já používám VDSL od O2. Mění se tím nějak návod od Floydie ?

SB

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #22 kdy: 27. 10. 2017, 13:31:47 »
Mění se tím to, že pro O2TV nastavíte VLAN 835, žádné VPI+VCI tam není. Ale jak je ten videoproud TV kódovaný a čím to za bridge zpracovat, netuším.

Lenart

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #23 kdy: 27. 10. 2017, 15:41:39 »
Na modemu nezáleží, jestli je to prehistorický WELL nebo novější Tenda, s obojím mám 8Mbps/512kbps

Lol Phirae

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #24 kdy: 04. 11. 2017, 13:15:39 »
Ještě se vrátím k tomu Smart Boxu (dostala se mi ta hrůza na chvíli do ruky)

- ta HDsračka neumí IPv6, takže skutečně výtečné zařízení, pokud potřebujete VPN/vzdálený přístup. O2 říká, že prý snad někdy příště. (Veřejná IPv4 stojí u O2 již 250 Kč/měsíc.)
- nastavení HDsračkoboxu je POUZE přes wifi a matlafoun a jakousi HDsračkaaplikaci. Když chcete wifi vypnout (pokrytí signálem tragické), tak si kraksnu pro každé další přenastavení musíte resetnout do továrního nastavení.

A to se na 4 litry vopravdu vyplatí!!!

 ;D ;D :o :o ::) ::)

dastin

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #25 kdy: 20. 07. 2018, 19:30:16 »
Takze mi fici "skoro" 250Mbit/s Fritz!boxem 7590 od O2. viz. odkaz
https://forum.o2.cz/nase-technologie-15/cekani-na-godota-126

Meh

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #26 kdy: 21. 07. 2018, 13:55:33 »
Je to jeste mnohem horsi. Dokud O2 SmartBox nesparujete s matlacim tamagotchi, nejen ze moc nenastavite, ale modem se bude snazit unaset spojeni a presmerovavat z webu xyz na svoji stranku s upozornenim, at tu mobilni aplikaci nainstalujete. Jenze ne vzdy se to podari, takze pri otevreni porhlizeci a zadani xyz muze nahodne nastat jeden ze tri stavu: a) nenacte se nic, za b) dlouho nic, pak se nacte xyz, nebo c) nacte se stranka s mobilni aplikaci. Kdyz tu stranku odkliknete, tak modem prestane presmerovavat, ovsem jenom pro tohle jedno zarizeni a jen do restartu nebo vvypadku proudu.
Zkratka nebrat ani zadarmo.

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #27 kdy: 01. 02. 2019, 00:11:01 »
Takze dnes jsem tu sracku instaloval, no s tim generovanim hesla na I-phonu jsem myslel, ze mne odvezou.
Nejvice mne stve, ze se muze po instalaci, pro vygenerovani hesla, pouzit jedine stejnej kram, cim se to zacalo delat.
Takze, kdyz mi klekne telefon, tak to muzu cele ressetovat a nastavovat vsechno znovu.......
Uz jsem videl hodne routeru, ale takovy srot muze pouze O2 prodavat. Chtel jsem mu tam nacpat Fritz!Box 7530,
ale manzelka souseda a soused sam taky, MUSI mit nutne ten srot IPTV a Fritzek neumi multi VLAN-ID, da se to pry nejak dolepit, ale velmi slozite pres konfig........ Takze ma stastny soused Smartsrota.......
Rikal mi technik, ze nesmeji hanit (hodnotit) ty sracky, ze to maji od vrchnosti zakazano. Ze si sice stezuji u vchnosti na ten srot, ale je jim to hovno platne...... Jednoduche, prijde technik na opravu, zenska sama doma, chlap s telefonem v praci a technik se do srotaku nedostane. Technik ressetuje srotak, nastavi svym telefonem, starej prijde domu a uz se do srota nedostane........ no je to velice chytre!!!!!

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #28 kdy: 01. 02. 2019, 08:28:01 »
Tak to je pecka, hlavně že všude kolem vidím reklamu na tento nesmysl a "5G" internet od O2.

Už dávno jsem to pořešil O2 routerem v bridge módu a Turrisem za korunu a spokojenost. Ten jejich původní (nějaký Huawei) router zvládá v současnosti nějakých 16/2 Mb a víc tady asi nedosáhnu. Bylo by zajímavé dostat do ruky ten nový modem od CETINU, jesli by se to přiblížilo k 20 Mb.

Re:ADSL modem O2 SmartBox?
« Odpověď #29 kdy: 03. 02. 2019, 16:13:36 »
Tak jsem dostal na par dnu ten zazrak domu na hrani. Ted mam cas na opravdove hrani. No reknu Vam, takovy srot jsem jeste nemel. S tim generovanim hesla, to je opravdu drzost. Mam ho za Frit!Boxem prez WAN, ma nastavenou automatiku, tak se automaticky pripojil. Takze si to cele prohlizim, ale.............. jedine zadarmo a ne za 4.000Kc. Pokud neopravi to zasrane, orezane a nesmyslne menu od O2, tak si myslim ze cela rada chytrejsich zakazniku odejde uz kvuli tomu pryc od O2. Jako vetsina mych znamych odesla z Ceske (rakouske) Sporitelny kvuli tomu jejich novemu, pritroublemu systemu Georg preslo ke konkurenci. Ja treba k Fiobance.