Kvalita české IT literatury

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #15 kdy: 20. 07. 2017, 11:48:19 »
Než se u nás něco přeloží a vydá, tak je kniha zastaralá. Tak to prostě je. Takže nezbývá než se učit z anglických tutoriálů.
Ja se ostudne priznam, ze jsem autorem knihy vydane Cpressem - Windows Server 2008 - Hotova reseni. Mela vyjit v dobe nejvetsiho boomu nasazovani Windows Server 2008, ale jak jsem se dozvedel od Cpressu, podarilo se mi dosahnout rekordniho spozdeni v napsani knihy :-) Takze kdyz kniha vychazela, mela se spis jmenovat Windows Server 2008 - Historicke ohlednuti :-))
Se nechci vymlouvat, ale napsat to neni takova sranda...byl jsem hodne vytizeny jako freelance admin, tak jsem se s tim pachtil snad rok, pritom kdyby se clovek dokopal a opravdu na to sednul, tak to za 2 mesice ma hotovo. Jak rikam - ostuda :-)
Tak zase kdo by se do toho za tu almužnu hrnul s elánem...


UF

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #16 kdy: 20. 07. 2017, 13:15:14 »
Diky, chtel bych tu 2008.
takze jestli tomu spravne rozumim tak ne 2005 - ne 2000 a ani 2025 ale 2008 - je to tak?

Petr

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #17 kdy: 20. 07. 2017, 18:33:14 »
Diky, chtel bych tu 2008.
takze jestli tomu spravne rozumim tak ne 2005 - ne 2000 a ani 2025 ale 2008 - je to tak?

Co je to za debilni otazka, chtel 2008 ja mu nabidl ze mam 2005 a on ze chce 2008 tak na co se jako ptas?

UF

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #18 kdy: 20. 07. 2017, 20:36:17 »
Diky, chtel bych tu 2008.
takze jestli tomu spravne rozumim tak ne 2005 - ne 2000 a ani 2025 ale 2008 - je to tak?

Co je to za debilni otazka, chtel 2008 ja mu nabidl ze mam 2005 a on ze chce 2008 tak na co se jako ptas?

Tys mu nabidl 2005 - on chce 2008 - ale skutecne chce 2008? To nevis! On to mozna taky nevi ale kdyby si uvedomil co vlastne chce tak by trebas mohl zistit ze chce 2010 ... pozitivni manipulace!

Lama

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #19 kdy: 20. 07. 2017, 21:32:17 »
Než se u nás něco přeloží a vydá, tak je kniha zastaralá. Tak to prostě je. Takže nezbývá než se učit z anglických tutoriálů.
Ja se ostudne priznam, ze jsem autorem knihy vydane Cpressem - Windows Server 2008 - Hotova reseni. Mela vyjit v dobe nejvetsiho boomu nasazovani Windows Server 2008, ale jak jsem se dozvedel od Cpressu, podarilo se mi dosahnout rekordniho spozdeni v napsani knihy :-) Takze kdyz kniha vychazela, mela se spis jmenovat Windows Server 2008 - Historicke ohlednuti :-))
Se nechci vymlouvat, ale napsat to neni takova sranda...byl jsem hodne vytizeny jako freelance admin, tak jsem se s tim pachtil snad rok, pritom kdyby se clovek dokopal a opravdu na to sednul, tak to za 2 mesice ma hotovo. Jak rikam - ostuda :-)

Nejsi sám ;-)
https://jadro-windows.cz/2011/09/12/jak-jsem-psal-knihu/


ssssss

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #20 kdy: 20. 07. 2017, 23:29:40 »
Btw: neni spatny ten novy "Pruvodce labyrintem algoritmu", co ho vydal nic. Doufam, ze ho prelouska co nejvic lidi, nez se vrhnou do praxe...

Jen bych radši epub místo pdf...

Cico

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #21 kdy: 21. 07. 2017, 08:54:11 »
To UF: Sorry, zapomnel jsem tam napsat slovicko "ale". Novy zdrojovy kod je tedy: "Diky, ale chtel bych 2008". Asi jsi programator, tak zalezi na kazdem znaku.

To Petr: Diky za mou obranu proti UF :-) Dulezite je, zes to pochopil.

fernet

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #22 kdy: 21. 07. 2017, 09:14:17 »
Btw: neni spatny ten novy "Pruvodce labyrintem algoritmu", co ho vydal nic. Doufam, ze ho prelouska co nejvic lidi, nez se vrhnou do praxe...

Jen bych radši epub místo pdf...

To je divné, já si ho včera stáhnul v v mobi pro kindle a epub je tam taky.

balki

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #23 kdy: 21. 07. 2017, 10:00:48 »
Jaký máte názor na neschopnost vydavatelů jako Computer Press nebo Grada vydávat kvalitní IT knihy? Kdysi byl obrovský výběr, nyní to je Lego, Super Mario nebo vikingské copánky. Například Grada vydáva neuveřitelní množství knih z oboru zdravotnictví. Není dopyt?

Kedysi ludia vedeli najviac tak zle po rusky, bol vacsi dopyt po ceskej technickej literature. Ked ma clovek dostupne obrovske mnozstvo kvalitnej anglofonnej literatury, ktora je casto aj zadarmo (Tutorialy, ludsky pisane dokumentacie), preco by si kupoval cesku s obskurnou terminologiou? Treba poskytnut pridanu hodnotu, oproti anglofonnej literature. To je dnes velmi tazke.

j

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #24 kdy: 21. 07. 2017, 10:35:58 »
... Jak rikam - ostuda :-)
To neni ostuda, ostuda je, kdyz profesionalni prekladatel kterej neco preklada na fulltime, to preklada 3/4 roku, zatimco "deti" si totez prelozi za "odpoledne" ...

balki

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #25 kdy: 21. 07. 2017, 10:46:09 »
... Jak rikam - ostuda :-)
To neni ostuda, ostuda je, kdyz profesionalni prekladatel kterej neco preklada na fulltime, to preklada 3/4 roku, zatimco "deti" si totez prelozi za "odpoledne" ...

"Detom" potom nechodia maily od citatelov, co vsetsko si nahovno prelozili. Nieco si zle prelozia, zle pochopia, ale v konecnom dosledku to az tak nevadi. Kniha musi byt prelozena spravne.

gll

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #26 kdy: 21. 07. 2017, 12:43:38 »
Kedysi ludia vedeli najviac tak zle po rusky, bol vacsi dopyt po ceskej technickej literature. Ked ma clovek dostupne obrovske mnozstvo kvalitnej anglofonnej literatury, ktora je casto aj zadarmo (Tutorialy, ludsky pisane dokumentacie), preco by si kupoval cesku s obskurnou terminologiou? Treba poskytnut pridanu hodnotu, oproti anglofonnej literature. To je dnes velmi tazke.

Je dobré znát terminologii v jazyce, ve kterém komunikujete s kolegy. České knihy si občas koupím. Překladům se vyhýbám.

Petr

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #27 kdy: 21. 07. 2017, 16:43:33 »
Mimochodem, odkud berete anglickou literaturu? Myslim tim tistene knihy, ne pdf z netu. Ja jsem spis na papir, rad si podtrhavam atd na monitoru je to dost nepohodlny.

Kit

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #28 kdy: 21. 07. 2017, 17:08:31 »
Btw: neni spatny ten novy "Pruvodce labyrintem algoritmu", co ho vydal nic. Doufam, ze ho prelouska co nejvic lidi, nez se vrhnou do praxe...

Jen bych radši epub místo pdf...

To je divné, já si ho včera stáhnul v v mobi pro kindle a epub je tam taky.

Díky za tip, už ho mám také.

j

Re:Kvalita české IT literatury
« Odpověď #29 kdy: 21. 07. 2017, 17:20:41 »
"Detom" potom nechodia maily od citatelov, co vsetsko si nahovno prelozili. Nieco si zle prelozia, zle pochopia, ale v konecnom dosledku to az tak nevadi. Kniha musi byt prelozena spravne.
Tak to jiste ... jeste sem nevidel knizku ve ktery by nebyl naprosto zasadni bug v prekladu.