Studium na Unicorn College

Pako

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #15 kdy: 10. 07. 2017, 22:17:24 »
Plno věcí z IT je dnes daleko náročnějších než běžné zkoušky z matiky, které se jen tupě naučíš.

To mě zajímá.
Pokračuj prosím. Které věci z IT jsou složitější než matematika?

Zkusím hádat: nakonfigurovat jako full-stack inžinýr MS Azure! Na to trapná VŠ matika nestačí, alébrž je třeba i PhD. z marťanské filosofie.

Proč se toto nepřednáší na českých vysokých školách místo zatuchlé analýzy a algebry (zeptal by se jistě s dramaticky zkrabaceným čelem nejeden čulík)?


abc

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #16 kdy: 11. 07. 2017, 13:35:51 »
Jednou jsem potkal lidi na projektu z Unicornu.... Ti z Unicornu predcili dokonce i povestne lidi z Accenture :)

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #17 kdy: 12. 07. 2017, 11:21:51 »
Zkusím hádat: nakonfigurovat jako full-stack inžinýr MS Azure! Na to trapná VŠ matika nestačí, alébrž je třeba i PhD. z marťanské filosofie.

Proč se toto nepřednáší na českých vysokých školách místo zatuchlé analýzy a algebry (zeptal by se jistě s dramaticky zkrabaceným čelem nejeden čulík)?
Třeba proto, že VŠ je něco víc než 5ti denní kurz? Že by měla předat univerzálněji platné znalosti, než jedna konkrétní verze nějaké technologie, která už třeba příští rok bude mít úplně jiné API? Toto je naopak doménou učilišť.

Tomáš Roll

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #18 kdy: 12. 07. 2017, 11:56:22 »
Na jednoho fyzika s doktorátem z mechaniky kapalin a plynů potřebujeme tisíc instalatérů se specializací vodo a plyno. Takže o budoucnost absolventů Unicorn College nemám strach.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #19 kdy: 12. 07. 2017, 11:59:56 »
Plno věcí z IT je dnes daleko náročnějších než běžné zkoušky z matiky, které se jen tupě naučíš.
Co je v IT daleko náročnější než třeba Cohenův forsing nebo reprezentovatelné cylindrické algebry?


unicorn

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #20 kdy: 12. 07. 2017, 13:03:09 »
Stavba funkčních systémů? Za 6 let toho můžeš postavit mraky a nějaká matika je proti tomu jen jednoduché hraní.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #21 kdy: 12. 07. 2017, 13:32:35 »
Stavba funkčních systémů? Za 6 let toho můžeš postavit mraky a nějaká matika je proti tomu jen jednoduché hraní.
Jak se dá postavit třeba funkční GPS bez znalosti diferenciální geometrie (jež je sama o sobě sakra složitá)?

v

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #22 kdy: 12. 07. 2017, 13:48:19 »
Stavba funkčních systémů? Za 6 let toho můžeš postavit mraky a nějaká matika je proti tomu jen jednoduché hraní.
Jak se dá postavit třeba funkční GPS bez znalosti diferenciální geometrie (jež je sama o sobě sakra složitá)?
hádám, že to bude podobně obtížné jako bez znalosti metalurgie

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #23 kdy: 12. 07. 2017, 16:03:24 »
Stavba funkčních systémů? Za 6 let toho můžeš postavit mraky a nějaká matika je proti tomu jen jednoduché hraní.
Jak se dá postavit třeba funkční GPS bez znalosti diferenciální geometrie (jež je sama o sobě sakra složitá)?
hádám, že to bude podobně obtížné jako bez znalosti metalurgie
To je součást matematiky? A i kdyby, pro vývoj SW systému se taková znalost moc nehodí.

v

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #24 kdy: 12. 07. 2017, 16:35:21 »
Stavba funkčních systémů? Za 6 let toho můžeš postavit mraky a nějaká matika je proti tomu jen jednoduché hraní.
Jak se dá postavit třeba funkční GPS bez znalosti diferenciální geometrie (jež je sama o sobě sakra složitá)?
hádám, že to bude podobně obtížné jako bez znalosti metalurgie
To je součást matematiky? A i kdyby, pro vývoj SW systému se taková znalost moc nehodí.
GPS je SW systém? a není diferenciální geometrie málo bez znalosti fyziky? já nejspíš sdílím vaši pozici, ale vaše argumenty jsou trochu debilní (ale jestli je to úmyslný trolling tak se nenchte rušit)

trr

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #25 kdy: 12. 07. 2017, 20:56:19 »
Stavba funkčních systémů? Za 6 let toho můžeš postavit mraky a nějaká matika je proti tomu jen jednoduché hraní.

No já jsem dělal na opravdu hodně rozsáhlých systémech (jen samotné zdrojáky měly několik GB). A můžu ti říct, že to bylo jen takové "pidlikání", já jsem chtěl řešit složité problémy.

A pokud chce někdo dělat opravdu pořádně software tak to bez matematiky nejde. Aby jsme si rozuměli, matematika nejsou jen matice, nebo integrály. Jsou obory matematiky, kde se nic, ani  vzdáleně podobného na čísla, nebo funkce nevyskytuje. Samotný zdrojový kód se dá pokládat za matematickou strukturu. A tenhle přístup je i v praktickém každodenním použití při vývoji software.
Třeba pro testování software pro dopravní prostředky se běžně používá abstraktní interpretace. Při testingu se používají matematické metody a matematické modely.
Pro vývoj se používají state machines, implementace stojí na diferenciálních rovnicích a podobně.

Btw bez velkých znalostí matematiky se člověk neobejde ani při vývoji AI, neuronových sítí, grafických programů (CAD, mesh generation), GIS. Pro senzory tam je potřeba FT a další transformace.

Pepicek

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #26 kdy: 13. 07. 2017, 08:23:06 »
Stavba funkčních systémů? Za 6 let toho můžeš postavit mraky a nějaká matika je proti tomu jen jednoduché hraní.

No já jsem dělal na opravdu hodně rozsáhlých systémech (jen samotné zdrojáky měly několik GB). A můžu ti říct, že to bylo jen takové "pidlikání", já jsem chtěl řešit složité problémy.

A pokud chce někdo dělat opravdu pořádně software tak to bez matematiky nejde. Aby jsme si rozuměli, matematika nejsou jen matice, nebo integrály. Jsou obory matematiky, kde se nic, ani  vzdáleně podobného na čísla, nebo funkce nevyskytuje. Samotný zdrojový kód se dá pokládat za matematickou strukturu. A tenhle přístup je i v praktickém každodenním použití při vývoji software.
Třeba pro testování software pro dopravní prostředky se běžně používá abstraktní interpretace. Při testingu se používají matematické metody a matematické modely.
Pro vývoj se používají state machines, implementace stojí na diferenciálních rovnicích a podobně.

Btw bez velkých znalostí matematiky se člověk neobejde ani při vývoji AI, neuronových sítí, grafických programů (CAD, mesh generation), GIS. Pro senzory tam je potřeba FT a další transformace.

No, jenže abstraktní interpretaci ti dnes zajistí převážně tooly, ručně to dělat nebudeš...

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #27 kdy: 13. 07. 2017, 08:44:15 »
Zajímal by mě Váš názor na Unicorn College, obor Infomační technologie. Kam byste tuto školu zařadili vzhledem k ostatním školám?

Ber to tak, ze je to skola, kterou zrizuje firma. Tato firma ma urcite klienty a tim padem se na takoveto firemni vysoke skole uci veci, ktere se hodi prave teto firme. Pokud vidis svoji budoucnost nekde jinde nez v Unicornu nebo u klientu Unicornu, treba u vyvoje GPS nebo CAD, tak se podivej nekde jinde.

Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #28 kdy: 13. 07. 2017, 09:33:07 »
Zajímal by mě Váš názor na Unicorn College, obor Infomační technologie. Kam byste tuto školu zařadili vzhledem k ostatním školám?

Vzhledem k ostatním školám? Odpad...

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium na Unicorn College
« Odpověď #29 kdy: 14. 07. 2017, 11:24:19 »
Zajímal by mě Váš názor na Unicorn College, obor Infomační technologie. Kam byste tuto školu zařadili vzhledem k ostatním školám?
Vzhledem k ostatním školám? Odpad...
Odpad přímo ne, jen něco úplně jiného, taková škola pro zedníky. Po těch je ostatně největší poptávka, takže ta škola smysl má, byť nový Knuth nebo Pike z ní nejspíš nevzejdou.