Zvýšenie platu až po výpovedi

t00r

Zvýšenie platu až po výpovedi
« kdy: 28. 06. 2017, 00:29:16 »
Ahoj,
riešim dilemu, akú som doteraz nemusel riešiť.

V rámci výročného hodnotiaceho pohovoru s nadriadeným sme riešili aj otázku zvýšenia platu. Nedohodli sme sa, tak som dal výpoveď. Doslova za pár minút nasledoval telefonát od takmer najvyššieho šéfa, že nastalo nedorozumenie, bla-bla-bla, že dostanem, co som chcel, bla-bla-bla ...

Takže otázka je, čo teraz.

Vidím tri možnosti :

1) vziať späť výpoveď
plusy - žiadne komplikácie, dostal som čo som chcel, život pokračuje ďalej.
mínusy - blbý pocit, že zvýšenie platu nie je problém až po vyhrážke výpoveďou. Proste zamestnávateľ chcel so mnou vy....ť.

2) trvať na výpovedi (s teroristami sa nevyjednáva)
plusy - potenciálna šanca na zlepšenie, ale ťažko dopredu povedať.
mínusy - strata vybudovanej pozície vo firme, v novej firme v podstate budovanie kariéry od nuly.

3) pristúpiť na ich hru, ale pýtať si viac. Keď nie je problém zvýšenie o X percent, tak prečo neskúsiť zvýsenie o Y percent (pričom Y > X).
plusy - ak to vyjde, tak dostanem viac ako v prípade 1) a život ide ďalej.
mínusy - predpokladám, že zvýšenie nebude len tak zadarmo, možno očakávať zhoršenie vzťahov s nadriadeným.


Doteraz boli vzťahy a aj vyjednávanie o plate absolútne korektné, vždy sme sa dohodli. Teraz sme sa však nedohodli a svoje som dosiahol až hrozbou výpovede. Vnímam to ako snahu o podraz zo strany zamestnávateľa.


we

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #1 kdy: 28. 06. 2017, 01:23:37 »
Firma, ktera si te nevazi a nechce pridat ferove bud k tomu ma duvod(najde levnejsi nahradu), nebo nema a pak neni duvod zustavat.

Janitor

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #2 kdy: 28. 06. 2017, 01:28:33 »
zamestnávateľ chcel so mnou vy....ť, s teroristami sa nevyjednáva, vnímam to ako snahu o podraz zo strany zamestnávateľa
Tvoje vyjadrenia mi pridu take malomestiacke. Je to proste biznis: zamestnavatel chce vela muziky za malo penazi a zamestnanec zase opacne. Beres to prilis osobne.

4.) Zaloz si firemne odbory a vyhlas strajk/stavku :-D

anon

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #3 kdy: 28. 06. 2017, 01:54:56 »
Tohle je celkem klasika.

Neodhadli to, mysleli si ze blafujes a ono ne a teda museli odkryt karty a priznat, ze te potrebujou mnohem vic nez ty je.

Rozhodne (2) a pozdeji si rict o vic penez nebo rovnou (3) treba tim ze "naznacis" ze uz vyjednavas jinde a tam ti nabidli jeste vic.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #4 kdy: 28. 06. 2017, 06:42:20 »
A co řešíš? Zaměstnavatel chce prachy, ty chceš prachy, ty jsi s ním chtěl vy....t tím, že jsi si dovolil chtít víc, on s tebou chtěl vy....t tím, že ti je nechtěl dát, ty jsi v rámci vyjednávání udělal krok, oni udělali krok.

Pokud ti práce vyhovuje a kromě tohohle tam nemáš problém, ber to jako svou výhru a výpověď stáhni. Maximálně je týden nebo dva napínej, třeba přijde lepší nabídka sama, pokud ne, netlačil bych je víc ke zdi (pokud tedy nejsi opravdu nepostradatelný). Ani s tím napínáním to nepřeháněj, protože až ti přivedou novýho člověka s tím, že mu máš předat svoji práci, pak už se s tebou asi bavit nebudou.

Pokud máš pocit, že to bude jinde lepší, tak ji nestahuj a odejdi.

Pokud zůstaneš, o další prachy si řekni zase za rok, už vědí, co od tebe čekat, ty víš, co čekat od nich.


Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #5 kdy: 28. 06. 2017, 07:07:40 »
To maji na slovensku generator stupidnich temat?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

jpu

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #6 kdy: 28. 06. 2017, 08:09:23 »
Jednoznacne odist. Nejednali ferovo

JS

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #7 kdy: 28. 06. 2017, 08:15:57 »
Jednoznacne odist. Nejednali ferovo

Taky si myslim.

qwertz

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #8 kdy: 28. 06. 2017, 08:22:36 »
To jsou tedy problémy.... Buď chcete přidat, nebo chcete změnit zaměstnání - tím se řiďte.

Každopádně, když podáváte výpověď máte mít taktiku promyšlenou dopředu, abyste pak nebyl nemyle překvapen, když zaměstnavatel reaguje jinak než jste zamýšlel.

jpu

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #9 kdy: 28. 06. 2017, 09:04:45 »
Zamestnavatel je v tomto pripade vychcany

Tomáš Roll

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #10 kdy: 28. 06. 2017, 09:11:19 »
"Šéfe, já chci přidat"
"No tak přidej"

t2000

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #11 kdy: 28. 06. 2017, 09:23:13 »
"Šéfe, pokud mi nepřidáte, tak všem řeknu, že jste mi přidal."  ;D

Hodinář

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #12 kdy: 28. 06. 2017, 09:48:44 »
Takže otázka je, čo teraz.

Tohle si příště rozmysli předem, ať jsi vždy o krok napřed. Klidně si to nakresli a rozpracuj jednotlivé větve:

řeknu si o víc → (dostanu | nedostanu → (smířím se s tím | dám výpověď → (splní moje podmínky → (zůstanu | odejdu | řeknu si o víc) | přidají mi, ale ne tolik → (zůstanu | odejdu | řeknu si o víc) | nechají mě odejít → (odejdu | řeknu, že jsem si to rozmyslel a poprosím, abych mohl zůstat))))

Pak jen jedeš podle předepsaného scénáře / algoritmu.

Hodinář

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #13 kdy: 28. 06. 2017, 09:51:45 »
P.S. konkrétní rada: dali ti, kolik jsi chtěl? Pokud nemáš lepší nabídku, tak tam zůstaň.

Hodinář

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #14 kdy: 28. 06. 2017, 09:54:12 »
A co řešíš? Zaměstnavatel chce prachy, ty chceš prachy, ty jsi s ním chtěl vy....t tím, že jsi si dovolil chtít víc, on s tebou chtěl vy....t tím, že ti je nechtěl dát, ty jsi v rámci vyjednávání udělal krok, oni udělali krok.

Pokud ti práce vyhovuje a kromě tohohle tam nemáš problém, ber to jako svou výhru a výpověď stáhni. Maximálně je týden nebo dva napínej, třeba přijde lepší nabídka sama, pokud ne, netlačil bych je víc ke zdi (pokud tedy nejsi opravdu nepostradatelný). Ani s tím napínáním to nepřeháněj, protože až ti přivedou novýho člověka s tím, že mu máš předat svoji práci, pak už se s tebou asi bavit nebudou.

Pokud máš pocit, že to bude jinde lepší, tak ji nestahuj a odejdi.

Pokud zůstaneš, o další prachy si řekni zase za rok, už vědí, co od tebe čekat, ty víš, co čekat od nich.

+1