Jaký antivirus používáte?

vir

Jaký antivirus používáte?
« kdy: 30. 05. 2017, 21:39:11 »
Ahojte, ti co maju widle, aky antivirus pouzivate? Existuje nejaky kvalitny free? Doteraz som fungoval na esete a rozmyslam ci sa nevyplati prejst na nieco bezpecnejsie.
« Poslední změna: 30. 05. 2017, 22:57:27 od Petr Krčmář »


Re:Aky antivirus pouzivate?
« Odpověď #1 kdy: 30. 05. 2017, 21:57:04 »
Lidem kolem mne, kteří mají Windows 10, nechávám Windows Defender. Sám ho mám dnes nainstalovaný taky, protože je to bez práce a je to nejsnazší cesta, jak ve Windows umlčet to varování, že je počítač nechráněn. Dříve jsem nepoužíval žádný antivirus, protože antivirus, který má chránit systém, jehož je součástí, je principiální nesmysl – jakési výsledky to dává jen na špatném operačním systému s nepoučeným uživatelem, kdy to občas může trochu suplovat některé bezpečnostní funkce, které zanedbal autor operačního systému.

paja

Re:Aky antivirus pouzivate?
« Odpověď #2 kdy: 30. 05. 2017, 21:59:03 »
Na wokinkach jsem mel avast, ale zral moc prostredku, testuju aviru ale neshodne se s comodo fw... premyslim koupit bitdefender total security, ale 1200/rok je trochu moc. existuji vsak prodejci za 600 ale nevim jestli to neni nejake smecko...

Lopata

Re:Aky antivirus pouzivate?
« Odpověď #3 kdy: 30. 05. 2017, 22:10:59 »
Windows Defender a mozek.

mikrom

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #4 kdy: 30. 05. 2017, 23:44:57 »
Ked som mal Windows mal som na tom najprv ESET, ale s kazdou novou verziou sa mi zdal nabobtanejsi a horsi a nakoniec mal som s nim aj nejake problemy - tusim sa nedal odinstalovat. Tak som ho prestal pouzivat a presiem som na Avira Free Antivirus, ktory som pouzival niekolko rokov az kym som presiel na linux. Myslim ze Avira je velmi dobry AV.
Teraz mam Linux, tak AV nepouzivam.
Zvysku rodiny, ktori maju Windows som dal McAffee. Ma v sucasnosti najvyhodnejsiu licenciu na neobmedzeny pocet PC v domacnosti. Su nan sice aj zle recenzie, ale ja som sa s tym nestretol a je fakt je moje ze decka ho maju na notebookoch dlhu dobu a zatial ich nezavirili, ani ntb nijak nespomaluje. Jednotlive instalacie sa velmi dobre spravuju cez web a to co ma hlavne presvedcilo je, ze maju super  support (pre Rakusko) cez chat, takze som licenciu znova o rok predlzil.
Takze ak chces free skus Avira, ak mas vela zariadeni a si lenivy ako ja na kazdom spravovat AV a radsej si priplatis za pohodlie, tak skus McAffee.


mikrom

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #5 kdy: 30. 05. 2017, 23:51:01 »
V praci mam Kaspersky na Windowse. Nemam nad nim kontrolu iba admini, takze neviem ako je nastaveny, ale kvoli nemu mi Spring Tool Suite startuje asi 5 minut.

virus

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #6 kdy: 01. 06. 2017, 08:43:05 »
Vseobecne pouzivam antivirus zvany mozek.
Na osobnim laptopu nemam windows, na firemnich PC/NTB aktualne vyuzivame ESET Secure Office +, reseni od Kaspersky nebylo schvaleno (cena).
Bohuzel v ESETu maji "jiny pristup", takze i kdyz je v leccem dobry, nasli jsme spoustu veci ktere nejsou uplne vporadku (tyka se hlavne spravy/konfigurace a podpory postovnich klientu - resp. reseni kontroly posty na klientech obecne). Ta posta by sla nejspis vyresit kdyzbychom to nasadili i na postovni server, pak nebude potreba kontrolovat postu na klientech...

Hlavne at si vyberes jakykoliv antivirus, prace nekonci jeho nainstalovanim, musis ho taky nastavit, aby aspon nejak slusne fungoval. Na tohle bohuzel spousta lidi zapomina, predevsim ti co uz si nejaky zaplati.
Na "free" antiviry se vybodni, to je ztrata casu, to uz je lepsi nemit zadny - resp. windows defender + mozek jak zminoval nekdo vyse.


technomaniak

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #7 kdy: 01. 06. 2017, 10:02:38 »
Naprosto žádný. A i defender jsem vypl. Stačí být schopný, mít znalosti a prostě jenom nedělat chyby v bezpečnosti.

hudlakonek

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #8 kdy: 01. 06. 2017, 10:10:33 »
žádný, antiviry mohou i šmírovat, žádný vir jsem neměl.

Bufik

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #9 kdy: 01. 06. 2017, 10:47:41 »
Win - Nepouzivat explorer, nepiratit, pouzivat mozek pri emailech a pak staci windows defender, firewall a pravidelne updatovat system.
Mac - nic, pravidelne updatovat system
Lin - nic, pravidelne updatovat system, nepouzivat android :-)

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #10 kdy: 01. 06. 2017, 16:36:50 »
FYI: Windows Defender je nebezpečná sračka. Bez sandboxu a při nejvyšších právech (má vyšší práva než Administrátor!) spouští všechny javascripty na které narazí.

https://bugs.chromium.org/p/project-zero/issues/detail?id=1252&desc=5
To be clear, this is an unsandboxed and highly privileged JavaScript interpreter that is used to evaluate untrusted code, by default on all modern Windows systems.

Ge Bu

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #11 kdy: 01. 06. 2017, 22:43:16 »
Panda antivirus - snad jediný, co byl zdarma pro neziskovky. Jestli je pořád to nevím.
Je cloudový - neaktualizuje se po startu.

Meh

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #12 kdy: 01. 06. 2017, 23:51:50 »
Antiviry se obecne dost precenuji, klidne se na ne vykasli poddej se virum. Narozdil od antiviru, viry jsou totiz velmi spolehlive a robustni programy, mene zpomaluji pocitac, nevyzaduji prava administratora a lze se jich snaze zbavit, a to vse pri zachovani stejnych funkci typu backdoor a spyware.

MilHaus

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #13 kdy: 01. 06. 2017, 23:59:25 »
To je smutný, protože máš pravdu.

MIMOCHODEM...Jaký Firewall? Myslím bezpečný firewall co nežere systémové prostředky, nebonzuje a neposílá stisknuté klávesy a navštívené weby někam na vyhodnocení?

Medo

Re:Jaký antivirus používáte?
« Odpověď #14 kdy: 02. 06. 2017, 07:20:05 »
Takmer vsade kde som sa pohol bol na staniciach ci serveroch Eset. Vynimku tvorili postove servery alebo firewally (Kerio, Astaro-sophos).
V poslednej dobe ma na mojom poslednom posobisku Eset dost se.e (vobec to nechyta viry online, az s 24h opozdenim) , po skusenostiach doma (a u znamych - Kaspersky), ho mam chut prubnut vo velkom aj tu.
Ano, kasperskeho je mozne kupit lacnejsie, asi nejaky zvlastny pre-predaj popredaj - ale licencie su normalne zive a funkcne ... Kupoval som od toho isteho predajcu 3x5 licencii, a kazdy balik mal svoje vlastne cislo.
15 eur na 5 pc - no nekup to ... Kamosi takto domov kupuju bitdefendrov ..
Asi objektivne je kaspersky trochu narocnejsi na HW, je to poznat pri aktualizacii aj rootkit skenovani.