Znechucení z Android Wear 2.0

Petr

Znechucení z Android Wear 2.0
« kdy: 14. 05. 2017, 23:22:05 »
Ahoj

Zajímal by mne názor na Android wear 2.0 .....

Cca 10 mesíců jsem vcelku spokojený uživatel Huawei Wath W1 ale .... Nyní silně zvažuji že tento kousek odložím do police a třeba se k němu někdy vrátím. ( tedy až se uklepnu a přejdu na novou verzi systému který mi už na hodinkách nabízí k aktualizaci ) A proč? Třeba proto že už nebudu moci diktovat rychlé odpovědi . Nebo třeba velmi rychlé googlení. Pokud člověk dokáže dobře formulovat dotaz tak dostane o co požádá. O možnostech ovládání hovorů za jízdy autem místo přes handsfree . Případně dohledání trasy i když pouze přes mapy google . Ani nemluvím

Ano samozřejmě mohu se jako neanglicky mluvící menšina naučit příkazy do aj a také si přeházet jména často volaných do aj ale nějak se mi nechce. Odebrání češtiny je zpátečnický krok o cca 2 roky. A tak by mě zajímalo jestli je to jen můj blok a nebo je nás co to takto cítíme víc. A případně zda někde neprosákla informace kdy by mohl google rozšířit Asistenta i do dalších jazyků. A tím vrátit nositelné elektronice smysl i mimo těch několik málo preferovaných jazyků.

Prosím o názor lidí kteří tuto technologii používají .... Ohlasy na Apple wath případně Tizen řešte prosím v jiném vlákně Děkuji
« Poslední změna: 15. 05. 2017, 08:41:36 od Petr Krčmář »


brusný ovál

Re:Znechuceni z Android wear 2.0
« Odpověď #1 kdy: 15. 05. 2017, 00:39:49 »
funguje čeština v  té "tahové" klávesnici na dotykových displejích v androidech? říká se tom swiftkey nebo to je jiná technologie?

Sten

Re:Znechuceni z Android wear 2.0
« Odpověď #2 kdy: 15. 05. 2017, 00:58:09 »
funguje čeština v  té "tahové" klávesnici na dotykových displejích v androidech? říká se tom swiftkey nebo to je jiná technologie?

Funguje, říká se tomu swipe, SwiftKey je jedna konkrétní (zdaleka ne první) implementace.

neimo

Re:Znechucení z Android Wear 2.0
« Odpověď #3 kdy: 17. 05. 2017, 23:22:17 »
Musím souhlasit. Nechápu ten krok , když už ta čeština skvěle fungovala a zprávy psala bez chyb , s háčky a čárky. Celkově vše s diktováním v češtině fungovalo super . A taky se mi zdá , že baterie vydržela o dost více. První den bez používání se vybily za 4 hodiny , před tím drželi dva dny a na šetřící režim ještě pár hodin. Celkově mi přišla verze 1.0 lepší. Takže za mě ............ pokusím se najít způsob , jak mít předešlou verzi. A bez vyskakování aktualizace na verzi 2.0.

petr

Re:Znechucení z Android Wear 2.0
« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2017, 00:28:06 »
Takže za mě ............ pokusím se najít způsob , jak mít předešlou verzi. A bez vyskakování aktualizace na verzi 2.0.

Pokud by jsi přišel na způsob jak hodinkám zrušit tu otravnou hlášku o upgrade a nebo našel i dowgrade tak Ti jistě za návod nejeden nešťastný uživatel bude vděčný. Já stále odklepávám instalaci a až na občasné odklepnutí vzkazu nebo sms to zatím jde. Holt častěji sahám po mobilu ale dá se to přežít.


Jan Beneš

Re:Znechucení z Android Wear 2.0
« Odpověď #5 kdy: 04. 06. 2017, 16:25:32 »
Jo, kde je těch pár skvělých let, kdy nám to s Google Corp. tak dobře klapalo. Teď si google myslí, že je chytřejší než my a stala se z něho velká korporace, kterou zajímají vlastní příjmy z reklam a uživatelům blokuje funkce, které liberalizují internet, ale brání jejím příjmům (třeba apka na blokování reklam). Se*e na nás...

neznamlinxed

Re:Znechucení z Android Wear 2.0
« Odpověď #6 kdy: 04. 06. 2017, 20:44:38 »
Nedá se tam dát zpátky verze, kdy fungovala čeština?

Umí ta tahovová klávesnice swiftkey i češtinu?