Škola s nejlepším přístupem ke studentům

gll

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #45 kdy: 24. 05. 2017, 16:45:44 »
Doporučuji přečíst Atlasovu vzpouru od Ayn Rand. Pak možná chování vašeho spolužáka pochopíte.

Pohádka pro neschopné, kteří svůj neúspěch shazují na ostatní.

Bohatství je relativní. Kdyby bohatí lidé žili mezi stejně bohatými, tak si budou připadat chudí. Těžko si budou navzájem stavět vily a vyrábět jachty.


Anonym

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #46 kdy: 24. 05. 2017, 16:54:06 »
FI MUNI mozem len doporucit, vyborna skola, vyborny pristup k studentom (len je tam imho zbytocne vela matematiky, a nedaju Ing. ale Mgr.). Naproti tomu FIT VUT je uplna katastrofa, (prestupit tam bolo asi najhorsie rozhodnutie zivota) ta skola je pozadu snad v kazdom ohlade, od kvality vyuky az po organizovanie skusok (3 skusky v behu 24hodin, good luck...).

Tomáš Roll

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #47 kdy: 24. 05. 2017, 17:08:47 »
Doporučuji přečíst Atlasovu vzpouru od Ayn Rand. Pak možná chování vašeho spolužáka pochopíte.

Pohádka pro neschopné, kteří svůj neúspěch shazují na ostatní.

Bohatství je relativní. Kdyby bohatí lidé žili mezi stejně bohatými, tak si budou připadat chudí. Těžko si budou navzájem stavět vily a vyrábět jachty.

Je vidět, že jsi to nečetl.

MilHaus

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #48 kdy: 24. 05. 2017, 17:27:09 »
Moje osobní zkušenost mi říká, že na našich školách učí vesměs odpad, který produkuje jen další odpad.
Nepopírám vzácné výjimky ani to, že jich není úplně málo (dají se najít na hodně školách), byť u těchto výjimek je zase diskutabilní jejich schopnost předat informace.  Ono totiž být odborníkem neznamená to, že člověk umí naučit, předat informace. Z mojí zkušenosti se tyto výjimky raději věnují výzkumu a často učí spíš z nutnosti.
Často se člověk setká s buranem, který si léči své mindráky na studentech, s vyhořelou troskou, kterou učit bavilo naposledy před deseti lety, chodícími prázdnými stíny učitelů, kteří dávno ztratili právo nazývat se učiteli.
Opovrhuji naším školstvím, pokud už v buřtguláši plave i jen jediné hovno, žrát se to pořádně nedá. Papoušci si toho nevšimnou, podřadnější si zvyknou jíst hovna, mimořádní VŠ nepotřebují, dobří to občas přetrpí. Pokud už v buřtguláši plave i jen jediné hovno, žrát se to pořádně nedá

Když to porovnám s kvalitou výuky v Americe na poměrně (pod)průměrné škole, je to v oblasti IT tragédie.
Měl jsem možnost porovnávat svoje výsledky a výsledky mého kamaráda, tomu jsem ze začátku se školou pomáhal, později mi ukázal, jak ubozí jsme. Čeho všeho dosáhl s daleko menším úsilím.

Tady jsme šmucky, které kopají výkop zahradní motyčkou. Nadřeme se, a nakonec se třeba i dostaneme na úroveň studentů US škol. Oni sice nemají zrovna bagry, ale používají poctivé krompáče a lopaty. Idiot si neuvědomí, že je idiot, i když se s něčím dře tím nejhloupějším způsobem. Idiot si neuvědomí, že není hodnocený za dřinu, ale za výsledky. Idiotovi nevysvětlíte, že je lepší, aby něco udělal dobře a rychle, než aby něco dělal dlouho a špatně, idiot si myslí, že je hodnocený za dřinu. Idiot nedokáže pochopit, že zvládnout něco snadno, dobře a bez dřiny je lepší než odvést kus poctivé dřiny. U nás rozbíjíme zdi hlavou, je to neefektivní, hloupé, buranské a bolí z toho hlava. Američané se tolik nedřou, vezmou palici a zeď rozbijí za 1/3 doby co my a s o 1/3 menší námahou. Jistě, i tam se najde hromada buranů, ale NÁŠ ČLOVĚK studující v USA to může dotáhnout mnohem dál než 2/3 Amíků.

Vím, že tohle nepochopíte, proč jsem to psal?
Kdo ví.

AROGANCÍ PROTI IGNORANCI!

TUR

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #49 kdy: 24. 05. 2017, 18:00:15 »
Tady jsme šmucky, které kopají výkop zahradní motyčkou. Nadřeme se, a nakonec se třeba i dostaneme na úroveň studentů US škol. Oni sice nemají zrovna bagry, ale používají poctivé krompáče a lopaty. Idiot si neuvědomí, že je idiot, i když se s něčím dře tím nejhloupějším způsobem. Idiot si neuvědomí, že není hodnocený za dřinu, ale za výsledky. Idiotovi nevysvětlíte, že je lepší, aby něco udělal dobře a rychle, než aby něco dělal dlouho a špatně, idiot si myslí, že je hodnocený za dřinu. Idiot nedokáže pochopit, že zvládnout něco snadno, dobře a bez dřiny je lepší než odvést kus poctivé dřiny. U nás rozbíjíme zdi hlavou, je to neefektivní, hloupé, buranské a bolí z toho hlava. Američané se tolik nedřou, vezmou palici a zeď rozbijí za 1/3 doby co my a s o 1/3 menší námahou. Jistě, i tam se najde hromada buranů, ale NÁŠ ČLOVĚK studující v USA to může dotáhnout mnohem dál než 2/3 Amíků.

Vím, že tohle nepochopíte, proč jsem to psal?
Kdo ví.

AROGANCÍ PROTI IGNORANCI!
Skvělé napsáno! Žasnu, že se zde občas také dá najít něco užitečného. Většina příspěvků je od korporátů s hypotékou nebo zauhrovaných a zamindrákovaných mamánků. Kdybych nebyl finančně nezávislý autista s anarchokapitalistickými sklony, beru tě do týmu.


javaman ((

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #50 kdy: 24. 05. 2017, 20:06:02 »
Moje osobní zkušenost mi říká, že na našich školách učí vesměs odpad, který produkuje jen další odpad.
Nepopírám vzácné výjimky ani to, že jich není úplně málo (dají se najít na hodně školách), byť u těchto výjimek je zase diskutabilní jejich schopnost předat informace.  Ono totiž být odborníkem neznamená to, že člověk umí naučit, předat informace. Z mojí zkušenosti se tyto výjimky raději věnují výzkumu a často učí spíš z nutnosti.
Často se člověk setká s buranem, který si léči své mindráky na studentech, s vyhořelou troskou, kterou učit bavilo naposledy před deseti lety, chodícími prázdnými stíny učitelů, kteří dávno ztratili právo nazývat se učiteli.
Opovrhuji naším školstvím, pokud už v buřtguláši plave i jen jediné hovno, žrát se to pořádně nedá. Papoušci si toho nevšimnou, podřadnější si zvyknou jíst hovna, mimořádní VŠ nepotřebují, dobří to občas přetrpí. Pokud už v buřtguláši plave i jen jediné hovno, žrát se to pořádně nedá

Když to porovnám s kvalitou výuky v Americe na poměrně (pod)průměrné škole, je to v oblasti IT tragédie.
Měl jsem možnost porovnávat svoje výsledky a výsledky mého kamaráda, tomu jsem ze začátku se školou pomáhal, později mi ukázal, jak ubozí jsme. Čeho všeho dosáhl s daleko menším úsilím.

Tady jsme šmucky, které kopají výkop zahradní motyčkou. Nadřeme se, a nakonec se třeba i dostaneme na úroveň studentů US škol. Oni sice nemají zrovna bagry, ale používají poctivé krompáče a lopaty. Idiot si neuvědomí, že je idiot, i když se s něčím dře tím nejhloupějším způsobem. Idiot si neuvědomí, že není hodnocený za dřinu, ale za výsledky. Idiotovi nevysvětlíte, že je lepší, aby něco udělal dobře a rychle, než aby něco dělal dlouho a špatně, idiot si myslí, že je hodnocený za dřinu. Idiot nedokáže pochopit, že zvládnout něco snadno, dobře a bez dřiny je lepší než odvést kus poctivé dřiny. U nás rozbíjíme zdi hlavou, je to neefektivní, hloupé, buranské a bolí z toho hlava. Američané se tolik nedřou, vezmou palici a zeď rozbijí za 1/3 doby co my a s o 1/3 menší námahou. Jistě, i tam se najde hromada buranů, ale NÁŠ ČLOVĚK studující v USA to může dotáhnout mnohem dál než 2/3 Amíků.

Vím, že tohle nepochopíte, proč jsem to psal?
Kdo ví.

AROGANCÍ PROTI IGNORANCI!

Pecka, kámo! Tebe bych do týmu bral.

jimi2000

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #51 kdy: 24. 05. 2017, 20:21:10 »
Mě se moc líbilo na PřF Ostravské univerzity v Ostravě. Je to relativně malá škola. Ženské na studijním super a učitelé taky. Pokud měl někdo nějaký problém (a chtěl ho řešit), tak se učitelé snažili najít řešení.

MilHaus

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #52 kdy: 24. 05. 2017, 20:49:51 »
Mě se moc líbilo na PřF Ostravské univerzity v Ostravě. Je to relativně malá škola. Ženské na studijním super a učitelé taky. Pokud měl někdo nějaký problém (a chtěl ho řešit), tak se učitelé snažili najít řešení.

Přírodovka na OSU? No nazdar Radovane Kalužo, jak ti jde ten tvůj Banán? Už jsem tě dlouho neviděl.

davkol

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #53 kdy: 24. 05. 2017, 21:31:07 »
UPOL bude velice kvalitní, jestli tam můžou studovat pologramotné lopaty. Asi to bude velice žádaná škola u zaměstnavatelů ;D
Od té doby, o které píše předřečník, se zavedly přijímačky. Nevím, nakolik se zvedla úroveň prváků, ale už ve druháku je to celkem oukej. V druhé polovině studia a na navazujícím je atmosféra takřka komorní.

Katedra je fajn, ale tím, že je to jenom katedra, je nabídka předmětů/specializací dost omezená. Na *IT* to určitě není (vývoj nebo teorii ano). Kromě toho je to sice na katedře fajn, ale zbytek školy občas hází klacky pod nohy.

qwertz

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #54 kdy: 25. 05. 2017, 07:29:21 »
Přírodovka na OSU? No nazdar Radovane Kalužo, jak ti jde ten tvůj Banán? Už jsem tě dlouho neviděl.

Nějaké argumenty by nebyly?

BTW Když OSU otevírala novou fakultu (LF), ten nenávistný řev a snaha tenhle proces sabotovat ze strany ostatních LF v česku byl skutečně tragikomický. Nejspíš máte nějaké komplexy.

gll

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #55 kdy: 25. 05. 2017, 09:32:35 »
Je vidět, že jsi to nečetl.

Nečetl. Tu knihu mi doporučoval zákazník, který nezaplatil, protože ho podle jeho slov "okrádají socky", asi tím myslel i mě.

Tomáš Roll

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #56 kdy: 25. 05. 2017, 10:26:17 »
Je vidět, že jsi to nečetl.

Nečetl. Tu knihu mi doporučoval zákazník, který nezaplatil, protože ho podle jeho slov "okrádají socky", asi tím myslel i mě.

Proč potom hodnotíte knihu, kterou jste nečetl?

gll

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #57 kdy: 25. 05. 2017, 11:13:39 »
Je vidět, že jsi to nečetl.

Nečetl. Tu knihu mi doporučoval zákazník, který nezaplatil, protože ho podle jeho slov "okrádají socky", asi tím myslel i mě.

Proč potom hodnotíte knihu, kterou jste nečetl?

Máte pravdu. Měl bych ji nejdřív přečíst. Na druhou stranu Mein Kampf jsem také nečetl. Hodnotím podle lidí, které ta kniha ovlivnila (podle jejich vlastních slov).

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #58 kdy: 08. 06. 2017, 10:24:04 »
No je jasný, že mi to všichni vyhejtujete, ale celkem dobré chování jsem zažil i na http://www.vske.cz/cz/skola/info/soukroma-vysoka-skola-brno . Protože, pořád je tam přístup spíše klient, nežli student. Na některých školách jste jen číslo na zkoušce a jestli dojde nebo ne, to je už jedno. Strategie státních škol je nabrat co nejvíce lidí a pak síto. Na té soukromé Vás vezmou a pokud na to úplně nekašlete tak se Vám věnují. Měl jsme i Inženýry, co učí na Mendelových univerzitách atd a sami říkali. Zde to můžeme probrat poctivěji než na státních škole. Protože tam na to není čas. Nějaké konzultace, klapnou málo kdy, atd.

hominidae lopatensis

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #59 kdy: 08. 06. 2017, 13:07:26 »
Zaujima ma hlavne pristup k ludom, nizka miera arogancie, priatelskosti, a podobne. Bez ohladu na to ci su to studenti alebo profesori, myslim to vseobecne ludia ako taky. Boris.

A) Arogance prednasejicich obvykle roste s jejich vedeckou kvalitou.

B) Jsou dve vyjimky:
1. pokud se proti sobe vedome nesnazi uzivat regulacni techniky, coz pro ne muze byt vycerpavajicic a neuspokojovie a pak muzou byt nebezpecne naladovi

2. pokud arogance chybi "prirozene", tak to muze byt znakem odcizeni se od zavazku prednasek, lopatovitosti nebo naprosto jedinecnych pripadu osob na svem miste, co maji k vyzkumu prednaseni jako konicek.

takze vybiras podle razeni podle nasledujiciho:
chces byt vedec (A,1,2) / nechces byt vedec (2,1,A)
riskujes v krajnich pripadech (A,2,1) / riskujes casto (2,A,1)