Vhodná kombinace adblockových doplňků

addons

Vhodná kombinace adblockových doplňků
« kdy: 06. 05. 2017, 16:53:50 »
Řešil jste někdo správný výběr doplňků do prohlížeče pro nerušené, klidné , bezpečné a prohlížení webu bez reklam, balastu, sledovačů a dalšího smetí? Chtěl bych poradit vhodnou sadu doplňků, která pokryje to důležité a pokud možno s nejméně doplňky (kvůli duplicitě nastavení) a snížení náročnosti konfigurace.

Já mám takové dilema, že mám ublock, protože ten umí filtry, má element picker. on taky umí takové hrubší nastavení, kde se nehraje ne jednotlivé reqeusty, url  prvky, ale spíš oblasti a domény jako celky (říká se tomu dynamic filtering v této terminologii doplňku  a také mají vyšší prioritu než statická pravidla=adblock pravidla), nastavuje se tam, zda na daném webu povolit rámce, skripty,  a také zda blokovat domény, bohužel u domény už neumí granularitu (z dané domény  obrázky povolit(zeleně), cookies zakázat(červeně) a skripty nechat(šedě).

Oproti tomu umatrix, nemá funkcionalitu adblock pravidel, ale zato umí ( asi podle názvu) zobrazit mřížku(matrix) kde jsou domény (i pěkně rozdělené podle 1st party vč subdomén a pak pod tím 3d party, vše hiaerchicky) v řádcích a ve sloupích typ requestu (cookie ,xhr frame, img, skript...),  těch typů je víc než ublock.

Ty doplňky se ale v něčem dublují , pak je v tom guláš, zda je lepší něco nastavit v prvním nebo to nastavovat v druhém. Navíc z kosmetického hlediska, ublock ukazuje jen +,++,-,-- podle počtu requestů a umatrix přesná čísla, celkově je přehlednější.

Navíc taky když mám zaplé oba, dělá to neplechu v tom smyslu, že když něco nepustí první, tak v druhém se mi nezobrazí, že to bylo blokováno. Ani nevím, v jakém pořadí běží doplňky při načítání.

Zajímá mě,  jestli jste také řešili výběr doplňků, hlavně  také dileme mezi těmito 2mi, případně máte oba, nebo jeden z nich (a zda nechybí funkco nalita toho druhého) nebo uplně jiný, nějaký ublockmatrix, pokud takový existuje. Nebo jiný doplněk, nebo ještě další doplněk ,který třeba umí něco co ani tyhle 2.
« Poslední změna: 09. 05. 2017, 09:43:28 od Petr Krčmář »


paranoid?

Pouzivam ublock origin, ghostery, noscript, zakazane cookies (na par vyjimkach jen pro session) a privacy badger.
Samozrejme vse nastavene co nejrestriktneji, na drtive vetsine webech neni povoleno nic, nic.

Fb, ms a google sluzby nepouzivam, takze nejsem ani nijak omezovan na webu.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
ublock origin a umatrix

addons

Schválně jsem neřekl nic o brosweru, takže by mě vlastně zajímalo v kterém to vlastně jde  nejlépe zajistit (spíš dotaz padá na kvalitu api rozhraní).

NoScript byl původně pro firefox a tam byl fakt skvělý, a pokud vím, pro chromium je dost slabý odvar, který tam vůbec nepoužívám.

Zajímala by mě ta kombinace ublock+umatrix, máš tam problémy s duplicitou a co například šteluješ v ublock a co v umatrix? Pozoruješ, že se doplnky ovlivnuji (když je jeden moc restriktivní, tak druhý se nedozví, že takový request existuje dokud se v prvním addonu nepovolí)?

PS: jak řešíte ty reklamy, co jdou ze stejné domény vyznačující se URL s náhodnými znaky a http response hlavičkou (přibližně) x-Nginx-proxy :antiadblock[číslo] aniž by to osekalo funkčnost webu (například aby šly inline  a normální skripty, které třeba dělají jednoduché věci jako posun v galerii) ? Když si nevím rady, vždycky je možnost se "naštvat" a zaklikat vše červeně v umatrix, ale pak nejde skoro nic.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
ad ..kombinace ublock+umatrix, máš tam problémy s duplicitou a co například šteluješ v ublock a co v umatrix?

ja tomu do hloubky nerozumim, proste jsem evoluci (adblock, adblock plus, ghostery ..) presel na tomhle kombo (je mozne ze se v necem nebo ve vsem ? prekryvaji ale to asi tezko jsou od stejneho autora)

pouzivam to v chrome, staci kliknout levym na ikonu ublock origin nebo umtarix, vybehne na mne velke menu kde lze bud zacervenat nebo zazelenit danou uroven ci domenu

viz obrazky

http://tinypic.com/r/16m1wg8/9

http://tinypic.com/r/205blg7/9
 


Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
vyzkouset jestli vyhovuje a pak nahore vzdy ikona zamecku "ulozit zmeny"


Kentus

Mám ublock + ghostery. Asi to nezaručí nejbezpečnější surfování, ale nerušené celkem je. A bez jakéhokoliv dalšího nastavování nebo přidávání výjímek funguje většina stránek.

Lobo

Self-Destructing cookies, at to maji i ty weby, ktere pouzivas, trochu tezsi.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
mne teda cookies nevadej, aspon si usetrim srani s tim, furt se nekde prihasovat ... staci bohate ten oser s blokovanim reklam ..

addons

furt mazat dlouhé předměty
« Odpověď #10 kdy: 07. 05. 2017, 18:59:30 »
Jistě existuje whitelist na dané prvky, cookies. Spíš by mě zajímalo, jestli existuje něco, kde bych mohl řídit práva jednotlivým cookie, například povolit cookie PHPESSID na tom webu, ostatní blokovat.

Další ohledně cookie, existuje něco, co by třema řešilo cookie s určitým jménem (adblock_detected, utma, utmz) napříč všemi weby?