Mám použít UEFI nebo klasický Legacy

Pepan

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #30 kdy: 09. 05. 2017, 19:26:40 »

Ještě jedna poznámka, která tu tuším nepadla. Pokud vím, MBR (==Legacy, u win) rozdělení má limit velikosti jedné partition 2TB. Může být i na disku /či poli/ větším než 2TB, ale musí se povinně udělat více partition (<=2TB), pokud chci zpřístupnit celý disk.
To snad tady o mbr kazdy vi, ne?
Tak to by mě nikdy ani nenapadlo dělat 2TB partition. Na co je to potřeba?


Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #31 kdy: 12. 05. 2017, 14:37:03 »
Windows 7 s GPT taky funguji s UEFI/GPT. (Predpokladam, ze tazatel nechce pouzivat 32-bit Windows 7, ktere vyzaduji Legacy boot a MBR)

Chci použít Win7 64bit.

Nicméně mi to nejde nainstalovat. Vytvořil jsem si bootovací USB disk s Win7, dle návodu jsem ho upravil pro UEFI, nabootoval jsem z něj. Spustila se mi obrazovka "Starting Windows" a tam to zamrzne a nechce to dál.

Lol Phirae

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #32 kdy: 13. 05. 2017, 03:27:56 »
A proč to na tu UEFI sračku cpeš když to zjevně nefunguje?  ::)

gnat

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #33 kdy: 13. 05. 2017, 09:30:12 »
Za mě UEFI a ESXI. Další OS pak dostanou virtuálně to co potřebují. Na legacy BIOS nejde nainstalova ESXi 6.5.

Trupik

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #34 kdy: 13. 05. 2017, 13:00:38 »
Windows 7 s GPT taky funguji s UEFI/GPT. (Predpokladam, ze tazatel nechce pouzivat 32-bit Windows 7, ktere vyzaduji Legacy boot a MBR)

Chci použít Win7 64bit.

Nicméně mi to nejde nainstalovat. Vytvořil jsem si bootovací USB disk s Win7, dle návodu jsem ho upravil pro UEFI, nabootoval jsem z něj. Spustila se mi obrazovka "Starting Windows" a tam to zamrzne a nechce to dál.
IMHO v tomto prípade starý Windows nemá ovládače pre nový chipset - nefunguje USB3, novšie SATA, ani NVM. Nájdi na doske port USB2.0 a skús boot z neho.


qwertz

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #35 kdy: 13. 05. 2017, 13:46:02 »
Za mě UEFI a ESXI. Další OS pak dostanou virtuálně to co potřebují. Na legacy BIOS nejde nainstalova ESXi 6.5.

Jaká je výhoda ESXi vs. KVM/Quemu?

ESXi má mnohem horší podporu hardwaru než Linux a pokud člověk nepotřebuje Enterprise featury a podporu VMWare, nemá to snad výhodu vůbec žádnou.

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #36 kdy: 15. 05. 2017, 09:11:28 »
IMHO v tomto prípade starý Windows nemá ovládače pre nový chipset - nefunguje USB3, novšie SATA, ani NVM. Nájdi na doske port USB2.0 a skús boot z neho.
Nevím jestli je to tento případ. Ona ta instalace najede, tudíž s tím USB portem nějak komunikuje. Projedou asi dvě obrazovky a pak se objeví ta Starting Windows a tam se to zasekne. USB disk pořád pracuje, ale ani po x hodinách se to nikam nehne.

qwertz

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #37 kdy: 15. 05. 2017, 09:40:57 »
Samozřejmě, že to najede, protože UEFI porty USB 3.0 podporuje, ale Windows kvůli tomu při bootu chcípne.

Připojte tu flashku k USB 2.0 portu, nebo použijte aktuální OS. Minimálně na desce bude vyveden usb 2.0 header.

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #38 kdy: 15. 05. 2017, 15:09:08 »
Tak nepomohl ani docking station s USB 2.0. Asi bude mít problém ještě s něčím.

nobody(ten pravej)

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #39 kdy: 15. 05. 2017, 15:27:05 »
[...] Asi bude mít problém ještě s něčím.

treba s UEFI ;) mozna, uz vzhledem k tematu dotazu, bys mohl vyzkoust Legacy ;)

usb

Re:Mám použít UEFI nebo klasický Legacy
« Odpověď #40 kdy: 17. 05. 2017, 09:23:21 »
Tak nepomohl ani docking station s USB 2.0. Asi bude mít problém ještě s něčím.
Problem je stale stejny, to ze puzijete USB2.0 dock zapichnuty do USB3.0 portu neznamena ze problem s USB3.0 portem obejdete  ::)
Mimoto, i kdyby mel ten NTB USB2.0 konektor (= ne modry USB konektor), stale je vysoce pravdepodobne ze ten 2.0 konektor bude interne pripojen na 3.0 radic, takze si take nepomuzete.
Avsak staci do instalacky pridat ovladace pro USB3.0 radic.
Vubec by bylo nejlepsi kdyby ste sem postnul co to ma za HW, nejlip vypis lspci z live linuxove distribuce.
Na pridani ovladacu do Win7 ISO je hromada nastroju, i od vyrobcu PC (napr. ZOTAC).