PXE boot hotového systému

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #15 kdy: 02. 03. 2017, 16:23:43 »
pouzil jsem LTSP a buildnul 32bit OS
ltsp-build-client --arch i386
vznikl adresar:
/opt/ltsp/i386/

DHCP options jsem nastavil na Mikrotiku
Next Server: 192.168.0.1
Boot File Name: pxelinux.0

na serveru povolil UDP 69 a stejne tak na Mikrotiku co stoji v ceste

jsem ve stavu kdy bootovanej klient skonci s:
PXE-T01: File Not found
PXE-E3B: TFTP Error - File Not found
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #16 kdy: 02. 03. 2017, 16:29:58 »
nezabralo ani kdyz jsem zadal do dhcp options Boot File Name: /opt/ltsp/i386/boot/pxelinux.0
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #17 kdy: 02. 03. 2017, 16:56:02 »
SOLVED
v DHCP options na Mikrotiku musi byt cesta k souboru:
/ltsp/i386/pxelinux.0
« Poslední změna: 02. 03. 2017, 17:02:31 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #18 kdy: 02. 03. 2017, 17:13:02 »
nyní narazim na jiný problem:
klient zacne bootovat pxelinux (pres iftop se na serveru divam zda IP klienta taha data - natahuje)
po cca pul minute klient kocni s :
connection: Connection timed out

po čem bych měl pátrat?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #19 kdy: 02. 03. 2017, 17:21:31 »
v syslogu nachazim:
Mar  2 17:20:38 debian in.tftpd[15868]: tftp: client does not accept options
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #20 kdy: 02. 03. 2017, 17:37:33 »
mam podezdreni ze budu mit spatne nastavene exporty pro NFS..popostrcil by me nekdo?
neni mi jasne jakou cestu predat do /etc/exports
zda /opt/ltsp/ nebo /srv/tftp/ltsp/
diky
« Poslední změna: 02. 03. 2017, 17:39:32 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #21 kdy: 02. 03. 2017, 17:39:51 »
Resp. to co tu výše píšete není o tom že by mi jel systém ze sítě ne? Je to o tom že spustím tenkého klienta a tím se pak připojím a systém běží na serveru, nebo se pletu?
Pres PXE se natahuje jenom bootloader (syslinux apod.), kernel a initrd. Zbytek se muze natahovat ruznym zpusobem (NFS, SMB, HTTP, ...) a bezet ruznym zpusobem (primo nad rw NFS, pres squashfs nad NFS, nebo se stahne nejakej image a pouzije jako ramdisk). Zalezi na tom, co na tom chce clovek provozovat a jake ma k dispozici zelezo.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #22 kdy: 02. 03. 2017, 17:50:48 »
pri bootu klienta jsem jeste postrehl:
Mp-bios bug:8254 timer not connected to io-apic
mohlo by to s problemem souviset?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

David1234

Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #23 kdy: 02. 03. 2017, 19:16:05 »
mam podezdreni ze budu mit spatne nastavene exporty pro NFS..popostrcil by me nekdo?
neni mi jasne jakou cestu predat do /etc/exports
zda /opt/ltsp/ nebo /srv/tftp/ltsp/
diky

NFS exporty to rozhodně nebudou, ty jsou nutné až když se natáhne pxelinux.0 a nabootuje jádro. Jinak za sebe doporučuji spíše využívat project iPXE, umí toho opravdu spoustu a dobře se to ladí.

David1234

Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #24 kdy: 02. 03. 2017, 19:17:51 »
v syslogu nachazim:
Mar  2 17:20:38 debian in.tftpd[15868]: tftp: client does not accept options

Jakého používáš tftp daemona? Jak je nastavený?

David1234

Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #25 kdy: 02. 03. 2017, 19:19:28 »
v syslogu nachazim:
Mar  2 17:20:38 debian in.tftpd[15868]: tftp: client does not accept options

Jakého používáš tftp daemona? Jak je nastavený?

Řekl bych totiž že se tě bude týkat tento problém - https://forums.contribs.org/index.php?topic=51985.0 a bude tedy potřeba správně nakonfigurovat TFTP.

David1234

Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #26 kdy: 02. 03. 2017, 19:25:41 »
Resp. to co tu výše píšete není o tom že by mi jel systém ze sítě ne? Je to o tom že spustím tenkého klienta a tím se pak připojím a systém běží na serveru, nebo se pletu?
Pres PXE se natahuje jenom bootloader (syslinux apod.), kernel a initrd. Zbytek se muze natahovat ruznym zpusobem (NFS, SMB, HTTP, ...) a bezet ruznym zpusobem (primo nad rw NFS, pres squashfs nad NFS, nebo se stahne nejakej image a pouzije jako ramdisk). Zalezi na tom, co na tom chce clovek provozovat a jake ma k dispozici zelezo.

Já samozřejmě vím jak funguje PXE, ale titulek zněl PXE boot hotového systému a psalo se tam o Windows... pokud vím tak Win jdou přes PXE jenom instalovat, ale že by běželi plné Win ze sítě to jsem bez iSCSI teda nikde neviděl, pokud jsi o tom někde něco četl nebo to používáš rád se přiučím :)

To co tu tazatel nakonec chce je tenký klient, který se nabootuje přes PXE (DHCP, TFTP, initrd pravděpodobně z NFS,  popřípadě HTTPS).

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #27 kdy: 02. 03. 2017, 19:25:53 »
pouzivam tftp-hpa
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #28 kdy: 02. 03. 2017, 19:37:46 »
systemctl status tftp-hpa
● tftp-hpa.service
   Loaded: not-found (Reason: No such file or directory)
   Active: inactive (dead)

..toz tady to vázne
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

David1234

Re:PXE boot hotového systému
« Odpověď #29 kdy: 02. 03. 2017, 19:42:16 »
systemctl status tftp-hpa
● tftp-hpa.service
   Loaded: not-found (Reason: No such file or directory)
   Active: inactive (dead)

..toz tady to vázne

Co je to za distro? V CentOS a RHEL se používá na TFTPD daemon xinetd.