Nesouhlas s nadřízeným

Polymath

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #45 kdy: 21. 02. 2017, 22:56:45 »
Já jsem zásadní nesouhlas s nadřízeným řešil odchodem z firmy (velká IT firma). Po půl roce jsem se dozvěděl, že byl stejně odejit, ale i když s tím nic neudělám, do firmy se nevrátím, aspoň mám z toho dobrý pocit.
Někdy to holt jinak nejde.


Yarda

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #46 kdy: 21. 02. 2017, 22:58:42 »
Příhoda ze života:
Kdysi jsem pracoval na úkolu, kde podstatnou část práce měl vykonat externí výzkumák. Hodně dlouho se to táhlo, výsledky furt žádné, bál jsem se, že z toho bude prů..švih a já v tom budu namočený. Jednou jsem k nim jel, a do cestovní zprávy jsem napsal závěr, že by bylo potřeba uvážit, zda má význam v tom úkolu pokračovat, že podle mého názoru vycházejícího z ..., z... a z... to význam nemá. I byl jsem povolán na kobereček k šéfovi, že ten závěr musím přepsat, protože jinak by on musel někoho finančně postihnout. Protože jsem chtěl, aby šéf vzal na vědomí, jak to s tím úkolem vypadá a to se stalo, tak jsem ten závěr přepsal ve smyslu, že na úkolu budu dál usilovně s tím výzkumákem spolupracovat. I byl jsem opět povolán na kobereček, že to musím přepsat, protože papírově už je ten úkol úspěšně vyřešen. A za nějakou dobu se začalo proslýchat, že ředitel našeho podniku má s vedoucím toho výzkumáku nějaké techtle (možná i mechtle) a potřebuje jim lifrovat nějaké podnikové peníze. A příliš nezáleží na tom, co z nich vypadne.
Takže když s názorem šéfa nesouhlasíte, může to být proto, že on má nějaké informace ke kterým se vy z titulu vašeho pracovního zařazení nemůžete a ani nesmíte dostat ;D

e3k

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #47 kdy: 21. 02. 2017, 23:19:39 »
treba to pre srandu skusit otvorit si hubu a povedat co si myslis. odpoved dostanes :) inac mozes sediet jak pat penazi a pocuvat top down management do tvojej smrti.

qwertz

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #48 kdy: 22. 02. 2017, 07:33:42 »
Já jsem zásadní nesouhlas s nadřízeným řešil odchodem z firmy (velká IT firma). Po půl roce jsem se dozvěděl, že byl stejně odejit, ale i když s tím nic neudělám, do firmy se nevrátím, aspoň mám z toho dobrý pocit.

To je jen projev ublíženectví a uraženého ega. Ideálně by vám to mělo být úplně ukradené.

Když poslouchám nářky svých bývalých kolegů u piva, žádné škodolibé nadšení to ve mě nevzbuzuje. Pouze pokládám otázku, kdy podají výpověď. Tím zpravidla diskuze končí ;D

Polymath

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #49 kdy: 22. 02. 2017, 12:34:02 »
Kde jsi to slyšel? Na průmyslovce? I na gymplu musíš obhájit maturitu.
javaman nema priemyslovku, nie to este gympel. :D u neho mozno predpokladat, ze nema dokoncenu ani zakladnu skolu. pisat a citat sa naucil este v prvych rocnikoch.
Spíš působí jako AI od Microsoftu.


Polymath

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #50 kdy: 22. 02. 2017, 12:36:35 »
Lopatou se nestáváš, ale rodíš, takže smůla. Lopata bude vždy lopatou.
Tak to už s tím nic nenaděláš, do smrti budeš lopata bez vzdělání a znalostí, co mlátí prázdnou slámu ;)

Polymath

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #51 kdy: 22. 02. 2017, 12:40:58 »
Hlavne si dej bacha na to, abys nebyl za kverulanta; zazil jsem lidi, kteri prisli do firmy a od prvniho tydne meli na vsechno nazor a vsechno komentovali a zpochybnovali.
Pak je otázka, jestli měli pravdu, nebo šlo o zakomplexované primitivy jako čumil, co nedají dohromady ani pravopisně správnou větu. V prvním případě mohou pomoct. V tom druhém jsou nezaměstnatelní.

ferren

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #52 kdy: 22. 02. 2017, 13:22:20 »

jeste bych dodal pro toho cumila co me narkl ze startupisty, a pak i pro vetsinu tezkych korporatniku tady, ze jsou i jine svety a pristupy. jako mozna ponekud extremni pripad uvedu new joiners prirucku v jedne firme, co mela nekolik let po sobe nejsvetsi profit na zamestnance, doporucuju sekci "welcome to flatland" ale celkove to mozna bude pro nektere cteni z jineho sveta:-) http://www.valvesoftware.com/company/Valve_Handbook_LowRes.pdf

Inkvizitor

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #53 kdy: 22. 02. 2017, 13:29:44 »
Hlavne si dej bacha na to, abys nebyl za kverulanta; zazil jsem lidi, kteri prisli do firmy a od prvniho tydne meli na vsechno nazor a vsechno komentovali a zpochybnovali.
Pak je otázka, jestli měli pravdu, nebo šlo o zakomplexované primitivy jako čumil, co nedají dohromady ani pravopisně správnou větu. V prvním případě mohou pomoct. V tom druhém jsou nezaměstnatelní.

V necem pravdu jiste maji, ale casto nerozumi kontextu daneho rozhodnuti (kdyz majitel firmy trva na to, ze ma byt vsechno zlute, co s tim ma clovek, ktery je v hierarchii niz, asi delat) a zaroven by mu mela jiz zde zminena socialni inteligence umoznit chapat, ze si nepomuze a ani veci samotne nepomuze, kdyz mezi radky od zacatku tvrdi, ze vsichni dosavadni zamestnanci byli blbci, protoze jim za cela leta nedoslo, co on chape po tydnu. Nebo ze to mozna ted uz vedi taky (k soucasnemu stavu se nejak doslo, okolnosti se menily), ale ze dne na den se to zmenit neda.

Inkvizitor

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #54 kdy: 22. 02. 2017, 13:35:06 »

jeste bych dodal pro toho cumila co me narkl ze startupisty, a pak i pro vetsinu tezkych korporatniku tady, ze jsou i jine svety a pristupy. jako mozna ponekud extremni pripad uvedu new joiners prirucku v jedne firme, co mela nekolik let po sobe nejsvetsi profit na zamestnance, doporucuju sekci "welcome to flatland" ale celkove to mozna bude pro nektere cteni z jineho sveta:-) http://www.valvesoftware.com/company/Valve_Handbook_LowRes.pdf

Fakt si myslis, ze ten byznys je primarne o tomhle?

ferren

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #55 kdy: 22. 02. 2017, 13:42:47 »

jeste bych dodal pro toho cumila co me narkl ze startupisty, a pak i pro vetsinu tezkych korporatniku tady, ze jsou i jine svety a pristupy. jako mozna ponekud extremni pripad uvedu new joiners prirucku v jedne firme, co mela nekolik let po sobe nejsvetsi profit na zamestnance, doporucuju sekci "welcome to flatland" ale celkove to mozna bude pro nektere cteni z jineho sveta:-) http://www.valvesoftware.com/company/Valve_Handbook_LowRes.pdf

Fakt si myslis, ze ten byznys je primarne o tomhle?


co je to "ten byznys"? muj byznys o tomhle je.

Inkvizitor

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #56 kdy: 22. 02. 2017, 13:59:28 »

jeste bych dodal pro toho cumila co me narkl ze startupisty, a pak i pro vetsinu tezkych korporatniku tady, ze jsou i jine svety a pristupy. jako mozna ponekud extremni pripad uvedu new joiners prirucku v jedne firme, co mela nekolik let po sobe nejsvetsi profit na zamestnance, doporucuju sekci "welcome to flatland" ale celkove to mozna bude pro nektere cteni z jineho sveta:-) http://www.valvesoftware.com/company/Valve_Handbook_LowRes.pdf

Fakt si myslis, ze ten byznys je primarne o tomhle?


co je to "ten byznys"? muj byznys o tomhle je.

Firma/spolecnost/kibuc/brloh (nebo jak tomu rikate) prosperuje ci neprosperuje v zavislosti na tom, jestli rikas kolegovi "sefe" nebo "Karle"?

ferren

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #57 kdy: 22. 02. 2017, 14:19:14 »

jeste bych dodal pro toho cumila co me narkl ze startupisty, a pak i pro vetsinu tezkych korporatniku tady, ze jsou i jine svety a pristupy. jako mozna ponekud extremni pripad uvedu new joiners prirucku v jedne firme, co mela nekolik let po sobe nejsvetsi profit na zamestnance, doporucuju sekci "welcome to flatland" ale celkove to mozna bude pro nektere cteni z jineho sveta:-) http://www.valvesoftware.com/company/Valve_Handbook_LowRes.pdf

Fakt si myslis, ze ten byznys je primarne o tomhle?


co je to "ten byznys"? muj byznys o tomhle je.

Firma/spolecnost/kibuc/brloh (nebo jak tomu rikate) prosperuje ci neprosperuje v zavislosti na tom, jestli rikas kolegovi "sefe" nebo "Karle"?

ne jestli mu rikas Karle, ale jaky mas k nemu vztah (a on k tobe). pokud prirozeny, tak si to vyrikate a je to

Sten

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #58 kdy: 22. 02. 2017, 14:34:41 »

jeste bych dodal pro toho cumila co me narkl ze startupisty, a pak i pro vetsinu tezkych korporatniku tady, ze jsou i jine svety a pristupy. jako mozna ponekud extremni pripad uvedu new joiners prirucku v jedne firme, co mela nekolik let po sobe nejsvetsi profit na zamestnance, doporucuju sekci "welcome to flatland" ale celkove to mozna bude pro nektere cteni z jineho sveta:-) http://www.valvesoftware.com/company/Valve_Handbook_LowRes.pdf

Je to tam dost volné, ale i ve Valve jsou šéfové. Pokud Gabe Newell rozhodne, že se tohle udělá takhle, tak se to udělá takhle. Ale zaměstnanec tam má alespoň možnost to nedělat a změnit tým, když se mu to nezdá.

fish

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #59 kdy: 22. 02. 2017, 14:39:04 »