Nesouhlas s nadřízeným

jpu

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #15 kdy: 21. 02. 2017, 15:10:44 »
a co to doma udelat svym zpusobem, porovnat si mezi obema resenimi napr. vypocetni narocnost, rychlost, cistotu kodu apod.
a vysledky ukazat sefovi.

Ztráta času s lopatou. Pokud vím, že moje řešení je lepší, tak si to nemusím zkoušet. Jestli mi nevěří, tak je tam stejně problém. Ale chápu, že někde ve škole by podobný přístup byl fajn. Jen reálně nikdo nemá na podobné nesmysly čas. Říct dětem, že na ně nemáš čas, protože musíš šéfovi něco dokázat po pracovní době ;D
kedy nam konecne predvedies, co ty realne ovladas, aku skolu mas, kde pracujes, alebo staci nejaku tvoju pracu. podla mna by to bolo prinosom pre nas, vela by sme sa naucili a mohli by sme prehlasit, ze javaman je pan, od toho sa treba ucit ako nebyt lopatou.


javaman ()

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #16 kdy: 21. 02. 2017, 15:18:05 »
Lopatou se nestáváš, ale rodíš, takže smůla. Lopata bude vždy lopatou.

crown

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #17 kdy: 21. 02. 2017, 15:24:06 »
problem je, ze nemusis znat vsechny souvislosti. Mozna by tvoje alternativni reseni kolidovalo s jinou casti projektu. Project manager by to mel vsechno zajistovat. (tolik teorie)

Sten

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #18 kdy: 21. 02. 2017, 15:38:29 »
Takhle to dělají lopaty, protože je to naučí ve škole. Dělá se to tak, že šéfa pošleš do hajzlu a uvidíš. Dělání blbostí nech pro lopaty.

Kolikrát jsem slyšel, že to není moje věc a že následky nebudou na mně. Smůla, ale takhle se nepracuje na profi úrovni.

Na profi úrovni? HAHAHA Tímhle ses teda hodně shodil. Nevím, v jakém matlašopu děláš, ale profi to rozhodně není. Na profi úrovni platí dvě pravidla:

  • Zákazník má vždy pravdu.
  • Když zákazník nemá pravdu, použije se pravidlo 1.

A když tě najímá šéf, je šéf tvůj zákazník. Prostě pokud si šéf něco usmyslí (a ty mu to nevyvrátíš nějakými rozumnými argumenty), tak se to tak udělá, on je za to zodpovědný a on se bude zpovídat svému šéfovi, pokud to nebude fungovat. Jestli se ti to nelíbí, můžeš to zkusit jinde, ale nikdo tě nebude platit za to, že děláš něco jiného, než na co tě najali.

maliga

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #19 kdy: 21. 02. 2017, 15:40:13 »
co kdyz firma postrada projektaka, architekta? v podstate clovek si resi vsechno sam


Migilenik

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #20 kdy: 21. 02. 2017, 16:03:58 »
Jednoduché, pokud sefa nepresvedci ani paltne argumenty, udelam to po jeho. Az se v praxi prokaze ze to byla chujovina, udela se to po mem. Oveřeno praxí. :D

Inkvizitor

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #21 kdy: 21. 02. 2017, 16:26:07 »
Hlavne si dej bacha na to, abys nebyl za kverulanta; zazil jsem lidi, kteri prisli do firmy a od prvniho tydne meli na vsechno nazor a vsechno komentovali a zpochybnovali. I kdyz byli treba chytri, sef je moc vazne nebral, protoze jejich komentare byly v souctu kontraproduktivni. Nauc se prohravat a postupne by se mely hrany otupovat - zadny normalni sef nema potrebu do vseho kecat a dusit iniciativu; mel by ale mit pocit, ze znas miru a vis o cem mluvis (a umis to odprezentovat).

Mcncncn

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #22 kdy: 21. 02. 2017, 16:32:21 »
Stalo se vam nekdy, ze jste resili situaci, kdy jste nesouhlasili se svym nadrizenym? Dal vam ukol, aby jste udelali/naprogramovali neco a to neco se vam nezdalo, vnitrne jste citili, ze to neni dobre rozhodnuti? Jak se zachovate v takovem pripade?
No to záleží, jestli mi platí za názory a chtěji abych rozhodoval a nebo tam jsem abych udělal co rozhodl někdo jiný .... A když si nejsem jistý tak se podivam do pracovní smlouvy do kolonky pozice a odpovědnost ....

qwertz

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #23 kdy: 21. 02. 2017, 16:33:01 »
Další díl nekončného seriálu jsem programátor, mám nulovou socální inteligenci a nejsem schopen vyřešit banální situaci.

Nejlépe více takjových dotazů typu, zda si čistit zuby, utřít zadek po stolici nebo co si dát k snídani nebo obědu. Trochu samostatnosti by neškodilo. Tohle je fakt absurdní. ;D

Jandaxxxxx

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #24 kdy: 21. 02. 2017, 16:35:35 »
Pokud nadřízenému řekneš nějaký argument, on jej neakceptuje, tak to udělej a veškeré následky té blbosti bude mít na hlavě on. Potrestat tě za to nesmí, jelikož jsi ho na to upozornil.

Takhle to dělají lopaty, protože je to naučí ve škole. Dělá se to tak, že šéfa pošleš do hajzlu a uvidíš. Dělání blbostí nech pro lopaty.

Kolikrát jsem slyšel, že to není moje věc a že následky nebudou na mně. Smůla, ale takhle se nepracuje na profi úrovni.
Presne tak! A kdyz uz ho budes posilat do haj..u tak si rekni o alspon 150k protoze za min delaji jen lopaty.

Polymath

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #25 kdy: 21. 02. 2017, 17:33:48 »
Stalo se vam nekdy, ze jste resili situaci, kdy jste nesouhlasili se svym nadrizenym? Dal vam ukol, aby jste udelali/naprogramovali neco a to neco se vam nezdalo, vnitrne jste citili, ze to neni dobre rozhodnuti? Jak se zachovate v takovem pripade?
No to záleží, jestli mi platí za názory a chtěji abych rozhodoval a nebo tam jsem abych udělal co rozhodl někdo jiný .... A když si nejsem jistý tak se podivam do pracovní smlouvy do kolonky pozice a odpovědnost ....
Někteří vývojáří bývají nepostradatelní, ti si mohou dovolit poslat šéfa někam.

qwertz

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #26 kdy: 21. 02. 2017, 17:40:39 »
Problém je v tom, že o své nepostradatelnosti jsou přesvědčeni téměř všichni :D

ferren

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #27 kdy: 21. 02. 2017, 17:56:52 »

by me zajimalo jestli sem chodi i nekdo jiny nez korporatni krysy :-)
uz jen ten postoj, nazyvat nekoho "sef", je nemocny. i kdyz je struktura, kterou evidentne nekteri k svemu uchyceni potrebuji, je to snad stale kolega, se kterym se da debatovat jako s kymkoli jinym, ne? bud se dohodnete, nebo ne. uplne stejne jak treba s....sourozencem :-) vzhledem k tomu ze nekoho titulujes sef, tak asi nemas primy financni podil s zisku firmy, takze pokud bude mit "sef" posledni slovo tak nic vylozene netratis, ne?

čumil

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #28 kdy: 21. 02. 2017, 18:52:03 »
Stalo se vam nekdy, ze jste resili situaci, kdy jste nesouhlasili se svym nadrizenym? Dal vam ukol, aby jste udelali/naprogramovali neco a to neco se vam nezdalo, vnitrne jste citili, ze to neni dobre rozhodnuti? Jak se zachovate v takovem pripade?
No to záleží, jestli mi platí za názory a chtěji abych rozhodoval a nebo tam jsem abych udělal co rozhodl někdo jiný .... A když si nejsem jistý tak se podivam do pracovní smlouvy do kolonky pozice a odpovědnost ....
Někteří vývojáří bývají nepostradatelní, ti si mohou dovolit poslat šéfa někam.
nemohou blbe :)
myslíš že by někdo držel v týmu čuráka ?
šéf při smyslech rozhodně ne.

čumil

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #29 kdy: 21. 02. 2017, 18:53:56 »
Stalo se vam nekdy, ze jste resili situaci, kdy jste nesouhlasili se svym nadrizenym? Dal vam ukol, aby jste udelali/naprogramovali neco a to neco se vam nezdalo, vnitrne jste citili, ze to neni dobre rozhodnuti? Jak se zachovate v takovem pripade?
nekecej a udělej to
pokud by ti to hodně zkomplikovalo práci, skus to zdůvodnit a navrhnout něco lepšího
když to neprojde, buď to udělej a nebo odejdi (když by tě ta implementace hodně srala)