Linuxové distro s podporou Android aplikací

Barney

Linuxové distro s podporou Android aplikací
« kdy: 16. 02. 2017, 00:50:24 »
Akú linuxovú distribúciu by ste vedeli poradit zaciatocnikovi?

Moje poziadavky:

- user friendly nech je to klikacie distro, (takze ziadne Gentoo)

- co najvacisa podpora roznych platforiem

- Podpora deb balikov (rpm based distribucie som kedysis skusa (konkrétne Red Hat) a nemam s nimi dobre skusenosti vznikali tam vseliake konflikty - bolo to pred 15timi rokmi mozno sa to uz zlepsilo). Ale s deb mi pridu najjednoduchsie.

- Natívna podpora androidu. Moznost instalovat apkcka bez toho aby som musel instalovat dalsi software. Podpora google Play. (Toto sa dalo napriklad v Remix OS ale neni to klasicka distribucia neda sa tam nic nastavit a ma to daleko od dokonalosti, nema podporu pre deb baliky)

- Podpora windows aplikácií - Wine, Mono - ideálne aby som mohol rovno spústat aj exáče, bez instalovania a konfigurovania Wine. Viem si to nainstalovat a nakonfigurovat, ale ajtak lepsie by bolo aby to bolo vsetko vyladene hned po instalacii).

- Desktop prostredie vychadzajuce z GNOME takze nieco na sposob Pantheon, Cinnamon, alebo Mate. Gnome 3 mi moc nesadlo, kde som skusal naposledy 4ku (na PC BSD) ta sa mi nepacila 5ka.

- Podpora nového hardware nech je to dobre chodi na nových Inteloch, najlepsie aby to bolo site na mieru Skylake / KabyLake (pozeral som ze Clear Linux toto splna ale zase je to  Red Hatu takze neviem)
« Poslední změna: 16. 02. 2017, 08:43:24 od Petr Krčmář »


nobody(ten pravej)

Re:Klasicke linux Distro s podporou android aplikacii
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2017, 01:20:03 »
- pro Windows programy bude potreba Wine...
- RemixOS neni GNU/Linux ale Android s rozhranim/launcherem tvaricim se jako desktop ;)

jinak sis odpovedel sam, co se nejvic priblizuje bude *buntu14.04/Mint17 nebo *buntu16.04/Mint18 (prichazi mu jadro 4.8) se Cinnamon nebo Mate a pripadne tam nahodit posledni ubuntu mainline kernel coz muzes i naklikat ci automatizovat...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2017, 10:05:52 »
To ale neodpovida na pozadavek provozovat na tom androidni aplikace. Nevim, jestli se neco zmenilo o doby, kdy jsem to guugloval, ale tehdy to vypadalo tak, ze to nebylo nijak jenoduche. Budto to nefunovalo nebo to chtelo cele vyvojove prostredi Androidu nebo co, ktere je jednak velke jak krava a navic rychlosti nevynika.

nobody(ten pravej)

Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2017, 12:10:44 »
tak proto sem psal ze se nejvic priblizuje ;) jina nezkousel sem ale 3roky stara zprava ze lze pustit APK pres Chrome prohlizec, nevim jestli to jeste plati a jake jso pripadne problemy:
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/09/install-android-apps-ubuntu-archon

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2017, 12:36:26 »
nezkousel sem ale 3roky stara zprava ze lze pustit APK pres Chrome prohlizec,...

To bude asi nejvice katastrofalni reseni. Chrome + nejake rozsireni a kdovi co = pomale k posrani. BTW, soudruzi nedelaji Chrome 32 bitu, takze to ani nezkusim.

Aby to bylo k necemu, musel by existovat emulator ponekud blize HW, bez nenazrane mezivrstvy Chrome.


nobody(ten pravej)

Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2017, 14:04:55 »
tak to (https://archon-runtime.github.io) zkus pod 32b Vivaldi ;)
jinak dalsi moznost je primo emulator kde bezi celej android: https://developer.android.com/studio/run/emulator.html

Dub

Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #6 kdy: 16. 02. 2017, 15:35:08 »
A co pro android aplikace zkusit Shashlik?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #7 kdy: 16. 02. 2017, 16:51:55 »
@nobody(ten pravej), Dub: Bohuzel, dve neprakticka monstra.

Trubicoid2

Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #8 kdy: 16. 02. 2017, 17:09:27 »
Na widlích nebo mácích pro hry toto: www.bluestacks.com

Sakulisko

Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #9 kdy: 16. 02. 2017, 17:15:35 »
Misto android SDK + emulatoru se da pouzivat genymotion. Je to android emulator postaveny nad VirtualBox.

nobody(ten pravej)

Re:Linuxové distro s podporou Android aplikací
« Odpověď #10 kdy: 16. 02. 2017, 23:25:45 »
Misto android SDK + emulatoru se da pouzivat genymotion. Je to android emulator postaveny nad VirtualBox.
vazne? cena "od 99E" za rok? mozna se to muze vyplatit vyvojari Android aplikaci, to ale ocividne tazatel neni...