Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori

Janko Usko

Poslednou dobou sa tu dosť riešii práca tak aj ja sa pridám so svojim poznatkom. Všimli ste si, že platy v skladoch sú vo veľa mestách lepšie ako na nižších IT pozíciach ? Myslím adminov, servisákov, umpalampov :D
Hneď po skončení strednej školy som si nenašiel prácu v IT tak som išiel dočasne aj do skladu (z dočasného stavu som tam zaspal na 4 roky). Teraz som sa dokopal sa poobzerať po novej práci keďže som stále počúval kecy ako je ma tam škoda a mimo prácu som sa stále snažil vzdelávať, prípadne pomáhať v it veciach. Robil som tam bežného skladníka + po roku toho inteligentnejšieho a sračky v sape.

No a na moje zdesenie keďže sa necítím ako programátor (zvládol by som max niečo pozliepať v php) voľné miesta v okolí sú takmer samá výroba, alebo sklad. No nakoniec som sa zamestnal ako it technik v jednej malej firme. Väčšinou len opravujem počítače, jazdím k zákazníkom a konfigurujem niektoré zariadenia a čiastočne aj servery (Win 2012 R2, občas debian). Zvýšenie platu nemám očakávať skôr ako za 2 roky keďže som papierovo bez praxe. Pritom debianové veci idú len cezomňa keďže zbytok firmy sú "win only".

No a keďže píšem anonymne môžem zverejniť platy  >:( v čistom pre bezdetného človeka ako skladník 900-1100€ mesačne, v IT firme 400€


javaman ()

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #1 kdy: 12. 02. 2017, 21:49:13 »
Čistá mzda nikoho nezajímá. Napiš nám jako normální neretardovaný člověk. Normální mzda pro HPP?

Ado

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #2 kdy: 12. 02. 2017, 22:05:46 »
Zacni makat cez upwork.com. Nejaky amik, nemec alebo japonec oceni tvojuu robotu na viac ako smiesnych 400 mesacne. Prachy vyberies cez Payoneer a mozes na toho tvojho smiesneho zamestnavatelka zvysoka kaslat.

balki

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #3 kdy: 12. 02. 2017, 22:09:24 »
Admini, systemaci a umpalumpvia su rozne kadegorie. Tak isto ako programatori.

Je rozdiel medzi joudou s dvoma cisco certifikatmi, co spravuje webmail a poloblaznom-polobohom, co spravuje polku datacentra.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #4 kdy: 12. 02. 2017, 22:19:04 »
Zdá se mi to nebo v IT vzniklo něco jako nekvalifikované pozice?


hu

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #5 kdy: 12. 02. 2017, 22:37:59 »
Zdá se mi to nebo v IT vzniklo něco jako nekvalifikované pozice?

Vždycky tu byly. Top skills: postaví PC, nainstaluje wokna, rozjede malou síť. Tzn. to co normální nerd zvládá ve 13.

Fantomas

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #6 kdy: 12. 02. 2017, 23:24:34 »
Vždycky tu byly. Top skills: postaví PC, nainstaluje wokna, rozjede malou síť. Tzn. to co normální nerd zvládá ve 13.
Jiste zvlada a taky hned necha pracovni ucet s admin pravy a pro ulehceni bez hesla. A protoze je sikulka, nastavi hned centralni router s forwardovanim celeho provozu ven, co kdyby nahodou nejaka aplikace mela problemy :-D

m

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #7 kdy: 12. 02. 2017, 23:26:08 »
Zdá se mi to nebo v IT vzniklo něco jako nekvalifikované pozice?

vzdy tu byly :)

Polymath

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #8 kdy: 12. 02. 2017, 23:58:10 »
Zdá se mi to nebo v IT vzniklo něco jako nekvalifikované pozice?
Záleží na definici IT.

Lama

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #9 kdy: 13. 02. 2017, 00:56:19 »
Je to možné.

https://forum.nette.org/cs/28031-php-programator-koder-a-grafik-technimax-s-r-o

Za to dřepění a čučení do těch fujbuků si nic lepšího nezaslouží.

hu

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #10 kdy: 13. 02. 2017, 01:22:58 »
Vždycky tu byly. Top skills: postaví PC, nainstaluje wokna, rozjede malou síť. Tzn. to co normální nerd zvládá ve 13.
Jiste zvlada a taky hned necha pracovni ucet s admin pravy a pro ulehceni bez hesla. A protoze je sikulka, nastavi hned centralni router s forwardovanim celeho provozu ven, co kdyby nahodou nejaka aplikace mela problemy :-D

Jak jinak.

Skankhunt42

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #11 kdy: 13. 02. 2017, 02:15:08 »
Tiež som si v poslednej dobe všimol (predtým to nebolo až také tragické), že (hlavne pracovné agentúry a mimo BA aj keď krajské mestá) sa snažia hľadať na IT pozície ľudí za úplne smiešne peniaze.  Vrchol bola ponuka cca 600 € za Win/Linux admina + .NET + 2 cudzie jazyky ovládať plynulo. Tá, s prepáčením, čubka sa sama do telefónu smiala, že to je málo. Na druhej strane tam nikoho nemôžu nájsť a preto radšej pre média plačú, že nemajú dostatok kvalifikovanej prac. sily.

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #12 kdy: 13. 02. 2017, 06:37:54 »
Kolik bys chtěl jako? Co umíš? Poskládat komp když konektory neumožňuje spatne zapojení můžou dělat děti z MŠ místo lego nebo Merkur.  Javaman  tady  lopatuje, ale proti těmhle lopatam ses ještě o pár levelu níž.
Na prachy ve skladu potřebuješ zpravidla víkendy, noční, VZV. Jako IT ultralopata jsi v teple a máš klid.

Ale co chtít od někoho kdo udává čistý plat...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Juro

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #13 kdy: 13. 02. 2017, 07:13:23 »
Ako je na tom skladnik neviem, ale urcite je tazsie zohnat remeselnika ako programatora. Z coho mi vyplyva, ze by mal brat viac (cenu urcuje dopyt a ponuka).

n

Re:Skladníci zarábajú viac ako ITčkári - NEprogramátori
« Odpověď #14 kdy: 13. 02. 2017, 07:17:05 »
Kolik bys chtěl jako? Co umíš? Poskládat komp když konektory neumožňuje spatne zapojení můžou dělat děti z MŠ místo lego nebo Merkur.  Javaman  tady  lopatuje, ale proti těmhle lopatam ses ještě o pár levelu níž.
Na prachy ve skladu potřebuješ zpravidla víkendy, noční, VZV. Jako IT ultralopata jsi v teple a máš klid.

Ale co chtít od někoho kdo udává čistý plat...

za skladni kompu nekdo plati? na zapade to obvykle to delaji trestanci v alternativnim vykonu trestu.