Žena, dítě a vy jako programátor

javaman ()

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #285 kdy: 18. 02. 2017, 21:36:48 »
Žádný holky nechci :D Ale střílení dealerů se mi líbí. To by na ty naše čuráky taky zabralo. Prvních pár bys postřílel a ostatní dají pokoj ;D

Bych chtěl do nějakého města, kde jsou spíše slušní lidé a pokud nejsou, tak je odvezou (nebo zastřelí, atd.). Prostě u nás je to pořád takový porevoluční a k ničemu.


koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #286 kdy: 18. 02. 2017, 21:43:03 »
Žádný holky nechci :D Ale střílení dealerů se mi líbí. To by na ty naše čuráky taky zabralo. Prvních pár bys postřílel a ostatní dají pokoj ;D

Bych chtěl do nějakého města, kde jsou spíše slušní lidé a pokud nejsou, tak je odvezou (nebo zastřelí, atd.). Prostě u nás je to pořád takový porevoluční a k ničemu.

U nás je hlavně Rusko, lidi tu mají furt náturu, že chtěj něco ojebat, místo toho, že by chtěli věci dodržovat a tlačit na úřady, ať se věci řeší poctivě a férově. Je to i vidět na tom, jak tu lidi protestovali proti EET.

javaman ()

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #287 kdy: 18. 02. 2017, 21:49:14 »
Asi jo. Fakt nevím, kde je chyba, ale za mého života už se to nezmění, takže je na čase vypadnout :D Jak jsi popisoval ten Londýn, tak centrum se mi zdálo celkem fajn a lepší než u nás. Jsem obvykle byl jen v centru, protože jsem dělal něco tam a nebyl důvod bydlet někde mimo.

Kdybych byl lopata, alkoholik a kuřák, tak by se mi to tu asi líbilo, protože přesně pro takové je to tu dělané.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #288 kdy: 18. 02. 2017, 22:04:44 »
Asi jo. Fakt nevím, kde je chyba, ale za mého života už se to nezmění, takže je na čase vypadnout :D Jak jsi popisoval ten Londýn, tak centrum se mi zdálo celkem fajn a lepší než u nás. Jsem obvykle byl jen v centru, protože jsem dělal něco tam a nebyl důvod bydlet někde mimo.

Kdybych byl lopata, alkoholik a kuřák, tak by se mi to tu asi líbilo, protože přesně pro takové je to tu dělané.

Centrum Londýna je celkem fajn, ale na to fakt normální člověk nemá, aby tam žil. Na druhou stranu v Londýně hodně funguje vlaková doprava, lze tedy žít někde za Londýnem a na Victoria Station dojíždět vlakem z nějakého města kolem. Ale to předměstí je fakt černé, jako fakt jsem žil v Croyden a tam jsem třeba šel 10 minut po ulici a byl jediný bílý, z Londýna jsem se pak odstěhoval, když mi strčili pistoli do zad. Řekl jsem si, že to nemám za potřebí.

Jinak v Anglii je celkově i dost mizerná zdravotní péče.

Na druhou stranu třeba širší centrum Bangkoku mi přijde furt bezpečný a poměrně v pohodě.

Jinak ČR na život (tedy konkrétně Praha) není tak hrozné, dokonce drží top žebříčky digitálních nomádů a cestovatelů jako jedno z nejlepších měst pro život. Jsou tu celkem levné služby (na západě si fakt běžně nedovolíš chodit denně do restaurace na oběd) a je tu relativně levně obecně a platy ajťáků se od běžné populace odlišují mnohem více než na západě.

Když tu jako Java kontraktor uděláš 150k měsíčně na IČO, tak si v Praze odneseš 120k čistého a to nemusíš být nějaký génius. Dáš 20k za v poho byt, 10k za auto, 20k za žrádlo a další náklady a ještě ti 70k zbyde jako kapesné. To si osobně myslím, že třeba v Německu by ses tak dobře neměl.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #289 kdy: 18. 02. 2017, 22:24:27 »
Jinak takhle vypadá například předměstí Londýna:

https://goo.gl/maps/Lro4btyqov92

Doporučuji si to projít pro ty, kteří potřebují od Londýna odradit :)


Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #290 kdy: 18. 02. 2017, 22:49:50 »
Filipíny prý také nejsou špatné, jen mě trošku odrazuje to jak tam střílí dealery drog na ulici bez soudu. Prostě lidi o tobě říkaj že dealuješ, tak pif a jsi mrtvej.
To je právě to, co jsem myslel tím chlebem o dvou kůrkách :) Spoustu nesnází bys mohl zjistit až po pár letech života, žejo... Ale jinak celkem věřím, že jsou na Zemi i lepší místa k životu než ČR ;)

Lama

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #291 kdy: 18. 02. 2017, 23:18:39 »
U nás je hlavně Rusko, lidi tu mají furt náturu, že chtěj něco ojebat, místo toho, že by chtěli věci dodržovat a tlačit na úřady, ať se věci řeší poctivě a férově. Je to i vidět na tom, jak tu lidi protestovali proti EET.

Já se na druhou stranu nedivim, když malej živnostníček nadává, protože velký firmy dostávaj daňové prázdniny, úlevy, dotace a bůhví co ještě. Tak ten živnostník to vyrovnává zas tim, že sem tam něco ošulí, no.

Ale jinak bych řekl, že neštěstí týhle země je v tom, že tu v podstatě vládnou veksláci a frikulíni. Rychle si nahrabat, tomu pracujícímu dobytku dáme sotva nažrat, hlavně, že já sem rychle ve vatě a nazdar. Taky kdo může, tak se udělá pro sebe nebo rovnou zdrhne.

Polymath

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #292 kdy: 18. 02. 2017, 23:19:30 »
V ČR zdarma? ;D To je pěkně drahá péče! Jestli je to tam "zdarma" stejně jako u nás, tak abych začal šetřit.

Zdravotní péče je v ČR i z hlediska světa velmi dobrá a dostupná.
Je fakt, že v ČR se mi na rozdíl od Británie nikdy nestalo, že by doktor podle symptomů googlil, co mi asi může být, a chtěl za to £50...

jpu

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #293 kdy: 18. 02. 2017, 23:43:50 »
Sa cudujem, ze cumil vie, ze som zastrceny v damskom zadku. Ale mozno to brat ako kompliment :). Radsej si najdi zenu a netrp komplexami. O 15 rokov tu budes pisat ako si sam a zivot ta nebavi. Tvoj pohlad na zeny je velmi obmedzeny

hu

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #294 kdy: 19. 02. 2017, 08:31:21 »
U nás je hlavně Rusko, lidi tu mají furt náturu, že chtěj něco ojebat, místo toho, že by chtěli věci dodržovat a tlačit na úřady, ať se věci řeší poctivě a férově. Je to i vidět na tom, jak tu lidi protestovali proti EET.

Jsi velmi smutná ukázka zmrda.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #295 kdy: 19. 02. 2017, 10:04:31 »
Já se na druhou stranu nedivim, když malej živnostníček nadává, protože velký firmy dostávaj daňové prázdniny, úlevy, dotace a bůhví co ještě. Tak ten živnostník to vyrovnává zas tim, že sem tam něco ošulí, no.

Velký firmy jsou případ sám pro sebe. Mě jen sere, když jako zaměstnanec platím skoro 50% na daních a ze superhrubé mzdy mi přijde něco málo nad polovičku, a živnostník krade i z těch 15% odvodů a daní, které dostává a ještě nelegálně, když je tolik legálních způsobů jak ty daně uspořit.

Jako zaměstnanci člověku skoro dodaňují auto či mobil pro soukromé účely, atd. Sám chci dělat živnostníka, ani neplánuji podvádět, jestli se z 50% dostanu na 15% tak už budu happy jak něco, a ještě si můžu odečítat DPH u věcí.

Tohle je nespravedlnost na n-tou, když kolega vedle tebe bere 2x tolik a ještě platí daně 1/2 jen proto, že ty jsi zaměstnanec.

Se mi líbí, jak všichni živnostníci pláčou nad EET, a já furt říkám - podívejte se, jaká je buzerace u zaměstnanců. Neplacenou dovolenou ti dodaní (to u živnostníka fakt ne), takže zaplatíš zdravotko za den, co nejsi v práci, i když tvoje platba zdravotka značně přesahuje minimální odvody. Na pracáku tě skoro nenechají být, i když platíš desítky tisíc na sociálním. Na důchod můžeš zapomenout. Dodaní ti mobil, a vše. Platíš navíc ze všeho DPH. Chodíš na stupidní lékařské prohlídky když jsi v kanclu, píšeš testy z bezpečnosti práce a já nevím čeho. Nemocenskou ti vypočítavají ze snížených základů už pokud bereš nad 20k hrubého, ale na sociálním ti berou víc. Kdybys bral nad 100k jako zaměstnanec, počítej ze solidární daní.

Pokud je někdo v téhle republice ojebávaný, tak jsou to zaměstnanci, a k politikům? ČSSD chce ještě zaměstnancům zvýšit daně, to už je do nebe volající. Když si vezmu kdo je ze stran v parlamentu (ČSSD, KSČM, ANO a pak pětiprocentní mrdky), tak ten Babiš je ještě zlatej. Se podívejte na Mládka, jak hájí zájmy operátorů a velkých firem, ten člověk je snad ještě větší čůrák, než jsme čekali. Sobotka by zase zavedl progresivní daň - prý pro bohaté, ale všichni víme, že se baví jen o střední vrstvě zaměstnanců.

Lama

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #296 kdy: 19. 02. 2017, 13:16:46 »
Jo takhles to myslel. Srovnání se zaměstnanci mě hned nenapadlo. Ale jo, je to celý divně nastavený. Zase jsou živnostníci, co se drží jen tak tak nad vodou. Zvýšit jim daně by znamenalo více lidí na pracáku a dávkách, což by pro stát asi nebylo zrovna ideální. Možná zavést progresivní daň pro živnostníky. Ale taky si myslim, že EET je jen nafouklá bublina. Ten živnostník, co znám, třeba načerno prodává zmrzlinu a bude ji tak prodávat dál bez ohledu na EET. Takže vo co go?

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #297 kdy: 19. 02. 2017, 13:31:04 »
a já furt říkám - podívejte se, jaká je buzerace u zaměstnanců.
Každý si může vybrat. Živnostníkem se můžeš stát asi tak za hodinu.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #298 kdy: 19. 02. 2017, 14:00:29 »
Jo takhles to myslel. Srovnání se zaměstnanci mě hned nenapadlo. Ale jo, je to celý divně nastavený. Zase jsou živnostníci, co se drží jen tak tak nad vodou. Zvýšit jim daně by znamenalo více lidí na pracáku a dávkách, což by pro stát asi nebylo zrovna ideální. Možná zavést progresivní daň pro živnostníky. Ale taky si myslim, že EET je jen nafouklá bublina. Ten živnostník, co znám, třeba načerno prodává zmrzlinu a bude ji tak prodávat dál bez ohledu na EET. Takže vo co go?

Hele chceš můj názor na EET? EET je na hovno, dokuď finanční správa nevyrazí do ulic.

Jako fakt když jdu k vietnamcům vedle, tak nevystavují účtenku, ani to nedávají do pokladny. Na to kurva nepotřebuji EET, abych tohle viděl.

A s EET jsem už několikrát dostal účtenku, kde nebyl FIK kód, takže dokud nezvednou líní úředníci svojí línou zadek a nepůjdou do terénu, tak je jim EET k ničemu.

V ČR mě strašně jebe, jak je furt touha úředníků zvedat pokuty, místo toho aby dávali pokuty malé a často a makali.

Když vidím jak lidi v ČR jezdí auty, tak je to případ sám pro sebe. Ale policajt přeci nebude chytat někoho, kdo se ti na dálnici v rychlosti 130kmh přilepí 30cm na zadek, což bych klasifikoval jako obecné ohrožení a tomu člověku na půl roku sebral papíry. Ne, policajt si stoupne na třicítku a tam bude vybírat když pojedeš 40kmh.

Tohle je věčný boj, proto si furt myslím, že ČR je taková součást Ruska, nebo klidně i Balkánu, protože se tu věci neřeší jak na západě, zpravidla se buzerují ti lidé, co tak nějak vše dodržují a kriminálním živlům se nechává volný prostor.

javaman ()

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #299 kdy: 19. 02. 2017, 14:04:00 »
Tohle je věčný boj, proto si furt myslím, že ČR je taková součást Ruska, nebo klidně i Balkánu, protože se tu věci neřeší jak na západě, zpravidla se buzerují ti lidé, co tak nějak vše dodržují a kriminálním živlům se nechává volný prostor.

+1

Kdo není kriminálník, tak okrádá rodinu ;D