Žena, dítě a vy jako programátor

Chemopren

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #270 kdy: 17. 02. 2017, 23:58:05 »
K puvodnimu dotazu:

Pritelkyne, ktera se neumi sama zabavit a frfle, je spatna volba, protoze bude jenom hur.
Jde to az do extremu, kdy takovahle zenska ve stari, kdyz ji umre manzel, tak je mentalne uplne v pytli, protoze nema koho prudit a prudit manzela byla jeji zivotni napln.
Jinak prvni cca rok po narozeni prvniho ditete je v pohode. Zena je na rodicovske a muze a chce se mu venovat.
Horsi to je az se dvema detma. Na druhou stranu si ale rikam, ze se trema uz by to slo tak nejak samospadem.
Na zaver citat kolegy, ktery ma take dve deti: "Muj tata pri tom vsem dokazal trenovat a behat maratony, takze jit to nejak musi."
A jiny citat "Pohadej se doma a mas casu spoustu." Popravde, jinak to obcas nejde.

Ty si snad myslis, ze vztahy su tu na to, aby sa zena zabavila sama? Nie si ani trosku vtipny... vztah je o tom, ze sa venuju ti dvaja sebe navzajom, tak ako aj dietatu. Samovzdelavanie a praca nie je vsetko. A ak si chlap mysli, ze je, tak potom nech stvrdne do konca zivota sam. Ale neviem kto sa potom bude starat onho, ked to uz mozno o 20 rokov bude potrebovat.


Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #271 kdy: 18. 02. 2017, 00:27:33 »
Odkazoval si se na stranku elektrikare, kterej tam ma referencni vypocty pro 2+kk a 3+kk.
[...] Zalezi jenom na tom, jak je rychlej.
Jasný, má tam hodinovou sazbu 280Kč s tím, že je o ní ochotnej smlouvat, ale jinak to vlastně úplně potvrzuje teorii, že elektrikář si vydělá tisícovku za hodinu. Tak jo, no. Vlastně stačí dělat jenom 4x rychleji. To dává smysl. Se stejnou logikou si i uklízečka může vydělat sto tisíc měsíčně. Stačí jenom uklízet sedmkrát rychleji! Ale to teoretici nikdy nepochopí.

Ale ty to samozrejme vis asi lepe i kdyz si na to v zivote nesahl :)
Sáhl. Ale to je jedno...

Svetluška

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #272 kdy: 18. 02. 2017, 00:31:46 »
verim, ze max komplexy z toho, ze ta nechala zenska alebo mas aj problem si nejaku najst.

Ako žena Ti môžem povedať, že po prečítaní niekoľkých príspevkov, si tu jeden z mála s normálnym, slušným, inteligentným a zaujímavým myslením. Z toho vyvodzujem, že o Teba sa bije viacero žien naraz. A ak nie, tak sa čudujem v čom je chyba. Pretože mať takého chlapa, tak som šťastná ako blcha. ;)

čumil

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #273 kdy: 18. 02. 2017, 12:23:34 »
verim, ze max komplexy z toho, ze ta nechala zenska alebo mas aj problem si nejaku najst.

Ako žena Ti môžem povedať, že po prečítaní niekoľkých príspevkov, si tu jeden z mála s normálnym, slušným, inteligentným a zaujímavým myslením. Z toho vyvodzujem, že o Teba sa bije viacero žien naraz. A ak nie, tak sa čudujem v čom je chyba. Pretože mať takého chlapa, tak som šťastná ako blcha. ;)
To říká každá, jakmile ale dojde na lámání chleba, zvítězí instikty a vybere si většího samce :) a to jpu fakt neni, ten je zalezlej v damskem zadečku až po uši.

čumil

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #274 kdy: 18. 02. 2017, 12:32:31 »
Ach jo... ne, vojna nedělá z chlapců muže, vojna jen chlapce naučí, jak se alespoň sám oblíct a jak si namazat chleba, když není po ruce maminka. Co se týče toho, že všechno se dá zaplatit, ano, to je pravda a asi to bude mít u jistého druhu žen úspěch, pokud nevadí, že doma ždímá prachy a za chlapama chodí jinam. Opět platí, že takovej člověk, i když si najde ženskou a třeba si ji i vezme, tak by neměl mít děti a měl by si dát zatracenej pozor, aby mu "skoro jeho dítě" nepřinesla ženská od jinud, protože dítě "potřebuje" oba rodiče a dotyčnej - sám ještě mamánek, i když prachatej, určitě není plnohodnotným otcem
Brutalni sikana na vojně z tebe udělá muže ? :D běž si dozadeke staříku

Nehledě na to že nevím proč bych měl chránit českou kotlinu a kohokoli v ní, at si klidně shoří, není to moje starost.


čumil

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #275 kdy: 18. 02. 2017, 12:40:50 »
K puvodnimu dotazu:

Pritelkyne, ktera se neumi sama zabavit a frfle, je spatna volba, protoze bude jenom hur.
Jde to az do extremu, kdy takovahle zenska ve stari, kdyz ji umre manzel, tak je mentalne uplne v pytli, protoze nema koho prudit a prudit manzela byla jeji zivotni napln.
Jinak prvni cca rok po narozeni prvniho ditete je v pohode. Zena je na rodicovske a muze a chce se mu venovat.
Horsi to je az se dvema detma. Na druhou stranu si ale rikam, ze se trema uz by to slo tak nejak samospadem.
Na zaver citat kolegy, ktery ma take dve deti: "Muj tata pri tom vsem dokazal trenovat a behat maratony, takze jit to nejak musi."
A jiny citat "Pohadej se doma a mas casu spoustu." Popravde, jinak to obcas nejde.

Ty si snad myslis, ze vztahy su tu na to, aby sa zena zabavila sama? Nie si ani trosku vtipny... vztah je o tom, ze sa venuju ti dvaja sebe navzajom, tak ako aj dietatu. Samovzdelavanie a praca nie je vsetko. A ak si chlap mysli, ze je, tak potom nech stvrdne do konca zivota sam. Ale neviem kto sa potom bude starat onho, ked to uz mozno o 20 rokov bude potrebovat.
Ženská zmizne po 3 letech a ty kecáš o 20 letech ?

Že ty nevíš jakou mají vztahy dneska trvanlivost :D

Pokud máš moc, někoho na postarani si na staří už najdeš :)
Když ji nemáš, si jenom pro ženy onuce u cesty a zbytečně todle řešíš.


Když se vzdáš toho co máš rad kuli ženě, přestane si tě vážit :)
Nemusíš mi děkovat.

javaman ()

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #276 kdy: 18. 02. 2017, 13:33:33 »
verim, ze max komplexy z toho, ze ta nechala zenska alebo mas aj problem si nejaku najst.

Ako žena Ti môžem povedať, že po prečítaní niekoľkých príspevkov, si tu jeden z mála s normálnym, slušným, inteligentným a zaujímavým myslením. Z toho vyvodzujem, že o Teba sa bije viacero žien naraz. A ak nie, tak sa čudujem v čom je chyba. Pretože mať takého chlapa, tak som šťastná ako blcha. ;)
To říká každá, jakmile ale dojde na lámání chleba, zvítězí instikty a vybere si většího samce :) a to jpu fakt neni, ten je zalezlej v damskem zadečku až po uši.

+1

Hlavně to je i důvod, proč se dá žena skoro vždy dobře sbalit. Jak jsou hloupé, tak věří úplným nesmyslům třeba jako tady píše pan lopata. Reálně můžeš být debil, který je k ničemu, ale jak umíš dobře mluvit, tak to máš v kapse. A s tímhle fakt někdo chce ztrácet čas? Vážně?

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #277 kdy: 18. 02. 2017, 19:50:27 »
Tohle je zase diskuze, doporučuji zajet do Thajska a začít balit baby (ne kurvy), člověk na to získá úplně jiný náhled. V Asii je strašně moc vidět, jak to funguje jinak, rodina drží při sobě, emancipovanost tam ani náhodou taková není, ženy se tam učí, že tam jsou proto, aby drželi chlapy šťastné a rodinný model tam funguje mnohem lépe.

Mě osobně bylo mnohem příjemnější chodit s Thajkou než češkou, protože Thajka vás bere jako takového poloboha, respektuje, a ano uznávám, očekává, že se postaráte. Na druhou stranu v ČR vidím trend, kdy spousta holek chce chlapa co má prachy, a ještě mu chtěj nakazovat, jak je utrácet, což je trošku děsivé.

Pokud se vám nelíbí model ČR, doporučuji jihovýchodní Asii, Thajsko, Kambodžu nebo Filipíny. Spousta lidí, i z ČR je tam šťastnějších, lepší počasí, holky vás víc respektují, podnikatelské prostředí s mnohem méně regulacemi, kdejaký problém vyřeší drobný úplatek. Kdyby to nebylo s vízama tak na štíru a neměl bych zdravotní potíže, které mi neumožňují se z ČR vytratit reálně na déle než měsíc, stěhuji se hned.

Třeba v Thajsku je normální rasismus, černocha nebo inda prostě do klubu nepustí, černoch nebo ind je tam odpad a nikdo se nad tím nepodivuje. Nikdo si tam nehraje na multi-kultu, a tak i Bangkok na okraji je řádově bezpečnější než třeba Londýn (žil jsem v Londýně, a když se na okraji člověk prochází po ulici jako jediný běloch, tak se člověk pravda i trochu bojí).

Třeba co jsem slyšel, tak v Japonsku chlap musí zabezpečit ženu, na druhou stranu, když se rozvede, tak odejde s holým zadkem - proto se nerozvádí.

Evropský a USA model má za cíl totálně zlikvidovat rodinu jako takovou ve prospěch materiálního prospěchu. Děti se nerodí proto, že pro rodinu jsou přítěž. To nikdy nebývalo, a jinde na světě ani není, vždy bývalo že děti byla pomoc do domácnosti, nikoliv náklad. Zrušte důchody a udělejte, že děti se starají o své rodiče a uvidíte, jak se zvedne porodnost i u chytrých lidí.

No nic, za dva týdny letím na měsíc do Thajska, najdu si přítelkyni, budu pojídat čerstvé mango, pít kokosovou vodu a žít v mrakodrapu s bazénem v Bangkoku s Thajkou, a to všechno zaplatím z 1 platu tady - ani na tu dovolenou jako ajťák nemusím šetřit.

Jo, možná se někdy začnu snažit o češku - no spíše ne, když vidím kolik chlapů tu usiluje o mojí bejvalku co přibrala 40kg, fakt asi ne. Abych se tu honil, vydřel prachy, o vše postaral, a pak jsme to rozdělili na půl, hmm, no moc dobře mi to nezní.

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #278 kdy: 18. 02. 2017, 20:42:41 »
No nic, za dva týdny letím na měsíc do Thajska, najdu si přítelkyni, budu pojídat čerstvé mango, pít kokosovou vodu a žít v mrakodrapu s bazénem v Bangkoku s Thajkou, a to všechno zaplatím z 1 platu tady - ani na tu dovolenou jako ajťák nemusím šetřit.
A jak dlouho a často jsi tam býval? Jestli si to moc nemaluješ - on je nakonec všude chleba o dvou kůrkách, že jo :)

javaman ()

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #279 kdy: 18. 02. 2017, 20:49:58 »
No nic, za dva týdny letím na měsíc do Thajska, najdu si přítelkyni, budu pojídat čerstvé mango, pít kokosovou vodu a žít v mrakodrapu s bazénem v Bangkoku s Thajkou, a to všechno zaplatím z 1 platu tady - ani na tu dovolenou jako ajťák nemusím šetřit.
A jak dlouho a často jsi tam býval? Jestli si to moc nemaluješ - on je nakonec všude chleba o dvou kůrkách, že jo :)

To zase pozor. Co tak pozoruju v Praze, tak je to tu samý neslušný čurák, který si dělá, co se mu zachce. To je o výchově. Čím hloupější lidi, tím více je musíš vychovat. U nás se maximálně policii lidi smějou a ve školách to není o moc lepší. Takže bych to tak černě neviděl. Dobrá výchova dokáže u hloupých lidí hodně.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #280 kdy: 18. 02. 2017, 20:59:20 »
No nic, za dva týdny letím na měsíc do Thajska, najdu si přítelkyni, budu pojídat čerstvé mango, pít kokosovou vodu a žít v mrakodrapu s bazénem v Bangkoku s Thajkou, a to všechno zaplatím z 1 platu tady - ani na tu dovolenou jako ajťák nemusím šetřit.
A jak dlouho a často jsi tam býval? Jestli si to moc nemaluješ - on je nakonec všude chleba o dvou kůrkách, že jo :)

Tohle ti řekne víc lidí co tam bylo i žilo, já tam byl krátce, byl jsem spokojen, vracím se. Thajky jsou prý ještě rozmazlené, prý Filipínky je hotový zázrak, jenomže já na Filipíny moc nechci, to je moc rozvojová země (blbej net, nižší kvalita ubytování, nižší bezpečnost), Thajsko je přeci jenom hodně vyspělá země a v Bangkoku člověk spíše získá pocit, že zaostalí jsme my v Praze.

Jako samozřejmě si je nemůžeš dotáhnout sem do čech, to si je tu rozmazlíš, nebude na ně mít vliv rodina a okolí, takže se tu emancipují, atd. Ale jinak se dají najít blogy lidí, co se přestěhovali, a jsou spokojeni. Mrkni třeba na http://www.zivotnafilipinach.cz/o-mne/ , www.zivotnabali.cz, www.thajskyraj.cz atd.

Taky jsem tomu nechtěl věřit, než jsem tam přiletěl jsem si říkal co všichni furt melou o jihovýchodní Asii, ale jak jsem tam byl, tak jsem na kvalitu života získal úplně jiný náhled.

Musíš si uvědomit, že dost platí "jednooký mezi slepci králem". Zatímco v ČR nebo na západě s tím, že umíš plynně anglicky a dobře s počítači a máš vzdělání jsi možná mírně nadprůměrný, tak v jihovýchodní asii nebo klidně na české vesnici jsi na tom líp než 99% lidí. V Londýně je moře schopných lidí, v JV Asii už zas tolik na procenta ne.

Jde vždy o to s kým se porovnáváš, když budeš závodit se špičkovými sportovci a budeš vždy patnáctý, tak je to na piču, a teď si představ, že začneš hrát druhou ligu a najednou jsi první. Samozřejmě kdyby ses narodil v JV Asii a nebyl bílej a vzdělanej, tvůj život tam by byl o dost jiný.

Doporučuji taky knížku "Straight to Hell", je to o bankéři co nechtěl z Londýna do Singapure, a potom co se odstěhoval do JV Asie začal vést stejně jako jeho kolegové rozmařilý život mnohem víc, než by si mohl dovolit v Londýně, nazpátek pak ani nechtěl.

Hlavně jakmile vystoupíš z letiště a dýchne na tebe to tropické podnebí... :) Měnil bych hned... V ČR jsem tlustý, vím že v Thajsku kvůli podnebí a stravě bych byl hubený (za 2 týdny jsem tam zhubnul 2kg), opálený a byl v poho. Bohužel  beru dost nákladné léky, které mi hradí pojišťovna v čr a jsem dlouhodobě nemocný, bylo by to pro mě přinejmenším komplikované řešit jako cizinec lékařskou péči. Jinak lékařská péče pro místní je v Thajsku na velmi dobré úrovni a tuším že také zdarma jako v ČR.

javaman ()

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #281 kdy: 18. 02. 2017, 21:03:12 »
V ČR zdarma? ;D To je pěkně drahá péče! Jestli je to tam "zdarma" stejně jako u nás, tak abych začal šetřit.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #282 kdy: 18. 02. 2017, 21:09:19 »
V ČR zdarma? ;D To je pěkně drahá péče! Jestli je to tam "zdarma" stejně jako u nás, tak abych začal šetřit.

Zdravotní péče je v ČR i z hlediska světa velmi dobrá a dostupná. Z platu mi nejvíce ukrajuje sociální pojištění (tj. důchodci, které živím tak 2).

Ale stejně chci začít pracovat na kontrakt, pak to místo 45% z platu zkrouhnu na 15%, což je v poho.

javaman ()

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #283 kdy: 18. 02. 2017, 21:16:12 »
100 na HPP je 15 tisíc za zdravotní. OK, to mi úpně zdarma nepřijde ;D Ale máš pravdu, že sociální je větší.

Každopádně to zní dobře a zkouknu, co tam jde za možnosti.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #284 kdy: 18. 02. 2017, 21:29:38 »
100 na HPP je 15 tisíc za zdravotní. OK, to mi úpně zdarma nepřijde ;D Ale máš pravdu, že sociální je větší.

Každopádně to zní dobře a zkouknu, co tam jde za možnosti.

Jj, s flydubai se dá koupit za 30k Kč zpáteční byznys do Bangkoku, takže se nemusíš 15 hodin mačkat v economy. Jinak moje zdravotní péče stojí 10k Kč měsíčně, takže mě nějak odvody na zdravotní netankují, jsem +- na nule.

Jinak Thajsko rozhodně doporučuji, je to velmi vyspělá země, není problém si tam koupit SIM s internetem, sehnat levné a dobré ubytování přes AirBnB a najít holku přes internetovou seznamku, jídlo je také velmi dobré, podnebí úplně super, moře jako kafe. Economy letenka za 10-15k Kč, já letím s Turky.

Filipíny prý také nejsou špatné, jen mě trošku odrazuje to jak tam střílí dealery drog na ulici bez soudu. Prostě lidi o tobě říkaj že dealuješ, tak pif a jsi mrtvej. Na filipínách je také více problém s netem a je to vlastně takový zapadákov, ale zas oproti Thajsku je tam levnej chlast a holky tě tam prý balí na každém rohu (v Thajsku je potřeba vyvinout alespoň trochu minimální iniciativy ;-) na Filipínách se to prý obejde i bez té iniciativy )