Žena, dítě a vy jako programátor

jpu

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #180 kdy: 14. 02. 2017, 22:11:39 »
ty lopata, ked ti to omietne za 2kila, a po mesiaci ti to popraska, potom to bude stat viac opravit ;). asi nemas ziadne skusenosti. skor mi ide o to, ze ked si to spravis sam, tak si na tom das aj zalezat, pokial nie si flakac ;)


Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #181 kdy: 14. 02. 2017, 22:23:08 »
ty lopata, ked ti to omietne za 2kila, a po mesiaci ti to popraska, potom to bude stat viac opravit ;). asi nemas ziadne skusenosti. skor mi ide o to, ze ked si to spravis sam, tak si na tom das aj zalezat, pokial nie si flakac ;)
Úžasná úvaha. Má jenom dvě chyby:

1. Dá se aplikovat úplně na všechno.

Nechat si spravit zuby u zubaře? A když to posere, bude oprava stát daleko víc! Já si zuby zásadně lepím Lukoprenem sám!

2. Nechápu, co to má společného s "bytím chlapem".

Jak říkám: omítal jsem nedávno a necítím se jako větší chlap. Naopak mě uráží, když mě někdo poměřuje tím, jestli umím smíchat směs z pytle s vodou a kydnout ji na zeď. Myslím, že mám úplně jiné kvality, které bych byl rád, kdyby druzí ocenili.

co ma s tym spolocne socik?
Všechno. Za socíku "nebyli lidi" a nebyl materiál. Proto si každej vyráběl doma na koleni sekačku z vysloužilé tatramatky. 27 let po změně režimu bysme už snad mohli pochopit, co je to dělba práce. To spočívá v tom, že každej dělá to, co dělat umí, a snaží se v tom být co nejlepší. Ne v tom, že chirurg je "pravej chlap" jenom když tři roky lítá po rozestavěným baráku s kolečkem.

Co je tak složitýho na tom, pochopit, že sekačky se vyrábí v továrně na sekačky, zuby spravuje zubař, slepý střevo řeže chirurg a baráky staví zedník?!

Petr

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #182 kdy: 14. 02. 2017, 23:08:41 »
ty lopata, ked ti to omietne za 2kila, a po mesiaci ti to popraska, potom to bude stat viac opravit ;). asi nemas ziadne skusenosti. skor mi ide o to, ze ked si to spravis sam, tak si na tom das aj zalezat, pokial nie si flakac ;)

Ty lopata, když mi to omítne za 2kila a za dva měsíce to popraská, tak si to opraví a zadarmo, a bude tak činit dokud to nepřestane praskat.
tedy za podmínky, že ti to neudělala nějaká lopata co jsi sehnal v hospodě za 2kila bez papírů, ale to je tvůj risk.

A ano nemám zkušenosti s omítáním zdí takové, abych byl přesvědčen že to omítnu tak aby to nepopraskalo, a podstatné je že ten zedník, to bude mít hotové cirka za dvě hodiny, a pokud mne to bude stát 2kila, tak na tom vydělám průměrně asi 5kil.
Proč ? No protože ty dvě hodiny budu já pracovat a vydělám 7kil, 2kila mu dám a 5kil mi zbude.
Jednoduchá matematika. A ještě nebudu zasviněný od malty.

jpu

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #183 kdy: 14. 02. 2017, 23:11:44 »
ty lopata, ked ti to omietne za 2kila, a po mesiaci ti to popraska, potom to bude stat viac opravit ;). asi nemas ziadne skusenosti. skor mi ide o to, ze ked si to spravis sam, tak si na tom das aj zalezat, pokial nie si flakac ;)

Ty lopata, když mi to omítne za 2kila a za dva měsíce to popraská, tak si to opraví a zadarmo, a bude tak činit dokud to nepřestane praskat.
kde zijete? :D kolega sa sudi o 20 000eur so stavebnou firmou, a ty tu trepes nezmysly, ze ti to opravi. Ked nebude chciet opravit tak neopravi, ci mas papier alebo nemas. Obavam sa, ze sudit sa nepojdes kvoli nejakym 2000kc.

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #184 kdy: 14. 02. 2017, 23:18:20 »
Chlap co si nevie vymenit ziarovku alebo vymalovat byt, tak ako by ani chlapom nebol.
Dá se na to dívat i jinak: chlapík, který omítne zeď, se dá sehnat za stovku na hodinu. Pokud člověk, kterej vydělává 500/hod., omítá zeď, připravuje každou hodinou rodinu o čtyři stovky. Pokud to nebere jako relax nebo zábavu nebo nemá jinej zásadní důvod, proč vyhazovat prachy oknem a nerozvíjet svoje talenty...
Ano jediný důvod proč si takové práce dělat sám, je když to má člověk jako své hobby, a nebo mu došly peníze.

Nechápu tuhletu fetišizaci stavařiny. Co je na tom jako cool? Proč se "chlap" nepozná třeba podle toho, že dokáže vyměnit převodovku v Avii? Proč se jako má poznat podle toho, že dokáže na zeď plácnout hroudu čehosi a rozpatlat ji do roviny?
Kdysi jsem si uměl vyměnit turbo a rozebrat motor na Citroën XM 2.0 CTI, jako bývalý strojař jsem v tom neviděl problém.
Dnes s Berlingem jezdím do servisu, kde to udělají za desetinu času, a ceny jsou v podstatě "směšné". a ještě se zárukou.


No, z jednoduchýho důvodu: ti, kdo si honí triko tím, že umí omítat, převodovku v Avii vyměnit neumí. Proto se chlap pozná ausgerechnet podle omítání... OMG, doby socíku, kdy si každej svépomocí stavěl chatu z nakradenýho materiálu a opravoval Trabanta už jsou snad pryč, ne?!
Nejsou, bohužel nejsou. Mnoho lidí vzpomíná jak to bylo úžasné, kdy sice nic nebylo, takže ti nebylo líto že nemáš na to peníze. Psali se pěkné články jak to jinde super funguje.
A lidé uměli úplně všechno, sice to stálo mnohdy za psí štěk, ale každý uměl vše.

P.S. a jestli už máte připravenou tirádu o tom, jak promluvil lempl, tak maloval jsem naposledy v sobotu, omítal před měsícem :) A nemám sebemenší pocit, že by to ze mě udělalo jakýmkoli způsobem chlapa. Spíš je to ztráta času.
Nemluv mi o malování, manželka s tím otravuje už druhý rok.... stále se bráním, ale asi už letos podlehnu.
Ale protože se musí škrábat zdi, tak si zavolám malíře. Se mi nechce to hodiny opravovat, když to udělám blbě.
Malíř to udělá za den a shrábne za to 2tácy, a to já za ten den mohu vydělat i dvojnásobek.
Matematika je mrcha.



Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #185 kdy: 14. 02. 2017, 23:34:12 »
Ale protože se musí škrábat zdi, tak si zavolám malíře. Se mi nechce to hodiny opravovat, když to udělám blbě.
Malíř to udělá za den a shrábne za to 2tácy, a to já za ten den mohu vydělat i dvojnásobek.
Matematika je mrcha.
Přesně. A mimo to máme v jednom případě dva lidi, kteří dělají to, co umí, dělají to dobře a učí se to dělat čím dál líp (získávají zkušenosti ve svém oboru, zlepšují svoje služby). Ve druhém případě máme malíře, který v hospodě nadává, že není práce a nemá prachy, hromadu nezaměstnaných, kteří mu nemají s čím helfnout, ajťáka, který maluje místo aby se učil nový programovací jazyk místo vysloužilého PHP, který mu tak akorát na to živobytí vydělá - a večer v televizi srdceryvnou reportáž, že jsou naše mzdy nižší než by měly být. No to je překvápko!

.

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #186 kdy: 15. 02. 2017, 01:59:01 »
S tím co píšete se dá souhlasit, ale podmínkou je, že bohužel není jednoduché sehnat řemeslníka, který odvede svou práci na úrovni. Takže pokud chci, aby to vypadalo aspoň slušně, musím mu stát celou dobu za zády. Takže ušetřený čas je mýtus. Pokud tam nejste, plno věcí dodatečně nezkontrolujete, navíc nepohlídáte detaily, které se zdají samozřejmé bohužel jen vám.
Dělat si to sám taky není vždy řešení, i když se někdy jedná o drobnosti. Pokud člověk něco dělá poprvé, často objeví některé postupy až dodatečně.

jaja

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #187 kdy: 15. 02. 2017, 02:48:13 »
Nechápu tuhletu fetišizaci stavařiny. Co je na tom jako cool? Proč se "chlap" nepozná třeba podle toho, že dokáže vyměnit převodovku v Avii? Proč se jako má poznat podle toho, že dokáže na zeď plácnout hroudu čehosi a rozpatlat ji do roviny?
http://www.toxicards.cz/muz-musi-v-zivote-zasadit-strom-postavit-dum-a-zplodit-syna-zena-musi-zalevat-strom-uklizet-dum-a-starat-se-o-ty-dva-hnupy-k1589

fal

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #188 kdy: 15. 02. 2017, 03:50:59 »
No tak zena si moze vybrat:
Tradicne hodnoty - zena patri do kuchyne
Plna emancipacia - ale tie kolajnice sa same nepokladu...

Nic medzi tym, ziadne chcem byt riaditelka ale viem len hulit ciciny a nakupovat chujove handry.
Tak ale dnes ten svet aj vyzera, mlade nevedia nic, nemaju co ponuknut ale chcu vsetko. Toto nas vyhubi...

Kde su nase mamy a zeny z polky storocia? Chodili do roboty, rovnako ako chlapi, doma to mali podelene tak, ze kazdy robil to co mu menej vadilo a boli spokojni s tym co maju... To bola plna emancipacia, rovnake moznosti ale aj zodpovednosti setkym.

Babky boli zasa tradicne hodnoty,starali sa o rodinu a chlap sa trhal v robote...

Dnes som radsej sam, lebo po skusenostiach co mam, je to to naj co sa da v tomto divnom zenskom svete. jedine co mi vadi, ze nemam deti.
Nechcem zenu aby sa o mna dakto staral (to je len plus z jej strany) a naopak. Na to partneri neni su, partneri su na to aby ten zivot bol lahsi a clovek mohol kopulovat aj ked nechce a aby mal deti

Diskobolos

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #189 kdy: 15. 02. 2017, 07:37:48 »
Uf uf, to je materiál. Drtivá většina z vás jsou nezralí .... (doplňte si třeba hošani). Jasné, je to o tom najít si vhodný protikus, ale taky nepředstírat od začátku a umět se dohodnout/domluvit (=komunikovat). Dále počítat s tím, že upozadím ego (!=srát si na hlavu) a svoje sobecké zájmy (ne úplně, neco je nutné v rozumné míře zachovat).

Dále je nutné pochopit, že útěky (jakéhokoliv charakteru) z rodiny/vztahu problémy neřeší. Resp. odsunutý problém není vyřešený problém. Pokud se nenaučíte fungovat v jednom vztahu, nenaučíte se fungovat ani v druhém. Také platí, že čím později do toho budete chtít prásknout, tím více budete trpět. Léta hýčkaná sobeckost a pohodlnost vám to dá později vyžrat.

Ženská se může z větší části postarat o domácnost, ale chlap je přímo zodpovědný o spokojenou ženskou (mimo fin.zabepečení rodiny). Trocha pravidelné pozornosti a trocha praidelné pomoci (domácnost+dítě) dělá divy. Slevte trochu ze své lenosti, ega a půjde to.

jpu

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #190 kdy: 15. 02. 2017, 07:59:50 »
S tím co píšete se dá souhlasit, ale podmínkou je, že bohužel není jednoduché sehnat řemeslníka, který odvede svou práci na úrovni. Takže pokud chci, aby to vypadalo aspoň slušně, musím mu stát celou dobu za zády. Takže ušetřený čas je mýtus. Pokud tam nejste, plno věcí dodatečně nezkontrolujete, navíc nepohlídáte detaily, které se zdají samozřejmé bohužel jen vám.
Dělat si to sám taky není vždy řešení, i když se někdy jedná o drobnosti. Pokud člověk něco dělá poprvé, často objeví některé postupy až dodatečně.
s tymto sa da len suhlasit. clovek musi stat za dotycnym, aby ho kontroloval, ci to robi poriadne. Preto, ak si nieco viem urobit sam, tak si to spravim sam, lebo si na tom dam zalezat, pokial nie som flakac. Ak chcete poriadnu firmu, ktora vam to spravi poriadne, tak si zato vypyta aj vysoke prachy. Nie 200kc/h :D. Aj to je ale otazka, ci to bude dobre. Jednoducho niekto je lenivy a nepohne ani prstom a niekto je zas taky, co dokaze prilozit ruku k dielu.

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #191 kdy: 15. 02. 2017, 08:27:45 »
S tím co píšete se dá souhlasit, ale podmínkou je, že bohužel není jednoduché sehnat řemeslníka, který odvede svou práci na úrovni. Takže pokud chci, aby to vypadalo aspoň slušně, musím mu stát celou dobu za zády. Takže ušetřený čas je mýtus. Pokud tam nejste, plno věcí dodatečně nezkontrolujete, navíc nepohlídáte detaily, které se zdají samozřejmé bohužel jen vám.
Dělat si to sám taky není vždy řešení, i když se někdy jedná o drobnosti. Pokud člověk něco dělá poprvé, často objeví některé postupy až dodatečně.
s tymto sa da len suhlasit. clovek musi stat za dotycnym, aby ho kontroloval, ci to robi poriadne. Preto, ak si nieco viem urobit sam, tak si to spravim sam, lebo si na tom dam zalezat, pokial nie som flakac. Ak chcete poriadnu firmu, ktora vam to spravi poriadne, tak si zato vypyta aj vysoke prachy. Nie 200kc/h :D. Aj to je ale otazka, ci to bude dobre. Jednoducho niekto je lenivy a nepohne ani prstom a niekto je zas taky, co dokaze prilozit ruku k dielu.
To asi dost záleží na lokalitě. U nás na venkově je na ty jednodušší práce (to slavný malování, omítání, broušení, opalování apod.) sil dost. Umí to každej. A neměl jsem nikdy problém ani s firmama. Nedávno jsme dělali jednu podlahu a firma dorazila za týden poté, co jsem se tam zastavil. Dojeli chlapíci s několika profi bruskama, kteří ví, co dělají. Celej den jsem o nich nevěděl, jenom se večer kouknul, jak pokročili. Maximálně jim uvařil kafe. Za dva dny čistýho času byla podlaha jak nová - o několik řádů lepší než o co jsme se předtím snažili my svépomocí. Stejně tak střecha - přece ježkovanoho nebudu zjišťovat, jak se dělá klempířina?! Firma všechno zařídila, dovezla všechen materiál, vlítli na to a za týden nebo jak dlouho byla nová střecha. Bez jedinýho problému. Totéž elektřina, voda, odpady. Máme barák z první republiky, oprav a předělávek bylo a bude milion, takže vím, o čem mluvím.

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #192 kdy: 15. 02. 2017, 08:29:23 »
chlap je přímo zodpovědný o spokojenou ženskou
V tom případě by ale ženská měla být přímo zodpovědná za spokojenýho chlapa.

A taky by měla být schopná svoje potřeby srozumitelně komunikovat. Neznám nic víc frustrujícího, než ženská, která nikdy neřekne, co by chtěla, jenom celou dobu dává najevo, že to, co je, nechce.


Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #193 kdy: 15. 02. 2017, 08:41:18 »
Ale protože se musí škrábat zdi, tak si zavolám malíře. Se mi nechce to hodiny opravovat, když to udělám blbě.
Drobná rada ze zkušenosti: nechej to oškrábat a vymalovat omyvatelným nátěrem. Máš navěky pokoj od škrabání.

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #194 kdy: 15. 02. 2017, 08:58:08 »
chlap je přímo zodpovědný o spokojenou ženskou
V tom případě by ale ženská měla být přímo zodpovědná za spokojenýho chlapa.

A taky by měla být schopná svoje potřeby srozumitelně komunikovat. Neznám nic víc frustrujícího, než ženská, která nikdy neřekne, co by chtěla, jenom celou dobu dává najevo, že to, co je, nechce.
BTW, ještě k tomuhle: to, jak v současnosti manželství vypadá, je imho hodně daný tím, jaké je všeobecné očekávání od téhle instituce. Před takovými sto lety byla ženská šťastná, když ji manžel nebil. Manželství byl závazek před Bohem, s jasně danými právy a povinnostmi. Občasné utrpení k němu jasně patřilo a všichni to věděli. Bylo povinností člověka utrpení přežít. Dneska obecně už moc trpět neumíme (narozdíl od našich předků nevidíme v utrpení smysl) a máme představu, že manželství je něco, v čem se mám realizovat, dojít naplnění, mám zažívat neustálé poryvy štěstí, harmonie a jánevímčeho a že tohle je cíl. Protože v reklamách to tak je, že rodinka je vždycky rozesmátá, s úsměvem nasedá do novýho fára a jede na výlet. Nikdy tam neuvidíte scénu "a vzal's ty nafukovací polštáře? - Dyť jsem ti říkal, ať je vezmeš ty! - Ježišmarjá! No tak se musíme vrátit! - No to nemyslíš vážně!".  A tahle iluzorní představa o harmonické bezproblémovosti jako standardu, cíli, vede ve finále jenom k vysoké rozvodovosti. Protože než člověk zjistí, že jsou to nereálné představy, zkusí to dvakrát až třikrát najít. A nenajde, protože to je nesmysl.

Proto taky vůbec nechápeme, jak můžou v některých částech světa lidi žít v rodiči domluvených manželstvích. No, s jejich nastavením myšlení, poměrně snadno: tohle je můj manžel/manželka a je mojí povinností s ní(m) vyjít, protože tak mi to {osud|rodina|společnost} určila. To je něco, co si my s naším nastavením už ani nedovedeme představit... Myslíme si, jak jsme chytří, upřímní, rovnoprávní a "známe svoje práva" - a důsledek je jenom zmatek, frustrace a vysoká rozvodost.