Žena, dítě a vy jako programátor

jpu

Žena, dítě a vy jako programátor
« kdy: 08. 02. 2017, 11:33:21 »
Zaujimal by ma nazor vas iteckarov, ktori su uz zenati/vydate, popr. ste slobodni a zijete s partnerom a mate aj dieta. Mate cas sa venovat aj vlastnym zalezitostiam napr. vzdelavat sa, robit si vlastne veci, ktore vas zaujimaju, alebo proste programovanie/adminovanie vidite v praci 8-10h, a doma uz nemate cas, lebo sa venujete zene/priatelke, detom? Ja mam priatelku uz dlhe roky, byvame spolu cca. rok a ked som na PC a nevenujem sa jej, tak celkom frfle. Ked bude dieta no neviem ci si vobec najdem cas na nejake samovzdelavanie, co by som samozrejme nechcel, ale samozrejme ani zanedbavat rodinu.
« Poslední změna: 08. 02. 2017, 16:18:02 od Petr Krčmář »


lobo

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #1 kdy: 08. 02. 2017, 12:01:34 »
pri zene a dietati je vela priestoru na programovanie a vzdelavanie - kazdy den od 23:30 do 3:00

zalezi od toho , ako dlho vydrzis so 4 hod spanku.... :-)

balki

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2017, 12:30:24 »
Zaujimal by ma nazor vas iteckarov, ktori su uz zenati/vydate, popr. ste slobodni a zijete s partnerom a mate aj dieta. Mate cas sa venovat aj vlastnym zalezitostiam napr. vzdelavat sa, robit si vlastne veci, ktore vas zaujimaju, alebo proste programovanie/adminovanie vidite v praci 8-10h, a doma uz nemate cas, lebo sa venujete zene/priatelke, detom? Ja mam priatelku uz dlhe roky, byvame spolu cca. rok a ked som na PC a nevenujem sa jej, tak celkom frfle. Ked bude dieta no neviem ci si vobec najdem cas na nejake samovzdelavanie, co by som samozrejme nechcel, ale samozrejme ani zanedbavat rodinu.

Najdite jej milenca, nech ju zabava.

fdsfsdfggf

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2017, 12:37:26 »
V mojom okoli zacinaju preferovat pracu na polovicny uvazok (admin) alebo freelancer (programatori). Aby ziskali viac casu na seba, aj ked zarobia menej penazi. Ale musim priznat, ze to nie su ziadne lopaty. Vsetko aktivisty, hudobnici, jeden ma aj PhD.

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #4 kdy: 08. 02. 2017, 13:17:04 »
V mojom okoli je to tak, ze deti su pre rodicov zrut casu, penazi a energie... absolutne nieje po nich nejaka chut ani energia na samovzdelavanie alebo nejaky aktivny konicek... max. tak pasivne si nieco citat alebo pozerat tv... co som tak odsledoval a povypytoval sa tak zvycajne si najdu volno asi tak 3-4 hodiny tyzdenne co vyuziju radsej na radovanky v posteli, ako na sedenie za pc... spolocensky zivot nula-nula-prd... poznam pripad, kde to zena psychicky nezvladla a zdrhla od rodiny...  inak je to zaujimave pozorovat ludi, ktory boli sviezi mlady s chutou do zivota a do prace, ako sa s prichodom deti menia na psychicky a fyzicky vycerpane trosky s depresiami... :D sice sa vseobecne rodicia utesuju, ze ked deti podrastu do skolskeho veku tak sa to znormalizuje (v noci uz spia normalne...), ale zatial sa mi to tak javi, ze to akosi nefunguje :D imho jediny rodicia v mojom okoli, ktory su "funkcny" aj po detoch su pary, ktorym sa o deti stara pestunka/rodicia etc... takze maju cas aj na pracu aj na zabavu...
« Poslední změna: 08. 02. 2017, 13:18:35 od Linquerin »
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.


Ondra.

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #5 kdy: 08. 02. 2017, 13:41:11 »
Ja mam dceru a i kdyz nemam na nic jinyho cas, tak je to to nejlepsi co me potkalo.

Potreba si uvedomit, ze ten zivot nezijeme jen pro sebe. Ale chapu, ze lehci je zit sobecky a sebestredny zivot. Chodit chlastat, sledovat trendy, nosit ruzove kosile, zrat zrni za 800,-, kazdej pulrok novej mobil a dovolenou v jugoslavii. Chodit spinkat v 10 a vstavat na 10 do prace. Zajit si na manikuru a do solarka, delat nejaky sport, co nikdo nedela, ale hlavne se znackovym vybavenim. Nenavstevovat rodice, zit v byte se 4 cizima lidma. Volit Babise. Cist knihu o Jobsovi.

No jo zivot...

jpu

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #6 kdy: 08. 02. 2017, 13:45:23 »
ja raz deti chcem mat, ale ked je teraz clovek este bez zavazkov, tak nema taku zodpovednost. kludne mozte zmenit pracu zo dna na den. ak by ste mali dieta, tak by to bolo celkom obtiazne, pretoze musite sa o neho postarat a radsej bude dotycny trpiet v nespokojnej praci. kazdopadne deti su radost a casom ti ludia, ktori nechceli deti, zistia, ze su sami a nikoho nemaju.

Fip666

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #7 kdy: 08. 02. 2017, 13:59:37 »
Za mna ked uz deti, tak cim skor. Ono predsa len raz vyrastu a radsej to zazit, ked si plny sil. Cim skor to zazijes, tym skor sa mozes venovat kariere, studiu atd ...
Ked porovnam pary co mali deti ako "mladi" v sucastnosti maju uz vlastne normalny zivot, deti im robia sofera na chatu a pod ... Ti, co deti odkladali teraz nariekaju ake je to narocne uz su celkom stari (>35), aj maju zdravotne problemy a hlavne po tych rokoch bez starosti a uzivania si sa im tazko zvyka ... a s vekom je to len horsie.
Rovnako aj stari rodicia s vekom menej "vydrzia" - a to mozu byt velka pomoc, skoda ju nevyuzit.

Daniel Kozak

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #8 kdy: 08. 02. 2017, 14:11:23 »
Zaujimal by ma nazor vas iteckarov, ktori su uz zenati/vydate, popr. ste slobodni a zijete s partnerom a mate aj dieta. Mate cas sa venovat aj vlastnym zalezitostiam napr. vzdelavat sa, robit si vlastne veci, ktore vas zaujimaju, alebo proste programovanie/adminovanie vidite v praci 8-10h, a doma uz nemate cas, lebo sa venujete zene/priatelke, detom? Ja mam priatelku uz dlhe roky, byvame spolu cca. rok a ked som na PC a nevenujem sa jej, tak celkom frfle. Ked bude dieta no neviem ci si vobec najdem cas na nejake samovzdelavanie, co by som samozrejme nechcel, ale samozrejme ani zanedbavat rodinu.

Tak ja jsem se zenou uz 7 let a rok a pul jsme svoji a momentalne mam 4 mesicni dceru. Co se volneho casu tyce mam ho pomerne dost, da se rict ze diky tomu ze uz nechodim chlastat, tak ho mam vlastne vic jak driv :). A to dojizdim do prace a z prace cca. 4 az 6 hodin. A chodim spat tak v prumeru o 2 az 3 hodiny spise jak driv :)

lobo

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #9 kdy: 08. 02. 2017, 14:35:06 »
Tak ja jsem se zenou uz 7 let a rok a pul jsme svoji a momentalne mam 4 mesicni dceru. Co se volneho casu tyce mam ho pomerne dost

:-) ked ma 4 mesiace, tak jedine co potrebuje je MAMA => mlieko  a prespi vacsinu dna :-)
to mas pred sebou este zopar zaujimavych levelov roznej obtiaznosti.
-zacne velmi rychlo lozit po byte
-zacne chodit
-zacne rozpravat - to je extra sranda, nikdy som si nemyslel ze sa da v tak skorom veku uplne normalne rozpravat s malym deckom a na otazku preco svieti slnko budes splietat nieco o termonuklearnych reakciach
-bude chodit spat o pol 10 vecer a vstavat 6:30 rano

jpu

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #10 kdy: 08. 02. 2017, 15:01:26 »
prve mesiace su nevyhodne v tom, ze dieta sa casto budi, pyta jest, prebalit, takze moc toho nenaspite. Ked uz je dieta starsie, tak prespi pomaly celu noc az do rana, vie ist na wc, na druhu zas vyzaduje ine veci

ado

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #11 kdy: 08. 02. 2017, 15:03:39 »
Svoje 2 deti velmi milujem.

Ale aky to bol uzasny pocit, ked som konecne z nasho maleho bytu vyhodil postielku, jedalensku stolicku, nocnik ... (deti som nevyhodil, len podrastli ;-) )

Zivot s detmi je upne iny, roznorody a kazdu chvilu sa nieco zmeni. Bolo to narocne a narocne to este bude, ale osobne by som to neodkladal. Zacinat takyto projekt na stare kolena sa da, ale mna by to uz nebavilo. Chcem mat svoj klud, opat cas na konicky a neutierat zadok detom, maximalne raz za cas vnucatam.

kapr

Re:Zena, dieta a vy ako programator
« Odpověď #12 kdy: 08. 02. 2017, 15:48:35 »
Jistý pan Raiser to vyřešil celkem obstojně, doporučuju ten příběh přečíst ženě a dětem před spanim a pak si jít sednout k počítači =7

Redakce, návrh na nový dotaz pro ověření: Jaká činnost (nebo orgán) se nachází ve slově "lampička"

honzik

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #13 kdy: 08. 02. 2017, 17:03:22 »
Zaujimal by ma nazor vas iteckarov, ktori su uz zenati/vydate, popr. ste slobodni a zijete s partnerom a mate aj dieta. Mate cas sa venovat aj vlastnym zalezitostiam napr. vzdelavat sa, robit si vlastne veci, ktore vas zaujimaju, alebo proste programovanie/adminovanie vidite v praci 8-10h, a doma uz nemate cas, lebo sa venujete zene/priatelke, detom? Ja mam priatelku uz dlhe roky, byvame spolu cca. rok a ked som na PC a nevenujem sa jej, tak celkom frfle. Ked bude dieta no neviem ci si vobec najdem cas na nejake samovzdelavanie, co by som samozrejme nechcel, ale samozrejme ani zanedbavat rodinu.
Řekl bych, že takové problémy může mít jedině programátor ... lepš programátor vydělává tak kolem 100k, tak budeš dělat na půl uvazku za 50k a druhou půlku směny se budeš samovzdělávat. Pak přijdeš z práce a je to vyřešené,

Re:Žena, dítě a vy jako programátor
« Odpověď #14 kdy: 08. 02. 2017, 17:38:24 »
pozerat na deti cez peniaze je trochu chore podla mna.. bohuzial ale so vztahmi a zenami je to velmi tazke dnes.