Programování jako „brigáda“

Programování jako „brigáda“
« kdy: 31. 01. 2017, 17:47:08 »
Dobrý den,
už delší dobu "programuju" (uvozovky, protože někteří lidé jsou citliví na přesnou definici slova programovat) v nejrůznějších jazycích, hlavně v C, Javě a PHP. Problém je, že už nevím, co psát dál - nemám problém si napsat skripty na něco, co zbytečně často opakuju, nebo init skripty pro TeamSpeak apod., ale to je jenom rutina, která není nijak zajímavá a ani mě nikam dál neposune a nic nového se u toho nenaučím.

Zároveň si myslím, že už tyhle jazyky zvládám dostatečně na to, abych mohl psát jednodušší aplikace, za které už by třeba byl i někdo ochotný zaplatit. Mimochodem, asi největší projekt, na kterém jsem do teď pracoval (a který stále udržuju) je moje vlastní Androidí aplikace pro školní systém Bakaláři (asi tady nikdo znát nebude - ve zkratce slouží jako elektronická žákovská knížka, seznam školních akcí, domácích úkolů a pro posílání zpráv v rámci školy).

Chtěl bych tedy spojit příjemné s užitečným, a zkusit napsat nějakou aplikaci na zakázku (trochu vznešený výraz) nebo třeba dopsat nějakou chybějící funkci do již existující aplikace a ideálně se u toho i něco nového naučit. Tady je další problém - v mém okolí jsem nenašel nikoho, kdo by o něco takového měl zájem o cokoliv podobného, všichni jsou spokojení. Kromě mě.

A tím se konečně dostáváme k tomu, proč sem vůbec píšu: chtěl bych se zeptat, jestli máte o něco takového zájem, nebo jestli víte o někom, kdo by zájem měl. A když ne, tak aspoň jestli si myslíte, že má smysl hledat podobné zakázky bez jakýchkoli referencí (nebo kde sehnat ty reference :) ).

A málem bych zapomněl na jeden nepříjemný problém, a to ten, že zároveň s programováním musím stíhat i školu, takže nikdy nemůžu ručit za to, že budu mít čas (takže je problém dohodnout i věci jako deadline), takže jsem v podstatě nespolehlivý programátor bez referencí...

Snad jsem to napsal všechno a je to srozumitelné. Předem díky za odpovědi
« Poslední změna: 31. 01. 2017, 20:56:09 od Petr Krčmář »


tm

Re:Programování jako "brigáda"
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2017, 18:03:58 »
freelance-market.cz
fiverr.com
upwork.com
guru.com

Či niečo reálne zoženiete, keď nemáte skúsenosti ani referencie, to je otázne, ale za pokus to stojí.

Re:Programování jako "brigáda"
« Odpověď #2 kdy: 31. 01. 2017, 18:14:56 »
@tm Díky

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Programování jako "brigáda"
« Odpověď #3 kdy: 31. 01. 2017, 18:28:32 »
Vsechno to zni zajimave az na tu spolehlivost. I kdyz mate skolu, tak by bylo fajn si urcit co dokazu a co nedokazu stihat. Pokud si troufnete na zavazek treba 10 hodin tydne a pokud jste treba nekde v okoli Brna ci Kromerize, tak to s vama muzem zkusit. Budem radi, kdyz se ozvete: https://www.bjsw.cz/kontakt.php


osswizard

Re:Programování jako "brigáda"
« Odpověď #4 kdy: 31. 01. 2017, 18:39:21 »
A nechtěl bys zkusit QA? Je to normální OSS projekt, jen tam chybí QA. Výhodu to má, že tě nikdo nebude honit, protože teď tam není vůbec nikdo.


Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #5 kdy: 31. 01. 2017, 23:10:37 »
Záleží... Jestli jsi na střední, bastlit si jako freelancer nějaký weby, aby sis vydělal, ok... Pokud jsi na vejšce, měl bys už pomalu přemejšlet nad praxí. A mít praxi jako freelancer např. v C je k ničemu. V C se neřešej takový trivky jako webovky. Nvm, možná že si něco vyděláš, ale pochybuju, že freelancer bez zkušeností se dostane k trochu rozumnýmu projektu v C. IMHO budeš max tak kódit domácí úlohy školákům (ostatně to, co jsem viděl na těch postnutých freelance webech)...

Jestli chceš vytěžit co nejvíc, zařiď si brigádu/částečný úvazek v menší firmičce. Zaplatěj ti, získáš praxi, někdo tě bude vést a navíc... I když bys byl freelancer, nějakej čas bys tomu stejně musel věnovat, když projekty odflákneš, budeš mít špatnou reklamu a nikdo další tě chtít nebude. Spousta firem dneska nabírá studenty na částečný úvazky a dává jim volnost, např. v případě zkoušek apod.

QA nedělej, to je ztráta času, pokud se chceš věnovat v budoucnu developmentu.

shady

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #6 kdy: 01. 02. 2017, 10:49:27 »
A nechtěl bys zkusit QA? Je to normální OSS projekt, jen tam chybí QA. Výhodu to má, že tě nikdo nebude honit, protože teď tam není vůbec nikdo.

o aky projekt sa jedna?

osswizard

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #7 kdy: 01. 02. 2017, 12:13:40 »
Je to takový menší projekt bez komerčního potenciálu. Pokud ho tam někdo dodá, tak může být i to, ale jde o to, že se tam zkouší zajímavé přístupy a poměrně moderní, ale zároveň "drahé" technologie (lze jít hned se znalostmi dělat za maximum trhu). Takže je to pro někoho, kdo programuje pro zábavu a zároveň chce spolupracovat s někým, kdo to má stejně. Jako praxe by to mělo být hodně dobře uznatelné. Většinou na tom dělají kamarádi, kteří mají čas a chtějí si něco vyzkoušet.

To QA může být jen začátek a ten komerční potenciál tam jde také nacpat. Ale zase kdo by programoval pro peníze, že jo. Front-end tam také chybí, kdyby ho někdo měl rád, tak může.

Daniel Kozak

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #8 kdy: 01. 02. 2017, 12:31:50 »
Dobrý den,
už delší dobu "programuju" (uvozovky, protože někteří lidé jsou citliví na přesnou definici slova programovat) v nejrůznějších jazycích, hlavně v C, Javě a PHP. Problém je, že už nevím, co psát dál - nemám problém si napsat skripty na něco, co zbytečně často opakuju, nebo init skripty pro TeamSpeak apod., ale to je jenom rutina, která není nijak zajímavá a ani mě nikam dál neposune a nic nového se u toho nenaučím.

Zároveň si myslím, že už tyhle jazyky zvládám dostatečně na to, abych mohl psát jednodušší aplikace, za které už by třeba byl i někdo ochotný zaplatit. Mimochodem, asi největší projekt, na kterém jsem do teď pracoval (a který stále udržuju) je moje vlastní Androidí aplikace pro školní systém Bakaláři (asi tady nikdo znát nebude - ve zkratce slouží jako elektronická žákovská knížka, seznam školních akcí, domácích úkolů a pro posílání zpráv v rámci školy).

Chtěl bych tedy spojit příjemné s užitečným, a zkusit napsat nějakou aplikaci na zakázku (trochu vznešený výraz) nebo třeba dopsat nějakou chybějící funkci do již existující aplikace a ideálně se u toho i něco nového naučit. Tady je další problém - v mém okolí jsem nenašel nikoho, kdo by o něco takového měl zájem o cokoliv podobného, všichni jsou spokojení. Kromě mě.

A tím se konečně dostáváme k tomu, proč sem vůbec píšu: chtěl bych se zeptat, jestli máte o něco takového zájem, nebo jestli víte o někom, kdo by zájem měl. A když ne, tak aspoň jestli si myslíte, že má smysl hledat podobné zakázky bez jakýchkoli referencí (nebo kde sehnat ty reference :) ).

A málem bych zapomněl na jeden nepříjemný problém, a to ten, že zároveň s programováním musím stíhat i školu, takže nikdy nemůžu ručit za to, že budu mít čas (takže je problém dohodnout i věci jako deadline), takže jsem v podstatě nespolehlivý programátor bez referencí...

Snad jsem to napsal všechno a je to srozumitelné. Předem díky za odpovědi

Odkud si a na jake skole? Mozna by se neco naslo.

ava

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #9 kdy: 01. 02. 2017, 18:09:49 »
Je to takový menší projekt bez komerčního potenciálu. Pokud ho tam někdo dodá, tak může být i to, ale jde o to, že se tam zkouší zajímavé přístupy a poměrně moderní, ale zároveň "drahé" technologie (lze jít hned se znalostmi dělat za maximum trhu). Takže je to pro někoho, kdo programuje pro zábavu a zároveň chce spolupracovat s někým, kdo to má stejně. Jako praxe by to mělo být hodně dobře uznatelné. Většinou na tom dělají kamarádi, kteří mají čas a chtějí si něco vyzkoušet.

To QA může být jen začátek a ten komerční potenciál tam jde také nacpat. Ale zase kdo by programoval pro peníze, že jo. Front-end tam také chybí, kdyby ho někdo měl rád, tak může.

Registr ohňostrojů? :-)

Lucie

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #10 kdy: 20. 03. 2017, 14:17:03 »
Zkus se zaregistrovat na Techloop (https://techloop.io). Vývojáře tam hledají stovky firem a je zájem i o freelancery. Navíc je výhoda, že nemusíš rozposílat 20 CVček - stačí jednou vyplnit profil a firmy už se ozvou samy.

lobo

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #11 kdy: 20. 03. 2017, 15:30:51 »
Zkus se zaregistrovat na Techloop (https://techloop.io). Vývojáře tam hledají stovky firem a je zájem i o freelancery. Navíc je výhoda, že nemusíš rozposílat 20 CVček - stačí jednou vyplnit profil a firmy už se ozvou samy.
patrilo by sa napisat pracujete pre techloop.... inac je to drbnuty spam

Kate

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #12 kdy: 20. 03. 2017, 16:00:27 »
Zkus se zaregistrovat na Techloop (https://techloop.io). Vývojáře tam hledají stovky firem a je zájem i o freelancery. Navíc je výhoda, že nemusíš rozposílat 20 CVček - stačí jednou vyplnit profil a firmy už se ozvou samy.

Kde jsou ty časy, kdy se spamové inzerce na fórech alespoň snažily tvářit jako doporučení spokojeného klienta :D Tohle je tak zjevný marketingový post, až to není hezké.

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #13 kdy: 20. 03. 2017, 16:17:31 »
Osobne bych doporucil chytit se nejakyho opensource komunitniho projektu. Sice si tim v zacatcich nevydelas nic, ale ziskas neco mnohem podstatnejsiho - polozky do CV.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tomáš Roll

Re:Programování jako „brigáda“
« Odpověď #14 kdy: 20. 03. 2017, 16:43:09 »
Vymysli si nějaký velký projekt a udělej ho. Pak ho smaž a udělej ho znova, tentokrát pořádně.