Lenovo T420s - cena

pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #60 kdy: 02. 02. 2017, 18:29:29 »
Záruka je 2 roky, pak klidně koupím něco jinýho. Neviděl bych to zase tak černě.


k

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #61 kdy: 02. 02. 2017, 23:18:46 »
pokud odejde "cip", da se vymenit, ale neni jednoduche sehnat kompatibilni a neni to ani levne

pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #62 kdy: 03. 02. 2017, 17:54:16 »
Než notes přijde, tak se ještě trapně zeptám. Je tam GK nVIDIA Quadro NVS 4200M a chci na to nainstalovat wedle W10 také (hlavně) Debian. Předpokládám, že i7 bude mít nějakou integrovanou GK také. Musím tedy použít Bumblebee? Karty se pak přepínají automaticky? Nebo to jde i jinak?

Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #63 kdy: 04. 02. 2017, 10:50:51 »
Zprovoznit Nvidia Optimus na Thinkpadích notesích je oser. Hlavně pokud chceš používat externí monitor, protože grafické výstupy jsou většinou natvrdo nadrátovány na dedikovanou kartu, kterou se doporučuje u Linuxu deaktivovat v BIOSu.
Pokud máte někdo dobré zkušenosti, tak sem s tím!

pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #64 kdy: 04. 02. 2017, 11:42:00 »
No paráda.. právě, že externí monitor bude připojen a to po valnou většinu použití notebooku. Tudíž Nvidia musí šlapat. Jak psal Longin, kdo má praktické zkušenosti nebo rady na zprovoznění Nvidia Optimus na Thinkpadu, prosím podělte se.


pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #65 kdy: 04. 02. 2017, 22:03:31 »
Tak jsem si liboval, jak Debian pěkně běží ale po restartu toto:



Poradí někdo prosím, co s tím?

pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #66 kdy: 04. 02. 2017, 22:11:46 »

pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #67 kdy: 04. 02. 2017, 22:45:07 »
fsck /dev/sda3 to vyřešil, ale po dalším rebootu to asi bude zpět.

nobody(ten pravej)

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #68 kdy: 04. 02. 2017, 23:21:17 »
z praxe s tim Optimus zkusenosti nemam, sam mam v Thinkpadech grafarny ATI/AMD nebo Intel :( ale tady je zprovozneni popsane, pustis pro externi monitor druhy Xserver co pobezi na Nvidia a s tim prvnim co bezi na Intel a interni LCD se to spoji pres Xinerama:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Lenovo_ThinkPad_T420s#Using_multiple_monitors_with_NVIDIA-Optimus

ten error, to asi bych zkusil reboot a videl a nespekuloval :) zkusil bych reboot z Debian do Debian a jestli ok, tak pak z Debian do Windows a zpet do Debian, jestli neco nemrvej Windows... u Win >=8 bych pak vypnul FastStart/FastBoot aneb hibridne-hybernacni-vypinani ktere pri volbe VYPNOUT nevypina ale hibernuju holej system po killnuti aplikaci... to pak dela problem ze nelze pristupovat z Linuxu na ten oddil a dela to ostatne i problemu tem Windows (viz napr. nedavna "akce" kdy po aktualizaci W10 prestala chodit sit tem co to vypinali, ale tem co to restartovali ne, protoze restart hibernaci zprasenej neni :)

jinak pro jistotu ten disk zkontroluj smart a pust badblock a po tom kdyztak znovu smart...
to je nove SSD? novej HDD? nebo starej HDD?

pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #69 kdy: 05. 02. 2017, 18:26:17 »
Takže na Optimus kašlu. Funguje to asi v Debianu i bez nějakého dalšího nastavování, ale když jsem Nvidia kartu zakázal v biosu, tak funguje dual screen i na integrovanou Intel kartu. Error jsem vyřešil, tak jak psal nobody(ten pravej). Jinak jedná se o nový disk SSHD 1TB.

nobody(ten pravej)

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #70 kdy: 11. 02. 2017, 01:01:55 »
tak syn ma dost casu na to Nvidia ozivit az to pro nej bude aktualni :)

kazdopadne, pro zajimavost, muzes ty nebo syn napsat par slov jak jste spokojeni s T420s? preci jen v diskuzi zde padalo plno "nazoru" od ruznych lidi, nevim ani jestli mas nejake predchozi zkusenosti s Thinkpadem a/nebo repasem, ale proste nejake shrnuti co na to nakonec rikas(te) :)

pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #71 kdy: 13. 02. 2017, 19:15:36 »
No Nvidii a Optimus nakonec rozchozen jak ve W10, tak v Debianu a funguje to. Notes jsem mu pořídil i s dokovací stanicí a je naprosto nadšen. A musím říct, že já také. Stroj vypadá jako nový, nikde žádné oděrky atd. Nechal jsem mu tam dát SSHD 1TB a místo mechaniky zůstal původní 320GB HDD na data. Strach jsem měl z displeje, ale musím říct, že je v pohodě, navíc rozlišení 1600x900 je super. Obecně konfigurace zvoleného laptopu je výborná a nic moc lepšího za ty peníze asi nelze koupit. Pokud bych chtěl koupit za ty peníze nový stroj, tak to bude plasťák s daleko menším výkonem, což jsem nechtěl. Měl jsem vždy k repasovaným notebookům skepsi, ale teď už se toho nebojím, když navíc dávají 2 letou záruku. Přístup firmy ImportPC je výborný a v dnešní době až nevídaný. Celkově naprostá spokojenost s nákupem.

Jinak já mám zkušenosti s ThinkPadem, konkrétně nyní mám T540p, kupovaný nový, ale je to sociální verze v porovnání s tímto T420s.

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #72 kdy: 13. 02. 2017, 20:24:21 »
navíc dávají 2 letou záruku
vedi, ze si to u takovych stroju mohou dovolit. tam se nema co pokazit.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

pepík

Re:Lenovo T420s - cena
« Odpověď #73 kdy: 13. 02. 2017, 20:35:55 »
Spíš jen pro zajímavost posílám foto jak to má synáček poskládaný... :D