Postihl vás někdy boreout?

milan:1

Postihl vás někdy boreout?
« kdy: 11. 01. 2017, 20:33:40 »
Dnes sa mi dostal do ruk tento clanok https://www.istp.sk/clanok/11924/Nicnerobenie-v-praci-potesenie-ci-utrpenie-. Mam pocit, ze z velkej casti sa ma to tyka. Mali ste alebo mate s niecim takym skusenost, a ak ano, ako ste to riesili, resp. riesite? V niekedy nie je co robit, tasky byvaju nezaujimave, casto mam pocit, ze to co robim nema hlbsi vyznam
« Poslední změna: 11. 01. 2017, 20:38:41 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2017, 20:55:00 »
To neni jen pocit, to, co delate opravdu nejspis nema hlubsi vyznam. Ovsem nenapsal jste, co delate.

milan:1

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #2 kdy: 11. 01. 2017, 21:03:40 »
robime aplikacie pre mobily (android, iphone, windows mobile) napr. aplikacia pre inteligentne ovladanie domacnosti. ono projekty su to zaujimave, oblukom sa vyhybam webovym srackam ala statne zakazky, aj ked nie vzdy to ide. zo strany kolegov nie je tiez ale nejake nadsenie pre robotu, a tym padom to demotivuje aj inych, vid. ja. aj celkovy postoj firmy k projektom je taky vagny.

Reditelbackberrrry

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #3 kdy: 11. 01. 2017, 21:04:29 »
Prestehuj se ze slovenska ....

milan:1

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #4 kdy: 11. 01. 2017, 21:14:34 »
mam tu rodinu. zena by ale nesla prec, tak nic ine mi neostava.


anonym

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #5 kdy: 11. 01. 2017, 23:32:43 »
robime aplikacie pre mobily (android, iphone, windows mobile) napr. aplikacia pre inteligentne ovladanie domacnosti. ono projekty su to zaujimave, oblukom sa vyhybam webovym srackam ala statne zakazky, aj ked nie vzdy to ide. zo strany kolegov nie je tiez ale nejake nadsenie pre robotu, a tym padom to demotivuje aj inych, vid. ja. aj celkovy postoj firmy k projektom je taky vagny.

Proc ti prijde zrivna tohle nudne, ja delam v jave v korporatu sracky pro banku, co bych za to dal kdybych mohl delat takove aplikace.

jpu

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2017, 08:06:45 »
tiez sa mi raz stalo, ze som v jednej firme takpovediac robil hovno. Nie ze by som chcel, ale inak sa nedalo. Ked som nastupil, tak analytik, s ktorym som mal riesit ulohy, prvy tyzden nemal cas, dalsi tyzden sa mu narodilo dieta, takze bol dalsi tyzden doma pri manzelke. za ten cas som sa ja sam akoze "zoznamoval" s ich systemom. ked dosiel analytik, tak po dal mi nejake ulohy, ktore som poriesil a zas som nemal co robit, pretoze zas on nemal cas na mna a venoval sa inym veciam. bol som plateny od hodiny a musel som si evidovat, co som robil. bolo to fakt narocne, vymyslat si, co som robil, pretoze ak by som si pisal, ze som odrobil realne 60h za mesiac, tak by som moc nezarobil. takze dalsich 100h som si nieco navymyslal. bol som tam 7 mesiacov a bolo to neskutocne utrpenie. nic som sa za ten cas nenaucil nove, ostal som stat na jednom mieste. z prace som chodil casto unaveny, pretoze nic nerobenie unavi cloveka viac, ako ked je zapaleny pre nejaku cinnost. Jednoducho v tej firme sa to ale nedalo.

milan:1

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2017, 08:21:30 »
robime aplikacie pre mobily (android, iphone, windows mobile) napr. aplikacia pre inteligentne ovladanie domacnosti. ono projekty su to zaujimave, oblukom sa vyhybam webovym srackam ala statne zakazky, aj ked nie vzdy to ide. zo strany kolegov nie je tiez ale nejake nadsenie pre robotu, a tym padom to demotivuje aj inych, vid. ja. aj celkovy postoj firmy k projektom je taky vagny.

Proc ti prijde zrivna tohle nudne, ja delam v jave v korporatu sracky pro banku, co bych za to dal kdybych mohl delat takove aplikace.
ja nehovorim, ze robenie tej aplikacie je zla praca. skor mam ale pocit, ze to nema nejaky hlbsi vyznam. tiez ma stve postoj firmy, lebo ma dost zakaznikov a firma sa stavia k produktu tak, ze spravme to nejak, vsak potom sa to opravi. a takisto aj demotivacia zo strany kolegov nepridava moc na tom, aby to cloveka bavilo, pretoze ti len nadavaju. Ked som nastupil pred 5 mesiacmi, tak som mal taku energiu a chut pracovat na tom, ale teraz jednoducho nemam, ked vidim, ako to je.

lobo

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #8 kdy: 12. 01. 2017, 11:29:42 »
... nic som sa za ten cas nenaucil nove, ostal som stat na jednom mieste....
ak sa nenaucis sam, nikto do teba nalievat veci nebude :-)

bol som v podobnej situacii a preto som zacal skumat nove veci, nove trendy v pracovnom case..
a to sa naviac dalo velmi pekne obhajit - 'performance improvement,...'
tak som sa hral s Erlangom, R, Matlab, MongoDB, ElasticSearch, datamining, datove analyzy a podobne

a v dalsej company na pohovore som mohol aspon povedat ze som to videl a zhruba viem o com to je

jpu

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #9 kdy: 12. 01. 2017, 11:41:35 »
vsak ja som to myslel tak, ze nic som sa nenaucil z tej prace, ktoru som tam vykonaval, pretoze sa nebolo ani z coho ucit. sam som si pozeral nejake veci vo vlastnom zaujme.

Vork

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #10 kdy: 12. 01. 2017, 12:42:32 »
robime aplikacie pre mobily (android, iphone, windows mobile) napr. aplikacia pre inteligentne ovladanie domacnosti. ono projekty su to zaujimave, oblukom sa vyhybam webovym srackam ala statne zakazky, aj ked nie vzdy to ide. zo strany kolegov nie je tiez ale nejake nadsenie pre robotu, a tym padom to demotivuje aj inych, vid. ja. aj celkovy postoj firmy k projektom je taky vagny.

Proc ti prijde zrivna tohle nudne, ja delam v jave v korporatu sracky pro banku, co bych za to dal kdybych mohl delat takove aplikace.

Ono to nemusi byt az tak zajimave, jak to zni. Mobilni aplikace, to je zpravidla bud P2W (hry), smirovani (zbytek), pripadne P2W a smirovani, u chytre domacnosti pak pujde asi o to, aby byla nejen chytra, ale take zavisla na firme. Takovou praci nezvladne kazdy, leckoho deprimuje, protoze vi, ze kdyby bral penize za to, ze ji nevykona, vysledek by byl dokonce lepsi, a navic ji musi delat v Jave.

dk

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #11 kdy: 12. 01. 2017, 16:54:19 »

ha

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #12 kdy: 12. 01. 2017, 17:21:50 »
http://a2larm.cz/2013/09/prace-na-hovno/
to si tu nejaka levicacka anarchisticka bunka sbira lokalizacni data uzivatelu s prokliky?
na ten link snad jedine s proxy, protoze tenhle "dk" je s malymi pismeny. obvykle se tu vyskytuje DK s velkymi pismeny.

anonym

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #13 kdy: 12. 01. 2017, 21:14:58 »
No, kazdopadne, moje prvni firma, kde jsem ve zkusebce odesel, vypadala takhle:

Musel jsem projit vstupnim pohovorem u psychologa. Byl to sice prijemny chlapik, ale sralo me, ze do me proste cumi a analyzuje me bez mojeho souhlasu - nikdo se me ani neptal, jestli chci k nemu jit. No ale byl jsem lehce zdesen, protoze prvni prace, a tak jsem k nemu proste sel. Dneska uz bych poslal zamestnavatele do zadeke - kreslit stromy a dalsi veci, to fakt jako ne.

Kazde pondeli se vsichni zamestnanci nahrnuli do mistnosti na snidani a maly firemni briefink, asi na 30min. Mist k sezeni malo, cely obvod sten zapraskan v asi 2 radach lidma kteri se na sebe misty mackali, nemeli tam zadnou klimatizaci, akorat okna. Po par minutach jsem se potil jako bravek.

V kanclu pro develop meli vsichni ty nejlevnejsi IPS monitory na trhu, podlozene knizkama aby si je prizvedli.

Zenska pres human resources, ktera mela plno kecu, jak jsou lidi duleziti a (mela zapal pro vec), se asi nikdy nepozastavila nad tim, ze tohle je proste spatne. Nepochybuju, ze tahle baba mela elan do prace - tipuju ze takovych 45tis. brala a paradoxne, firme by bylo lip, kdyby tuhle babu vykopli a prachy dali zamestnancum ve forme lepsiho vybaveni. Vlastne by vydelali jeste vic, protoze prachy za psychology by usetrili taky.

Ja delal v te dobe v projektu v Jave 1.5, byla to aplikace z roku +-2004, kterou firma recyklovala a recyklovala. Mela tam par hloupych bugu v UI a vcelku jsem se divil, ze tu relikvii jeste nekdo koupi. (myslim ze snad tesco nebo neco takoveho). Dostaval jsem dost pofiderni zadani od konzultanta/analytika.

Mohl bych pokracovat ale uz se mi nechce...

Tou dobou z te firmy odchazela spousta dlouholetych zamestnancu, kazdy tyden se loucil jeden nebo dva, tak jsem sel proste pryc taky a hledal jsem dal.

----------

Cesta me privedla do korporatu. Platove jsem si polepsil z 25tis. na asi 31tis. Zazemi na o neco vyssi urovni, dostal jsem novy notas, monitory tu mame Dell, mam za sebou par vybornych skoleni. Ale povaha prace ubijejici, dela se pro velkou banku, obri projekty a... nemam co delat a kdyz uz je co na praci, tak ne vzdyky je to zrovna ideal. Proste bes. Takze co nevidet pujdu hledat dal, protoze to neni moc k vydrzeni.

jpu

Re:Postihl vás někdy boreout?
« Odpověď #14 kdy: 12. 01. 2017, 21:56:18 »
v CR a SK je velmi vela firiem, ktore su napojene na statny rozpocet a robia statne zakazky, a firmy ktore robia pre banky, popripade robia oboje. Pocas mojich studentskych cias, ked som si privyrabal, tak prva firma bola nemecka, robili sme vo webforms nejaku intranetovu aplikaciu. to bola jedna z top firiem, pristup, profesionalita. dalsia firma bola garazovka, kde sme robili prototyp systemu na dialnicne znamky (akoze bolo to zaujimave, ale sef absolutny k*k*t), dalsia firma robila pre stat a aj nieco pre banku (tuto firmu som opisoval v prispevku vyssie :) ). terajsia firma ma vlastny produkt, ktory ale tiez vyuziva stat, ale aj ini zakaznici, ale nie je napojena na statny rozpocet. Trh u nas a aj u vas je presyteny roznymi ponukami robit webove sracky. Javascript, Angular, React, HTML, CSS a podobne. Ja osobne to nepovazujem za to prave programovanie. Spominane technologie mi pridu ako totalny chaos. Uci sa to dnes hociaky student, a ten potom ziskava prax prave na tych statnych zakazkach. Najst poriadnu firmu, ktora by robila naozaj nieco zaujimave, je naozaj tazke. Pozeral som ponuky v Rakusku, Nemecku, VB a tam sa najde dost zaujimavych ponuk, no ale kto by cestoval prec.