Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?

MP

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #60 kdy: 11. 01. 2017, 09:46:16 »
Hlavni killer feature linuxu je zatim stale nulova cena za licence k OS a vetsine SW.
a ví o tom v suse a redhatu?
P.S. http://askubuntu.com/questions/523673/ps-aux-for-long-charactered-usernames-shows-a-plus-sign

To, ze nektere distribuce jsou placene, nevylucuje, ze existuji distribuce zcela zdarma.

ohledne toho PS: "ps axo user:20,pid,pcpu,pmem,vsz,rss,tty,stat,start,time,comm" je uzasny rovnak na ohejbak, jak videt cele jmeno uzivatele...fakt super zpusob, proc tam vubec nejake omezeni na delku username je????


Unknown

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #61 kdy: 11. 01. 2017, 09:47:15 »
je to nekdy tezke zjistit kam si konkretni program vsude zapisuje a kde hledat pripadny konfigurak

MS utilitou 'procmon' hrave zjistite kam vsude program saha pri startu ci pri zmene nastaveni. Neni to sice soucast systemu, ale hledat s tim mista konfiguraci je snadne..

v

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #62 kdy: 11. 01. 2017, 09:50:55 »
Hlavni killer feature linuxu je zatim stale nulova cena za licence k OS a vetsine SW.
a ví o tom v suse a redhatu?
P.S. http://askubuntu.com/questions/523673/ps-aux-for-long-charactered-usernames-shows-a-plus-sign

To, ze nektere distribuce jsou placene, nevylucuje, ze existuji distribuce zcela zdarma.

ohledne toho PS: "ps axo user:20,pid,pcpu,pmem,vsz,rss,tty,stat,start,time,comm" je uzasny rovnak na ohejbak, jak videt cele jmeno uzivatele...fakt super zpusob, proc tam vubec nejake omezeni na delku username je????
pokud někdo používá placenou distribuci, tak asi vidí hlavní výhodu jinde než v ceně licence
asi že by to rozbilo zobrazení (ostatní sloupce odsunulo "za okraj") kdyby si někdo zvolil příliš dlouho jméno a krom toho prvních 8 znaků IMHO typicky stačí k identifikaci

j

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #63 kdy: 11. 01. 2017, 09:57:43 »
Vyhody Windows: bezpecnost, funkcnost, stabilita, rychlost, podpora najnovsieho hardwaru
Na tu podporu hw si prisel jak? Na rok starej HW nenajdou desitky ovladace ani na jednu ze dvou sitovek, takze proste nesitujou ... parada.

Ve windows pochopitelně můžeš nastavit otvírání čehokoliv v čemkoliv a soubor nemusí mít příponu.
Pochopitelne ze nemuzes, protoze asociace je na priponu, tux priponu neresi, protoze se diva dovnitr. Takze jpeg proste otevre jako obrazek zcela bez ohledu na to, ze mu das .txt, coz ve widlich povede k tomu, ze ho zkusej otevrit v notepadu, kterej se zhrouti bud sam, nebo sebou veme i cely widle.

Citace
Oddělení uživatelských účtů a omezený účet co nemůže instalovat pochopitelně windows má.
Nema, ve widlich 50+% aplikaci nebude fungovat vubec, a ten zbytek bude neustale neco pindat, pokud uzivatel neni admin. V tuxovi bude naopak pindat uplne vsechno, pokud se to nekdo pokousi spoustet jako root.

Citace
U windows můžeš přesunout domovskou složku kamkoliv
Nemuzes, a nemuzes ani stejnej home pripojit v jinejch widlich protoze to nebude fungovat. Dokonce kdyz v ADcku zmenis XPcka na Vista+, tak userovi zmizej vsechny data a veskery nastaveni, protoze M$ sam neumi ten profil zmigrovat, ale zalozi novej. To ze by to slo primontovat po siti, je tak mozna novinka widli 26789 ...

Citace
Nevim, v mém os se programy řadí podle jména ...
Ano, nejvetsi imbecilita ... misto aby hry byly v hrach ... tak si musis pamatovat jak se menujou, jinak je uz vzivote nenajdes.


...Ovsem to, ze nekdo dokazal pro adresare vymyslet jmena jako "Program Files" a "Documents and Settings" samo o sobe svedci o tom, jaci v Redmondu rozhoduji kreteni.
Daleko vetsi kreten vymyslel, ze to jeste prekladaj ...

Existuje windows store. Dokonca uz od window 8. Takze centralizacia aplikacii je uz aj u windowsu.
Neni, v tuxovi mas repo distribuce, a pak repo tretich stran, ktery si muzes libovolne pridavat a odebirat. Zadny "nejvyssi buh" kterej rozhoduje o tom, co ano a co ne. Proto to ostatne ve widlich nikdo nepouziva a pouzivat nebude.

MS utilitou 'procmon' hrave zjistite kam vsude program saha pri startu ci pri zmene nastaveni. Neni to sice soucast systemu, ale hledat s tim mista konfiguraci je snadne..
Jasne, urcite budes udrzovat tisice radku scriptu, kterej ti zajisti, ze (mozna) skopiruje vsechny potrebny data vsech aplikaci - teda az do prvni aktualizace naprosto cehokoli, protoze se to muze kdykoli zmenit.


Unknown

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #64 kdy: 11. 01. 2017, 10:00:05 »
raw socket - proc, jak a k cemu to pouziju ?
vy asi k ničemu :)) já to používám k implementaci komunikačních protokolů na linkové vrstvě

K tomu raw socket nepotrebujete....

http://web.archive.org/web/20120421055358/http://www.rawether.net/product/tour02.htm


arnost

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #65 kdy: 11. 01. 2017, 10:09:53 »
pane vy na cem ficite?
Citace
Neni, v tuxovi mas repo distribuce, a pak repo tretich stran
MS ma windows store. jasne nejsou tam vsechny aplikace. ale ani v repo nejsou vsechny aplikace. Co takovi IBM, nebo Oracle? take ma v repozitarech sve aplikace?
co se tyce podpory HW a widli, je to omnoho lepsi nez ma linux. linux ma problemy s novym HW. vsichni vyrobci delaji ovladace primarne pro Widle a ne linux. mozna si vystacite s polofunkcnimi ovladaci.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #66 kdy: 11. 01. 2017, 10:14:37 »
jeste jake jsou zkusenosti na linuxu s migraci vyladene instalace (treba diskimage pres clonezilla) na jiny hw (mb, grafika, cpu..) ? na win jsem to vzdal nikdy to win nerozdychaly a musel jsem delat komplet reinstal ..

arnost

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #67 kdy: 11. 01. 2017, 10:16:34 »
to stejny na linuxu. vzdy jsem mel problem.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #68 kdy: 11. 01. 2017, 10:20:07 »
Hm, ukazte mi repozitar libovolne distribuce, kde budou vsechny miliony aplikaci pro linux. Hm, Oracle si z toho nenainstaluju, hm, pg_top si z toho nenainstaluju.
Takovyhle repozitar ma v tuto chvili jen Google a Apple, ani jedno neni standardni linuxova distribuce.

Nemá smysl tak úplně srovnávat komerční store a open source repozitáře. A divit se, že si člověk z repozitáře open source distribuce nenainstaluje svůj zakoupený proprietární software v rámci smluvního vztahu s komerční společností? To je jako koupit housku v místních potravinách a jít ji reklamovat na hlavní nádraží.

Open source distribuce tu nejsou od toho, aby řešili všechny vaše problémy, ale od toho, abychom my spolupracovali na řešení našich problémů. Jasně, narazíte na open source evangelisty, co chtějí linux do každé rodiny a dokážu i do jisté míry pochopit, proč to chtějí, ale toho se neúčastním. Podle mě open source hlavně řeší problémy lidem, kteří se jsou schopni na řešení problémů podílet, a spojuje lidi, kteří si mají, co říct.

Já používám open source, protože jsem nad věcma přemýšlel a bavilo mě to. Později jsem zjistil, že se mi to i vyplatí. Považuju to za svoji osobní i konkurenční výhodu. Windows nepovažuju za konkurenci. :)

Když to řeknu hodně sobecky, pro mě je výhodnější, když zůstanete u Windows, nebudete se snažit řešit svoje problémy se mnou a já nebudu mít důvod vám pomáhat. :)

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #69 kdy: 11. 01. 2017, 10:21:33 »
to stejny na linuxu. vzdy jsem mel problem.

Linuxové instalace přenáším mezi hardware zcela běžně.

Boo

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #70 kdy: 11. 01. 2017, 10:24:29 »
Hlavni rozdil linuxu oproti windows je, ze kdyz neco v OS neni tak si to muzes doprogramovat. Treba primo upravit zdrojaky kernelu podle sve libovule a skompilovat. Ve Windows na jadro nesahnes.

To plati i o dirach, ve Windows musis cekat na oficialni zaplaty.

To plati i o vetsine linux aplikaci, je mozne je upravit. Dan za tuhle svobodu je ale roztristenost, stovky distribuci a desitky forku aplikaci. V tomhle je windows lepsi, vase apka pojede skoro na vsech podporovanych verzich windowsu (krome obstaroznich a mozna nejnovejsich).

arnost

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #71 kdy: 11. 01. 2017, 10:27:40 »
ty blaho, kto jsi upravuje kernel, nebo dela zaplaty? :D co se tady clovek nedozvi  ;D. Mozna takovej javista, delajici nejakej IS pro banku pod linuxem, si bude delat zaplatu nebo upravovat kernel, mozna to udela v jave. Na Androidu si taky spravujete kernel? :D

arnost

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #72 kdy: 11. 01. 2017, 10:29:25 »
Citace
Podle mě open source hlavně řeší problémy lidem, kteří se jsou schopni na řešení problémů podílet, a spojuje lidi, kteří si mají, co říct.
tohle je velmi omezenej pohled. to samy jde delat i pri windowsu.

v

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #73 kdy: 11. 01. 2017, 10:31:55 »
ty blaho, kto jsi upravuje kernel, nebo dela zaplaty? :D co se tady clovek nedozvi  ;D. Mozna takovej javista, delajici nejakej IS pro banku pod linuxem, si bude delat zaplatu nebo upravovat kernel, mozna to udela v jave. Na Androidu si taky spravujete kernel? :D
u embedded aplikací to je docela běžná věc

arnost

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #74 kdy: 11. 01. 2017, 10:34:45 »
no jo a opet nejakej specifickej argument pro specifickou oblast. co takhle se bavit normalne, to znamena, ze clovek majici linux na notasu si jen tak neupravuje kernel, jak se mu zamane.