Hubnutí při sedavém zaměstnání

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #135 kdy: 03. 01. 2017, 11:43:50 »
Tuky se pak při hladovění odbourávají pomaleji než svaly. ¨
Proto je rada "sněz méně než vydej, je jedno co jíš" špatná.

Tohle už je správně. V prvním příspěvku to tak nevypadalo.


:-D Tak ok no. Hlavně že si nakonec rozumíme. ;-)


AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #136 kdy: 03. 01. 2017, 12:00:36 »
max 300-500 gramov jidla za den.
To není moc dobrá rada ;). Například srovnej 300 gramů čokolády a zákusků a 700 gramů zelí. Naštěstí na obalech je napsaná využitelná energie, případně jde dohledat…

A proč bys měl jít 300 gramů čokolády??????
Ja si dám tak 200 g sýra/chleba, max 100 g čokolady.
Když mi chybí energie, dám si kafe.
A to byla rada na hubnutí, né na zachování svalú, práca v sedavém zaměstnaní nevyžaduje svaly.
Takže nech si tělo klidňe spotřebuje tuky a svaly, já shubnu.
Takhle žiju pár mesícú a má to effekt.
I postranní effekt - nemám takovej zájem o jídlo. Raz za 12 hodín 150 gramu a konec.

Hele, sads, fungování v řízený ketóze možný je, to je mi známo. Ještě ale jsem nepotkal člověka který by to praktikoval dýl jak měsíc. V dnešní době ke ketóza celkem akceptovaná, ale nebývalo to tak
Já se při ketóze cítím naprosto hrozně a jsem velmi neakceschopný. Ty jsi v pohodě?

-K-

jpu

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #137 kdy: 03. 01. 2017, 12:10:37 »
Pri ketoze sa da fungovat aj dlhsie ako mesiac

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #138 kdy: 03. 01. 2017, 12:17:36 »
To asi nebude úplně ketóza, když má v jídelníčku chleba a čokoládu. Jinak dlouhodobě určitě není možné udržet se v ketóze, tělo prostě cukr v určitém množství potřebuje, nehledě na to, že po vyloučení běžných potravin, které obsahují cukry, nedostane ani potřebnou dávku dalších potřebných látek. Možná by se dalo řešit kapačkou? :D

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #139 kdy: 03. 01. 2017, 12:22:10 »
Právě proto se ptám. Vím, že by to mělo jít, ale nikoho neznám. Jídelníček Sads-e  sice není úplně ukázkově ketózní, ale i tak bude někde hodně na pomezí.

Četl jsem, že v ketóze jde existovat delší dobu, ale osobně mi to přijde jako prostě neprůchozí. Nástup je strašný, a i když to člověk zvládne, samotný průběh není nic moc ... u mě, teda.

-K-


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #140 kdy: 03. 01. 2017, 13:14:15 »
Právě proto se ptám. Vím, že by to mělo jít, ale nikoho neznám. Jídelníček Sads-e  sice není úplně ukázkově ketózní, ale i tak bude někde hodně na pomezí.

Četl jsem, že v ketóze jde existovat delší dobu, ale osobně mi to přijde jako prostě neprůchozí. Nástup je strašný, a i když to člověk zvládne, samotný průběh není nic moc ... u mě, teda.

-K-
Tohle je individuální, nicméně keto není nejlepší způsob na hubnutí, spíš v kombinaci s aktivitou na nabírání svalové hmoty (což sekundárně samozřejmě způsobí úbytek tuku). Jinak většinou se strava v ketóze skládá z masa, sýrů a zeleniny (některé). Vynechávají se přílohy, protože obsahují moc sacharidů. Obecně se drží 7-10ti denní cykly, kdy se člověk udržuje 5-8 dní bez sacharidů, poté to srovná nějakou bombou (kus čokolády, dort...), dva dny jí normálně a začíná znova. Mělo by to trvat maximálně měsíc a poté si dát alespoň 14 dní pauzu.
To, co psal sads, mi připomíná jednu dávnou starší kolegyni, která za den snědla dva rohlíky a jogurt. Ale ta to dělala kvůli nesnesitelným potížím se zažíváním, protože každé jídlo pro ni bylo utrpením. Měřila skoro 2 metry a vážila snad ani ne 60 kilo. Jinak z dlouhodobého hlediska to rozhodně přinese víc problémů, než užitku. Lepší je jíst často a v malých dávkách, samozřejmě přiměřené a kvalitní potraviny, ale rozhodně bych se bránil vynechávání některých složek potravy, jako třeba maso. Samozřejmě, že k tomu patří i pohyb a to z několika důvodů: za prvé vylepšuje efekt samotného hubnutí, za druhé zabraňuje ztrátě svalové hmoty, ke které dochází při "hubnutí v sedě". Argumenty, že u počítače svaly nepotřebuju, jsou opravdu mimo. Nejdůležitější je si uvědomit, že tělo ví, co je pro něj dobré a dává to najevo. Pokud to člověku dělá špatně, ztrácí koncentraci atd, tak je třeba to dělat jinak. Pokud se hubne správně, tak se sice hubne pomaleji, na druhou stranu se člověk v podstatě okamžitě začne cítit líp, baví ho to, pohyb se stává jednodušším a snesitelnějším atd.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #141 kdy: 03. 01. 2017, 14:30:46 »
Právě proto se ptám. Vím, že by to mělo jít, ale nikoho neznám. Jídelníček Sads-e  sice není úplně ukázkově ketózní, ale i tak bude někde hodně na pomezí.

Četl jsem, že v ketóze jde existovat delší dobu, ale osobně mi to přijde jako prostě neprůchozí. Nástup je strašný, a i když to člověk zvládne, samotný průběh není nic moc ... u mě, teda.

-K-
Tohle je individuální, nicméně keto není nejlepší způsob na hubnutí, spíš v kombinaci s aktivitou na nabírání svalové hmoty (což sekundárně samozřejmě způsobí úbytek tuku). Jinak většinou se strava v ketóze skládá z masa, sýrů a zeleniny (některé). Vynechávají se přílohy, protože obsahují moc sacharidů. Obecně se drží 7-10ti denní cykly, kdy se člověk udržuje 5-8 dní bez sacharidů, poté to srovná nějakou bombou (kus čokolády, dort...), dva dny jí normálně a začíná znova. Mělo by to trvat maximálně měsíc a poté si dát alespoň 14 dní pauzu.
To, co psal sads, mi připomíná jednu dávnou starší kolegyni, která za den snědla dva rohlíky a jogurt. Ale ta to dělala kvůli nesnesitelným potížím se zažíváním, protože každé jídlo pro ni bylo utrpením.
[...]

S ketózou nemám větší zkušenost než jsem psal. To co píšeš dává smysl. Dík za info.
Se zbytkem Tvého komentáře naprosto souhlasím.

-K-

sads

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #142 kdy: 03. 01. 2017, 23:24:15 »
no zatim jeste ziju...
na zdravi mam vitaminove doplnky a jeste jsem se energicky nezroutil.
praktikuju 3 mesice.....

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #143 kdy: 04. 01. 2017, 00:24:40 »
na zdravi mam vitaminove doplnky...

Uplnej American - take nejdrazsi moc na svete.

jpu

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #144 kdy: 04. 01. 2017, 01:12:54 »
To asi nebude úplně ketóza, když má v jídelníčku chleba a čokoládu. Jinak dlouhodobě určitě není možné udržet se v ketóze, tělo prostě cukr v určitém množství potřebuje, nehledě na to, že po vyloučení běžných potravin, které obsahují cukry, nedostane ani potřebnou dávku dalších potřebných látek. Možná by se dalo řešit kapačkou? :D
Eskimaci nemaju vobec take prijmy sacharidov ako europania a preziju. Pecene si dokaze vytvorit cukry. Prevazna strava eskimakov je maso, tuk, ryby.

Citace
Uplnej American - take nejdrazsi moc na svete.
Prave doplnky z USA su lacnejsie, ako na trhu Slovenskom ci Ceskom. Treba si pozriet stranky iherb.com, alebo swansonvitamins.com, USA v laske nemam, ale doplnkovy tovar v podobe vitaminov maju lepsi, castokrat je to lacnejsie s vacsim podielom ucinnych latok. Denna davka vit C sa odporuca na 1g denne, moze sa aj viac. Z citrona mas tak 50mg vit C, aby som dosiahol davku 1g, tak musim zjest 20 takych citronov. Vitaminy vyjdu lacnejsie.

balki

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #145 kdy: 04. 01. 2017, 01:36:39 »
To asi nebude úplně ketóza, když má v jídelníčku chleba a čokoládu. Jinak dlouhodobě určitě není možné udržet se v ketóze, tělo prostě cukr v určitém množství potřebuje, nehledě na to, že po vyloučení běžných potravin, které obsahují cukry, nedostane ani potřebnou dávku dalších potřebných látek. Možná by se dalo řešit kapačkou? :D
Eskimaci nemaju vobec take prijmy sacharidov ako europania a preziju. Pecene si dokaze vytvorit cukry. Prevazna strava eskimakov je maso, tuk, ryby.
[/qote]

Inuiti, ako sa tymto ludom spravne hovori uz neziju tradicnym sposobom zivota. Ziju v chatrciach trpia obezitou a alkoholizmom. Tradicna strava nebola uplne zdrava ani v drsnych podmienkach, ked zili neustale v zime a zivili sa lovom. Totiz smrt v 30-tke na infarkt nebola az taka hrozna ako skorsia smrt kvoli chladu a vysilenu.

balki

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #146 kdy: 04. 01. 2017, 01:37:23 »
To asi nebude úplně ketóza, když má v jídelníčku chleba a čokoládu. Jinak dlouhodobě určitě není možné udržet se v ketóze, tělo prostě cukr v určitém množství potřebuje, nehledě na to, že po vyloučení běžných potravin, které obsahují cukry, nedostane ani potřebnou dávku dalších potřebných látek. Možná by se dalo řešit kapačkou? :D
Eskimaci nemaju vobec take prijmy sacharidov ako europania a preziju. Pecene si dokaze vytvorit cukry. Prevazna strava eskimakov je maso, tuk, ryby.

Inuiti, ako sa tymto ludom spravne hovori uz neziju tradicnym sposobom zivota. Ziju v chatrciach trpia obezitou a alkoholizmom. Tradicna strava nebola uplne zdrava ani v drsnych podmienkach, ked zili neustale v zime a zivili sa lovom. Totiz smrt v 30-tke na infarkt nebola az taka hrozna ako skorsia smrt kvoli chladu a vysilenu.

sads

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #147 kdy: 04. 01. 2017, 04:57:55 »
To asi nebude úplně ketóza, když má v jídelníčku chleba a čokoládu. Jinak dlouhodobě určitě není možné udržet se v ketóze, tělo prostě cukr v určitém množství potřebuje, nehledě na to, že po vyloučení běžných potravin, které obsahují cukry, nedostane ani potřebnou dávku dalších potřebných látek. Možná by se dalo řešit kapačkou? :D
Eskimaci nemaju vobec take prijmy sacharidov ako europania a preziju. Pecene si dokaze vytvorit cukry. Prevazna strava eskimakov je maso, tuk, ryby.

Citace
Uplnej American - take nejdrazsi moc na svete.
Prave doplnky z USA su lacnejsie, ako na trhu Slovenskom ci Ceskom. Treba si pozriet stranky iherb.com, alebo swansonvitamins.com, USA v laske nemam, ale doplnkovy tovar v podobe vitaminov maju lepsi, castokrat je to lacnejsie s vacsim podielom ucinnych latok. Denna davka vit C sa odporuca na 1g denne, moze sa aj viac. Z citrona mas tak 50mg vit C, aby som dosiahol davku 1g, tak musim zjest 20 takych citronov. Vitaminy vyjdu lacnejsie.

Suhlasim doplnky su naj.... Ja si dam 1-2x denne vitamin c 1000mg. Pripadne ine ak treba. A som ok. Aj bez ovocia.

Mirek

Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #148 kdy: 04. 01. 2017, 07:31:50 »
no zatim jeste ziju...
na zdravi mam vitaminove doplnky a jeste jsem se energicky nezroutil.
praktikuju 3 mesice.....

Teď jsi mně pobavil. Po 3 měsících soudíš že je vše OK? Uvažuj v horizontu několika let.

Vitamínové doplňky "na zdraví", to je taky pecka. Opravdu neděláš dobře.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí při sedavém zaměstnání
« Odpověď #149 kdy: 04. 01. 2017, 08:47:45 »
no zatim jeste ziju...
na zdravi mam vitaminove doplnky a jeste jsem se energicky nezroutil.
praktikuju 3 mesice.....

Teď jsi mně pobavil. Po 3 měsících soudíš že je vše OK? Uvažuj v horizontu několika let.

Vitamínové doplňky "na zdraví", to je taky pecka. Opravdu neděláš dobře.

Sadsi, Mirek má pravdu. Konzervativní odpověď, kterou bych Ti dal i já a podle toho co vím, je to nepraktikovat moc dlouho.  Slýchám porůznu, že se to dá jet dlouhodobě, ale řekl bych, že to není odzkoušeno.

K Americkým doplňkům stravy: bral bych raději ty co se dají koupit v EU, protože ty musí splňovat normy.
Trh s tímhle artiklem je v USA volnější. Nevím jak je na tom teď, ale dřív mě na to lidi upozorňovali.
Možná se to už zlepšilo.
Je ale obecně uznávanou pravdou, že doplňky by neměly nahradit pestrou stravu.

Na co si stěží zvykli eskymáci (ať už je správný název jakýkoli  ;) ) nebude vlastní člověku z úplně jiného koutu planety.
Byl bych moc opatrný a experimentoval jen když vím co dělám, nebo na doporučení někoho, kdo se v tom vyzná. Na vlastní pěst rozjet dlouhodobě něco, co není tělu vlastní je hazard. Tělo máš jen jedno.

Přeju Ti, Sadsi, hodně štěstí. Zvaž, co tu říká Mirek, nebo třeba já a jiní.

Má asi poslední rada: ideálně, navštiv experta na stravu, nejlépe nějakého sportovního.Ti většinou mají bleeding-edge praktické zkušenosti, a poraď se s ním co dál. Pokud mi jako bonus pak napíšeš, co Ti doporučil, budu moc rád.

-K-