Hubnutí při sedavém zaměstnání

maxlink

Hubnutí při sedavém zaměstnání
« kdy: 30. 12. 2016, 10:35:12 »
Blíží se nám konec roku, chtěl bych napřesrok začít hubnout.
Sedavé zaměstnání 8+ hod u PC daily, nadváha, únava, občas bazén, v létě kolo, zimě lyže.
Říka se, že 80% je strava, poraďte kudy do toho vplout, co si nastudovat, co jíst/nejíst a jak často, hledám zdroje.
Jak jste dokázaly zhubnout ?
Díky tlustý Max.
« Poslední změna: 30. 12. 2016, 21:46:57 od Petr Krčmář »


Boo

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2016, 10:49:40 »
Najdi si zrzku :) Ta ti radikalne zmeni zivot a navyky. Ulehci take tve penezence natolik, ze nebudes pizzu zapijet s pepsi. No a az se vam narodi pacholata tak to uz bude uplne jina liga.

strašidlo

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2016, 10:51:47 »
Snížit příjem tuků a jednoduchých sacharidů, zvýšit příjem zeleniny, zařadit vlákninu (aby bříško nebylo prázdné), přidat pohyb, zvýšit příjem vody. A nezapomenout vyhnout se stresům a zařadit do denního programu i pozitivní náladu.

Nejlépe se takové věci dělají v páru, takhle se mohou ti dva vzájemně motivovat (ale pozor, jde to i opačně - směrem dolů).

zdravim slunce

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #3 kdy: 30. 12. 2016, 10:55:29 »
u jidla je taky dost dulezity jist casto a ne vecer.
na unavu je super pozdrav slunci (katu pranam) z jogy, je to cviceni vymysleny pro moderniho cloveka co nema moc casu (tzn za 20 min to mas hotovy), taky me na tom dost bavi ze jednotlivy cviky na sebe navazujou.

power

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #4 kdy: 30. 12. 2016, 10:55:41 »
Nerekl bych ze strava je 80% hubnuti, je to jen jedna slozka, byt dulezita.

Otazkou je kde zacinas a kam se chces dostat.

Pokud mas metr osmedast a 120 kilo, a chces se dostat jen  na 90 kilo, tak staci opravdu upravit stravu a nezrat (neprezirat se, jen jist, jak se rika, jist do polosyta).

Pokud se chces dostat do nejake kondice, jedno kolik meris/vazis, musis k tomu pridat nejakou spalovaci pohybovou aktivitu, nemusi to byt nutne telocvicna s cinkama a chlastani "spalovacu". Daleko lepsi je pro organismus cvicit s vlastni vahou, hlavne je potreba zpocatku to neprehanet a zacit pekne pomale, po troskach aby si telo zvyklo - jinak by mohlo dojit k naplneni rceni "sportem k trvale invalidite".
Staci zacinat 30 minut denne 3-4x do tydne (den mezi cvicenim pauza na regeneraci), az si to zabehnes tak zvysit na 45 denne, nakonec na 60 min denne.
Vysledky nelze ocekavat za tyden, je to beh na dlouhou trat. Pokud jsi 30 let tloustl, budes to par let dostavat dolu.
Dulezita je vule, vule neprestat i kdyz se ti nechce. S tim ma spousta lidi problem. Nadchnou se do cviceni, po par dnech se jim nechce a zacnou se nutit, tim si to znechuti a po par tydnech uz cvicit prestanou.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hubnutí ?
« Odpověď #5 kdy: 30. 12. 2016, 11:09:10 »
Hlavně pozor na kecy typu "nejíst po páté hodině". Obecně není dobrý jíst "do postele", ale pokud chodíš spát v 11, nebo o půlnoci, mít poslední jídlo 5 až 6 hodin předtím je špatně. Tak třeba 2 hodiny před spánkem něco lehkýho je stokrát lepší, než tolik hodin hladovět

Pavouk106

  • *****
  • 2 398
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Hubnutí ?
« Odpověď #6 kdy: 30. 12. 2016, 11:12:42 »
Tlustý Max? Že by ten Max z Matrixovo herny? Kéžby!

Nicméně hlídání co jíš a kolik toho jíš je dobrej směr. Když k tomu zmákneš aktivitu, jedině dobře.

daemon

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #7 kdy: 30. 12. 2016, 11:34:30 »
Vzpomínám si na vyprávění Vladimíra Dlouhého (dnes předseda Hospodářské komory) z doby, kdy byl ministr. I on tehdy chtěl zhubnout. Koupil si tedy za 50 kč obálku, ve které měl být návod, na "zázračné" zhubnutí. Když obálku rozdělal, našel v ní prostý lístek s nápisem: Chceš zhubnout? NEŽER!!! :-)

fredy999

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #8 kdy: 30. 12. 2016, 11:40:18 »
Skús pozrieť knihy u Melvila, sú ako stvorené pre ajťákov, môžeš všetko vedecky merať a posudzovať.

maxlink

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #9 kdy: 30. 12. 2016, 11:50:24 »
180cm ~ 110Kg, cilem je těch ~ 90Kg.
Nejsem nějaký potravinový mamiak co sežeře všechno co mu přijde po ruku.
Řekl bych, že jím vcelku normálně ráno snídaně, oběd, večeře, normální porce, většinou česká kuchyně, těstoviny, rýže.
Ke své váze jsem se projedl ~ 10let, byl jsem normálně hubený.
Proto mě zajímá, jak regulovat jídelníček např. jestli vysadit pěčivo, úplně odříznout sladké, kafe ano/ne apod.,
svůj podíl na tom určitě má i budování firmy posledních 8let, ale práce jsem se nikdy nebál a nevzdal to.
(jen pro info, nikdy jsem nehubnul, jsem tím nepolíben, neřešil jsem to, ženatý jsem, děti mám)

Nerekl bych ze strava je 80% hubnuti, je to jen jedna slozka, byt dulezita.

Otazkou je kde zacinas a kam se chces dostat.

Pokud mas metr osmedast a 120 kilo, a chces se dostat jen  na 90 kilo, tak staci opravdu upravit stravu a nezrat (neprezirat se, jen jist, jak se rika, jist do polosyta).

Pokud se chces dostat do nejake kondice, jedno kolik meris/vazis, musis k tomu pridat nejakou spalovaci pohybovou aktivitu, nemusi to byt nutne telocvicna s cinkama a chlastani "spalovacu". Daleko lepsi je pro organismus cvicit s vlastni vahou, hlavne je potreba zpocatku to neprehanet a zacit pekne pomale, po troskach aby si telo zvyklo - jinak by mohlo dojit k naplneni rceni "sportem k trvale invalidite".
Staci zacinat 30 minut denne 3-4x do tydne (den mezi cvicenim pauza na regeneraci), az si to zabehnes tak zvysit na 45 denne, nakonec na 60 min denne.
Vysledky nelze ocekavat za tyden, je to beh na dlouhou trat. Pokud jsi 30 let tloustl, budes to par let dostavat dolu.
Dulezita je vule, vule neprestat i kdyz se ti nechce. S tim ma spousta lidi problem. Nadchnou se do cviceni, po par dnech se jim nechce a zacnou se nutit, tim si to znechuti a po par tydnech uz cvicit prestanou.

KL

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #10 kdy: 30. 12. 2016, 12:06:54 »
Ze stravy vyřaď veškeré sladkosti(plus slazené limonády a další sračky), nepřejídej se a PRAVIDELNĚ SE HÝBEJ(to je těch 80%). To je všechno, co potřebuješ. Pokud chceš jen zhubnout a nevadí ti vypadat jako věšák na kůži, pak řeš jenom stravu a na pohyb se vykašli.

r223

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #11 kdy: 30. 12. 2016, 12:10:58 »
No, já začal na 178-105, snížil jsem na 78, ale teď je to zase cca 84, což mi úplně nevyhovuje.
V první fázi stačí prostě nežrat a hýbat se. Klidně jenom chodit na procházky a plavat, ze začátku to jde i docela rychle.
Já teď plánuju druhou fázi. Syntetické cukry už jsem vyřadil před lety, teď se pomalu chystám na pečivo - IMHO jsou to jenom prázdné kalorie, stejně jako přílohy. 
Doporučuji Ti jíst drahé, kvalitní jídlo v malém množství. Zeleninu, ovoce, kvalitní maso, ryby, mořskou havěť. Neboj se experimentovat a najít si svoji cestu, co Ti bude chutnat.
Osobně chci od nového roku vyzkoušet více částečně veganské kuchyně - zjistil jsem, že po tom se hubne dobře. Ale nijak radikálně - kus kvalitního masa si dám stále, jenom méně a o to kvalitnější.

maxlink

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #12 kdy: 30. 12. 2016, 12:25:35 »
No, já začal na 178-105, snížil jsem na 78, ale teď je to zase cca 84, což mi úplně nevyhovuje.
V první fázi stačí prostě nežrat a hýbat se. Klidně jenom chodit na procházky a plavat, ze začátku to jde i docela rychle.
Já teď plánuju druhou fázi. Syntetické cukry už jsem vyřadil před lety, teď se pomalu chystám na pečivo - IMHO jsou to jenom prázdné kalorie, stejně jako přílohy. 
Doporučuji Ti jíst drahé, kvalitní jídlo v malém množství. Zeleninu, ovoce, kvalitní maso, ryby, mořskou havěť. Neboj se experimentovat a najít si svoji cestu, co Ti bude chutnat.
Osobně chci od nového roku vyzkoušet více částečně veganské kuchyně - zjistil jsem, že po tom se hubne dobře. Ale nijak radikálně - kus kvalitního masa si dám stále, jenom méně a o to kvalitnější.
Díky.

Sklicko

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #13 kdy: 30. 12. 2016, 12:29:42 »
Skus si zacat tak, ze si das 30 minut pred jedlo vlakninu psylium podla doprucenia. Ja som zdravotne problemy kvoli traveniu, chodil som cca rok na rozne vysetrenia. Nakoniec z toho podla gastroentologa som vylucil zo stravy vsetko s mliekom, kontroloval som sa v jedeni = "neprezieral som sa", vylucil som mastne potraviny (vysmazane a pod.). No a za necele 2 roky  som dal dole 12 kg. Som vysoky cca 188 cm a teraz mam cca 91 kg, predtym 103 kg.  Inac@, ako pisal Boo, zrzka by nebola zla...staci nejaka vysoka stihla zena a ono to pojde. A tiez trochu pohybu urcite pomoze s nadvahou....

r223

Re:Hubnutí ?
« Odpověď #14 kdy: 30. 12. 2016, 12:52:07 »
Ještě bych napsal jednu zásadní věc. Nedělej něco - co ti bude nepříjemné a bude ti vadit. Hubnutí není jednorázový proces, resp. potom, aby sis to udržel - je to nový životní styl, který budeš muset udržovat celý život, jinak se vrátíš kde si byl. Prostě si to chce najít svoji cestu ve které ti bude dobře. A věř mi, že se v takovém "novém" těle dá cítit opravdu skvěle - tohle je jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy udělal.
IMHO, snad jenom jediný problém který z toho mám, a je pekelně nepříjemný - s tím, jak jsem začal sportovat a zvláště pak se silovými sporty - zřejmě mi vyletěla hladina testosteronu, a vzhledem k tomu, že jsem bez ženské je to peklo, že bych lezl po stropě....