Notebook s jiným systémem než Windows 10

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #75 kdy: 30. 12. 2016, 19:17:04 »
Kto ale nebol hluchy a jobsa pocuval, ma periferie bezdratove. Jemu sa draty motajuce sa po stole nepacili.

No celej nalevo. Jeste abych se staral o to, aby kdejaky kram mel dostatecne cerstve baterky a tahal s sebou nahradni, abych nezjistil, ze mi treba zase nejde mys. A srat se s bezdratovymi scannery, tiskarnami, fotaky.... Fuj, dekuju. Nehlede na to, ze bezdratovost neni zadarmo a treba u mysi se projevi i na vaze.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #76 kdy: 30. 12. 2016, 19:22:33 »
Kto ale nebol hluchy a jobsa pocuval, ma periferie bezdratove. Jemu sa draty motajuce sa po stole nepacili.

No celej nalevo. Jeste abych se staral o to, aby kdejaky kram mel dostatecne cerstve baterky a tahal s sebou nahradni, abych nezjistil, ze mi treba zase nejde mys. A srat se s bezdratovymi scannery, tiskarnami, fotaky.... Fuj, dekuju. Nehlede na to, ze bezdratovost neni zadarmo a treba u mysi se projevi i na vaze.
Mlč potvoro! JOBS ŘEKL A TO JE ZÁKON!!! :D :D :D

balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #77 kdy: 30. 12. 2016, 20:18:06 »
Vzdavam sa, jarda, skriptik a nobody ma uFUDovali.
Kupujte repasy aj s pavukmi a windowsami, no nekup to, kdyz je to tak laiciny.

PanSauron

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #78 kdy: 30. 12. 2016, 20:31:00 »
Vzdavam sa, jarda, skriptik a nobody ma uFUDovali.
Kupujte repasy aj s pavukmi a windowsami, no nekup to, kdyz je to tak laiciny.

Ja mam v praci tu cest i s Mekama a rad bych abys mi poradil s jednou drobnosti. Da se nekde pripojeni k wifi nastavit na on demand? Ono to totiz dela trochu problem kdyz mas OTP. Dalsi vychytavka, kdyz jsou ty eth dongly, tak obcas to prestane dostavat z dhcp adresy (dns to leasne a IP ne), ale je asi 10 zpusobu jak to opravit, ale obcas nefunguje ani jeden. To jsou asi tak dva nejcastejsi problemy co mam.

Nemluve o tom, ze ty "dokyny" co na to jsou totalni vtip, za $200-$300 mas bazmek z levnyho plastu, kterej je defakto spis takovej polodivnej "hub", nemuzes pouzit sitovej kabel, kdyz chces 3 monitory a takovy veci ... nebo pak mas za cca $700-$900, ty fungujou lip, ale to jsou ty do kteryho strcis celej notes a nemuzes pouzivat klavesnici, takze si musis dokoupit jeste bezdrat klavesnici a medzikmaus, ktery mely taky solidni problemy, kdyz to pouzivalo vic jak 20 lidi v openspace (nevim jestli to uz odstranily, ale ty puvodni jely pres BT a kanalu bylo jenom 25 jestli si pamatuju).

Jinak sam si to sem napsal, manazer pouziva wirdows, protoze na meku nebezi nejakej ten M$ Project ....

Doufam, ze pristi model meka bude portless a kazda zenska v bance za prepazkou bude pouzivat bezdratovou klavesnici .... yo aha, mek neni enterprise no tak nic .... no mozna model 2018 bude keyboardless a budes mit jeden velkej touchpad. Na co klavesnice, kdyz mas videohovory ne? .....

Pujdes do pekla za Jobsem, pouzivas totiz dabluv vytvor se symbolem prvniho hrichu =)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #79 kdy: 30. 12. 2016, 20:32:08 »
Vzdavam sa, jarda, skriptik a nobody ma uFUDovali.
Kupujte repasy aj s pavukmi a windowsami, no nekup to, kdyz je to tak laiciny.
Kupuj si co chceš, ale neotravuj nějakým nahnilým ovocem linuxáky :P My jsme totiž všichni chudáci, co si ani placený OS nemůžeme dovolit a proto používáme Linux, z jehož největších nevýhod děláme na veřejnosti nejlepší fičury. Linux je prostě nejlepší a přes to nejede vlak. Říkal to Linus Torvalds a ten má vždycky pravdu. Ve skutečnosti se nám každou noc zdá o nějakým mackrámu, na kterej si do smrti nevyděláme :P


balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #80 kdy: 30. 12. 2016, 20:52:42 »
Ja mam v praci tu cest i s Mekama a rad bych abys mi poradil s jednou drobnosti. Da se nekde pripojeni k wifi nastavit na on demand? Ono to totiz dela trochu problem kdyz mas OTP. Dalsi vychytavka, kdyz jsou ty eth dongly, tak obcas to prestane dostavat z dhcp adresy (dns to leasne a IP ne), ale je asi 10 zpusobu jak to opravit, ale obcas nefunguje ani jeden. To jsou asi tak dva nejcastejsi problemy co mam.

Co je on demand? To je nejaky BOFH sposob pripojenia typu "napoly tehotna"? Co je OTP?  Asi to nepouzivam a nikto ma nenuti to pouzivat, preto nemam problem.

balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #81 kdy: 30. 12. 2016, 20:53:56 »
Vzdavam sa, jarda, skriptik a nobody ma uFUDovali.
Kupujte repasy aj s pavukmi a windowsami, no nekup to, kdyz je to tak laiciny.
Kupuj si co chceš, ale neotravuj nějakým nahnilým ovocem linuxáky :P My jsme totiž všichni chudáci, co si ani placený OS nemůžeme dovolit a proto používáme Linux, z jehož největších nevýhod děláme na veřejnosti nejlepší fičury. Linux je prostě nejlepší a přes to nejede vlak. Říkal to Linus Torvalds a ten má vždycky pravdu. Ve skutečnosti se nám každou noc zdá o nějakým mackrámu, na kterej si do smrti nevyděláme :P

To je celkom hlupe ja linux pouzivam preto, ze ma vlastnosti, ktore mi vyhovuju.

nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #82 kdy: 30. 12. 2016, 20:56:02 »
Repas, osobne som bral z device.cz, T420, A stav. Odporucam firmu

na tve doporuceni je asi dobre se podivat i ocima jine (cerstve negativni) zkusenosti ;)
https://forum.root.cz/index.php?action=post;quote=192657;topic=14419.60;last_msg=192854

nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #83 kdy: 30. 12. 2016, 21:00:53 »
[...] macOs je predsa len cerifikovaný UNIX (nobody skontrolujem ci tam mam spravny) , jeho podstatná časť sa volá Darwin a je opensource pod BSD licenciou. 
kravina, neni pod BSD licenci, je pod "Apple Public Source" licenci, to sis zas spletl s tim ze macOS spada pod "rodinu BSD" nebo ze Darwin obsahuje opensource BSD nastroje...

Okrem menej slobodnej licencie medzi macOs a GNU/Linux až také rozdiely nie sú.
kravina, na GNU/Linux mas opensource od jadra a ovladace, gnu, kompletni userspace, knihovny po X.Org, graficke prostredi, konzolove i graficke aplikace... u macOS mas opensource jenom jadro a zakladni nastroje...

Osobne mám ešte aj to ospevované lenovo (Na ňom mám GNU/Linuxu). Je to ako škoda 120. Ide to, len sa v tom treba stále vŕtať, vymieňať kurvítka a zháňať diely po ebay-i.  Vypucovať tlačítka, nalepiť nálepku, "repas" a za ťši tisice Ksč by to nobody ešte používal. Ako chápem, že niekto nechce drahý počítač, ale repasy?
co mas zas Lenovo ze je to skoda 120? ja mam teda Porche 911... Lenovo Thinkpad X220 Tablet s LCD matne IPS verzi s Multitouch a Wacom vrstvou ke ktere je v tele ukryto Wacom pero... mam v tom 16GB RAM, SSD, modul s 3G a GPS...
zapojene to mam do DockStation ke ktere mam pripojen Dell 24" IPS matnej monitor 16:10... a ne, nebylo to uplne levne ;)
jinak pokud se ohanis svojim Lenovem jako repasem za 3000Kc, to ma SAKRA daleko k repasu, ten  neznamena se otres klavesnici a zaroven je k tomu 1 nebo 2 roky zaruka, ty bys dal ke svemu 1 nebo 2 roky zaruku? ;)

repasy?  Také sa robilo, keď 486 stáli 200-tis korún a ozaj sa nedalo na niečo normálne našetriť, je to mačka vo vreci s jetými komponentami.
teka se robi ne kvuli cene, ale kvuli kvalite, dneska se Thinkpad s kvalitni klavesnici koupit neda, kvalitni povazuju neco co neni chicklet (tedy urcite ne ta tvoje klavesnice v MBPro ;)...
vedlejsi ale ne nedulezitej aspekt je ten, ze neco co FUNGUJE, je to DOST rychle, DOST bytelne, se nelikviduje a nevozi na skladky do Afriky aby se v tom deti rozrezavali nohy, ale ozivi se a dal to lidem slouzi, dostanou na to zaruku a slouzi to lepe nez vetsina nove prodavanych notebooku ktere jsou vic plastove, vic chickletove, vic bez hw touch tlacitkove, vic bez konektorove, vic bezsroubkove, vic na h0vno, i presto ze stoji nasobne vice nez ten kvalitnejsi repas...


Repasy ciny za 500 Kčs, to je masochizmus.
a tohle uz neni ani kravina, to je demillizmus ;) repas za 500Kc o tom mluvil kdo krome tebe? to je jako bych ja psal ze je masochizmus Apple za 1.5milionu ;)

balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #84 kdy: 30. 12. 2016, 21:07:04 »
[...] macOs je predsa len cerifikovaný UNIX (nobody skontrolujem ci tam mam spravny) , jeho podstatná časť sa volá Darwin a je opensource pod BSD licenciou. 
kravina, neni pod BSD licenci, je pod "Apple Public Source" licenci, to sis zas spletl s tim ze macOS spada pod "rodinu BSD" nebo ze Darwin obsahuje opensource BSD nastroje...

Ok, mea culpa, oproti BSD licencii je nutne publikovanie zmien. Na zvysne autisticke pindy nereagujem. A prosim netykajte mi, vytvara to dojem, ako ze ku vam patrim. Ani vas nepoznam.

nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #85 kdy: 30. 12. 2016, 21:26:46 »
Ok, mea culpa, oproti BSD licencii je nutne publikovanie zmien. Na zvysne autisticke pindy nereagujem. A prosim netykajte mi, vytvara to dojem, ako ze ku vam patrim. Ani vas nepoznam.
nazvat racionalni argumenty na ktere nemas jako troll a fudar nic rict "autisticke pindy" to je ulet chlapce :)
co teda mas za Lenovo a jakou davas zaruku? s tim si sam prisel ze ma Lenovo co mi za 3000 prodas jako repas :-D
jinak ohledne netykani to uz je teprve ulet^n, na to ti napisu snad jen, uklidni se, uklidni se, uklidni se :) kdyz pisu ze lzes, pises kraviny a demilizmi tak je snad jasne ze se k tobe nehlasim, ale nebudu ti vykat, neco ti prozradim... od zacatku Internetu to funguje tak, ze jakmile vlezes do volne diskuze a zvolis si presdivku, tak ti nikdo vykat nebude(krome vyjimky recese) protoze neni debil ;)

balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #86 kdy: 30. 12. 2016, 21:38:18 »
Ok, mea culpa, oproti BSD licencii je nutne publikovanie zmien. Na zvysne autisticke pindy nereagujem. A prosim netykajte mi, vytvara to dojem, ako ze ku vam patrim. Ani vas nepoznam.
nazvat racionalni argumenty na ktere nemas jako troll a fudar nic rict "autisticke pindy" to je ulet chlapce :)
co teda mas za Lenovo a jakou davas zaruku? s tim si sam prisel ze ma Lenovo co mi za 3000 prodas jako repas :-D
jinak ohledne netykani to uz je teprve ulet^n, na to ti napisu snad jen, uklidni se, uklidni se, uklidni se :) kdyz pisu ze lzes, pises kraviny a demilizmi tak je snad jasne ze se k tobe nehlasim, ale nebudu ti vykat, neco ti prozradim... od zacatku Internetu to funguje tak, ze jakmile vlezes do volne diskuze a zvolis si presdivku, tak ti nikdo vykat nebude(krome vyjimky recese) protoze neni debil ;)


nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #87 kdy: 30. 12. 2016, 21:56:27 »
hele fotky z webcam si posilal jinam, tohle neni seznamka, mas tedy Lenovo repas na prodej za 3000Kc nebo ne? ja zajem nemam ale treba si ho od tebe nekdo koupi jestli to bude dobrej model a das tu zaruku jako repasy maj ;)

balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #88 kdy: 30. 12. 2016, 22:10:30 »
hele fotky z webcam si posilal jinam, tohle neni seznamka, mas tedy Lenovo repas na prodej za 3000Kc nebo ne? ja zajem nemam ale treba si ho od tebe nekdo koupi jestli to bude dobrej model a das tu zaruku jako repasy maj ;)

Samozrejme som tym myslel seba, meh  ::) Uz koncim, mudrejsi ustupi.

nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #89 kdy: 30. 12. 2016, 22:23:13 »
Samozrejme som tym myslel seba, meh  ::) Uz koncim, mudrejsi ustupi.
tak jiste, ty jsi fnukal ze me neznas, takze logicky si mi chtel poslat fotku, ale me to nezajima, ja tykam na internetu bez problemu lidem co je neznam a jedinej kdo s tim za 20let mel problem bylo par namyslenejch ufnukanku ;)

kontrolni otazka, tohle byla teda tva dalsi lez?
Osobne mám ešte aj to ospevované lenovo [...] Je to ako škoda 120. Ide to, len sa v tom treba stále vŕtať, vymieňať kurvítka a zháňať diely po ebay-i.  Vypucovať tlačítka, nalepiť nálepku, "repas" a za ťši tisice Ksč by to nobody ešte používal. [...]