Notebook s jiným systémem než Windows 10

David

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #15 kdy: 29. 12. 2016, 12:52:07 »
Co maji vsichni proti Windows 10? (chapu ze nekomu nevyhovuje Windows 8) Nicmene Windows 10 je stejne dobre (ne-li lepe) pouzitelne jako Windows 7. Co tim tedy uzivatel ziska krome toho ze pomerne brzy prijde o moznost ziskavat aktualizace?
Chtel jsem napsat ...nevyhovuje Windows 8 - nechapu proc vsude musi tento system cpat smajliky i kdyz je tam nechci :)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #16 kdy: 29. 12. 2016, 14:39:57 »
Apple je najlepsi notebook bez windows, aky som kedy mal. Clovek usetri, lebo nemusi kazdy rok kupovat novy.

Aha. To jako treba Dell se musi kupovat kazdy rok novy? Jinak jsem mel za to, ze spravny verici koupi novy notebook vzdy, kdyz Apple vyda novy model.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #17 kdy: 29. 12. 2016, 17:26:05 »
Co maji vsichni proti Windows 10? (chapu ze nekomu nevyhovuje Windows 8) Nicmene Windows 10 je stejne dobre (ne-li lepe) pouzitelne jako Windows 7. Co tim tedy uzivatel ziska krome toho ze pomerne brzy prijde o moznost ziskavat aktualizace?
Já sem teď nedávno koupil NB s Win 10 a spousta věcí mě tam štve, některá nastavení jsou v novém vzhledu, některé ve starém, start menu je horší než v 7, obecně mi přijde, že některé věci se dělají na víc kliků než v W7. Vzhledově taky děs, to je jak nějaký wireframe, ne hotový design. S W8 sem nikdy nepracoval. Ale pokud někomu nevyhovuje moderní vzhled, tak tak nechápu přechod na W8, chápal bych, že někdo chce W7. Nebo se W10 a W8 až tolik liší?

rada

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #18 kdy: 29. 12. 2016, 17:39:54 »
A to Tondo pockej az se ti bude chtit W10 sam restartovat, protoze instaloval nejake aktualizace, zrovna v tu nejmene vhodnou dobu. Nedejboze provadet upgrade na novou verzi (posledni byl v listopadu, dalsi bude v breznu) po kterem ti polovina veci nepojede :)

nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #19 kdy: 29. 12. 2016, 19:58:38 »
@david W10 jsou MNOHEM narocnejsi nez W7, na vykonem HW to nemusi byt hned videt, ale to neznamena ze to vice CPU&RAM&baterky nezere... je to jasne patrne kdyz nahodim 2 virtualy, oba maji nastaven stejne HW a W7 po instalaci jde taknejak pouzivat, W10 nelze... kdyz uz to dochrousta tak W7 se startmenu, vyhledat cmd, pustit stane tak 5x rychleji nez ve W10...

dalsi vec a o to dulezitejnsi na jakemkoliv HW je ze Windows10 maji znemoznene vypnout aktualizace, maji implementovane smirovani, ktere nejde uplne vypnout (windows lovers urcite namitnou ze to maji uz i Win7, ale tam staci kdyz se neda nainstalovat prislusne KB)...
pak tam lidem nefunguji nektere programy (nebo fungujou spatne), nejde nektery HW co predtim sel (a to i kdyz mu Microsoft na tom HW znasilnil HDD a provedl na W10 upgrade bez zasahu uzivatele)...
pak takove zrudnosti, jako ze karty mas ve W10 s reklamou pres cele okno, pokud nezaplatis
atd, tech veci je straasne moc, proc jsou Windows10 straaanej sr&ckoOS a to vice nez predchudci ;)


balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #20 kdy: 29. 12. 2016, 20:22:56 »
Apple je najlepsi notebook bez windows, aky som kedy mal. Clovek usetri, lebo nemusi kazdy rok kupovat novy.

Aha. To jako treba Dell se musi kupovat kazdy rok novy? Jinak jsem mel za to, ze spravny verici koupi novy notebook vzdy, kdyz Apple vyda novy model.

Nie je treba kupovat kazdy rok novy model, to je zlozvyk ziskany z lacnych notebookov a "repasov".
Ludia, co maju apple nie su "veriaci", ale pragmatici. Vo vnutri to ma totiz solidny operacny system a nie tamagochi na sposob win, alebo linuxu.  Ako linuxak som si na mac os zvykol rychlo.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #21 kdy: 29. 12. 2016, 20:39:01 »
Apple je najlepsi notebook bez windows, aky som kedy mal. Clovek usetri, lebo nemusi kazdy rok kupovat novy.

Aha. To jako treba Dell se musi kupovat kazdy rok novy? Jinak jsem mel za to, ze spravny verici koupi novy notebook vzdy, kdyz Apple vyda novy model.

Nie je treba kupovat kazdy rok novy model, to je zlozvyk ziskany z lacnych notebookov a "repasov".
Ludia, co maju apple nie su "veriaci", ale pragmatici. Vo vnutri to ma totiz solidny operacny system a nie tamagochi na sposob win, alebo linuxu.  Ako linuxak som si na mac os zvykol rychlo.
No vidíš... a to je ten problém, že si na to musíš zvykat, i když možná rychle. Já od OS očekávám, že si zvykne na mě. Říkat Linuxu tamagoči mimochodem znamená urážet sám sebe. Ten systém je takovej, jakej si ho uděláš. Když někdo stáhne blbuntu a začne s apt-get install uplne_vsechny_graficky_prostredi_a_kazdou_myslitelnou_kokotinu_kterou_nikdy_nebudu_potrebovat , tak se není čemu divit, že to připomíná wirdows.

balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #22 kdy: 29. 12. 2016, 20:47:50 »
Apple je najlepsi notebook bez windows, aky som kedy mal. Clovek usetri, lebo nemusi kazdy rok kupovat novy.

Aha. To jako treba Dell se musi kupovat kazdy rok novy? Jinak jsem mel za to, ze spravny verici koupi novy notebook vzdy, kdyz Apple vyda novy model.

Nie je treba kupovat kazdy rok novy model, to je zlozvyk ziskany z lacnych notebookov a "repasov".
Ludia, co maju apple nie su "veriaci", ale pragmatici. Vo vnutri to ma totiz solidny operacny system a nie tamagochi na sposob win, alebo linuxu.  Ako linuxak som si na mac os zvykol rychlo.
No vidíš... a to je ten problém, že si na to musíš zvykat, i když možná rychle. Já od OS očekávám, že si zvykne na mě. Říkat Linuxu tamagoči mimochodem znamená urážet sám sebe. Ten systém je takovej, jakej si ho uděláš. Když někdo stáhne blbuntu a začne s apt-get install uplne_vsechny_graficky_prostredi_a_kazdou_myslitelnou_kokotinu_kterou_nikdy_nebudu_potrebovat , tak se není čemu divit, že to připomíná wirdows.

Taketo mi piste az ked budete pouzivat linux from scratch. Na linuxe (debian) som od roku 96, uz ma prestalo bavit hladat, kam zase premiestnili konfiguraky. Alebo co mi zasa instalacny skript dokazil ...  Ubuntu je to iste v bledo-modrom. Windows este horsie.

nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #23 kdy: 29. 12. 2016, 20:56:36 »
[...] Nedoslo mi ze to ma byt levne [...]
coz je ovsem tvuj problem, nezajima te na co se nekdo pta, hlavne ze nejakou bllbost placnes a idealne jeste z tazatele delas alkoholika protoze nechce Apple...

Nie je treba kupovat kazdy rok novy model, to je zlozvyk ziskany z lacnych notebookov a "repasov".
[...] apple [...] ma totiz solidny operacny system a nie tamagochi na sposob [...] linuxu.  Ako linuxak som si na mac os zvykol rychlo.
to jsou kecy, mam repasovanej Thinkpad X220 Tablet i5+SSD+16GB (model z roku 2011 tedy 5let starej) ja ho mam 3roky a nemam potrebu ho nahradit a ROZHODNE by to nebylo nic od Apple, protoze humac klavesnice(mam non-chicklet 7radou), humac touchpad (ja mam rozumne velkej s 3HW tlacitkama), humac konektory (mam USB konektory a Ethernet... atd...  ;)
ty ocividne nejses linuxak, protoze nazvat linux tamagochi znamena ze mu ani v nejmensim nerozumis ;)
jinak ja znam MacOS (pouzival sem pred 20rokama na mk68040), znam OSX (pouzival sem pred 10rokama, jeste mam nekde ve skrrini MacMini PPC), znam iOS (je v supleti lezicim iPadu), ale Applle notebook?? ne nejsem masochista ;)

nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #24 kdy: 29. 12. 2016, 21:01:04 »
[...] Na linuxe (debian) som od roku 96, uz ma prestalo bavit hladat, kam zase premiestnili konfiguraky. Alebo co mi zasa instalacny skript dokazil [...]

takze je chyba na tve zidli, nebyl si schopnej se neco naucit a/nebo pochopit, tak si to vzdal a rezignoval k OSX/macOS kterej ti zadne moznosti neda, takze nemas o co prijit ;) nebo snad mas nastaveni stejne jako v MacOS 7.6 z 1996 ? ;)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #25 kdy: 29. 12. 2016, 21:06:50 »
[...] Na linuxe (debian) som od roku 96, uz ma prestalo bavit hladat, kam zase premiestnili konfiguraky. Alebo co mi zasa instalacny skript dokazil [...]

takze je chyba na tve zidli, nebyl si schopnej se neco naucit a/nebo pochopit, tak si to vzdal a rezignoval k OSX/macOS kterej ti zadne moznosti neda, takze nemas o co prijit ;) nebo snad mas nastaveni stejne jako v MacOS 7.6 z 1996 ? ;)
Ale má o co přijít... třeba o odhad zbývajícího provozu na baterku :D

balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #26 kdy: 29. 12. 2016, 21:15:49 »
[...] Nedoslo mi ze to ma byt levne [...]
coz je ovsem tvuj problem, nezajima te na co se nekdo pta, hlavne ze nejakou bllbost placnes a idealne jeste z tazatele delas alkoholika protoze nechce Apple...

Nie je treba kupovat kazdy rok novy model, to je zlozvyk ziskany z lacnych notebookov a "repasov".
[...] apple [...] ma totiz solidny operacny system a nie tamagochi na sposob [...] linuxu.  Ako linuxak som si na mac os zvykol rychlo.
to jsou kecy, mam repasovanej Thinkpad X220 Tablet i5+SSD+16GB (model z roku 2011 tedy 5let starej) ja ho mam 3roky a nemam potrebu ho nahradit a ROZHODNE by to nebylo nic od Apple, protoze humac klavesnice(mam non-chicklet 7radou), humac touchpad (ja mam rozumne velkej s 3HW tlacitkama), humac konektory (mam USB konektory a Ethernet... atd...  ;)
ty ocividne nejses linuxak, protoze nazvat linux tamagochi znamena ze mu ani v nejmensim nerozumis ;)
jinak ja znam MacOS (pouzival sem pred 20rokama na mk68040), znam OSX (pouzival sem pred 10rokama, jeste mam nekde ve skrrini MacMini PPC), znam iOS (je v supleti lezicim iPadu), ale Applle notebook?? ne nejsem masochista ;)

To je smutne ked vas takto citam, lebo on sa to ozaj vola teraz Mac Os.

balki

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #27 kdy: 29. 12. 2016, 21:25:00 »
[...] Na linuxe (debian) som od roku 96, uz ma prestalo bavit hladat, kam zase premiestnili konfiguraky. Alebo co mi zasa instalacny skript dokazil [...]

takze je chyba na tve zidli, nebyl si schopnej se neco naucit a/nebo pochopit, tak si to vzdal a rezignoval k OSX/macOS kterej ti zadne moznosti neda, takze nemas o co prijit ;) nebo snad mas nastaveni stejne jako v MacOS 7.6 z 1996 ? ;)

Veci mi funguju out of the box, ak potrebujem nieco unixove, co nie je standarne v MacOs si doinstalujem cez macports (obdoba bsd ports pre mac os).
Fakt uz ma nebavi po 50 krat sa ucit, kam sa presunul konfigurak pre sietovky, pol hodiny riesit preco mi nieco nejde. Cakal by som istu stabilitu v unix like systeme.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #28 kdy: 29. 12. 2016, 21:38:34 »
[...] Na linuxe (debian) som od roku 96, uz ma prestalo bavit hladat, kam zase premiestnili konfiguraky. Alebo co mi zasa instalacny skript dokazil [...]

takze je chyba na tve zidli, nebyl si schopnej se neco naucit a/nebo pochopit, tak si to vzdal a rezignoval k OSX/macOS kterej ti zadne moznosti neda, takze nemas o co prijit ;) nebo snanej d mas nastaveni stejne jako v MacOS 7.6 z 1996 ? ;)

Veci mi funguju out of the box, ak potrebujem nieco unixove, co nie je standarne v MacOs si doinstalujem cez macports (obdoba bsd ports pre mac os).
Fakt uz ma nebavi po 50 krat sa ucit, kam sa presunul konfigurak pre sietovky, pol hodiny riesit preco mi nieco nejde. Cakal by som istu stabilitu v unix like systeme.
Smutný je, že ten mac už není co býval. Prostředí je pořád stejnej hnus a HW má snad s každou další novinkou nějakej problém. Už je to opravdu dobrý akorát tak pro zaslepený fanatiky.

nobody(ten pravej)

Re: Notebook s jiným systémem než Windows 10
« Odpověď #29 kdy: 29. 12. 2016, 21:44:44 »
To je smutne ked vas takto citam, lebo on sa to ozaj vola teraz Mac Os.
smutne je spis to ze kdyz ti racionalnima argumantama vyvratim tve lzi tak na to zaregujes takto, ale to trollove delaji ;)
ale vis co? stejne zas kecas, protoze "Mac Os se system od Apple nikdy nevolal, v pred PPC ere to byl Mac OS a nedavna zmena nazvu z OSX byla na macOS, ale opet je to jasne, iOvce jsou slepe ;)