Prosazení zlepšení v práci

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #30 kdy: 28. 11. 2016, 22:32:50 »
Pro Džavamena:
- Takže nejsi tak dokonalý, jak tu prezentuješ
- "SKORO" znamená, že se spokojíš s horším, takže jsi lopata

Nejlepší lidi na světě nepíší testy?

Je vidět, že jsi bystrý asi jako běžný admin. Skoro znamená luxusní rychlost a pokud k tomu přidává ten komfort vývoje, tak máš jednoznačně nejlepší jazyk.
Nemluvím o nejlepším člověku, ale o dokonalém člověku tvého formátu. Kdo nedělá chyby, nepotřebuje testy.
Skoro znamená, že výsledek není nejlepší možný. Pokud řešíš ústupky na jedné straně výměnou za něco jiného, jsi úplně stejný jako ten, koho kritizuješ. Jen každý ustupujete trochu jinak. Jestli tak perfektně ovládáš vedení a rozhodování, založ si tu firmu sám. Když podle tebe v podstatě neexistuje dobré vedení, budeš v tom špička a budeš na tom o hodně líp, než zástup javalopat. Tvrdit, že něčemu perfektně rozumíš a přitom se tomu vyhýbat, je lopatovina. To máš jak se sportem, každej fanoušek jakéhokoliv je většinou nejlepším hráčem i rozhodčím v jednom, dokud se nemusí zvedat od televize.


sads

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #31 kdy: 28. 11. 2016, 22:46:49 »
autor prispevku je zrejme mladej zamestnanec novacik. v korporacich (i v malejch spolecnostech) to funguje tak ze sef a osazenstvo rozhodne a ty delas. a kdyz nejakej problem naraste do obrovskejch problemu tak se zacne mozna resit. jinak kdyby nebylo problemu, tak by nebyl duvod abys byl zamestnan a firma ti vyplacela mzdu. jelikoz bys nic nemusel delat.

sads

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #32 kdy: 28. 11. 2016, 22:48:53 »
autor prispevku je zrejme mladej zamestnanec novacik. v korporacich (i v malejch spolecnostech) to funguje tak ze sef a osazenstvo rozhodne a ty delas. a kdyz nejakej problem naraste do obrovskejch problemu tak se zacne mozna resit. jinak kdyby nebylo problemu, tak by nebyl duvod abys byl zamestnan a firma ti vyplacela mzdu. jelikoz bys nic nemusel delat.
jen doplnuju clovek tohle pochopi za roky skusenosti// a mezitym si zmari pracovne prilezitosti ktere mel dokud to nepochopi (pote na nejakej xkrat uz ten rozum nabere a pochopi svou roli).

Yarda

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #33 kdy: 29. 11. 2016, 08:02:17 »
Nové koště dobře mete, ale staré ví, kde je špína.
Takhle nějak to chodí v některých firmách (doufám, že ne ve všech, ani ve většině):
http://www.loupak.cz/video/srandicky/19281-expert-ve-firme
Kdysi jsem byl namočený do jednoho vývojového úkolu, na kterém spolupracoval jeden výzkumný ústav. Nezdálo se mi, že to bude úspěšně vyřešené. Jednou, když jsem u nich byl, jsem do cestovní zprávy napsal závěr, že je otázka, zda má smysl v tomto úkolu pokračovat a že podle mého názoru, který vychází z dosavadního průběhu, technické úrovně a snad ještě z něčeho to smysl nemá. I byl jsem předvolán na kobereček k šéfovi oddělení, že tu zprávu musím přepsat, protože by někoho za to musel postihnout. Protože mi šlo o to, aby šéfstvo vědělo, jaká je skutečná situace a to se stalo, tak jsem závěr opravil, jako že budu řešení úkolu dále sledovat a podle potřeby na něm spolupracovat. I byl jsem opět povolán na kobereček, že ten závěr musím opravit, protože papírově jě ten úkol už úspěšně vyřešený. Pak se začalo proslýchat, že náš ředitel je za cosi zavázán řediteli onoho ústavu, tak mu tam tímto způsobem (ten můj úkol nebyl jediný co pro nás tamti šmudlové "řešili") lifroval peníze a celkem nezáleželo na tom, co z nich vypadne.

honzo

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #34 kdy: 29. 11. 2016, 08:22:40 »
uz davno nejsem zadnej novacik. jenom me proste sere, jak to chodi v dnesnich firmach. sefove zajimaji jenom penize. mnohokrat se delaji posraty statni zakazky, kde se tocej miliony. najmou se mladi lide, studenti, nebo cerstvi absolventi, kteri se uci, coz je fajn. ono to zlepseni se kterym jsem prisel, neovlivni zakaznika nebo neprinese zakaznikovi zlepseni, ale prinese to zlepseni pro budouci programatori, kteri s tim budou delat.


honzo

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #35 kdy: 29. 11. 2016, 08:33:08 »
ono by bylo mozny to i predelat, protoze jsou nekteri kolegove, kteri nekdy nemaji co na praci (treba i celej tyden) a misto toho ctou bulvar.

Yarda

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #36 kdy: 29. 11. 2016, 08:36:11 »
uz davno nejsem zadnej novacik. jenom me proste sere, jak to chodi v dnesnich firmach...
Rozčilovat se znamená ničit své zdraví kvůli blbosti jiných.
Citace
Změň, co změnit můžeš, ostatní nech být.
 Henry Ford

Yarda

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #37 kdy: 29. 11. 2016, 10:02:32 »
Nebo třeba tohle:
Citace
,,Bože, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu. Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu. A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil".
Fridrich Öttinger

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #38 kdy: 29. 11. 2016, 10:02:44 »
proc myslis, ze nemam pravo na posouzeni, ze neco neni v poradku? kdyz vidim, ze nekteri veci nejsou logicky v poradku, tak snad jsem v pravu povedet to. ja jsem nejen kritizoval ale taky jsem rekl navrh jak by to melo byt. to je rozdil, nez jenom kritizovat.
evidentne jsi posoudil, evidentne tvoji nadrizeni nesouhlasi. Ty si myslis, ze mas pravdu. Mas nekolik moznosti:
- plnit si sve pracovni povinnosti a rozhodovani nechat na tech jejichz pracovni povinnosti to je
- dat vypoved a najit si jinou praci
- rozjet vlastni byznys a delat to "lepe"

Ja zkusil posledni variantu a je to ta nejlepsi na vyleceni naivity.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #39 kdy: 29. 11. 2016, 10:06:14 »
sefove zajimaji jenom penize.
Ty chodis tedy do prace zadaco pro zabavu?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

alda

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #40 kdy: 29. 11. 2016, 10:11:04 »
Tak jsem dnes narazil na skvely clanek:

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátoryVíce na: http://www.zive.cz/clanky/sbijecky-vymenili-za-klavesnice-novy-projekt-ma-za-cil-preucit-horniky-na-programatory/sc-3-a-185093/default.aspx

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #41 kdy: 29. 11. 2016, 10:38:44 »
Tak jsem dnes narazil na skvely clanek:

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátoryVíce na: http://www.zive.cz/clanky/sbijecky-vymenili-za-klavesnice-novy-projekt-ma-za-cil-preucit-horniky-na-programatory/sc-3-a-185093/default.aspx
Ještě to není úplně ono... chce to přeučovat kopáče, protože jen práce s lopatou naučí člověka správně myslet :D

Re:Prosazeni zlepseni v praci
« Odpověď #42 kdy: 29. 11. 2016, 10:48:46 »
Tak jsem dnes narazil na skvely clanek:

Sbíječky vyměnili za klávesnice. Nový projekt má za cíl přeučit horníky na programátoryVíce na: http://www.zive.cz/clanky/sbijecky-vymenili-za-klavesnice-novy-projekt-ma-za-cil-preucit-horniky-na-programatory/sc-3-a-185093/default.aspx

ehm, takze toto nieje recesia: https://github.com/tkohout/OSTRAJava ? :D :D :D :D
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.