Jakou školu vybrat

Inkvizitor

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #30 kdy: 18. 01. 2011, 19:13:28 »
Mac: Kralickou Bibli bych nekupoval, pokud nemáš vyloženě zájem o čtení v archaickém jazyce. Pokud chceš Bibli brát jako "pohádky", zvolil bych spíš Olbrachtovy Biblické příběhy nebo nějakou jinou převyprávěnou verzi (něco podobného jsem viděl nedávno v Levných knihách. Velká část Bible neobsahuje příběhy vůbec, část těch příběhů je psaná méně čtivě. Jinak nejobsáhlejší bývají katolicá vydání, která obsahují tzv. deuterokanonické knihy, v dnešním jazyce jsou psány i různé ekumenické překlady.


sved

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #31 kdy: 18. 01. 2011, 20:04:02 »
O koupi Bible (kralické?) jsem taky uvažoval, i když nevěřím v boha. Když jí člověk nebude brát doslova, taky by to mohlo být docela zajímavé čtení. Takové staleté pohádky pro dospělé.

Doma mam Bibli v prekladu 21.stoleti -> http://www.nbk.cz/
Tusim ze NZ se da z techto stranek i stahnout, ale lepsi je si koupit knihu, aspon me se z knihy studuje prijemneji nez z elektronickeho vydani.

Mac

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #32 kdy: 18. 01. 2011, 20:24:17 »
inkvizitor: Já jsem se rozhodoval mezi Kralickou a Biblí 21. U té Kralické by mi nevadilo, že je psána staročeštinou, naopak je tím zajímavější. Ale stejně se překladem ztrácí přesnost původních myšlenek a hebrejsky neumím :). Takže někdo třeba bezmezně věří něčemu, co bylo míněno jinak (Red dwarf: hope x hop :), ale to byla tisková chyba). Časem si asi nějakou pořídím, třeba mě něčím inspiruje. 

boomer

  • *
  • 5
  • Bez prace nie su kolace.
    • Zobrazit profil
    • Bavorak za dvacku
    • E-mail
Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #33 kdy: 18. 01. 2011, 21:01:24 »
Lenin, v plnej miere suhlasim. Pozrav z CH.

Inkvizitor

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #34 kdy: 18. 01. 2011, 23:29:39 »
Mac: Podle mě je to jedno, i kdybys uměl hebrejsky, aramejsky, bylo by Ti to podle mě bez teologické průpravy a dlouhého studia nanic. Navíc existují IMO lepší překlady než Bible Kralická.


Ander

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #35 kdy: 20. 01. 2011, 12:59:53 »
Uvažoval jsem o tom, že chci studovat. Chci být odborník na počítače a vydělávat prachy. Dělat nějakého IT odborníka aspoň za 50.000/měs. Zajímá mě to hlavně kvůli penězům, vždyť o nic jiného v práci nejde.

Co byse mi doporučili?

Jestli chces vydelavat prachy, tak bez delat obchodnika. Vysoka skola ti mozna zvysi kredit, ale skutecne dobrym obchodnikem musi byt clovek od natury. A pokud budes dobrym obchodnikem, tak vydelas velke penize bez ohledu na to, jestli budes prodavat rohliky, pocitace, software anebo jen nalestene prdy.

Mac

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #36 kdy: 20. 01. 2011, 16:17:04 »

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #37 kdy: 20. 01. 2011, 16:36:26 »
Uvažoval jsem o tom, že chci studovat. Chci být odborník na počítače a vydělávat prachy. Dělat nějakého IT odborníka aspoň za 50.000/měs. Zajímá mě to hlavně kvůli penězům, vždyť o nic jiného v práci nejde.

Co byse mi doporučili?

pokial sa chces zaujimat o siete, (ak nie dalej necitaj  ;))
tak to co by som ti odporucil je NetAcad co prevadzkuje firma Cisco
velmi dobra vec na tom je sposob ucenia ktory prebieha tak ze doma si precitas nejake teoreticke omacky (i tie su na celkom dobrej urovni), a potom na stretnuti (nieco ako seminar) sa len vysvetlia nezrovnalosti a teoria sa skusa prakticky na zariadeniach.
chodim na vysoku skolu, bol som na prednaskach z Pocitacovych sieti a poviem to tak ze RFC-cka si mozem citat aj doma.

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #38 kdy: 20. 01. 2011, 17:44:16 »
Ty naleštěné prdy zní docela dobře.

One Eyed King

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #39 kdy: 23. 01. 2011, 08:35:28 »
Lenine, vedel jsem, ze jsi chytry (i kdyz jsem Te puvodne nenavidel), ale respekt pro nasledovni komentar (jsem podobnou vec nekolikrat vysvetloval sam "mladym 'zapalenym' matfyzakum, kteri 'nas budou vlastnit' a pak samozrejme vyleteli"):

Zajímá mě to hlavně kvůli penězům, vždyť o nic jiného v práci nejde.

Co byse mi doporučili?
Ja bych doporučil začít se studiem Bible:

1. Timoteovi 6,10 Kořenem všeho toho zla je láska k penězům. Z touhy po nich někteří lidé zbloudili z cesty víry a způsobili si mnoho trápení.

Předchozí verše z Tim 6 jsou taky velmi dobré:

6  Zbožnost, která se spokojí s tím, co má, je už sama velké bohatství.
7 Nic jsme si totiž na svět nepřinesli, a také si nic nemůžeme odnést.
8  Máme-li jídlo a oděv, spokojme se s tím.
9  Kdo chce být bohatý, upadá do osidel pokušení a do mnoha nerozumných a škodlivých tužeb, které strhují lidi do zkázy a záhuby.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
laska k penezum
« Odpověď #40 kdy: 23. 01. 2011, 12:00:37 »
este jedna vec, neviem ako to ten lenin robi, ze je jeho ta laska k peniazom nepohlti
Uz mne nekolikrat dostala. Nastesti jsem se z to relativne rychle (tydny - mesice) dostal. Mel jsem totiz stesti a vzdycky neco vetsiho krachlo a to mne probralo. Bozi zasah jak se pise v zalmech: I kdyz spravedlivy sedmkrat upadne, sedmkrat vstane. Jsem za to fakt vdecnej ze se to takhle stalo.

Mam k tomu jednu zajimavou prihodu. Asi v roce 2006 jsem si udelal internet based startup (rad delam startupy) a ten se rozjel vynikajicim tempem. Kazde 2 mesice zdvojnasoboval obrat a to pravidelne po dobu asi 2 let. Lezlo mi to na mozek ale priserne, tak jsem se rozhodl ze tu firmu proste musim znicit nebo se z toho zblaznim. Nebyl jsem vubec stastny, mel jsem strach co kdyz ty penize spatne reinvestuju a ono to krachne, nebo kam vubec ty penize naivestuju kdyz ten mne nic nenapada a tak vselijak. Tak jsem se sel 2. svatek vanocni pomodlit. Doma jsem se nahlas modlil - Boze potrebuju aby ta firma krachla, jinak to opravdu nezvladnu. Tem lidem co pro mne delaji to neublizi, ty proste zaplaceno dostanou a pujdou pak delat pro nekoho jineho. Dalsi den jsem prisel do firmy a fakt to krachlo. Nas hlavni dodavatel nam vypovedel smlouvu, timpadem nebylo co prodavat a museli jsme to zavrit i kdyz jsem shanel pochopitelne nahradniho ale hlavne kvuli zamestancum aby nebyli moc smutni. Bylo mi jasne ze pravdepodobnost ze sezenu nekoho jinyho je velmi velmi mala a ja ho navic ani vlastne sehnat nechtel, tak jsem ho neschanel s moc velkym nasazenim.

takze je velmi velmi lahke tomu podlahnut a robit a robit a robit len pre prachy, kto ma vela, chce este viac
Lidi hledaji stesti. Od malicka jsou vytrenovani ze penize jim to stesti zaruci. Kdyz maji hodne penez a zadne stesti tak chteji jeste vic penez aby to stesti uz konecne ziskali. Mysli si ze kdyz $100k plat stesti nezajisti tak $120k by to stesti uz zajistit mohl. Uz udelali prece tolik prace a vysledky maji takze jsou ke stesti jen velmi blizko, staci o trochu vic penez a jsme uz konecne tam.

ironia, ze to musite zistit takymto sposobom
Nemusime. Je to vsechno o tom cemu uverime. Kdyz uverime Bibli ktera nam rika ze tyhle hodnoty prinasej tak si to pak nemusime bolestne na vlastni kuzi zkusit. Navic je tu problem ze se muzeme dostat do stadia z ktereho se uz nazpet k Bohu nedokazeme vratit. I kdyby stal pred nama Jezis a ukazal nam zazrak tak mi mu proste neuverime, stejne jako mu neverili lidi kdyz vzkrisil Lazara a nekteri borci ho pak sly rovnou udat.

kazdy tu mas svoju cestu, ktoru si musi prejst
Bible neuznava predurcenost usudu. To jest kazdy ma svoji zivotni cestu pripravenou. Tedy knourani slabochu - nemuzu s tim nic delat. Naopak neustale zduraznuje za mate svuj zivot ve svych rukach. Tak ho zijte spravne.

Pokud jste slabi tak studujte a nasledujte velmi peclive Bozi slovo, to vam da zpet vasi silu, kterou jste jako deti meli a pak ji diky svym lumparnam ztratili. Buh garantuje ze kazdy kdo ho o podporu pozada ji dostane pokud projevi ochotu naslouchat a ochotu uvadet naucene poznatky do praxe. Je tak milostivy ze nevyzaduje ani vysledky, ochota + 100% tni nasazeni mu uplne staci. Neznam za svuj zivot nikoho kdo by se snazil nasledovat bibli zbytecne a nemel pak vysledky. Vsichni jsou nadseni ze vysledky prekonali i jejich nejodvaznejsi ocekavani.

Zkuste si to taky a uvidite sami!

Mac

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #41 kdy: 23. 01. 2011, 14:11:37 »
Bible neuznava predurcenost usudu. To jest kazdy ma svoji zivotni cestu pripravenou. Tedy knourani slabochu - nemuzu s tim nic delat. Naopak neustale zduraznuje za mate svuj zivot ve svych rukach. Tak ho zijte spravne.

Ale některé věci člověk ovlivnit nemůže. Například různé nehody, nemoci, jak se narodí atd. Já si myslím, že určité věci jsou dané osudem a člověk je nemůže změnit. Může se z nich poučit. Můžou vést k nalezení víry. Nebo to někdo vzdá a zabije se. Možná to jsou něco jako životní zkoušky.   

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #42 kdy: 24. 01. 2011, 01:50:43 »
Ale některé věci člověk ovlivnit nemůže. Například různé nehody, nemoci, jak se narodí atd. Já si myslím, že určité věci jsou dané osudem a člověk je nemůže změnit.

Spoustu veci nemuzeme ovlivnit a nektere muzeme ovlivnit jen castecne. To ale neznamena ze ty veci co neovlivnime byli jiz dopredu pripravene osudem jako trest pro nasi osobu. Nehody se stavaji dnes a denne s urcitou pravdepodobnosti a nekdo se stane jejich obeti. Nemuzeme se tomu jako lidstvo vyhnout protoze ty nehody jsou nasledkem nasi vrozene nedokonalosti. Tyto veci nemame resit, protoze jednak nejsou vubec pod nasi kontrolou a jednak se smrti nikdo nevyhne. Umrit musime tak jako tak. Neni proto moudre resit proc nekdo umrel nehodou nasledkem defektu a ne treba na najakou nemoc. Je to neproduktivni diskuze protoze stejne nekdy umrit musel. Smrt neni primarni problem co mame resit. Mame resit nas navrat k Bohu neboli pokani. To je zcela v nasi kompetenci a mame nad tim zda se obratime k Bohu nebo ne 100%ni kontrolu.

— O Božích trestech
1  Právě tehdy k němu přišli někteří se zprávou o Galilejcích, jejichž krev smísil Pilát s krví jejich obětí. 2  On jim na to řekl: „Myslíte, že tito Galilejci byli větší hříšníci než ti ostatní, že to museli vytrpět? 3  Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni podobně zahynete. 4  Nebo myslíte, že oněch osmnáct, na které padla věž v Siloe a zabila je, byli větší viníci než ostatní obyvatelé Jeruzaléma? 5  Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni právě tak zahynete.“

Může se z nich poučit.
To nas prakticky nepouci. Vzdyt mi uz od malicka vime ze se tyto veci cas od casu stavaji. To neni nic tajneho co bychom nevedeli.

Možná to jsou něco jako životní zkoušky.
Zivotni zkousky jsou jen nase predstava. Kdyz se nam stane neco spatneho tak rikame ze nas zkousi Buh, ale to neni pravda protoze on je vsevedouci a nema naprosto zadny duvod proto aby to delal. Kdyz se chce neco dozvedet tak nemusi experimentovat. Je dokonaly.

Bible hovori casto v dopisech o zkouskach, ale to je jen protoze nemame k popisovani techto udalosti vhodnejsi terminologii. Hezky to vysvetluje Jakub:

Jakub 1, 13 Kdo prochází zkouškou, ať neříká, že ho pokouší Pán. Bůh nemůže být pokoušen ke zlému a sám také nikoho nepokouší. 14  Každý, kdo je v pokušení, je sváděn a váben svou vlastní žádostivostí. 15  Žádostivost pak počne a porodí hřích, a dokonaný hřích plodí smrt.

Ve skutecnosti proste svadime sami sebe. Nase hluboce zakorenena snaha zit stylem 'urvi co se da a dokud se da' bojuje s nasi inteligenci ktera nam rika, no tohleto to bys delat nemel. Ve skutecnosti kdyz se do nektere z techto situaci dostaneme tak si prakticky vyzkousime jak dobre mame duchovni zivot natrenovan. Kdyz ho kazdy den poctive trenujeme tak svoje hrisne sklony bez problemu zvladneme. Mame pak radost ze jsme se dobre zachovali v narocne situaci. Tim prekoname nas strach takto jednat i v budoucnu, protoze uvidime ze to proste nic neni.

Ta narocna situace na nas necekala ani za odmenu ani za trest. Takove situace proste s urcitou pravdepodobnosti nastavaji a my bychom meli byt predem vyskoleni jak je zvladat.

To mate podobne jako v letadle. Cas od casu selze motor i kdyz mu delate vsechny prohlidky co se maji delat. Piloti jsou proto trenovani jak tyto situace zvladat a jak se leta s ledadlem na jeden motor nebo jak se plachti bez motoru na nejblizsi letiste. Ten motor neselze za trest nebo aby pilota vyzkousel jak daval pri kurzech pozor. To je proste nasledek defektu ktery mechanik neodhalil pri kontrole.

iwtu

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #43 kdy: 24. 01. 2011, 04:40:03 »
Zivotni zkousky jsou jen nase predstava. Kdyz se nam stane neco spatneho tak rikame ze nas zkousi Buh, ale to neni pravda protoze on je vsevedouci a nema naprosto zadny duvod proto aby to delal. Kdyz se chce neco dozvedet tak nemusi experimentovat. Je dokonaly.

To morazilovanie ingorujem... Len poviem jedno. O Bohu môžeš povedať iba dve veci. Boh je. Boh nie je. Možeš povedať, čo všetko dal Boh Tebe, ale nemôžeš vravieť, aký je. Akonáhle začneš vravieť, aký Boh je, stávaš sa Bohom sám...

Ondra2

Re: Jakou školu vybrat
« Odpověď #44 kdy: 24. 01. 2011, 09:20:21 »
Buh jak vam to vtloukli do hlavy neexistuje. Je to jen prostredek pro hromadnou manipulaci s lidmi (cirkev).