Vi(m) bez ESC klavesy

Steve

Vi(m) bez ESC klavesy
« kdy: 27. 10. 2016, 20:54:52 »
Tak jsme videli Apple predstaveni novych Macu a ESC je fuc? Co budou Vi-ckari delat? Prejdou na Emacs? Protoze co zacne Apple tak do roka a do dne skopirujou vsichni a ESC klavesa je proste uz ted mrtva :-\


Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #1 kdy: 27. 10. 2016, 21:06:31 »
Nejjednodusi je namapovat capslock na ESC. Protoze capslock je stejne zbytecny a navic je to bliz pro malicek. (takze to tak mam i na na normalnich klavesnicich)

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #2 kdy: 27. 10. 2016, 21:18:31 »
Tak jsme videli Apple predstaveni novych Macu a ESC je fuc? Co budou Vi-ckari delat? Prejdou na Emacs? Protoze co zacne Apple tak do roka a do dne skopirujou vsichni a ESC klavesa je proste uz ted mrtva :-\

Vsichni urcite ne. http://www.boundlessat.com/Keyboards-Mice/Keyboards-Mice-Ergonomic/Maltron-Dual-Hand-3D-Ergonomic-Keyboards

spasitel

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #3 kdy: 27. 10. 2016, 21:27:19 »
Apple predstavil opet sracky. Iphone bez portu, mac bez esc. Mozna o rok to bude Mac bez RAMky.
A jeste mi povez kto kopiruje apple krom samsungu a huawei? Ja tedy nevidim, ze by lenovo nebo hp nebo dell neco kopirovali.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #4 kdy: 27. 10. 2016, 21:39:54 »
Nejjednodusi je namapovat capslock na ESC. Protoze capslock je stejne zbytecny a navic je to bliz pro malicek. (takze to tak mam i na na normalnich klavesnicich)

Jeste by mne zajimalo, jak tohoto snadno dosahnou widlaci. Jak jsem si vsiml, musi se na to googlovat nejaky soft, obvykle z neduveryhodnych zdroju.

Ale tim kopirovanim uplne vsemi si nejsem jisty. Ted jsem shledl video s novym Macem.Na nekterych novych modelech bude misto rady funkcnic klaves a Esc dotykovy display ve tvaru nudle. Touch Bar available on selected models. Subject to Availability. (Availability je asi nejaky novy Apple vynalez, proto to pisi s A). Nepochybne tezce patentovana zalezitost, takze volne k dispozici za 20 let a to uz snad toho vsichni budou mit plne zuby a nikdo se to neodvazi prodavat.

Na te nudli muzou byt vselijake picoviny, jako nahledy obrazku z galerie, aby se v tom user mohl presouvat novym, desne cool zpusobem. Nicmene tam muze byt take Esc. Jestli tam jdou narvat i Fx klavesy a cim se to prepina, aby tam bylo to, co clovek chce, neni z videa jasne. Podeziram, ze to je zase neco, co mysli za uzivatele.

Samozrejme neni nijak uzasne, ze ten Esc je na dotykovem displayi a clovek 1) nevi, jestli tam zrovna je, 2) neciti ho po hmatu. Ale zase ta klavesnice vypada, ze ma chiclety s tak malym zdvihem, ze uz je skoro jak dotykova. Plne dotykova klavesnice mozna prijde v dalsi generaci, takze Jabbkari se maji na co tesit. Urcite si budou pod tlacitky treba moci prehravat video, coz prispeje k prehlednosti.

Dale z videa neni jasne, jestli na "non-selected models" bude misto Touch Bar normalni Esc a funkcni klavesy nebo co nebo jestli si Apple zase zjednodusi zivot a neda tam nic a tim klavesnici dale zkrypli.

A jeste mi povez kto kopiruje apple krom samsungu a huawei?

Kdekdo. Odkud myslis, ze se vzaly ty zasrane chicletove klavesnice, nemozne touchpady bez tlacitek a stroje bez kontrolnich svetylek, kde se clovek ani nema jak dozvedet, jestli disk zrovna drnci nebo ne, aby zjistil, proc mu zrovna drhne masina? Jiste, clovek si muze poridit iStetoscop, ze jo.


Kit


Steve

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #6 kdy: 27. 10. 2016, 21:50:20 »
Na windows je mapovaci utilitka primo od Microsoftu. https://msdn.microsoft.com/en-us/globalization/keyboardlayouts.aspx

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #7 kdy: 27. 10. 2016, 21:56:20 »
@Steve: Aha. A od kdy? Tak pred dvema lety jsem hledal neco pro W7 a tohle na me nevypadlo.

balki

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #8 kdy: 27. 10. 2016, 22:32:02 »
Tak jsme videli Apple predstaveni novych Macu a ESC je fuc? Co budou Vi-ckari delat? Prejdou na Emacs? Protoze co zacne Apple tak do roka a do dne skopirujou vsichni a ESC klavesa je proste uz ted mrtva :-\

Na pocudovanie si na tu plochu zrovna prdnem funkcne klavesy.  Komu by taka sokujuca vec napadla111!!!!??? Musite byt zo mna uplne sokovani, z mojho inovativneho napadu.

kdr

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #9 kdy: 27. 10. 2016, 23:00:59 »
https://www.root.cz/clanky/vim-pedal-ovladejte-pocitac-nohou/

To už měl Fuxoft v osmdesátkách, když si dal druhou klávesnici pod stůl, aby mohl psát i prsty od nohou.

Kolemjdoucí

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #10 kdy: 28. 10. 2016, 00:50:18 »
@Steve: Aha. A od kdy? Tak pred dvema lety jsem hledal neco pro W7 a tohle na me nevypadlo.

Je to z roku 2007, ale bohužel to neumí přemapovat tyto klávesy: backspace, tab, capslock, return, shift (oba), control (oba), alt (oba).

Nobody (ten falesnej)

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #11 kdy: 28. 10. 2016, 02:01:09 »
Tak to je jedine dobre. Tlacitek je v notebookach zbytecne moc, jen to mate uzivatele a pridelava problemy, protoze to je vsechno mechanicke a muze se to rozbit. Klidne i na novem stroji, parkrat klepnete mimo stred klavesy a proste upadne.
Trend pujde nepochybne timto smerem a tlacitek bude ubyvat, az zbyde jen jedine tlacitko 'Pay', a i to bude virtualni na dotykovem displeji.

spasitel

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #12 kdy: 28. 10. 2016, 06:58:24 »
JardaP.
Proc bychom proboha mapovali tlacitka? Jako jedine tlacitko ltere bych si umel predstavit premapovat je Fn klavesa u lenova. Nic jinyho nepotrebuji premapovavat. Jo ono neoverenych zdroju a hodne sracek je prave ten open-source. Ono nemusi obecne platit, co je zdarma je automaticky shit. Jenomze uz nekolikkrat se mi to potvrdilo. Proc by nekdo delal neco zadarmo a jeste kvalitni? Ani google neni zadarmo, ani FB.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #13 kdy: 28. 10. 2016, 09:19:22 »
@sprasitel: Bez domu, varej ti tam psi nohu.

Re:Vi(m) bez ESC klavesy
« Odpověď #14 kdy: 28. 10. 2016, 10:34:12 »
Optimální rozdělení zdrojů...