Je lepší Windows nebo Linux?

Akai

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #285 kdy: 27. 10. 2016, 15:36:23 »
Jenom tady par linuxaku ma v tom jasno, ze windows bude nahrazen linuxem.
Doufám že ne, jen pěkně ty a tobě podobní zůstaňte u Woken :-)


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #286 kdy: 27. 10. 2016, 15:43:57 »
jsem vyvojar .NET/C#. cili pro mne je windows jasna volba. jako muzu prejit na linux a pouzivat javu, ale proc bych to delal, resp. proc bych pouzival javu, kdyz C# mi prijde jako mnohem vyspelejsi jazyk?

Jiste, pokud jsi uzamceny na MS platforme, tak to chapu. I kdyz z tveho popisu to spis vypada, ze to vidis jenom jako C# vs Java, coz neni tak uplne pravda. Nad JVM existuje velke mnozstvi jazyku, mezi i komercne pouzivane patri treba Scala, Groovy, Closure a urcite dalsi. Ale o tom tento topic zase neni, protoze OP by se snad neptal, zda je pro nej lepsi Win nebo Lin, kdyz musi zustat pod Widlema, ne?

Dlouho jsem byl pod Windowsama (jako uzivatel i jako vyvojar), spravoval jsem i domaci Linuxovy server a po nejake dobe jsem zacal stejne konzolove nastroje pouzivat i pod Windows. Bylo to pro me rychlejsi a navic to bylo vetsinou reseni univerzalni (pomocne skripty u napr. projektu v Jave je vhodne mit multiplatformni). Nektere veci klikatky ani udelat nesly, napr. tusim interaktvni rebase v gitu.

Nekteri Linuxaci naopak zastavaji zcela opacny pristup - Linux neni pro BFU a nechteji jeho "BFUizaci", jak se deje napr. s Ubuntu. Tj. treba skryvani nastaveni a pristup ala Windows = "OS vi vzdy nejlip". Nevim uz, kde to bylo napsane, ale bylo to neco ve smyslu, ze Linux je od vyvojaru vyvojarum - velice mocny, vse lze rychle a presne ovladat z prikazove radky, u vseho (OS i nastroje) si lze precist zdrojak a pripadne ho i upravit a sdilet, vse si lze nastavit k obrazu svemu.

spasitel

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #287 kdy: 27. 10. 2016, 15:48:44 »
no nemam nic jinyho na praci, nez pamatovat si hromadu prikazu vcetne parametru, abych to umel ovladat pres command-line a uz vubec ne hrabat se v hromade zdrojaku a upravovat si kod. to ten cas venuji lepsim aktivitam, napr. k rozsireni vedomosti v oblasti ve ktere pracuji. :)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #288 kdy: 27. 10. 2016, 15:53:33 »
Ke vsemu jsou manualove stranky, --help nebo google. O linych programatorech tu uz byla rec.

Ve Widlo svete, kdyz mas soft, ktery skoro dela co chces, tak s tim neudelas nic, protoze to bude vse uzavrene. Kdyz mas stejnou situaci pod Tuxem, tak upravis par radku a mas to hotove. Nemusis travit treba mesic vynalezanim kola nebo platit velke castky za funkcionalitu (casto i za veci navic, ktere nechces), kterou bys doimplementoval za par hodin.

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #289 kdy: 27. 10. 2016, 16:01:15 »
no nemam nic jinyho na praci, nez pamatovat si hromadu prikazu vcetne parametru, abych to umel ovladat pres command-line a uz vubec ne hrabat se v hromade zdrojaku a upravovat si kod. to ten cas venuji lepsim aktivitam, napr. k rozsireni vedomosti v oblasti ve ktere pracuji. :)

Prosím tě, jak ovládáš Windows? Výhradně přes GUI?


Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #290 kdy: 27. 10. 2016, 16:01:40 »
pamatovat si hromadu prikazu vcetne parametru, abych to umel ovladat pres command-line a uz vubec ne hrabat se v hromade zdrojaku a upravovat si kod.
a
rozsireni vedomosti v oblasti ve ktere pracuji
se nevylučují.

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #291 kdy: 27. 10. 2016, 16:03:06 »
jsem vyvojar .NET/C#. cili pro mne je windows jasna volba. jako muzu prejit na linux a pouzivat javu, ale proc bych to delal, resp. proc bych pouzival javu, kdyz C# mi prijde jako mnohem vyspelejsi jazyk?

Na toto už se zde odpovědělo asi tisíckrát. Ano, když chceš být uvězněný ve Win světě, tak ti Tux moc nepomůže :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #292 kdy: 27. 10. 2016, 17:24:03 »
Ano, když chceš být uvězněný ve Win světě, tak ti Tux moc nepomůže :)

Zas bych to nevidel tak uplne pesimisticky. Vzdyt prece mame BSOD screensaver.

Iviak

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #293 kdy: 27. 10. 2016, 18:09:27 »
no nemam nic jinyho na praci, nez pamatovat si hromadu prikazu vcetne parametru, abych to umel ovladat pres command-line
Mám len ja ten pocit, alebo si naozaj myslíš že vývoj linuxu zamrzol v 90. rokoch? Nemusíš si pamätať ani jeden príkaz, všetko si môžeš naklikať. Napríklad u mna to vyzerá takto nejak: https://fossbytes.com/wp-content/uploads/2016/09/elementary-OS-0.4-loki-system-settings.jpg

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #294 kdy: 27. 10. 2016, 18:26:57 »
Mám len ja ten pocit, alebo si naozaj myslíš že vývoj linuxu zamrzol v 90. rokoch? Nemusíš si pamätať ani jeden príkaz, všetko si môžeš naklikať. Napríklad u mna to vyzerá takto nejak: https://fossbytes.com/wp-content/uploads/2016/09/elementary-OS-0.4-loki-system-settings.jpg

Tak to je sice hezke, ale jsou tam jine ikony, jak na Widlich 10. Jak chcete, aby si to pamatoval?

Iviak

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #295 kdy: 27. 10. 2016, 18:32:11 »
Tak to je sice hezke, ale jsou tam jine ikony, jak na Widlich 10. Jak chcete, aby si to pamatoval?

A sakra, to som si naozaj nevšimol, to by naozaj mohol byť problém

Jardo, je mi blbé to vykanie z tvojej strany, keď na internete si všetci tykáme... Nemohli by sme to vykanie odložiť až sa niekedy osobne stretneme?

melikles

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #296 kdy: 27. 10. 2016, 19:09:19 »
amaterskej programator
k tymto uvaham ste sa ako dopatrali? :D ci kto programuje pod windows je amater a ten co programuje pod linuxom je profik? loool :D
K téhle úvaze lze dojít jednoduše. Stačí si číst tuhle diskusi. S tvých postů totálně čiší, že dané problematice vůbec nerozumíš, hraješ si na něco, čím vůbec nejsi a krásně se tu veřejně ztrapňuješ.
Ale docela se tu bavím.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #297 kdy: 27. 10. 2016, 19:25:05 »
Jardo, je mi blbé to vykanie z tvojej strany, keď na internete si všetci tykáme... Nemohli by sme to vykanie odložiť až sa niekedy osobne stretneme?

Vsichni prave ne a clovek nevi, kdy se kdo nafoukne. Zkusim te zardit do seznamu lidi, ktere si pamatuju jako tykaci.

Iviak

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #298 kdy: 27. 10. 2016, 19:46:34 »
Super teším sa že ti nemusím začať vykať.
Môj linux ma sklamal, kto uhádne ktorá stránka mi to o 19:00 vypísala?

 Your browser doesn’t support live streaming of the event.

Prišiel som o niečo, alebo len klasické kecy o zmenšovaní, zrýchlovaní, odstraňovaní portov a úúúúžasných 7 farbách

Kit

Re:Je lepší Windows nebo Linux?
« Odpověď #299 kdy: 27. 10. 2016, 20:28:31 »
Your browser doesn’t support live streaming of the event.

Prišiel som o niečo, alebo len klasické kecy o zmenšovaní, zrýchlovaní, odstraňovaní portov a úúúúžasných 7 farbách

Podobnou hlášku dostávám, když je video ve Flashi. Většinou za to vynadám autorovi nebo to prostě nechám plavat.