Zkušenosti s prací v Alze

Behrak

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #30 kdy: 25. 10. 2016, 11:27:25 »
Já tam třeba pracoval před lety a neměl jsem tam jediný problém. Záleží na koho narazíš asi jako všude jinde. Já tam byl spokojenej.


j

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #31 kdy: 25. 10. 2016, 18:00:32 »
Já tam třeba pracoval před lety a neměl jsem tam jediný problém. Záleží na koho narazíš asi jako všude jinde. Já tam byl spokojenej.
Tak proc tam uz nejses, kdyz si tam byl spokojenej?

mam

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #32 kdy: 19. 01. 2017, 19:08:50 »
Tak když se podíváš na kariérní stránky, uvidíš spoustu otevřených nových pozic. Faktem je, že spousta lidí se tam naučí z vývoje kolem e-commerce a pak odchází za lepším https://www.alza.cz/kariera/volna-mista ty co zůstávají uplatí :). To lepší mám na mysli především profesionálnější prostředí (fakt mě serou kolegové, co tahají žrádlo do kanceláře a baví se spolu) a komunikace, hezčí kanceláře, chybí třeba týden dovolené navíc, penzijko, žádný třináctý platy, apod.  Vyhnul bych se úplně všemu kolem marketingu, sedí v ooooooobrovským špatně větraným a neosvětleným open space a ještě vedle sebe mají hluk z volnočasových aktivit. Jo a v Alze je plus, že se tam dá parkovat.

Pokud chceš vidět jak funguje byznys na internetu, najdeš v Alze docela dost příležitostí. Za mě je to spíše na kratší dobu kvůli juniorštějším znalostem.

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #33 kdy: 19. 01. 2017, 21:42:38 »
Ale pánové, kvalita jakéhokoliv pracoviště je taková, jakou ji sami uděláte. Konkurence dělá divy. A měnit věci lze i zdola. Jen to chce trochu empatie.

LoL... Tak uveďme si příklad... SAP v roce 2011 přišel s vývojem ABAP Development Tools na bázi Eclipsu (sice dodnes není použitelný, ale tím si nebudeme kazit pointu. Má pár dobrých věcí, byť je to nástroj který vypadá a funguje jako ze začátku 90. let, ale měl nahradit stávající řešení.), od roku 2013 ho prosazuji u zákazníka. Zkrátím to, byla to trnitá cesta, kdy jsem dostal po tlamě skoro ze všech míst v podniku a výsledek?

Rok 2017, SAP pomalu ale jistě přechází na webové nástroje (včetně vývojových) a u zákazníka začínají pracovat v ABAP Development Tools... A já se ptám, jestli budou po upgrade dostupné ty webové :-D Takže za 4 roky dám vědět, tedy jestli mne do té doby netrefí šlak, nebo si nenajdu jiného zákazníka potažmo zaměstnavatele :-D

Takže pokud chcete měnit věci zdola, připravte se, že v té cestě je tak 100m tlustá cihlová zeď, kterou musíte vzít hlavou a výsledek Vás neuspokojí...

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #34 kdy: 20. 01. 2017, 00:55:15 »
Jen to chce trochu empatie.

..a to byla Absurdita dne Otce Fura
Vidíte, a já si myslel, že zrovna vy jste taková osobnost, že ovlivňujete ostatní tam, kam přijdete a ono ne :-)))

Narazel jsem hlavne na to, jak doporucujes empatii. Aneb "Za špatné zkušenosti si můžete sám."

To mu ta empatie moc nefunguje, když necítil co je myšleno :D


Redmarx

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #35 kdy: 20. 01. 2017, 08:52:38 »
Znamy dela v Alze na reklamacich, rika ze u lepsiho zamestnavatele v zivote nedelal. Reklamace to je vzdycky zatez na psychiku, ale on rika, ze pokud to pujde tak z Alzy nepude, protoze fakt oproti podobnym pozicim predtim je to o tisic procent lepsi.

Segra delala v Pocernicich ve skladu baleni zbozi jako brigadu a prosla takhle ruznyma skladama a rika, ze Alza jednoznacne nejlepsi zamestnavatel co kdy byla.

Reditelbackberrrry

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #36 kdy: 20. 01. 2017, 20:42:44 »
A měnit věci lze i zdola. Jen to chce trochu empatie.
Poveste kefalín co vy si predstavujete pod takým slovom empatie?

Cek

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #37 kdy: 21. 01. 2017, 10:39:42 »
Znamy dela v Alze na reklamacich, rika ze u lepsiho zamestnavatele v zivote nedelal. Reklamace to je vzdycky zatez na psychiku, ale on rika, ze pokud to pujde tak z Alzy nepude, protoze fakt oproti podobnym pozicim predtim je to o tisic procent lepsi.

Segra delala v Pocernicich ve skladu baleni zbozi jako brigadu a prosla takhle ruznyma skladama a rika, ze Alza jednoznacne nejlepsi zamestnavatel co kdy byla.

Sorry, ale prijde mi, ze uz chybi jenom babicka a strycek, jeden z nich by mohl delat reditele ;-)

mam

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #38 kdy: 05. 03. 2017, 18:45:49 »
Hele, tak jak jsem Alzu ještě tak před dvouma rokama docela bral, tak musím říct, chudáci lidi, co tam pracují fulltime. Vymysleli pro ně nějaký dementní systém hodnocení, kdy se tam lidi navzájem práskají a lajkují v interním programu (kde samozřejmě ty dostaneš mínus a nevidíš proč a ni se to nemusí obhajovat), za čtvrtletí ti dávají jako jeden z cílů absolvování interních povětšinou nesmyslných školení, abys získal tzv. badge do hodnocení, většina z toho ti bude k ničemu a i kdybys to potřeboval, tak zjistíš, že je to jen dvouhodinovka utopená posloucháním školitele. Nic se nenaučíš, protože si to nemůžeš ošahat. Test dostaneš dávno po tom, kdy už všechno zapomeneš. Takže rovnou si můžeš odečíst prachy z výplaty, která je i tak  dnes nekonkurenceschopná, žádná dovolená navíc, technologie jsou zajímavý tak max. něco z DWH, jinak docela plečky o ničem, kolegové taky už věčně nasraný, napíšeš mail a je štěstí jestli se dočkáš odpovědi,  není jednotná komunikace a jediný místo, kde se soustředí všechny informace, přiblblý openspace s hlukem a hudbou a ředitele mi většinou přijdou nevychovaný, co horko těžko umí vůbec definovat cíle  a střední management mi přijde, jak kdyby měli potřebu pořád něčím machrovat. BTW v managementu není jediný člověk z velké firmy.

LeAx

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #39 kdy: 29. 06. 2017, 20:48:24 »
Docela začali fest nabírat, dokonce mě oslovili znova. Plus i mínus je v tom, že si vyvinuli vlastní systém, který řídí skoro všechno.

Plus je v tom, že do toho padá dost zajímavých řešení a je pro programátora, dtb i hw dost o pro práci, kterou asi člověk bude znát spíš ze startupů - dělat věci rychle, flexibilně, ale za pochodu. Člověk (mluvím za programátory) si ošahá  spoustu věcí a může jednou dělat pro logistiku, po druhý pro finance a docela získá o takové firmě přehled.

Mínus je to v tom, že za tu dobu se na tenhle systém nalepilo spoustu balastu (a to už mluvím o docela dlouhé době nazpět) a i když se člověk zorientuje nebo mu pomůže kolega, tak začne objevovat spoustu nedodělků, které raději ignoruje.

Celkově mi ale v Alze nevyhovovala taková startupová atmosféra, ani moc lidi (mám radši odměřenější přístup) a šel jsem do korporace, jak kvůli platu/benefitům (polepšení skoro o 40%), tak kvůli promyšlenějšímu přístupu k zadávání úkolů.

Ale zkušenost to pro mě byla víceméně pozitivní, třeba si teď moc vážím práce jinde. :)

zelenej

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #40 kdy: 30. 06. 2017, 17:53:04 »
Je to dreamjob!!! Sme velka firma - ojebavame lidi uz spousty let a voni nam to furt z nejakyho naprosto zahadnyho duvodu zerou a zrat budou - ted zaciname delat do drogerie - pristi rok zacnem reality. Mame svy hodnoty a nasi zamesnanci sou vsichni spokojeni - doufam ze lidem tohle jednou nezacne vadit protoze to co delame nam dava rozhodne smysl. Vubec netusime jak se to stalo ale ta zelena figurka to byl proste supr napad. Uz sme tim urvanym maskotem nekolika lidem zpusobili mentalni poruchu a oni si pak celej rok piskali nasi znelku ale to k tomu patri .... takze sup at uz ses u nas!

Hans

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #41 kdy: 28. 07. 2017, 17:33:43 »
U nás ve škole (matfyz) sháněli lidi na letáčky „Umíš navrhnout algoritmus pro výpočet faktoriálu? Pak jsi náš člověk!“. Přijde mi, že jestli je požadavkem na zaměstnání toto, nebude tam asi úplně odborný tým.

Ono napsat dobrou implementaci faktorialu neni trivialni. Prvni protipriklad je hned 13! druhy treba 31415926! ktery netrva moc dlouho/nevycerpa vsechnu pamet. Dalsi 0.5! a pak pro jistotu treba i (-0.5)!

To by matfyzak ale mohl vedet, tak snad byl ten letak mireny dobre. Teda pokud od te doby, co jsem tam byl naposledy, nesrazili nejak drasticky uroven matematiky.

shemale

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #42 kdy: 30. 07. 2017, 12:01:01 »
O Alze jsem neslyšel nikdy nic hezkého - poměrně vysoká fluktuace lidí. Je sice hezké, že mají velké obraty, ale... O platech programátorů, jsem též neslyšel nic hezkého. Podle mne, není Alza zajímavá ani z pohledu záznamu v CV. Nehledě na to, že firma, která dá inzerát ve smyslu: "Umíš navrhnout algoritmus pro výpočet faktoriálu? Pak jsi náš člověk!", není pro mne seriózní. Osobně se mi nelíbí ani tykání v inzerátu.

Na druhou stranu, jsou určitě lidé, kteří jsou v Alze spokojeni, ať už jsou na jakékoliv pozici. Z mého pohledu nedělá Alza nic zajímavého, co bych se mohl načit. Vždy jsem měl možnost pracovat pro firmy, kde byly opravdu zajímavé technologie, skvělá parta.

Btw, měnit věci ve firmě ze zdola je hloupost. Proč bych se měl unavovat měnit věci, kdytž to vedení nechce. Zažil jsem to ve více firmách a nevyplatí se to. Je lepší jít jinak.

marek

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #43 kdy: 14. 09. 2017, 23:12:20 »
přidám aktuální zkušenost z výběrka v Alze. Jsem senior projektový manager a přihlásil jsem se do výběrka na pozici PM v Alze. Přišel jsem na první kolo, které se opravdu nepodobalo jiným výběrkům na stejnou pozici. Že je Alza garážovka mi bylo jasné od první minuty, nicméně zaujala mě ta energie a tak jsem si řekl, že to prubnu. Moje platové požadavky personalista akceptoval a zaslal mi "domácí úkol". Zpracoval jsem business case na jejich službu, investoval do toho spoustu času...No nebudu zdržovat. Po finálním pohovoru s jakýmisi řediteli (chápej týpci s vizáží bezdomovců), kdy jsme narazili na pár technikálií (konkrétně napojení na RUIAN - dle pana ředitele a jejich IT časová náročnost několik set MD´s:DDD) mi bylo řečeno, že pokud zvládnu poslední úkol (práce s Excelem), tak se domluvíme. Jejich nabídka byla 40k hrubého + jakási kvartální neidentifikovatelná KPI. Takže suma sumárum...Požadavky v Alze přemrštěné až řekl bych hraničící s drzostí a plat směšný. Technicky zaostalé. Za mě nebrat a na jejich inzeráty neodpovídat. V poptávkách nabízejí mzdu slušnou, v reálu minimum. 

Majkl

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #44 kdy: 15. 09. 2017, 10:58:24 »
marek: koukám že se, za ty dva roky co tam nejsem, nic nezměnilo  ;D

Reakce mého nadřízeného na to, že si mohu vydělat "až" 30 hrubého ... "a kolik by jsi proboha za tu práci chtěl" - řečeno stylem že mu málem vypadly bulvy.