Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?

Kit

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #45 kdy: 28. 10. 2016, 19:49:32 »
Proto je tak rozšířenej :D Jako fantazii máš super, teď ještě trochu doladit logiku ;)

Logika je v tom, že Lisp má podstatně méně syntaktického cukru než většina oblíbených jazyků. Lisp totiž předpokládá, že si ten syntaktický cukr programátor napíše sám podle potřeb konkrétní aplikace. Proto také jsou aplikace napsané v Lispu výrazně kratší a robustnější.


Kit

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #46 kdy: 28. 10. 2016, 20:07:01 »
Dovedu si představit, že by se Lisp využíval místo HTML, místo CSS, místo JS, jako webový server místo PHP, Pythonu či Javy, psaly by se v něm konfigurace aplikací, databáze,...

Neznám jiný jazyk, který by byl tak mnohostranný. Proč se k těmto účelům nevyužívá? Je tak minimalistický, až je ošklivý. Každého začínajícího programátora odpudí už při prvním pohledu.

javaman ((

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #47 kdy: 28. 10. 2016, 20:54:55 »
Třeba je jen k ničemu, no. Java umí všechno, proto se v ní vše dělá.

Pavel Tisnovsky

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #48 kdy: 28. 10. 2016, 22:39:14 »
Dovedu si představit, že by se Lisp využíval místo HTML, místo CSS, místo JS, jako webový server místo PHP, Pythonu či Javy, psaly by se v něm konfigurace aplikací, databáze,...

Neznám jiný jazyk, který by byl tak mnohostranný. Proč se k těmto účelům nevyužívá? Je tak minimalistický, až je ošklivý. Každého začínajícího programátora odpudí už při prvním pohledu.

Dneska uz si na to asi malokdo vzpomene, ale kdyz vznikalo CSS, tak melo vazneho konkurenta DSSSL pouzivaneho i se SGML. To byl (myslim DSSSL, ne SGML :-) jazyk odvozeny od Scheme, coz je typickej LISPovskej jazyk. No nakonec se na webu (jinde zatim uplne ne) prosadilo CSS, takze si webari uzivaji minimalne se tremi zcela odlisnymi jazyky = znackovacim, stylesheetem a skriptovacim. Vyvoj v IT je nekdy prapodivny :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #49 kdy: 28. 10. 2016, 22:57:05 »
Třeba je jen k ničemu, no. Java umí všechno, proto se v ní vše dělá.

Nejdulezitejsi je naucit se hazet lopatou, jinak by se z cloveka mohl stat javaman ((.


podlesh

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #50 kdy: 29. 10. 2016, 10:26:36 »
Nic proti lispu, ale...
Navíc je to nativně vícevláknový jazyk, což Java ani Python nejsou.
WTF???? To je nějaká parodie na něco (někoho)?

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #51 kdy: 29. 10. 2016, 10:33:48 »
Nic proti lispu, ale...
Navíc je to nativně vícevláknový jazyk, což Java ani Python nejsou.
WTF???? To je nějaká parodie na něco (někoho)?

Doted nevim, zda je to trol nebo ta druha varianta...

Tomáš Roll

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #52 kdy: 29. 10. 2016, 13:05:37 »
Angličtinu.

Ivan Nový

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #53 kdy: 29. 10. 2016, 13:20:40 »
Korán

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #54 kdy: 29. 10. 2016, 13:24:33 »
V CR spis cinstinu a rustinu. Presne tam nas soudruzi politici rvou.

Ivan Nový

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #55 kdy: 29. 10. 2016, 13:26:00 »
Dovedu si představit, že by se Lisp využíval místo HTML, místo CSS, místo JS, jako webový server místo PHP, Pythonu či Javy, psaly by se v něm konfigurace aplikací, databáze,...

Neznám jiný jazyk, který by byl tak mnohostranný. Proč se k těmto účelům nevyužívá? Je tak minimalistický, až je ošklivý. Každého začínajícího programátora odpudí už při prvním pohledu.

Dneska uz si na to asi malokdo vzpomene, ale kdyz vznikalo CSS, tak melo vazneho konkurenta DSSSL pouzivaneho i se SGML. To byl (myslim DSSSL, ne SGML :-) jazyk odvozeny od Scheme, coz je typickej LISPovskej jazyk. No nakonec se na webu (jinde zatim uplne ne) prosadilo CSS, takze si webari uzivaji minimalne se tremi zcela odlisnymi jazyky = znackovacim, stylesheetem a skriptovacim. Vyvoj v IT je nekdy prapodivny :-)
A každý prohlížeč si je implementuje po svém. Takže ten dnešní svět IT je více než prapodivný. Až weby bude dělat AI, bude lispovské schéma to pravé ořechové.

Ale ty jazyky se do praxe prosazovaly v době, kdy Microsoft byl fakticky proti rozvoji internetu a snažil se jej podchytit tím, že do jazyků zaváděl vlastní konstrukty.

Ivan Nový

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #56 kdy: 29. 10. 2016, 13:46:17 »
V CR spis cinstinu a rustinu. Presne tam nas soudruzi politici rvou.

Abyste se nepletel, pro nás je Německo stejně nebezpečné jako Rusko. Nakonec akce "Brady" je akce jedné z jejich tajných služeb, buď ruské a nebo německé. Herman se přece paktuje s Němci.

Například v takovém Polsku, uskupení odpovídající naší Pravdě a lásce jsou řízeny z Moskvy. Například Walensa byl komunistický agent, což se nyní provalilo, Adam Michnik a Gazeta Wyborcza má nepřiznanou promoskevskou orientaci, a vazby na komunistického generála Kisczaka, který s Jaruzelským ovládal Polsko v době vlády vojenské junty ... Nyní se přišlo na to, že Rusko po Katyni do Polska oddelegovalo desetisíce ruských důstojníků i rodinami, popolštilo jim jména a infiltrovalo jimi polské elity, dodnes jsou součástí moderní a proevropské polské levice, té kterou vzývají naše média. 

Například akcí BND v Polsku je ovládnutí jejich lokálního tisku Němci.

Proč by to u nás mělo být jiné.

Nesměšnější bylo včerejší heslo: V Kanadě se nelže. To mě pobavilo. V Německu se už ale dnes lže :-))) Vidíte, že tajné služby moc fantazie nemají a používají stále tytéž scénáře. A podle toho poznáte co je autentické a co nikoliv.

čumil

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #57 kdy: 29. 10. 2016, 13:50:18 »
Java, JS, Python

Z C++ firmy migrujou projekty pokud to de nekam jinam, nema budoucnost.
C# je M$ shit.
Ruby neni rozšířený.
PHP je malo placený.
LISP je historie.
...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #58 kdy: 29. 10. 2016, 13:55:15 »
Ale ty jazyky se do praxe prosazovaly v době, kdy Microsoft byl fakticky proti rozvoji internetu a snažil se jej podchytit tím, že do jazyků zaváděl vlastní konstrukty.

Jo, to je to optimalni rozdeleni zdroju dane neviditelnou rukou trhu.

Ivan Nový

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #59 kdy: 29. 10. 2016, 14:01:32 »
Java, JS, Python

Z C++ firmy migrujou projekty pokud to de nekam jinam, nema budoucnost.
C# je M$ shit.
Ruby neni rozšířený.
PHP je malo placený.
LISP je historie.
...

Ano, ale Java je před sestupnou fází, jako bylo C++ před 5-7 lety. Naopak LISP je před svou renesancí. Stále častěji se totiž bude zacházet s algoritmy jako s daty a proto byl LISP stvořen.