Skúsenosťi s NESS Czech

Robertko123

Skúsenosťi s NESS Czech
« kdy: 20. 08. 2016, 15:05:51 »
Ahoj, chcel by som sa opýtať akú skúsenosť máte s firmou NESS Czech. Som čerstvý absolvent a uchádzal som sa o pozíciu Java Developera. Ovsom ponúkli mi plat 24 000 po skúšobnej dobe. Čo sa mi zdá málo. Jedná sa o prácu v Prahe.


javaman )(

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2016, 16:37:35 »
Tak to s tebou chtějí pěkně vyjebat. Za tak málo bych tam vůbec nezačínal. Pokud jsi absolvent VŠ, tak pod 30 vůbec nechoď. Jestli chceš, aby tě obrali, tak to klidně zkus, ale fér nabídka to není. Pokud jsi absolvent střední, tak bych to klidně zkusil a za půl roku šel jinam.

David

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #2 kdy: 21. 08. 2016, 10:09:17 »
Ahoj, chcel by som sa opýtať akú skúsenosť máte s firmou NESS Czech. Som čerstvý absolvent a uchádzal som sa o pozíciu Java Developera. Ovsom ponúkli mi plat 24 000 po skúšobnej dobe. Čo sa mi zdá málo. Jedná sa o prácu v Prahe.
V tehle firme pracuji uz asi 2 roky. Co se mi na firme libi je super kolektiv, co se tyce projektu v Jave, tak tam je to obvykle klasika Java+Spring. Co se tyce platu tak zalezi na tom jak ohodnotili tvoje zkusenosti a dosavadni praxi - pokud jsi jeste nikde nepracoval (a tedy nemas ani zadne prakticke zkusenosti), jinde ti asi vice nedaji.

G

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #3 kdy: 21. 08. 2016, 13:06:03 »
V nessu jsem pracoval, a slo tam vzdy spis o to praci vykazat nez o vysledek. Oproti mensim firmam je tam logicky nevyhoda korporace  - dress code,  byrokracie, omezeni ohledne instalace sw. apod.

Nabidku bych byt tebou vzal jen v pripade kdyby si ziskal opravdu skvelou praxi, a do dvou let odesel.


javaman )(

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2016, 13:25:05 »
Skvělou praxi v hloupém korporátu? Tam se tak naučíš, jak lézt do p*dele byznysu a jak hrát práci, i když nic neděláš. Pokud je tam dress code, tak automaticky nechodit. Sorry, programátor není nějaká děvka jako běžný manažer, aby nosil uniformu jak prodavač pojistek.


lado0

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2016, 16:48:18 »
Je to taká česká korporácie čo sa snaží hrať, že je svetová.

Keď Ness kupoval Logos, tak ľudia z českej pobočky to vôbec nechceli, to rozhodla európska centrála. Tým pádom tam potom boli boje medzi manažérmi Nessu a Logosu.
Celá tá transakcia mala za cieľ kúpiť lacné ľudí, pretože Ness žiadny produkt nemá aj keď sa to teraz možno snaží predstierať.

Ak sa má niekto v tejto korporácii dobre tak sú to namachrovaní manageri, kvôli ktorým je však Ness na blackliste u veľkých bánk ako je GE Money Bank kde jeden projekťák začal počas schôdzky revať na CIO Petra Beneša, čo nenapravila ani následná návšteva riaditeľa Nessu, ktorý sa to snažil urovnať a od tej doby je tam Ness na blacklistu. To isté platí v Českej sporiteľni, kde sú na blackliste od prelome tohto roka, keď im tam Rostislav Schwarz povedal, že takto sa to robiť nebude a bude sa to robiť po jeho, takže je z ČS vyhodili a Ness potom vyhodil jeho.
Do ČSOB zase dodáva Ness India a je to tam taky v pekných problémoch. Do RB potom dodávajú na bodyshop taká mladé dievčatá ako analytičky.

Počítaj s tým, že pre managerov sú ľudia čo tam niečo vytvárajú (vývojári, testeri, analytici) ten najväčší odpad. Funguje to tam tak, že segment delivery manager má pod sebou manažérov a tí majú pod sebou jednotlivé robotníkov a ten serment manager rozlične odoberá tie robotníkmi tým nižším managerom a dáva ich na tam, kde je to viac v problémoch. To platí pre tých čo pracujú na projektoch v Nessu a aj keď je Ness jeden veľký bodyshop tak tam aj nejaké projekty vyvíjané sú.

Druhá možnosť je, že budeš niekam predaný k zákazníkovi a v Nessu sa vlastne ani veľmi neohřeješ, čo nie je zlé pretože títo ľudia sú zvyčajne spokojnejší.
Ich business je taký, že vezmú študenta čo moc nevie za malé peniaze, a potom ho predajú zákazníkovej za peniaze experienced človeka a už sa nestarajú.

Ako už bolo spomenuté, tak musíš vykazovať do timesheetov na konci každého mesiaca.

So zdvíhaním platu moc nepočítaj oni veľmi dobre vie, že tí študenti po škole im budú 2-3 roky pracovať za ten smiešny plat. Kto je schopný tak uteká.
Schopní vývojári kamkoľvek a manageri do Principal Engeneering.

G

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #6 kdy: 21. 08. 2016, 20:55:58 »
Skvělou praxi v hloupém korporátu? Tam se tak naučíš, jak lézt do p*dele byznysu a jak hrát práci, i když nic neděláš. Pokud je tam dress code, tak automaticky nechodit. Sorry, programátor není nějaká děvka jako běžný manažer, aby nosil uniformu jak prodavač pojistek.

Ness je dost velka firma, tezko zobecnovat. Osobne jsem narazil na par lidi od kterych jsem se dost naucil. Zjistit jestli ti vetsi firma vyhovuje nebo ne taky neni k zahozeni, pomaha to k vetsimu prehledu.


javaman )(

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #7 kdy: 21. 08. 2016, 21:33:25 »
To je fakt, pokud je na začátku, tak to za to stojí. Mně když někdo říká něco o dress code, tak se automaticky zvedám a odcházím, tak jsem trochu zaujatý. Korporace jsou ale obecně odpad, protože tam nic moc nefunguje. Nějaký ostrůvek asi jde najít všude, no.

lochness

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #8 kdy: 22. 08. 2016, 14:17:55 »
Ness je dost velka firma, tezko zobecnovat. Osobne jsem narazil na par lidi od kterych jsem se dost naucil. Zjistit jestli ti vetsi firma vyhovuje nebo ne taky neni k zahozeni, pomaha to k vetsimu prehledu.

Presne tak, napriklad zjistis, ze dress code je sice nekde popsan, ale pochopitelne ho nikdo nekontroluje a uz vubec nevynucuje, maximalne v rozumne mire jako treba ze na schuzku se zakaznikem je treba mit ponozky. A podobne je to s dalsimi vecmi, o kterych ti, co nikdy v korporaci nepracovali, maji vselijake desive predstavy zrejme na zaklade nejakeho TV serialu.

Filip

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #9 kdy: 22. 08. 2016, 14:56:52 »
NESS jsou izraelci, s českou pobočkou mám pracovní zkušenost. Jsou tam šikovní lidé, od kterých je co se naučit. Ale za 24 000 v Praze jako Java vyvojar bych nerozlepil v posteli oko. Možná při studiu na VŠ.

Jo jinak dress code i buzeraci s vykazováním potvrzuji ;) Asi bych tu firmu obešel obloukem.

Adam

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #10 kdy: 22. 08. 2016, 21:44:15 »
Ahoj Roberte,

mám v NESSu na starosti java vývoj, jestli to chceš probrat zavolej mi na 725 759 002. Rád Ti zprostředkuji "den na zkoušku", může se zastavit na naší poloveřejné java komunitě nebo se potkat s našimi klíčovými vývojáři / architekty.

Jinak dresscode jsem si u developeru nevšiml, ten platí pro ty co se stýkají se zákazníky (což je asi pochopitelné) a tam se to liší dle segmentu (jiný požadavek má TELCO operátor a jiný banka).

Adam

Michal_

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #11 kdy: 26. 08. 2016, 13:08:20 »
Tomu, co tady čtu, se musím smát.
Názorům lidí, kteří takhle zobecňují, bych velkou váhu nedával. Ale to je na tobě.
Komu nevyhovuje prostředí velké firmy, bude plivat na všechno s nálepkou "korporát".
A jestli někomu dělá problém přijít v čistém triku, ať si tady dál řeší téma "dress code"...  :)

Jsi absolvent bez zkušeností? NESS není špatná volba k jejich získání. Potkáš tady spoustu lidí, od kterých se dá lecos naučit.
Je tady docela dost lidí, takže časem asi narazíš i na nějakého pitomce.
A kde ne? Ale já teď okolo sebe žádného nemám.

Pokud nemáš zkušenosti, budeš se zpočátku učit od lidí kolem sebe.
Naučíš se, jak taková firma funguje, jak to chodí na projektech (na každém jinak). A časem si uděláš vlastní obrázek.
Přece se neupisuješ na celý život.

Kolik bys za to chtěl peněz?
Pokud máš pocit, že umíš dost na to, abys dostal více, řekni to. Možná Adamova nabídka je skvělá příležitost se o tom ještě pobavit.

Určitě nic nezkazíš, když těch pohovorů projdeš více. Uvidíš, jestli budou nabídky výrazně lepší.

MrPropper

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #12 kdy: 26. 08. 2016, 18:52:56 »
Pokud nemáš praxi a nebo za sebou nějaké prokazatelně kvalitní projekty, tak tě žádná malá firma nezaměstná. V malé firmě musí všichni podávat patřičné výkony a pokud je nepodávají, odráží se to viditelně na výsledcích celého týmu.
Korporace si mohou dovolit brát lidi, kteří nic neumí a filtrovat tak potencionálně kvaliltní lidi.Pár těch kvalitních jim tam zůstane a to jim stačí. Příjmy korporací jsou získávané v podstatě na základě jejich jména - značky, za příjmy malých firem stojí hlavne jejich snaha a kvalita.

Já bych tam šel, i za ty nicmoc peníze. Potřebuješ praxi a vezmi si, že třeba nedopeční právníci pracují určitý čas kvůli praxi jako holka pro všeno téměř zadarmo. A povinně.

Když jsem měnil kdysi v IT obor z vývojáře na Linux admina, tak jsem dělal dva roky ve státní správě za cca 12tis čistého a rozhodně jsem to nebral jako nějakou újmu nebo bezpráví. Tak to prostě je :)

javaman ))

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #13 kdy: 26. 08. 2016, 20:15:13 »
Pokud něco umíš, tak kašli na řeči lopat. Praxe zažiješ všude dost, není potřeba jít s cenou dolů. Já když přecházel, tak jsem skoro s cenou nehýbal a že jsem moc neuměl tu danou věc, mě nezajímalo, protože jsem uměl jiné.

Takže pokud něco umíš, tak si nenech namluvit, že 20 na začátek je OK. 20 je tak pro prodavačku, která klepe kódíky. Fakt jsi na stejné úrovni?

Tonda2

Re:Skúsenosťi s NESS Czech
« Odpověď #14 kdy: 31. 08. 2016, 23:45:39 »
ale vždyť to je přeci strategie kterou teď jede hodně firem.. naberem absolventy a dáme jim 20 max 25 a oni budou ještě rádi. Unicorn dělá to samé a dá absolventovi na junior java programátorské pozici 25 :)