Tak jsem zkusil taky ten Linuks

Pan Inkognito

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #15 kdy: 23. 12. 2010, 17:31:08 »
Myslim, ze autor dostal od pana Krcmare radu, at si vymysli lepsi vanocni vtip (nez ten se sexem) a tady je ;)


eL

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #16 kdy: 23. 12. 2010, 21:23:25 »
A ja bych s tim nazorem vcelku i souhlasil. Pokud vznikl problem mezi klavesnici a zidli, pak se nabizi otazka, proc mu tento problem nevznikl kdyz pouzival wokna..he?

Priznavam se, ze miluju linux, ale jako serverove reseni, na desktopu chci mit Win7 (nebo OS X). U me proto, ze spousta nastroju mi na linuxu chybi nebo je znacne zaostala. Kde jsem v minulosti narazil: OCR s podporou cestiny, strih videa(Premiere, After Effects,Soundbooth), live streaming studio (Wirecast), Flash, neco jako Visual Studio?
Pripoustim, ze na neco z toho mohou existovat srovnatelne alternativy nebo linuxove varianty a jen jsem je nenasel.

Petr

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #17 kdy: 23. 12. 2010, 21:42:54 »
Neni to Radek Hulan ? Ne, chybi tam Apple ovce, obri penis a komunisticka Opera...

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #18 kdy: 23. 12. 2010, 22:06:33 »
A ja bych s tim nazorem vcelku i souhlasil. Pokud vznikl problem mezi klavesnici a zidli, pak se nabizi otazka, proc mu tento problem nevznikl kdyz pouzival wokna..he?

Priznavam se, ze miluju linux, ale jako serverove reseni, na desktopu chci mit Win7 (nebo OS X). U me proto, ze spousta nastroju mi na linuxu chybi nebo je znacne zaostala. Kde jsem v minulosti narazil: OCR s podporou cestiny, strih videa(Premiere, After Effects,Soundbooth), live streaming studio (Wirecast), Flash, neco jako Visual Studio?
Pripoustim, ze na neco z toho mohou existovat srovnatelne alternativy nebo linuxove varianty a jen jsem je nenasel.

S ocr nemám problémy naprosto žádný. Pravda, používám jen pro skener, v defualtním nastavení ty které podporuje Sane, ale skenuji (i české) dokumenty do textových souborů a problémy s diakritikou nemám.

Srovnatelné varianty na jaké úrovni? Když jste zmínil AAE, tak v domácnostech mi to připomíná situaci s Photoshopem (navíc Photoshop lze pokud vím, dobře rozchodit pod Wine). Hodně lidí jej k ničemu defacto nepoužije (k ničemu co by nezvládl např GIMP, nebo nějaký lepší image viewer), ale mít jej musejí. Zajímalo by mě, kolik takových uživatelů je ochotno za např. za AAE vysolit přes 28 táců (Photoshop cca 15000 Kč). Já jsem na žádného takového, který by si za to že jej používá i zaplatil,  nenarazil. Tohle by zase uživatelé Widlí mohli vysvětlit mě.  (Dovedu pochopit, že jej potřebují ti kdož se profesionálním zpracováním videa živý, jenže 1)to není každý druhý uživatel počítače a 2) určitě prostředky na zakoupení potřebného software má, nebo si je dovede opatřit).

Problém mezí židlí a klávesnicí u "Obyčejných uživatelů" bývá často jen v tom, že ve Widlích mají svoji oblíbenou ikonku dole a v Linuxu nahoře. Nevěřil bych tomu, ale zkušennosti mi dokazuji, že dost často je to naprosto nepřekonatelná překážka...

LinuXak

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #19 kdy: 24. 12. 2010, 00:10:49 »
At si jde cist pocitac pro kazdeho, nauci se spoustet pocitac, internet, word a podobne... sem tam vleze na ten facebook... ale Linux... Proboha, co ho to napadlo? :-D... Linux neni pro tupce :-D


František

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #20 kdy: 24. 12. 2010, 08:22:34 »
Priznavam se, ze miluju linux, ale jako serverove reseni, na desktopu chci mit Win7 (nebo OS X). U me proto, ze spousta nastroju mi na linuxu chybi nebo je znacne zaostala. Kde jsem v minulosti narazil: OCR s podporou cestiny, strih videa(Premiere, After Effects,Soundbooth), live streaming studio (Wirecast), Flash, neco jako Visual Studio?
Pripoustim, ze na neco z toho mohou existovat srovnatelne alternativy nebo linuxove varianty a jen jsem je nenasel.

Se střihem vide jste mě docela pobavil. Na nejvyšší profi úrovni se používá prakticky jen Linux. Jde o aplikace typu Flame, Flare, Smoke, Lustre, Inferno...; tyto programy nejsou na Windows zpravidla vůbec dostupné . Ve velkých filmových studiích se nejčastěji používá Linux (tak 95% tržního podílu), Mac OS X, SGI Irix... Velmi populární je platforma IFF (viz http://en.wikipedia.org/wiki/IFF_(software) ) založená na Red Hat Linuxu. Bohužel pořízení obdobného profi softwaru je investice řádově v desetitisících dolarů a minimálně několik měsíců studia ovládání a rozsáhlých možností aplikací.

V oblasti bezplatných řešení rovněž Linux poráží Windows. Nejpokročilejší bezplatný software pro úpravu videa (Cinepaint, Cinelerra...) opět není na Windows dostupný. I v oblasti jednoduchých amatérských aplikací (Kino, PiTiVi...) je na Linuxu dostatečný výběr.

Solitary

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #21 kdy: 24. 12. 2010, 09:33:41 »
Hodně lidí jej k ničemu defacto nepoužije (k ničemu co by nezvládl např GIMP, nebo nějaký lepší image viewer), ale mít jej musejí. Zajímalo by mě, kolik takových uživatelů je ochotno za např. za AAE vysolit přes 28 táců (Photoshop cca 15000 Kč). Já jsem na žádného takového, který by si za to že jej používá i zaplatil,  nenarazil. Tohle by zase uživatelé Widlí mohli vysvětlit mě.  (Dovedu pochopit, že jej potřebují ti kdož se profesionálním zpracováním videa živý, jenže 1)to není každý druhý uživatel počítače a 2) určitě prostředky na zakoupení potřebného software má, nebo si je dovede opatřit).
Tak tohle je bohuzel smutna pravda... nedavno jsem dokonce zahlidl diskuzi, kde nejaky nestastnik shanel alternativni nahradu za Windows, ktera by byla zdarma... ale mrzelo by ho, kdyby tam nesel Photoshop. Proste klasika... kazdej druhej uzivatel na Woknech potrebuje Photoshop a AutoCAD.

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #22 kdy: 24. 12. 2010, 12:13:04 »
mňa tiež fascinuje to, že každý druhý používateľ MS Windows z nejakého dôvodu potrebuje Ultimate edíciu :)

ale dosť bolo trolov myslím. Každý človek je iný a zmeniť sa to tak rýchlo nezmení...

steve ballmer

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #23 kdy: 24. 12. 2010, 12:17:07 »
Tak tohle je bohuzel smutna pravda... nedavno jsem dokonce zahlidl diskuzi, kde nejaky nestastnik shanel alternativni nahradu za Windows, ktera by byla zdarma... ale mrzelo by ho, kdyby tam nesel Photoshop. Proste klasika... kazdej druhej uzivatel na Woknech potrebuje Photoshop a AutoCAD.

Tohle oblíbená tučňákovská lež (když něco takového dělá MS, tak uhříci kvičí, že je to fud). Buď dodej odkaz na tu diskuzi nebo radši nepiš.

Socan

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #24 kdy: 24. 12. 2010, 12:56:08 »
Tak jsem chtel dneska pritelkyni zprovoznit na Win7 tv kartu... a ouha. Win7 nepodporujeme a prdime na Vas. Bohuzel ostatni ovladace nezabrali. Prosim autora prispevku o radu... Co mam delat? A ted mluv ;-)

ondra.novacisko.cz

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #25 kdy: 24. 12. 2010, 13:13:23 »
V zasade to same co na linuxu, kdyz vam nektery kus HW nefunguje. Modlit se, ze komunita ma k tomu vlastni ovladac. Ke sve TV karte Prolink PixelView jsem kdysi nasel ovladace nejakych ruskych nadsencu. Akorat nebyly podepsane, ale fungovaly

Solitary

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #26 kdy: 24. 12. 2010, 13:56:23 »
Tohle oblíbená tučňákovská lež (když něco takového dělá MS, tak uhříci kvičí, že je to fud). Buď dodej odkaz na tu diskuzi nebo radši nepiš.
Nejsem Microsoft, nemam potrebu lhat a sirit FUD, pisu do diskuze abych ji obohatil o sve zkusenosti, ne abych lhal, takze si strc prst do pusy a behej kolem stolu... diskuzi jsem videl, vim kde jsem ji videl, odkaz davat nebudu, jsi ocividny troll.

Jinak co se tyce onoho, ze kazdy resi, zda bezi na Linuxu Photoshop nebo AutoCAD je dost bezne...

Darkknight

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #27 kdy: 24. 12. 2010, 14:00:26 »
Tohle oblíbená tučňákovská lež (když něco takového dělá MS, tak uhříci kvičí, že je to fud). Buď dodej odkaz na tu diskuzi nebo radši nepiš.
Nejsem Microsoft, nemam potrebu lhat a sirit FUD, pisu do diskuze abych ji obohatil o sve zkusenosti, ne abych lhal, takze si strc prst do pusy a behej kolem stolu... diskuzi jsem videl, vim kde jsem ji videl, odkaz davat nebudu, jsi ocividny troll.

Jinak co se tyce onoho, ze kazdy resi, zda bezi na Linuxu Photoshop nebo AutoCAD je dost bezne...


ano, photoshop i autocad mi na linuxu bezi stabilne bez instalace ruznych doplnku a knihoven, takze nevidim duvod proc kvuli tomuto nepouzivat linux

Jenda

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #28 kdy: 24. 12. 2010, 14:01:22 »
At si jde cist pocitac pro kazdeho, nauci se spoustet pocitac, internet, word a podobne... sem tam vleze na ten facebook... ale Linux... Proboha, co ho to napadlo? :-D... Linux neni pro tupce :-D
Windows také ne. Bohužel většina lidí, kteří tomu nerozumí, si myslí, že administraci zvládnou - a pak to podle toho vypadá - botnety, spam, útoky…

Radek

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #29 kdy: 24. 12. 2010, 15:44:58 »
Ve windows potřebuješ taki nainstalovat kodeky a nastavit sít. Pokud jsem v nějakem oboru nováček tak si o něm nejdřive něco zjistim. Kdyby jsi to skusil narazil bys na kopu článku popisujících jak si pro ty či ony učely zvolit distribuci. Z toho co pišeš potřebuješ userfrendly distribuci se silnou komunitou. (např. Ubuntu,mint, s trochou přemýšlení i fedora ), po vyběru distribuce je vhodné projít si instalační příručku a poinstalačí tyby/wiki...(s touto přípravou by vhodnou distribuci mnělo v případě že nemá exotický Hw zvládnout včetně všeho potřebného nainstalovat 12leté dítě). PS: tomu že člověk prokliká instalačku se tady neříká zkusit