Tak jsem zkusil taky ten Linuks

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #45 kdy: 04. 01. 2011, 17:03:53 »
a jak jim říkat jinak, než ovce? Nenarušujme jejich stádo ;-)

Běhejme kolem nich jako ovčáci a hlídejme je, ovečky naše...  ;D


Dan542

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #46 kdy: 04. 01. 2011, 20:10:16 »
Tak tohle je bohuzel smutna pravda... nedavno jsem dokonce zahlidl diskuzi, kde nejaky nestastnik shanel alternativni nahradu za Windows, ktera by byla zdarma... ale mrzelo by ho, kdyby tam nesel Photoshop. Proste klasika... kazdej druhej uzivatel na Woknech potrebuje Photoshop a AutoCAD.
Zajímavé je, že má na Photoshop a AutoCAD, ale nemá na Widle.

Solitary

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #47 kdy: 05. 01. 2011, 00:01:01 »
Dan542: To je prave ta pointa  ;D

David Strejc

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #48 kdy: 05. 01. 2011, 12:24:31 »

Blaazen.

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #49 kdy: 05. 01. 2011, 12:55:23 »
Věřte nebo ne, jsem takový ignorant, že jsem exotopedii dodnes ani neznal (i když o Henryku Laholovi jsem už slyšel), takže tím odkazem jste mě zcela dostal. Taková mezera v mém vzdělání! A ještě k tomu žiju jen asi 12km od Rakovníka.  :)

Jestli je to on tak pánbůh s náma až se rozhodne naučit se programovat.


Johny

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #50 kdy: 05. 01. 2011, 13:34:00 »
http://forum.root.cz/index.php?action=profile;area=showposts;u=600

http://exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesa

Není to ten samý člověk?

Docela by na to vypadal ;o)))

Sakra.... Že mě to nenapadlo hned.... A to jsem zažil jeho působení na DJPW.cz

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #51 kdy: 05. 01. 2011, 14:01:02 »
Nezbytnost práce se siderickým kyvadlem bez zbytečných chyb dnes vyplývá z životní nutnosti a potřeb každého člověka, který nechce být celý svůj život donekonečna obelháván, podváděn a okrádán!

windowsak

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #52 kdy: 05. 01. 2011, 16:44:14 »
pre smudlov a troubouv je windows jak stvoreny,
radsej nech sa nicoho ineho ani nechytaju,
linux je o niecom inom, tam treba aj premyslat a vediet na co to chcem

By mě zajímalo jak se nazývaji MACmani.  ;)

Citace
podle me je nejpozvolnejsi cesta od Windows k cistemu hardcore unixu pres  Mac.
Naprostá pravda. Kdo nerozmláti Mac s tou jeho mutant-myškou a gr7%rrr@pff!!!, atd. Tak ten bude tvrdit, že je linux boží. Taky zpusob přeechodu.  ;D

Abyste mě pochopili.. Visty byly šrot. Na 7 nadavam kvůli nekompatibilitě s XP. (Byl jsem na nich 5 minut, nenašel jak spustit přikazovy řádek, nervl se, obešel to .bat fintou a utek spátky ke svemu kompu a otevřel root komix abych se uklidnil.) Na XP mi chybí jen podpora 4GB ram. Nic vic.

Citace
Já třeba nejsem takovej idiot, abych používal systém, kterej umí obsluhovat i někdo jako Ty.
- tak tahle hláška putuje mezi mé oblíbené citáty.
Na to můžu jen říct, že inteligent zvláda chaos. :)

martin_a789

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #53 kdy: 05. 01. 2011, 19:20:36 »
Chtěl jsem mít taky svobodu a programy zdarma a tak jsem nainstaloval ten legendární linux. Hrůzna a děs. Něco horšího jsem snad neviděl. Nejde se s tím připojit na internet, nefungujou na tom hry, ani své cédéčko na tom nepřehraju. Strčím ho tam a vůbec to ani nenaběhne. Nepřehraju na tom ani hudbu, mp3. Sbírka cédéček levelu, počítač pro každého atd.

V tomhle příšerném systému nefunguje ÚPLNĚ VŮBEC NIC. Jak to může někdo používat? Ve windows mám absolutní svobodu, protože tam funguje ÚPLNĚ VŠECHNO.
Ale je to celkem logické, co můžu chtít od systému bez placení, že? Není o to mezi lidmi zájem, i když je to zadarmo. Není se čemu divit.

Sbohem!

A zkusil jste nainstalovat desktop verzi? V tech serverovych toto opravdu nejde...

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #54 kdy: 05. 01. 2011, 21:12:07 »
To právě byla desktopovka. A stejně to je k ničemu.

Johny

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #55 kdy: 05. 01. 2011, 21:18:06 »
To právě byla desktopovka. A stejně to je k ničemu.

No jo no, Gentoo atp. nejsou pro začátečníky.....

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #56 kdy: 05. 01. 2011, 21:31:06 »
Ja bežim na Mandrive 2010 v KDE prostredí a zatial s nou nemam ziaden závažný problém. Ja som v tomto zatial iba lama ale povedal by som že ta neochota tvie skôr v tom že s Linuxom sa v bežnom živote stretne málo ludí. Veď aj na základnej škole sa neučí Linux ale Win. XP a Office. Všetko platené. Už od útleho veku detom natĺkaju do hlavy jediný OS a to windows. Všetko v dnešnej dobe beží na windowse a tak sa ludia naučili ovládať windows. Veď dajte človekovy poćítač s hocijakým OS a naučí sa na nom robit. To že niekto hovorí že Linux je zastaralí OS na ktorom nič nejde je podla ma nezmysel. Ja na Linuxe bežím asi mesiac a musim povedať že asi po dvoch týždnoch boja som sa ho naućil ovládať na uživatelskej útovni a musím povedať že sa my zdá byž ešte jednoduchší ako windows. Potrebné programy som tam našiel skoro ihned a nemusel som pol hodinu hladať cracky a licenčné klúče na rôzne programy. Linux je rýchlejší spolahlivejší a bezplatný a ked som potreboval v niečom pomôcť vždy sa našli ochotný ludia ktorý my pomohli. Ked som sa potom znova hodil do windowsu zdalo sa my ako keby som vymenil počítač za nejaký z doby kamenej. Strašne sa mi znížila rýchlosť počítača zase všetci mámili peniaze a ked my nechcel ijsť nejaký program nevedel som kde je chyba. Jedina výhoda windowsu je asi ta že si na svoju stranu získali BFU užívatelov a preto sa musia vytvarať programy pre túto skupinu lidí ktorý sa boja prejsť na iný OS a sú preto radšej ochotný platit nehorázne peniaze za softvér ktorý by bol inak zadarmo. Jediný problém je podla mna v neochote uživatelov učiť sa nové veci.

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #57 kdy: 05. 01. 2011, 23:06:42 »
...

Pokud k Linuxu nekdo neprijde sam (vetsinou iritovany prave z Windows), tak si privlastni nazor, ze Linux == cerna obrazovka s prikazama nebo, v tom lepsim pripade, ze nedokaze ani spustit "Internet", protoze tu neni ta ikonka, to modre "e". V te skole je nauci formatovani v Office 2003, vysvetli zaklady fungovani HW a kdyz je to lepsi skola respektive ucitel, tak nauci i psani vsema 10, vysvetli defragmentaci, zalohy, nekteri i manipulaci s daty v Excelu...Bohuzel vse na Win2000 - WinXP pres GUI, o ostatnich systemech nepadne snad ani zminka, nebo studenti nevedi co to na ne mele. Taky nechapu skoly, proc pouzivaji Widle misto GNU/Linuxu, vzdyt tam maji vsechno, hry nepotrebujou. Predmet IKT nema byt "oddechovy" nebo "herni" pripadne "brouzdaci", ale ma je neco naucit stejne jako anglictina nebo matematika.
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #58 kdy: 08. 01. 2011, 13:32:15 »
Ten linux by ale měl ihned po instalaci fungovat pořádně. A jedním kliknutím by mělo být všechno funkční a k dispozici. Když se v tom chce někdo hrabat, tak prosím. Ale proč tam nefungujou základní věci jako je hudba? Po kliknutí na mp3 Lucie Bílé to má začít hrát a ne zobrazit chybu, že to nejde. Nebo po vložení počítač pro každého se má cédéčko spustit a zobrazit nabídku, ale v linuxu se nestane nic. Grand theft auto se tam taky nespustí.

Re: Tak jsem zkusil taky ten Linux
« Odpověď #59 kdy: 08. 01. 2011, 13:34:55 »
Dokonce jsem se setkal i s tím, že linux po instalaci nenaběhnul vůbec a jediným řešením bylo nainstalovat windows. Za tohle by měly u výrobce linuxu padat hlavy. Což je také v dnešní době moderní trend.