Nemám Facebook - pohovor

Medo

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #30 kdy: 11. 08. 2016, 12:07:55 »
Ako bolo povedane vyssie - staci mi mail a telefon.
Alebo mozes zaargumentovat (od ITckara normalna odpoved) bezpecnostou FB ako takeho a stratou sukromia. Tam nie je moc co dodat. U rozumneho HR si spravis plus ...
Ak mas linkedin profil, zved odpoved kludne tymto smerom, ze ked uz nieco verejne, tak nech je to prinesie peniaze (cize profesny profil).


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #31 kdy: 11. 08. 2016, 12:12:58 »
No nevím, ale pokud je pro tebe otázka, proč nemáš účet na nějaké komunikační službě, stejně osobní jako otázka na četnost pohlavního styku nebo na sexuální zaměření, tak přesně tebe bych za kolegu mít nechtěl.

Otrapa z HR neni vas kolega, je to otrapa z HR. Pokud se tedy neuchazite o misto v HR.

Citace
Protože pak máš buď dost podivný smysl pro humor, nebo jsi lidsky úplně mimo. To tě pak asi musí vytočit i jiné běžné otázky, jako jestli půjdeš na oběd teď nebo až za hodinu.

Je dobře, že se takové případy vyfiltrují už na HR.

Ano, jiste, otazka na ucet na nejake komuniacni sluzbe je velice vtipna a spada do oblasti smyslu pro humor.

HR vyfiltruje hovno, mozna leda tak extremni pripady, treba lidi, co uz na deset metru deklaruji, ze se naposledy myli minuly rok. Ale HR zamestnanec nemuze s uchazecem navazat vztah kolega-kolega, protoze to trva dlouho a tak uchazece posuzuje vyhradne na zaklade vztahu HR naborar-uchazec, coz je neco radikalne odlisneho.

iwtu

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #32 kdy: 11. 08. 2016, 13:54:24 »
Otazku chapem.. Ale nechapem ju s Tvojej strany. Predpokladam, ze kazdy ma invidualne dovody preco ma/nema facebook.

Meh

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #33 kdy: 11. 08. 2016, 14:46:14 »
Nebál bych se říct pravdu. Jestli nemáš účet na FB proto, že si vážíš svého soukromí apod., není důvod k tomu, aby si na pohovoru neodpověděl pravdu. Jsou aspekty soukromého života, do kterých zaměstnavateli nic není.

Problem je v tom, ze pokud mi FB pripada vlezly a proto jej bojkotuji, patrne mi pripadne dotaz zamestnavatele asi stejne vlezly, byt by treba vlezly FB jinak bylo moje oblibene tema k diskuzi.

32bit

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #34 kdy: 11. 08. 2016, 15:15:58 »
me vakérav => kolegialita :)) a ja myslel ze profesionalita, vize a jejich plneni. Kamaradeni se je na zimni vecery  v soukromi.

Co se tyce fb... ja odpovedel jestli uz nekdy analyzovala funkcionalitu a precetla si ujednani. Najde tam odpoved...


Laco Oblicka

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #35 kdy: 11. 08. 2016, 15:20:29 »
Spravna paranoidni IT odpoved je: facebook nemam, pouzivam adblock, noscript, kupu dalsich a taky ghostery. Ktere domeny, ze to vlastnite, at si je muzu pridat? Nashledanou.

Kit

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #36 kdy: 11. 08. 2016, 16:05:56 »
Je zde spousta odpovědí na otázku, proč nemám Facebook. Jedna stručná a jednoduchá odpověď tady však chybí:
Protože ho nechci.

Nechápu, proč se všichni snaží najít nějakou objektivní odpověď, když úplně stačí subjektivní, kterou vůbec není nutné nijak dokazovat.

v

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #37 kdy: 11. 08. 2016, 16:18:49 »
Je zde spousta odpovědí na otázku, proč nemám Facebook. Jedna stručná a jednoduchá odpověď tady však chybí:
Protože ho nechci.

Nechápu, proč se všichni snaží najít nějakou objektivní odpověď, když úplně stačí subjektivní, kterou vůbec není nutné nijak dokazovat.
po takové odpovědi se dá očekávat otázka "proč facebook nechcete?"

Kit

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #38 kdy: 11. 08. 2016, 16:25:07 »
po takové odpovědi se dá očekávat otázka "proč facebook nechcete?"

Už jsem tady napsal 2 možné odpovědi i na tuto otázku:
- protože ho nepotřebuji
- protože nemám přebytečných 200 mld. USD.

v

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #39 kdy: 11. 08. 2016, 16:48:57 »
po takové odpovědi se dá očekávat otázka "proč facebook nechcete?"

Už jsem tady napsal 2 možné odpovědi i na tuto otázku:
- protože ho nepotřebuji
- protože nemám přebytečných 200 mld. USD.
pokud "nechci" znamená "chci nemít", tak předpokládám, že na používání facebooku vidíte nějaký problém, potom první odpověď odpovědí není, druhá odpověď by pak byla odpovědí na otázku "proč facebook nemůžete mít?"

Rtech

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #40 kdy: 11. 08. 2016, 17:53:11 »
Pretože facebook predáva údaje o mne tretím stranám. A potom by som sa ich spýtal z čoho si myslia že ten facebook asi žije.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #41 kdy: 11. 08. 2016, 18:26:38 »
Jak byste při pohovoru (nadnárodní IT spol.), pokud možno co nejkorektněji odpovědli na otázku, proč ve svém věku (24 let), nemáte Facebook?

Na to bych asi odpověděl: "Co je vám do toho?"

Ptát se mě na takovou věc na pracovním pohovoru, tak si o nich asi něco pomyslím. :)

e3k

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #42 kdy: 11. 08. 2016, 21:17:27 »
nemam fejcbuk bo som sa raz po nejakych pivach jak kazdy spravny paranoidny administrator snazil o zmenu hesla. na druhy den som si uz super secU3e heslo nepamatal. reset hesla nebol mozny nakolko som fejsbuku v ramci ochrany sukromnych dat neodovzdal telefonne cislo. zaroven emailova adresa ktoru som fejcbuku poskytol bola urcena iba na spam a kedze som sa tam 2 roky neprihlasil tak mi ho zrusili.

urcite to beriem ako krok vpred lebo jebnute posty na fejsbuku mi uz dlhsie isli na nervy a chcel som sa tejto sluzby zbavit.

Kit

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #43 kdy: 11. 08. 2016, 21:42:00 »
urcite to beriem ako krok vpred lebo jebnute posty na fejsbuku mi uz dlhsie isli na nervy a chcel som sa tejto sluzby zbavit.

"Jebnuté posty" však nepíše Facebook, ale lidé. Stačí na ně hodit ban.

Zelenac

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #44 kdy: 11. 08. 2016, 22:51:55 »
urcite to beriem ako krok vpred lebo jebnute posty na fejsbuku mi uz dlhsie isli na nervy a chcel som sa tejto sluzby zbavit.

"Jebnuté posty" však nepíše Facebook, ale lidé. Stačí na ně hodit ban.

Aby se te ale pak na pohovoru nezeptali proc nemas na facebooku zadne kamarady  8)